De reden achter de selecties van Cobbaut, Dimata, Mechele & co

448 stemmen
De reden achter de selecties van Cobbaut, Dimata, Mechele & co

Heel wat opschudding en complottheorieën omtrent de selectie van Roberto Martinez. La Dernière Heure schetst het verhaal voor de selectie van maar liefst 30 spelers.

Heel wat spelers zullen zonder al te veel ritme starten en daarom koos Martinez voor maar liefst acht spelers uit de Belgische competitie. Zij hebben ritme en Martinez houdt van een vaste kern, dat bewees hij al met eerdere selecties. Hij kiest voor continuïteit en zonder blessures moeten spelers als Benito Raman, Christian Kabasele of Dodi Lukebakio niet hopen op een selectie.

De continuïteit is vooral een feit voor spelers als Nacer Chadli, Yari Verschaeren, Hans Vanaken en Brandon Mechele. Zij stelden de bondscoach nog niet teleur bij de Rode Duivels en zij behouden het vertrouwen, bovendien hebben Mechele en Vanaken (povere vorm) veel ritme in de benen. Verschaeren moet het stellen met invalbeurten, maar staat inzake ritme verder dan pakweg Dodi Lukebakio en Benito Raman. In Duitsland is de voorbereiding op het seizoen nog volop bezig.

Dan zijn er nog Landry Dimata, Jérémy Doku, Elias Cobbaut en Yari Verschaeren. Jongens voor de toekomst. Cobbaut is er vooral bij wegens een gebrek aan linkspoten en een twijfelgelgeval omtrent Thomas Vermaelen. Zinho Vanheusden heeft ook amper ritme, want hij speelde nog niet door een schorsing. Het valt af te wachten of Martinez tegen Denemarken spelers als Kevin De Bruyne, Eden Hazard en andere toppers twee keer op korte tijd laat spelen. De kans lijkt klein en daarom is er een ruime selectie van 30 spelers.

Volgens de Waalse krant was er van Yari Verschaeren, Landry Dimata en Elias Cobbaut zonder coronacrisis en een kalender die helemaal in het honderd is gelopen, geen sprake. Nood breekt wet. Als alles weer bij het oude is, dan kan u de 23-25 spelers zo invullen. Martinez gaat bijna met dezelfde kern naar het EK 2021, dan die op het WK 2018. Hier en daar kan er een verandering komen – 3 of 4 spelers – en meer niet. Alle complottheorieën ten spijt.

LEES OOK: Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Veel ophef om niets?

Meest recent

'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

17
17
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

113
113
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

465
465
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

407
407
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

308
308
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

158
158
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

222
222
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

87
87
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

59
59
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

202
202
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

85
85
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

65
65
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

383
383
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

196
196
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

227
227
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

450
450
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

114
114
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

255
255
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

83
83
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

439
439
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

207
207
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

193
193
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

79
79
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

334
334
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

313
313

Meer sportnieuws