Transfer Messi veraf: La Liga steunt Barcelona

door
Transfer Messi veraf: La Liga steunt Barcelona

De transfersoap van Lionel Messi kreeg zondag opnieuw een nieuwe wending, zo heeft ook het bestuur van La Liga zich gemengd. Volgens de Argentijn mag hij de club als transfervrije speler verlaten. Maar het bestuur van de Spaanse competitie claimt dat enkel zijn contractueel bepaalde afkoopsom van 700 miljoen euro rechtsgeldig is.


Messi had een clausule waardoor hij na het vorige seizoen gratis zou mogen vertrekken indien hij dat wou. Maar de datums in die clausule werden niet aangepast aan de corona-crisis. En volgens La Liga mag de speler dus niet zomaar de deur uitwandelen. "Naar aanleiding van verschillende interpretaties en de tegenstrijdige berichtgeving die de afgelopen dagen zijn gepubliceerd inzake de contractsituatie van speler Lionel Andrés Messi bij Barcelona, vindt LaLiga het handig om duidelijkheid te verschaffen", klinkt het in een statement.

Enkel de afkoopsom van 700 miljoen zou hem contractueel gezien dus kunnen laten vertrekken. "LaLiga volgt de regels en zal hem niet vrijstellen van zijn verbintenis bij Barcelona, tenzij een club het genoemde bedrag op tafel legt." Uiteraard staat het Barcelona wel vrij om Messi voor een lager bedrag te verkopen, al is die optie vooralsnog als onmogelijk bestempeld. Juridische adviseurs van beide kampen hopen nu toch een akkoord te vinden. De Argentijnse steraanvaller wil hoe dan ook vertrekken en heeft zich daarom ook niet gemeld voor de coronatest van zondag.

LEES OOK: FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

Barça moet Messi zijn transfer gunnen ...

Meest recent

'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

0
0
'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

25
25
'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

73
73
'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

29
29
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

66
66
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

299
299
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

60
60
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

26
26
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

182
182
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

36
36
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

145
145
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

159
159
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

158
158
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

179
179
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

391
391
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

248
248
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

361
361
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

247
247
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

244
244
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

187
187
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

153
153
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

379
379
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

209
209
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

192
192

Meer sportnieuws