Transfer Messi veraf: La Liga steunt Barcelona

563 stemmen
Transfer Messi veraf: La Liga steunt Barcelona

De transfersoap van Lionel Messi kreeg zondag opnieuw een nieuwe wending, zo heeft ook het bestuur van La Liga zich gemengd. Volgens de Argentijn mag hij de club als transfervrije speler verlaten. Maar het bestuur van de Spaanse competitie claimt dat enkel zijn contractueel bepaalde afkoopsom van 700 miljoen euro rechtsgeldig is.


Messi had een clausule waardoor hij na het vorige seizoen gratis zou mogen vertrekken indien hij dat wou. Maar de datums in die clausule werden niet aangepast aan de corona-crisis. En volgens La Liga mag de speler dus niet zomaar de deur uitwandelen. "Naar aanleiding van verschillende interpretaties en de tegenstrijdige berichtgeving die de afgelopen dagen zijn gepubliceerd inzake de contractsituatie van speler Lionel Andrés Messi bij Barcelona, vindt LaLiga het handig om duidelijkheid te verschaffen", klinkt het in een statement.

Enkel de afkoopsom van 700 miljoen zou hem contractueel gezien dus kunnen laten vertrekken. "LaLiga volgt de regels en zal hem niet vrijstellen van zijn verbintenis bij Barcelona, tenzij een club het genoemde bedrag op tafel legt." Uiteraard staat het Barcelona wel vrij om Messi voor een lager bedrag te verkopen, al is die optie vooralsnog als onmogelijk bestempeld. Juridische adviseurs van beide kampen hopen nu toch een akkoord te vinden. De Argentijnse steraanvaller wil hoe dan ook vertrekken en heeft zich daarom ook niet gemeld voor de coronatest van zondag.

LEES OOK: Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Barça moet Messi zijn transfer gunnen ...

Meest recent

'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

7
7
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

76
76
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

20
20
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

165
165
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

90
90
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

72
72
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

552
552
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

56
56
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

117
117
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

142
142
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

863
863
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

62
62
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

566
566
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

391
391
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

761
761
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

740
740
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

126
126
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

435
435
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

741
741
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

362
362
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

200
200
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

224
224
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

207
207
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

360
360
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

947
947

Meer sportnieuws