'Messi houdt been stijf en zet zinnen op één nieuwe club'

624
'Messi houdt been stijf en zet zinnen op één nieuwe club'

FC Barcelona mag volgens La Liga de gelimiteerde transfersom van 700 miljoen euro aanhouden in de kwestie rond Lionel Messi. De speler mag dus niet gratis vertrekken zoals het kamp van de Argentijn had gehoopt. Het lijkt nagenoeg zeker dat dit uitloopt op een juridische procedure.


Messi claimt transfervrij te zijn en besloot zich zondag daarom niet te melden voor de coronatest. Maar de clausule die hem transfervrij kon laten vertrekken is dus niet meer geldig. Tegelijkertijd kreeg Barcelona van La Liga te horen dat de contractueel bepaalde afkoopsom dus wel rechtsgeldig is. SPORT schrijft dat de kans nu groot is dat het kamp-Messi aanklopt bij de FIFA en/of het TAS.

En de kans bestaat dat hij daar wel zijn gelijk krijgt. Volgens L'Equipe is de clausule van 700 miljoen euro immers toch niet geldig. De Franse sportkrant vernam dat de clausule zou vervallen indien de speler zijn contract eenzijdig zou verbreken op het einde van het seizoen 2019/20. De (juridische) vraag is nu dus wanneer het seizoenseinde viel: op de oorspronkelijke datum of pas na de wedstrijden die werden uitgesteld door de corona-crisis.

UPDATE 31/08
Beide kampen lijken dus af te stevenen op een zware juridische strijd. Maar dat zou Messi niet afschrikken, integendeel. Volgens The Times houdt de Argentijn immers het been stijf en blijft hij volop achter zijn vertrekwens staan. De superster heeft zelfs een duidelijke voorkeursbestemming en zou absoluut bij Manchester City willen tekenen. De City Group, de investeringsmaatschappij achter de Engelse topclub, zou ook bereid zijn om zware financiële inspanningen te doen om Messi zijn salariswensen in te willigen. De voorwaarde zou wel zijn dat hij eerst onder zijn contract op Camp Nou uitkomt.

LEES OOK: Woensdag cruciaal gesprek tussen Barça en kamp-Messi

LEES OOK: 'Lionel Messi maakt sensationele transfer in januari 2027'

Denkt u dat Messi onder zijn contract zal uit geraken?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

25
25
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

13
13
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

37
37
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

135
135
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

39
39
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

95
95
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

185
185
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

61
61
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

174
174
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

27
27
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

917
917
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

160
160
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

894
894
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

48
48
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

299
299
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws