EXCLUSIEF: "Ik denk dat Messi Barcelona vreselijk gaat missen"

door
EXCLUSIEF:

De vertrekwens van Lionel Messi houdt heel de voetbalwereld in zijn greep. De 33-jarige Argentijnse aanvaller zou na een gesprek met de nieuwe trainer Ronald Koeman de deur van Camp Nou definitief achter zich willen sluiten. Dat wist het Spaanse Olé eerder te melden. Maar volgens Toni Freire, voorzitter van FCB World Penyes, is de Nederlandse trainer daar allerminst schuldig aan. "We zouden Koeman dankbaar moeten zijn." 

FC Barcelona dacht na de 2-8 nederlaag tegen FC Bayern München de grootste nederlaag van het seizoen al geleden te hebben. Een week later kwam er een nóg hardere klap voor de Catalanen: Lionel Messi diende een officieel transferverzoek in bij de club waar hij sinds zijn 13e voor speelt. "We hadden ons het einde van Messi’s carrière anders voorgesteld. Het is pijnlijk om op deze manier te eindigen", zegt Toni Freire, de voorzitter van een wereldwijde vereniging van Barcelona-fanclubs (FCB World Penyes) tegen VoetbalNieuws.be. 

Nieuwe sportieve uitdaging 

Dat Messi wil vertrekken bij de Spaanse topclub, heeft volgens Freire niets te maken met de aanwezigheid van Ronald Koeman. "Ik denk dat het besluit al eerder is genomen", stelt hij. "De reden dat Messi weg wil, is omdat hij een sportieve uitdaging zoekt. Hij wil prijzen winnen en denkt dat dit bij Barcelona de komende twee jaar niet gaat lukken.”

Daaruit kun je opmaken dat de volgende bestemming van Messi een Europese club zou zijn. Een waar hij, volgens een clausule in zijn contract, vóór 10 mei transfervrij naar kon vertrekken. Omdat de 33-jarige buitenspeler zijn verzoek veel later indiende, is die clausule niet meer van toepassing. "Maar als Messi net zoals Xavi (Al-Sadd) of Andrés Iniesta (Vissel Kobe) naar het bestuur was gegaan om te vertellen dat hij naar een minder sterke competitie wilde vertrekken, dan had Barcelona hem gratis laten gaan.” 



Ronald Koeman 

Wanneer Messi die intenties had, dan had het management van de Argentijn de situatie dus anders aangepakt. Dat er voor deze manier – een fax met daarin het verzoek om hem te laten gaan – gegaan is, heeft volgens Freire ook een reden. "Ik denk dat hij al gesproken heeft met een andere club. Zulke extreme stappen neem je niet zonder dat je zekerheid hebt." 

Om die reden zullen de fans het Ronald Koeman ook niet kwalijk nemen dat Messi op weg naar de uitgang is bij de club. Al dagen circuleerden er berichten dat gesprekken met de Nederlandse coach Messi’s vertrekwens verder vormgaf. Freire ziet dat anders: “Koeman wordt trainer van Barcelona in een heel moeilijke periode. Hij moet de selectie al verjongen en dan valt de grote ster ook nog weg. TinTin Koeman is in Barcelona nog altijd de man die ons de eerste Europa Cup bezorgde. Ik denk daarom ook niet dat de mensen in Barcelona hem iets kwalijk nemen; we mogen hem eerder dankbaar zijn. Koeman laat het Nederlands Elftal achter zich om ons uit een dal te helpen.” 

Frenkie de Jong 

Dat er na bijna 20 jaar een einde komt aan het huwelijk tussen Messi en Barcelona, neemt ook weer nieuwe kansen met zich mee. "Natuurlijk is het spijtig, maar het is niet de eerste keer dat dit gebeurt”, zegt Freire. “Diego Maradonna vertrok naar Napoli, Ronaldinho ging weg, Deco hetzelfde verhaal. Er staan altijd weer nieuwe jongens op."

Eén van die spelers zou Frenkie de Jong kunnen zijn. Freire: “Koeman moet een heel nieuw systeem bouwen nu Messi wegvalt. De verwachtingen rondom Frenkie zijn altijd al hoog geweest. Dat hij nu onder Koeman ook meer in het centrum gaat spelen in plaats van Sergio Busquets, geeft hem ook meer kans om zich te laten zien. Hoe gek het ook klinkt: Frenkie is wel één van de spelers die kan ‘profiteren’ van het vertrek van Messi."



Impact 

Desalniettemin hakt het aankomende vertrek van Messi er flink in bij Barça. "Dat hij juist nú wil vertrekken, is niet alleen vanuit sportief oogpunt vervelend, maar ook vanuit het financiële aspect. Messi kost Barcelona zo’n honderd miljoen euro per jaar aan salaris, maar daar tegenover staan wel sponsorovereenkomsten die zijn gesloten omdát Messi bij Barcelona speelt. Veel van die contracten lopen nu ten einde en het is nog maar de vraag of die sponsoren willen verlengen als Messi hier niet meer speelt." 

Daarnaast is Freire ervan overtuigd dat Messi zijn Barcelona gaat missen, mocht hij overstappen naar bijvoorbeeld Manchester City. "In Spanje hebben ze een gezegde: ‘de club maakt de speler’. Dat gaat voor mijn gevoel zeker op voor Messi. Barcelona heeft hem de medespelers gegeven die hem konden laten uitgroeien tot de beste voetballer van de wereld. Hij heeft hier alle prijzen gepakt die je maar kunt winnen, maar wil nu vertrekken naar clubs die de Champions League de afgelopen 15 jaar niet wonnen. Ik denk dat Messi net zoals Neymar Barcelona vreselijk gaat missen. Maar hij gaat het wel maken, waar hij ook speelt.” 

De 33-jarige Argentijn mag dan geen vertrouwen meer hebben in Barcelona, dat geldt niet voor Freire. “De club staat boven alles”, zegt hij tot slot. “Natuurlijk is het pijnlijk dat we Messi op zo’n manier kwijt raken, hij had onze Francesco Totti kunnen worden, maar niemand is groter dan de club. Barcelona komt er echt wel weer bovenop, met of zonder Messi.”

LEES OOK: Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Was Messi anders gebleven?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

73
73
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

81
81
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

42
42
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

245
245
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

380
380
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

296
296
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

180
180
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

144
144
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

89
89
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

547
547
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

329
329
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

332
332
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

386
386
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

214
214
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

175
175
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

348
348
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

809
809
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

276
276
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

218
218
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

299
299
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1066
1066

Meer sportnieuws