Standard is maximum kwijt na matige topper tegen Racing Genk

door
Standard is maximum kwijt na matige topper tegen Racing Genk

Na een zeer teleurstellende topper hebben Standard en Racing Genk de punten gedeeld. Beide ploegen waren volledig onmondig voor doel en konden op geen enkel moment overtuigen vandaag. De Rouches moeten zo Charleroi voorlopig lossen aan de kop van de Jupiler Pro League.

Standard nam tot nu toe een foutloze start in de Jupiler Pro League. Deze namiddag speelden de Rouches hun eerste echte topper van het seizoen, thuis tegen Racing Genk. Bij de ploeg van Hannes Wolf was het competitiebegin eerder wisselvallig te noemen: met de hakken over de sloot won het bij Zulte Waregem en vervolgens ontsnapte het aan de nederlaag tegen promovendus OHL. De Duitse coach deed het vandaag alvast met twee spitsen, bij de thuisploeg ontbrak kapitein Bastien met een blessure.
Veel goede intenties maar weinig efficiëntie bij beide ploegen
De thuisploeg nam de beste start met een vroege kans voor Avenatti, zijn kopbal vloog niet zo ver voorlangs. Een paar minuten later had ook Racing Genk zijn eerste kans te pakken, deze keer was het Bongonda die aan de rand van de zestien meter uithaalde en een goede Bodart op zijn weg vond. Op het kwartier was ook de volgende grote kans voor de bezoekers, Dessers vond na een prima aanval nog de thuisdoelman op zijn weg. Op het halfuur kwam ook Standard er nog eens uit via Avenatti, die kon zijn schot onvoldoende kadreren en zo bleef Vukovic voorlopig werkloos. Beide ploegen gingen ook in het slotkwartier nog op zoek naar het openingsdoelpunt maar bleven onzorgvuldig in de zone van de waarheid. Zo stond het halfweg nog 0-0.

Avenatti kreeg een paar kansen maar was ongelukkig in de afwerking.
Spelniveau gaat van kwaad naar erger
Ook na de rust bleef Bodart de beste man op het veld, deze keer redde hij prima op een schot van Onuachu. Kansen waren ook in de tweede helft eerder schaars, we zagen enorm veel afval in het spel bij beide ploegen.  Het was wachten tot tien minuten van het einde voor we nog eens een 'kans' zagen, Oulare kopte na een prima voorzet hoog over. Bij Racing Genk kon een onzichtbare Dessers wederom niet overtuigen, in de slotminuten mocht de jonge Oyen het nog proberen. De bezoekers mochten het in de slotfase nog met een man meer proberen nadat Amallah een domme tweede gele kaart pakte. Uiteindelijk bleef het 0-0, een billijk resultaat na een zeer povere vertoning.
Bijzonderheid:
Amallah (Standard) pakt een tweede gele kaart (90')

LEES OOK: Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wie verdiende de zege?

Meest recent

'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

51
51
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

7
7
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

30
30
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

47
47
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

340
340
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

286
286
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

249
249
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

73
73
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

582
582
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

563
563
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

296
296
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

104
104
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

151
151
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

54
54
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

80
80
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

420
420
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

55
55
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

58
58
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

149
149
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

140
140
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

200
200
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

46
46
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

175
175
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

377
377
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

121
121

Meer sportnieuws