'Messi houdt been stijf en zet zinnen op één nieuwe club'

door
'Messi houdt been stijf en zet zinnen op één nieuwe club'

FC Barcelona mag volgens La Liga de gelimiteerde transfersom van 700 miljoen euro aanhouden in de kwestie rond Lionel Messi. De speler mag dus niet gratis vertrekken zoals het kamp van de Argentijn had gehoopt. Het lijkt nagenoeg zeker dat dit uitloopt op een juridische procedure.


Messi claimt transfervrij te zijn en besloot zich zondag daarom niet te melden voor de coronatest. Maar de clausule die hem transfervrij kon laten vertrekken is dus niet meer geldig. Tegelijkertijd kreeg Barcelona van La Liga te horen dat de contractueel bepaalde afkoopsom dus wel rechtsgeldig is. SPORT schrijft dat de kans nu groot is dat het kamp-Messi aanklopt bij de FIFA en/of het TAS.

En de kans bestaat dat hij daar wel zijn gelijk krijgt. Volgens L'Equipe is de clausule van 700 miljoen euro immers toch niet geldig. De Franse sportkrant vernam dat de clausule zou vervallen indien de speler zijn contract eenzijdig zou verbreken op het einde van het seizoen 2019/20. De (juridische) vraag is nu dus wanneer het seizoenseinde viel: op de oorspronkelijke datum of pas na de wedstrijden die werden uitgesteld door de corona-crisis.

UPDATE 31/08
Beide kampen lijken dus af te stevenen op een zware juridische strijd. Maar dat zou Messi niet afschrikken, integendeel. Volgens The Times houdt de Argentijn immers het been stijf en blijft hij volop achter zijn vertrekwens staan. De superster heeft zelfs een duidelijke voorkeursbestemming en zou absoluut bij Manchester City willen tekenen. De City Group, de investeringsmaatschappij achter de Engelse topclub, zou ook bereid zijn om zware financiële inspanningen te doen om Messi zijn salariswensen in te willigen. De voorwaarde zou wel zijn dat hij eerst onder zijn contract op Camp Nou uitkomt.

LEES OOK: Woensdag cruciaal gesprek tussen Barça en kamp-Messi

LEES OOK: Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

Denkt u dat Messi onder zijn contract zal uit geraken?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

59
59
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

24
24
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

46
46
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

45
45
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

77
77
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

214
214
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

175
175
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

292
292
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

363
363
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

157
157
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

146
146
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

116
116
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

292
292
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

946
946
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

392
392
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

294
294
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

795
795
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

224
224
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

741
741
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

496
496
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1063
1063

Meer sportnieuws