Clement duidelijk over veelbesproken penaltyfase

door
Clement duidelijk over veelbesproken penaltyfase

Club Brugge heeft vlak voor het ingaan van de interland-break kunnen aanknopen met een deugddoende overwinning. De landskampioen haalde het zondagmiddag immers met 1-2 op het veld van KRC Genk. Nochtans kreeg Blauw-Zwart in de Luminus Arena twee strafschoppen tegen.


De eerste viel er na een fout van Clinton Mata op Theo Bongonda. Uiteindelijk trapte Cyriel Dessers deze elfmeter op de paal, maar over de oorzaak viel er weinig te discussiëren. Dat was bij de tweede Genkse strafschop wel het geval. Bongonda ging opnieuw tegen de grond nadat hij geraakt werd door Simon Mignolet. De aanvaller ging echter vrij nadrukkelijk op zoek naar de fout, bovendien was het contact redelijk licht.

Dat leidde tot heel wat discussie, onder meer op de sociale media. Maar achteraf gaf Mignolet wel toe dat er sprake was van contact. "Ik denk dat ik hem raak, maar ik weet niet of de bal achter mij nog bespeelbaar is. Die beelden zou ik eerst moeten terugzien. Maar uiteindelijk krijgen we twee penalty's tegen en winnen we toch de wedstrijd, daar zijn we dus tevreden mee", vertelde de doelman bij Eleven Sports.

Coach Philippe Clement had echter zijn bedenkingen, hij vond het geen correcte beslissing. "Voor mij was het geen penalty. Hij is er voorbij en dan pas springt hij, dat is helemaal geen penalty. Maar dat zijn wel fases die veel zuurstof geven aan Genk. En bij ons geeft dat een klop tegen de kop. Dan moet je vechten om terug in de match te komen en daar ben ik heel tevreden over", aldus de Brugse trainer.

LEES OOK: Mignolet dropt onthulling over 'aanvoerder' Vanaken

Was de tweede penalty van Genk terecht?

Meest recent

Hein pakt één Duivel aan: "Zijn voetjes zijn het probleem"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond tegen Liechtenstein één en ander recht te zetten. ...

12
12
Alarm bij Duivels: Vandenbempt trekt drastische conclusie

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

42
42
'City doet mercato gloeien: nieuwe superster voor Pep'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

13
13
'Van hemel naar hel: enorme klap Vanaken bij Duivels'

De Rode Duivels maakten zaterdag allerminst een goede beurt op het veld van Kazachstan, toch waren ...

281
281
'Topcoach klopt op tafel: eerste wintervertrekker Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na de interland-break de goede lijn van tegen Club Brugge en KV Mechelen. ...

225
225
De Ketelaere geschokt: Garcia’s beslissing slaat in als bom

Rudi Garcia liet het na Kazachstan meteen voelen: dit was niet de avond van Charles De Ketelaere.CDK ...

286
286
'Arrogante' Theate krijgt volle laag: "Het is voetbal, hé vriend"

De zwakke prestatie van de Rode Duivels in Kazachstan zorgde logischerwijs voor heel wat kritiek. De ...

255
255
'Club Brugge houdt hart vast: Tzolis beslist over vertrek'

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode al verschillende van hun internationals ...

193
193
Hommeles bij Duivels: pijnlijke details Garcia-situatie lekken uit

Behoudens een extreem uitzonderlijk scenario, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

243
243
'Deze grootmacht wil De Cat voor Bayern wegkapen'

Op het WK U17 heeft Nathan De Cat zich deze week niet in de kijker kunnen spelen, want na zijn ...

336
336
Droom komt uit voor twee goudhaantjes van Club

Bij Club Brugge zullen ze met veel trots kijken naar hun goudhaantjes tijdens deze interlandperiode. ...

221
221
Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

Zaterdagavond heeft ook Noorwegen zich voor het WK geplaatst. Met een klinkende zege in Italië ...

121
121
'Sof in Kazachstan: volgende Duivel ter discussie'

Met wedstrijden tegen Kazachstan en Liechtenstein leken de Rode Duivels deze maand overtuigend en ...

204
204
'Missie WK: Stassin moet opvolger Rode Duivel worden'

Het gelijkspel in Kazachstan maakte nog maar eens pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels voor ...

85
85
'Duivelse bom barst: sterkhouders keren zich tegen Garcia'

Dinsdag werken de Rode Duivels tegen Liechtenstein hun laatste interland van het kalenderjaar 2025 ...

2059
2059
'Raskin voor toptransfer: ook Premier League lonkt'

Bij de Rode Duivels is Nicolas Raskin de voorbije maanden stilaan uitgegroeid tot een vaste waarde ...

65
65
Vandenbempt benoemt hét pijnpunt van de Rode Duivels

Het pijnlijke puntenverlies van de Rode Duivels in Kazachstan zindert nog altijd stevig na. Een ...

114
114
Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Romelu Lukaku en Jérémy Doku zijn de enige Rode Duivels die als (flank)aanvallers ...

206
206
Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

In België krijgt Rudi Garcia de volle laag, in Nederland was er ook al veel kritiek op Ronald ...

45
45
Garcia zwaar onder vuur: "Haal hém als bondscoach"

België zal zich dinsdag gaan kwalificeren voor het WK van komende zomer. De Rode Duivels hebben ...

651
651
Frankrijk en Engeland klaren de klus, feest in Oekraïne

Engeland en Frankrijk kwamen vanavond aan de bak, maar voor de twee landen stond er niets meer op ...

95
95
'Anderlecht wil zware slag slaan: spits op de radar'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

327
327
'Faes topprioriteit: absolute toptransfer lonkt'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

122
122
Doemscenario voor Duivels? "Dan is het tijd om te stoppen"

De Rode Duivels zijn er zaterdag niet in geslaagd hun ticket voor de WK-eindronde te verzilveren. ...

121
121
Straffe woorden: dit denkt Sir Alex Ferguson over Lammens

Om de geblesseerde Thibaut Courtois te vervangen, koos bondscoach Rudi Garcia zaterdag tegen ...

66
66

Meer sportnieuws