EXCLUSIEF: "Ik denk dat Messi Barcelona vreselijk gaat missen"

931
EXCLUSIEF:

De vertrekwens van Lionel Messi houdt heel de voetbalwereld in zijn greep. De 33-jarige Argentijnse aanvaller zou na een gesprek met de nieuwe trainer Ronald Koeman de deur van Camp Nou definitief achter zich willen sluiten. Dat wist het Spaanse Olé eerder te melden. Maar volgens Toni Freire, voorzitter van FCB World Penyes, is de Nederlandse trainer daar allerminst schuldig aan. "We zouden Koeman dankbaar moeten zijn." 

FC Barcelona dacht na de 2-8 nederlaag tegen FC Bayern München de grootste nederlaag van het seizoen al geleden te hebben. Een week later kwam er een nóg hardere klap voor de Catalanen: Lionel Messi diende een officieel transferverzoek in bij de club waar hij sinds zijn 13e voor speelt. "We hadden ons het einde van Messi’s carrière anders voorgesteld. Het is pijnlijk om op deze manier te eindigen", zegt Toni Freire, de voorzitter van een wereldwijde vereniging van Barcelona-fanclubs (FCB World Penyes) tegen VoetbalNieuws.be. 

Nieuwe sportieve uitdaging 

Dat Messi wil vertrekken bij de Spaanse topclub, heeft volgens Freire niets te maken met de aanwezigheid van Ronald Koeman. "Ik denk dat het besluit al eerder is genomen", stelt hij. "De reden dat Messi weg wil, is omdat hij een sportieve uitdaging zoekt. Hij wil prijzen winnen en denkt dat dit bij Barcelona de komende twee jaar niet gaat lukken.”

Daaruit kun je opmaken dat de volgende bestemming van Messi een Europese club zou zijn. Een waar hij, volgens een clausule in zijn contract, vóór 10 mei transfervrij naar kon vertrekken. Omdat de 33-jarige buitenspeler zijn verzoek veel later indiende, is die clausule niet meer van toepassing. "Maar als Messi net zoals Xavi (Al-Sadd) of Andrés Iniesta (Vissel Kobe) naar het bestuur was gegaan om te vertellen dat hij naar een minder sterke competitie wilde vertrekken, dan had Barcelona hem gratis laten gaan.” 



Ronald Koeman 

Wanneer Messi die intenties had, dan had het management van de Argentijn de situatie dus anders aangepakt. Dat er voor deze manier – een fax met daarin het verzoek om hem te laten gaan – gegaan is, heeft volgens Freire ook een reden. "Ik denk dat hij al gesproken heeft met een andere club. Zulke extreme stappen neem je niet zonder dat je zekerheid hebt." 

Om die reden zullen de fans het Ronald Koeman ook niet kwalijk nemen dat Messi op weg naar de uitgang is bij de club. Al dagen circuleerden er berichten dat gesprekken met de Nederlandse coach Messi’s vertrekwens verder vormgaf. Freire ziet dat anders: “Koeman wordt trainer van Barcelona in een heel moeilijke periode. Hij moet de selectie al verjongen en dan valt de grote ster ook nog weg. TinTin Koeman is in Barcelona nog altijd de man die ons de eerste Europa Cup bezorgde. Ik denk daarom ook niet dat de mensen in Barcelona hem iets kwalijk nemen; we mogen hem eerder dankbaar zijn. Koeman laat het Nederlands Elftal achter zich om ons uit een dal te helpen.” 

Frenkie de Jong 

Dat er na bijna 20 jaar een einde komt aan het huwelijk tussen Messi en Barcelona, neemt ook weer nieuwe kansen met zich mee. "Natuurlijk is het spijtig, maar het is niet de eerste keer dat dit gebeurt”, zegt Freire. “Diego Maradonna vertrok naar Napoli, Ronaldinho ging weg, Deco hetzelfde verhaal. Er staan altijd weer nieuwe jongens op."

Eén van die spelers zou Frenkie de Jong kunnen zijn. Freire: “Koeman moet een heel nieuw systeem bouwen nu Messi wegvalt. De verwachtingen rondom Frenkie zijn altijd al hoog geweest. Dat hij nu onder Koeman ook meer in het centrum gaat spelen in plaats van Sergio Busquets, geeft hem ook meer kans om zich te laten zien. Hoe gek het ook klinkt: Frenkie is wel één van de spelers die kan ‘profiteren’ van het vertrek van Messi."



Impact 

Desalniettemin hakt het aankomende vertrek van Messi er flink in bij Barça. "Dat hij juist nú wil vertrekken, is niet alleen vanuit sportief oogpunt vervelend, maar ook vanuit het financiële aspect. Messi kost Barcelona zo’n honderd miljoen euro per jaar aan salaris, maar daar tegenover staan wel sponsorovereenkomsten die zijn gesloten omdát Messi bij Barcelona speelt. Veel van die contracten lopen nu ten einde en het is nog maar de vraag of die sponsoren willen verlengen als Messi hier niet meer speelt." 

Daarnaast is Freire ervan overtuigd dat Messi zijn Barcelona gaat missen, mocht hij overstappen naar bijvoorbeeld Manchester City. "In Spanje hebben ze een gezegde: ‘de club maakt de speler’. Dat gaat voor mijn gevoel zeker op voor Messi. Barcelona heeft hem de medespelers gegeven die hem konden laten uitgroeien tot de beste voetballer van de wereld. Hij heeft hier alle prijzen gepakt die je maar kunt winnen, maar wil nu vertrekken naar clubs die de Champions League de afgelopen 15 jaar niet wonnen. Ik denk dat Messi net zoals Neymar Barcelona vreselijk gaat missen. Maar hij gaat het wel maken, waar hij ook speelt.” 

De 33-jarige Argentijn mag dan geen vertrouwen meer hebben in Barcelona, dat geldt niet voor Freire. “De club staat boven alles”, zegt hij tot slot. “Natuurlijk is het pijnlijk dat we Messi op zo’n manier kwijt raken, hij had onze Francesco Totti kunnen worden, maar niemand is groter dan de club. Barcelona komt er echt wel weer bovenop, met of zonder Messi.”

LEES OOK: Verschueren gespot op topmatch: speciale Anderlecht-missie

Was Messi anders gebleven?

Meest recent

Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

8
8
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

25
25
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

72
72
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

22
22
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

10
10
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

23
23
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

74
74
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

164
164
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

96
96
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

33
33
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

19
19
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

141
141
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

373
373
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

29
29
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

29
29
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

45
45
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

53
53
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

351
351
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

644
644
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

131
131
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

62
62
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

723
723
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

299
299
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

88
88
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

245
245

Meer sportnieuws