Clement duidelijk over veelbesproken penaltyfase

door
Clement duidelijk over veelbesproken penaltyfase

Club Brugge heeft vlak voor het ingaan van de interland-break kunnen aanknopen met een deugddoende overwinning. De landskampioen haalde het zondagmiddag immers met 1-2 op het veld van KRC Genk. Nochtans kreeg Blauw-Zwart in de Luminus Arena twee strafschoppen tegen.


De eerste viel er na een fout van Clinton Mata op Theo Bongonda. Uiteindelijk trapte Cyriel Dessers deze elfmeter op de paal, maar over de oorzaak viel er weinig te discussiëren. Dat was bij de tweede Genkse strafschop wel het geval. Bongonda ging opnieuw tegen de grond nadat hij geraakt werd door Simon Mignolet. De aanvaller ging echter vrij nadrukkelijk op zoek naar de fout, bovendien was het contact redelijk licht.

Dat leidde tot heel wat discussie, onder meer op de sociale media. Maar achteraf gaf Mignolet wel toe dat er sprake was van contact. "Ik denk dat ik hem raak, maar ik weet niet of de bal achter mij nog bespeelbaar is. Die beelden zou ik eerst moeten terugzien. Maar uiteindelijk krijgen we twee penalty's tegen en winnen we toch de wedstrijd, daar zijn we dus tevreden mee", vertelde de doelman bij Eleven Sports.

Coach Philippe Clement had echter zijn bedenkingen, hij vond het geen correcte beslissing. "Voor mij was het geen penalty. Hij is er voorbij en dan pas springt hij, dat is helemaal geen penalty. Maar dat zijn wel fases die veel zuurstof geven aan Genk. En bij ons geeft dat een klop tegen de kop. Dan moet je vechten om terug in de match te komen en daar ben ik heel tevreden over", aldus de Brugse trainer.

LEES OOK: 'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Was de tweede penalty van Genk terecht?

Meest recent

Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

24
24
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

27
27
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

44
44
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

30
30
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

55
55
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

49
49
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

221
221
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

60
60
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

28
28
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

216
216
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

339
339
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

632
632
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

79
79
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

25
25
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

121
121
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

126
126
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

791
791
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

397
397
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

393
393
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

176
176
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

450
450
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

291
291
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1281
1281
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

134
134
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

167
167

Meer sportnieuws