EXCLUSIEF: "Ik denk dat Messi Barcelona vreselijk gaat missen"

931
EXCLUSIEF:

De vertrekwens van Lionel Messi houdt heel de voetbalwereld in zijn greep. De 33-jarige Argentijnse aanvaller zou na een gesprek met de nieuwe trainer Ronald Koeman de deur van Camp Nou definitief achter zich willen sluiten. Dat wist het Spaanse Olé eerder te melden. Maar volgens Toni Freire, voorzitter van FCB World Penyes, is de Nederlandse trainer daar allerminst schuldig aan. "We zouden Koeman dankbaar moeten zijn." 

FC Barcelona dacht na de 2-8 nederlaag tegen FC Bayern München de grootste nederlaag van het seizoen al geleden te hebben. Een week later kwam er een nóg hardere klap voor de Catalanen: Lionel Messi diende een officieel transferverzoek in bij de club waar hij sinds zijn 13e voor speelt. "We hadden ons het einde van Messi’s carrière anders voorgesteld. Het is pijnlijk om op deze manier te eindigen", zegt Toni Freire, de voorzitter van een wereldwijde vereniging van Barcelona-fanclubs (FCB World Penyes) tegen VoetbalNieuws.be. 

Nieuwe sportieve uitdaging 

Dat Messi wil vertrekken bij de Spaanse topclub, heeft volgens Freire niets te maken met de aanwezigheid van Ronald Koeman. "Ik denk dat het besluit al eerder is genomen", stelt hij. "De reden dat Messi weg wil, is omdat hij een sportieve uitdaging zoekt. Hij wil prijzen winnen en denkt dat dit bij Barcelona de komende twee jaar niet gaat lukken.”

Daaruit kun je opmaken dat de volgende bestemming van Messi een Europese club zou zijn. Een waar hij, volgens een clausule in zijn contract, vóór 10 mei transfervrij naar kon vertrekken. Omdat de 33-jarige buitenspeler zijn verzoek veel later indiende, is die clausule niet meer van toepassing. "Maar als Messi net zoals Xavi (Al-Sadd) of Andrés Iniesta (Vissel Kobe) naar het bestuur was gegaan om te vertellen dat hij naar een minder sterke competitie wilde vertrekken, dan had Barcelona hem gratis laten gaan.” 



Ronald Koeman 

Wanneer Messi die intenties had, dan had het management van de Argentijn de situatie dus anders aangepakt. Dat er voor deze manier – een fax met daarin het verzoek om hem te laten gaan – gegaan is, heeft volgens Freire ook een reden. "Ik denk dat hij al gesproken heeft met een andere club. Zulke extreme stappen neem je niet zonder dat je zekerheid hebt." 

Om die reden zullen de fans het Ronald Koeman ook niet kwalijk nemen dat Messi op weg naar de uitgang is bij de club. Al dagen circuleerden er berichten dat gesprekken met de Nederlandse coach Messi’s vertrekwens verder vormgaf. Freire ziet dat anders: “Koeman wordt trainer van Barcelona in een heel moeilijke periode. Hij moet de selectie al verjongen en dan valt de grote ster ook nog weg. TinTin Koeman is in Barcelona nog altijd de man die ons de eerste Europa Cup bezorgde. Ik denk daarom ook niet dat de mensen in Barcelona hem iets kwalijk nemen; we mogen hem eerder dankbaar zijn. Koeman laat het Nederlands Elftal achter zich om ons uit een dal te helpen.” 

Frenkie de Jong 

Dat er na bijna 20 jaar een einde komt aan het huwelijk tussen Messi en Barcelona, neemt ook weer nieuwe kansen met zich mee. "Natuurlijk is het spijtig, maar het is niet de eerste keer dat dit gebeurt”, zegt Freire. “Diego Maradonna vertrok naar Napoli, Ronaldinho ging weg, Deco hetzelfde verhaal. Er staan altijd weer nieuwe jongens op."

Eén van die spelers zou Frenkie de Jong kunnen zijn. Freire: “Koeman moet een heel nieuw systeem bouwen nu Messi wegvalt. De verwachtingen rondom Frenkie zijn altijd al hoog geweest. Dat hij nu onder Koeman ook meer in het centrum gaat spelen in plaats van Sergio Busquets, geeft hem ook meer kans om zich te laten zien. Hoe gek het ook klinkt: Frenkie is wel één van de spelers die kan ‘profiteren’ van het vertrek van Messi."



Impact 

Desalniettemin hakt het aankomende vertrek van Messi er flink in bij Barça. "Dat hij juist nú wil vertrekken, is niet alleen vanuit sportief oogpunt vervelend, maar ook vanuit het financiële aspect. Messi kost Barcelona zo’n honderd miljoen euro per jaar aan salaris, maar daar tegenover staan wel sponsorovereenkomsten die zijn gesloten omdát Messi bij Barcelona speelt. Veel van die contracten lopen nu ten einde en het is nog maar de vraag of die sponsoren willen verlengen als Messi hier niet meer speelt." 

Daarnaast is Freire ervan overtuigd dat Messi zijn Barcelona gaat missen, mocht hij overstappen naar bijvoorbeeld Manchester City. "In Spanje hebben ze een gezegde: ‘de club maakt de speler’. Dat gaat voor mijn gevoel zeker op voor Messi. Barcelona heeft hem de medespelers gegeven die hem konden laten uitgroeien tot de beste voetballer van de wereld. Hij heeft hier alle prijzen gepakt die je maar kunt winnen, maar wil nu vertrekken naar clubs die de Champions League de afgelopen 15 jaar niet wonnen. Ik denk dat Messi net zoals Neymar Barcelona vreselijk gaat missen. Maar hij gaat het wel maken, waar hij ook speelt.” 

De 33-jarige Argentijn mag dan geen vertrouwen meer hebben in Barcelona, dat geldt niet voor Freire. “De club staat boven alles”, zegt hij tot slot. “Natuurlijk is het pijnlijk dat we Messi op zo’n manier kwijt raken, hij had onze Francesco Totti kunnen worden, maar niemand is groter dan de club. Barcelona komt er echt wel weer bovenop, met of zonder Messi.”

LEES OOK: 'Haaland on the move: entourage heeft uitgesproken voorkeur'

Was Messi anders gebleven?

Meest recent

L'Equipe ziet grote held bij Club; ook twee keer 4 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal indruk gemaakt in de Champions League. Ondanks een vrij ...

144
144
Pakkend! Alderweireld bejubelt Club-uitblinker live op TV

Club Brugge heeft woensdag weer een uitstekend resultaat neergezet in de Champions League en won met ...

287
287
UCL: Bayern geeft topzege weg, Vandevoordt in de fout tegen Courtois

In Champions League is Bayern München er niet in geslaagd om dé topaffiche van de avond ...

31
31
6 op 9! Club wervelt ook voorbij Lens in Champions League

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een grote stap gezet richting de volgende fase van de ...

94
94
"Onaanvaardbaar" - analisten spreken schande bij Club-Lens

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

151
151
Job Vitor Bruno in gevaar? Anderlecht-kleedkamer duidelijk

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

190
190
Vanaken redt stroef Club Brugge: zondebok krijgt volle laag

Amper een week na de enorme stunt op Internazionale, moest Club Brugge opnieuw aan de bak in de ...

163
163
Club-Lens stilgelegd: Franse 'supporters' zwaar over de schreef

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen RC Lens. Maar na een klein ...

140
140
'Haaland on the move: entourage heeft uitgesproken voorkeur'

Volgens de laatste berichten moet Manchester City wel degelijk rekening houden met degradatie als ...

92
92
UCL: Afgang Lammens en Tielemans, ook Ngoy krijgt klappen

Voorlopig geen goede avond voor de Belgen in de Champions League. Senne Lammens en Youri Tielemans ...

48
48
Club favoriet tegen Lens? Ervaringsdeskundige geeft percentage

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

423
423
Leko zorgt voor twee verrassingen, Hazard start bij Lens

Club Brugge stuntte vorige week in de Champions League door met 3-4 te gaan winnen op het veld van ...

81
81
De Mil slaat terug op kritiek na bekeruitschakeling

Dit seizoen was tot dusver een grote goednieuwsshow geweest voor AA Gent, want het gaat aan de ...

123
123
'Club stuurt grootmachten glasheldere Tresoldi-boodschap'

Club Brugge komt om 21u weer in actie in de Champions League en dat wordt een nieuwe kans voor ...

106
106
STVV als door wesp gestoken: "Dat moet ons motiveren"

STVV nam vorige week een droomstart in de league phase van de Conference League, want het boekte ...

38
38
Essevee pakt uit en legt weer jong talent vast

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar is de laatste weken wat weggezakt met ...

28
28
Opvallend: 'ruzie' bij Jagiellonia na Anderlecht-vraag

Anderlecht moet zich donderdag zien te herpakken na een zwarte week door zijn eerste punten in de ...

131
131
Duitsland is klaar met Kompany: 5 snoeiharde uithalen

In Duitsland is de toon rond Vincent Kompany plots helemaal omgeslagen. Kranten, analisten en ...

521
521
'Raskin maakt wintertransfer naar CL-club'

Vorige zomer bleef Nicolas Raskin tot veler verbazing bij Rangers. De verwachting was nochtans dat ...

130
130
Beichler kondigt 'nieuw' KV Kortrijk aan

Vrijdagavond wordt de negende speeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. Dat gebeurt meteen met ...

228
228
Club NXT geeft goede voorbeeld met zege in Youth League

Om 21u probeert Club Brugge om tegen RC Lens zijn tweede zege in deze Champions League-campagne te ...

226
226
Union SG staat voor "rare match": "Nog nooit meegemaakt"

Union SG speelt in het stadion van Fortuna Düsseldorf zijn Europees duel tegen Hapoel Be'er ...

76
76
Pakt Ajax wéér uit met een grote transfer?

Ajax heeft Oleksandr Zinchenko opnieuw met open armen ontvangen. De Oekraïense international ...

57
57
Club grote favoriet tegen Lens: statistiek spreekt boekdelen

Club Brugge neemt het vanavond op tegen RC Lens. De Bruggelingen zijn de grote favoriet door hun ...

126
126
Buitenlandse lof voor STVV: "Geen typische Belgische ploeg"

STVV staat voor zijn tweede match in de Conference League. De Limburgers spelen in en tegen FC ...

43
43

Meer sportnieuws