EXCLUSIEF: "Ik denk dat Messi Barcelona vreselijk gaat missen"

door
EXCLUSIEF:

De vertrekwens van Lionel Messi houdt heel de voetbalwereld in zijn greep. De 33-jarige Argentijnse aanvaller zou na een gesprek met de nieuwe trainer Ronald Koeman de deur van Camp Nou definitief achter zich willen sluiten. Dat wist het Spaanse Olé eerder te melden. Maar volgens Toni Freire, voorzitter van FCB World Penyes, is de Nederlandse trainer daar allerminst schuldig aan. "We zouden Koeman dankbaar moeten zijn." 

FC Barcelona dacht na de 2-8 nederlaag tegen FC Bayern München de grootste nederlaag van het seizoen al geleden te hebben. Een week later kwam er een nóg hardere klap voor de Catalanen: Lionel Messi diende een officieel transferverzoek in bij de club waar hij sinds zijn 13e voor speelt. "We hadden ons het einde van Messi’s carrière anders voorgesteld. Het is pijnlijk om op deze manier te eindigen", zegt Toni Freire, de voorzitter van een wereldwijde vereniging van Barcelona-fanclubs (FCB World Penyes) tegen VoetbalNieuws.be. 

Nieuwe sportieve uitdaging 

Dat Messi wil vertrekken bij de Spaanse topclub, heeft volgens Freire niets te maken met de aanwezigheid van Ronald Koeman. "Ik denk dat het besluit al eerder is genomen", stelt hij. "De reden dat Messi weg wil, is omdat hij een sportieve uitdaging zoekt. Hij wil prijzen winnen en denkt dat dit bij Barcelona de komende twee jaar niet gaat lukken.”

Daaruit kun je opmaken dat de volgende bestemming van Messi een Europese club zou zijn. Een waar hij, volgens een clausule in zijn contract, vóór 10 mei transfervrij naar kon vertrekken. Omdat de 33-jarige buitenspeler zijn verzoek veel later indiende, is die clausule niet meer van toepassing. "Maar als Messi net zoals Xavi (Al-Sadd) of Andrés Iniesta (Vissel Kobe) naar het bestuur was gegaan om te vertellen dat hij naar een minder sterke competitie wilde vertrekken, dan had Barcelona hem gratis laten gaan.” 



Ronald Koeman 

Wanneer Messi die intenties had, dan had het management van de Argentijn de situatie dus anders aangepakt. Dat er voor deze manier – een fax met daarin het verzoek om hem te laten gaan – gegaan is, heeft volgens Freire ook een reden. "Ik denk dat hij al gesproken heeft met een andere club. Zulke extreme stappen neem je niet zonder dat je zekerheid hebt." 

Om die reden zullen de fans het Ronald Koeman ook niet kwalijk nemen dat Messi op weg naar de uitgang is bij de club. Al dagen circuleerden er berichten dat gesprekken met de Nederlandse coach Messi’s vertrekwens verder vormgaf. Freire ziet dat anders: “Koeman wordt trainer van Barcelona in een heel moeilijke periode. Hij moet de selectie al verjongen en dan valt de grote ster ook nog weg. TinTin Koeman is in Barcelona nog altijd de man die ons de eerste Europa Cup bezorgde. Ik denk daarom ook niet dat de mensen in Barcelona hem iets kwalijk nemen; we mogen hem eerder dankbaar zijn. Koeman laat het Nederlands Elftal achter zich om ons uit een dal te helpen.” 

Frenkie de Jong 

Dat er na bijna 20 jaar een einde komt aan het huwelijk tussen Messi en Barcelona, neemt ook weer nieuwe kansen met zich mee. "Natuurlijk is het spijtig, maar het is niet de eerste keer dat dit gebeurt”, zegt Freire. “Diego Maradonna vertrok naar Napoli, Ronaldinho ging weg, Deco hetzelfde verhaal. Er staan altijd weer nieuwe jongens op."

Eén van die spelers zou Frenkie de Jong kunnen zijn. Freire: “Koeman moet een heel nieuw systeem bouwen nu Messi wegvalt. De verwachtingen rondom Frenkie zijn altijd al hoog geweest. Dat hij nu onder Koeman ook meer in het centrum gaat spelen in plaats van Sergio Busquets, geeft hem ook meer kans om zich te laten zien. Hoe gek het ook klinkt: Frenkie is wel één van de spelers die kan ‘profiteren’ van het vertrek van Messi."



Impact 

Desalniettemin hakt het aankomende vertrek van Messi er flink in bij Barça. "Dat hij juist nú wil vertrekken, is niet alleen vanuit sportief oogpunt vervelend, maar ook vanuit het financiële aspect. Messi kost Barcelona zo’n honderd miljoen euro per jaar aan salaris, maar daar tegenover staan wel sponsorovereenkomsten die zijn gesloten omdát Messi bij Barcelona speelt. Veel van die contracten lopen nu ten einde en het is nog maar de vraag of die sponsoren willen verlengen als Messi hier niet meer speelt." 

Daarnaast is Freire ervan overtuigd dat Messi zijn Barcelona gaat missen, mocht hij overstappen naar bijvoorbeeld Manchester City. "In Spanje hebben ze een gezegde: ‘de club maakt de speler’. Dat gaat voor mijn gevoel zeker op voor Messi. Barcelona heeft hem de medespelers gegeven die hem konden laten uitgroeien tot de beste voetballer van de wereld. Hij heeft hier alle prijzen gepakt die je maar kunt winnen, maar wil nu vertrekken naar clubs die de Champions League de afgelopen 15 jaar niet wonnen. Ik denk dat Messi net zoals Neymar Barcelona vreselijk gaat missen. Maar hij gaat het wel maken, waar hij ook speelt.” 

De 33-jarige Argentijn mag dan geen vertrouwen meer hebben in Barcelona, dat geldt niet voor Freire. “De club staat boven alles”, zegt hij tot slot. “Natuurlijk is het pijnlijk dat we Messi op zo’n manier kwijt raken, hij had onze Francesco Totti kunnen worden, maar niemand is groter dan de club. Barcelona komt er echt wel weer bovenop, met of zonder Messi.”

LEES OOK: ‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Was Messi anders gebleven?

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

8
8
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

5
5
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

43
43
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

19
19
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

58
58
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

21
21
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

98
98
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

46
46
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

266
266
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

42
42
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

30
30
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

31
31
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

618
618
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

147
147
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

127
127
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

139
139
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

102
102
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

106
106
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

189
189
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

53
53
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

102
102
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

101
101

Meer sportnieuws