Clement duidelijk over veelbesproken penaltyfase

701 stemmen
Clement duidelijk over veelbesproken penaltyfase

Club Brugge heeft vlak voor het ingaan van de interland-break kunnen aanknopen met een deugddoende overwinning. De landskampioen haalde het zondagmiddag immers met 1-2 op het veld van KRC Genk. Nochtans kreeg Blauw-Zwart in de Luminus Arena twee strafschoppen tegen.


De eerste viel er na een fout van Clinton Mata op Theo Bongonda. Uiteindelijk trapte Cyriel Dessers deze elfmeter op de paal, maar over de oorzaak viel er weinig te discussiëren. Dat was bij de tweede Genkse strafschop wel het geval. Bongonda ging opnieuw tegen de grond nadat hij geraakt werd door Simon Mignolet. De aanvaller ging echter vrij nadrukkelijk op zoek naar de fout, bovendien was het contact redelijk licht.

Dat leidde tot heel wat discussie, onder meer op de sociale media. Maar achteraf gaf Mignolet wel toe dat er sprake was van contact. "Ik denk dat ik hem raak, maar ik weet niet of de bal achter mij nog bespeelbaar is. Die beelden zou ik eerst moeten terugzien. Maar uiteindelijk krijgen we twee penalty's tegen en winnen we toch de wedstrijd, daar zijn we dus tevreden mee", vertelde de doelman bij Eleven Sports.

Coach Philippe Clement had echter zijn bedenkingen, hij vond het geen correcte beslissing. "Voor mij was het geen penalty. Hij is er voorbij en dan pas springt hij, dat is helemaal geen penalty. Maar dat zijn wel fases die veel zuurstof geven aan Genk. En bij ons geeft dat een klop tegen de kop. Dan moet je vechten om terug in de match te komen en daar ben ik heel tevreden over", aldus de Brugse trainer.

LEES OOK: Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Was de tweede penalty van Genk terecht?

Meest recent

Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

3
3
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

20
20
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

61
61
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

128
128
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

182
182
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

161
161
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

449
449
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

34
34
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

239
239
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

212
212
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

310
310
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

195
195
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

141
141
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

197
197
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

149
149
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

60
60
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

588
588
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

94
94
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

49
49
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

271
271
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

105
105
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

222
222
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

498
498
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

396
396
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

102
102

Meer sportnieuws