"Waarschijnlijk kreeg hij een hartstilstand"

door

Consternatie gisteren in de oefenwedstrijd tussen Ajax en Hertha Berlijn. Opeens stortte Daley Blind uit het niets ter aarde, zonder ook maar enig contact. Achteraf bleek dat zijn defibrillator is afgegaan vanwege hartritmestoornissen.

Blind werd direct gewisseld en Ajax kwam vandaag met een update over zijn toestand: “Blind viel gisteren tijdens Ajax – Hertha BSC uit. Hij voelt zich naar omstandigheden goed en was vanochtend op Sportcomplex de Toekomst. Hij wordt nader onderzocht en wacht de uitslagen van deze onderzoeken af voordat hij de training weer hervat.”

Volgens sportcardioloog Peytchev is de kans groot dat Blind een hartstilstand kreeg: "Daar lijkt het wel op. Het toestel levert namelijk een schok af bij een hartstilstand of een dreigende hartstilstand", stelt hij namelijk in het Nederlandse Algemeen Dagblad. 

Zal dit het einde van de carrière van Blind inluiden? "Dat hangt allemaal af van de gradatie van de aandoening en de ernstigheid daarvan", aldus Peytchev, die stelt dat topsport en een defibrillator samen kunnen gaan: "Hoewel tien tot vijftien jaar geleden stellig 'nee' werd gezegd over het dragen daarvan in top- of competitiesport. Tegenwoordig wordt het per geval bekeken. Er zijn ook gevallen waarbij het goed blijft gaan. Het zijn er niet superveel, maar ze zijn er zeker."

LEES OOK: 'Anderlecht ligt dwars: blijft Dolberg alsnog op post?'

Meest recent

Wat Alderweireld over zijn kinderen zegt, raakt fans diep

Toby Alderweireld is momenteel met 'voetbalpensioen'. Toch zit de voormalig speler van Antwerp ...

48
48
'Leko krijgt zin: AA Gent dumpt flop, vers bloed op komst'

Zowel voor als na het gelijkspel tegen Club Brugge wond Ivan Leko er afgelopen weekend geen doekjes ...

81
81
'Anderlecht ligt dwars: blijft Dolberg alsnog op post?'

In de late uurtjes van de zomermercato staat er bij RSC Anderlecht vooral nog uitgaand verkeer op ...

387
387
Vermeeren belandt direct in nachtmerrie bij Marseille

Arthur Vermeeren hoopte op een nieuwe start bij Olympique Marseille, maar botst daar op alles wat ...

165
165
'Kassa rinkelt: transfervuurwerk bij STVV & KV Mechelen'

In de grote competities sloot de transfermarkt maandag haar deuren, maar de Belgische clubs krijgen ...

496
496
Anderlecht bevestigt uppercut: Renard transfermarkt op

Terwijl het gerommel in de bestuurskamer de aandacht opeist is er ook op de transfermarkt nog heel ...

873
873
Sam Kerkhofs als wit konijn? BV verrast met bekentenis

Of de rust snel zal terugkeren bij Anderlecht? Die kans is gering. Begin deze week barstte een ...

264
264
Burgess haalt uit: venijnige Insta-sneer naar Anderlecht

De Brusselse derby tussen Union SG en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit hoopte na de Europese ...

542
542
Wilmots geeft ontslagen Rednic flink pak rammel

Standard Luik is dit seizoen een nieuwe weg ingeslagen met Marc Wilmots als sportieve baas. De ...

468
468
Union gooit met miljoenen in JPL en slaat dubbelslag

Union SG is zich nog flink aan het roeren op het einde van de zomermercato. De Belgische ...

380
380
'Leko slaat op tafel: Gent zet alles op alles'

KAA Gent hoopt met Ivan Leko de weg naar de top van het Belgische voetbal te hebben ingezet, maar de ...

370
370
'Stuntplannen Anderlecht: nieuwe bazen mét Lukaku'

Het Anderlecht-nieuws blijft binnenstromen. Na de Europese deceptie kwamen de fans in opstand en ...

1360
1360
'Monstertransfer Doumbia levert Antwerp fortuin op'

Royal Antwerp FC heeft deze zomer weer heel wat uitgaande deals afgerond en het is mogelijk nog niet ...

681
681
'Dolberg zet Anderlecht voor voldongen feit'

Het is transfersoap na transfersoap deze zomer. Ook op het slot van de zomermercato is er nog heel ...

820
820
Beerschot moet slikken: transferkater van jewelste

De zomermercato gaat in verschillende landen nog even door dus het is nog even zweten, ook voor de ...

374
374
'Anderlecht in zak en as na derbydrama'

Het gaat van kwaad naar erger bij RSC Anderlecht. Het rommelt ferm in het Lotto Park na de slechte ...

338
338
Transferwending wordt werkelijkheid: Genk pakt uit

KRC Genk heeft afscheid genomen van topschutter Tolu Arokodare. Bijna ging ook Hyeon-gyu Oh weg, ...

375
375
Einde soap: Man City strikt absolute superster

Manchester City heeft op de valreep nog weten toe te slaan op de zomermercato. The Cityzens zijn ...

153
153
Ophef bij Antwerp: Lammens schopt rel los

Senne Lammens heeft zijn absolute droomtransfer beet. De doelman gaat van Royal Antwerp FC naar ...

1001
1001
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Genk balen, toptransfer in JPL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

466
466
Dolberg-drama: 'Ajax zet Anderlecht muurvast'

Kasper Dolberg wordt nog met een laat vertrek bij RSC Anderlecht in verband gebracht. Ex-club Ajax ...

815
815
Paniek in Brugge? Bestuur komt met opvallend antwoord

Club Brugge kent een hete transferzomer. In de grote Europese competities is de transferdeadline ...

1085
1085
Code rood bij Anderlecht: club krijgt nieuwe mokerslag

Het is code rood bij RSC Anderlecht. Na de Europese uitschakeling in de Conference League zit het er ...

410
410
Ten Hag furieus na bliksemontslag: snoeiharde uithaal

Erik ten Hag zit in zak en as. De Nederlander kende een desastreuze periode bij Manchester United en ...

282
282
Exodus Anderlecht: ‘Turken slaan op het nippertje toe’

RSC Anderlecht kent een woelige start van het seizoen. De aanstelling van Besnik Hasi wordt in vraag ...

891
891

Meer sportnieuws