Standard is maximum kwijt na matige topper tegen Racing Genk

door
Standard is maximum kwijt na matige topper tegen Racing Genk

Na een zeer teleurstellende topper hebben Standard en Racing Genk de punten gedeeld. Beide ploegen waren volledig onmondig voor doel en konden op geen enkel moment overtuigen vandaag. De Rouches moeten zo Charleroi voorlopig lossen aan de kop van de Jupiler Pro League.

Standard nam tot nu toe een foutloze start in de Jupiler Pro League. Deze namiddag speelden de Rouches hun eerste echte topper van het seizoen, thuis tegen Racing Genk. Bij de ploeg van Hannes Wolf was het competitiebegin eerder wisselvallig te noemen: met de hakken over de sloot won het bij Zulte Waregem en vervolgens ontsnapte het aan de nederlaag tegen promovendus OHL. De Duitse coach deed het vandaag alvast met twee spitsen, bij de thuisploeg ontbrak kapitein Bastien met een blessure.
Veel goede intenties maar weinig efficiëntie bij beide ploegen
De thuisploeg nam de beste start met een vroege kans voor Avenatti, zijn kopbal vloog niet zo ver voorlangs. Een paar minuten later had ook Racing Genk zijn eerste kans te pakken, deze keer was het Bongonda die aan de rand van de zestien meter uithaalde en een goede Bodart op zijn weg vond. Op het kwartier was ook de volgende grote kans voor de bezoekers, Dessers vond na een prima aanval nog de thuisdoelman op zijn weg. Op het halfuur kwam ook Standard er nog eens uit via Avenatti, die kon zijn schot onvoldoende kadreren en zo bleef Vukovic voorlopig werkloos. Beide ploegen gingen ook in het slotkwartier nog op zoek naar het openingsdoelpunt maar bleven onzorgvuldig in de zone van de waarheid. Zo stond het halfweg nog 0-0.

Avenatti kreeg een paar kansen maar was ongelukkig in de afwerking.
Spelniveau gaat van kwaad naar erger
Ook na de rust bleef Bodart de beste man op het veld, deze keer redde hij prima op een schot van Onuachu. Kansen waren ook in de tweede helft eerder schaars, we zagen enorm veel afval in het spel bij beide ploegen.  Het was wachten tot tien minuten van het einde voor we nog eens een 'kans' zagen, Oulare kopte na een prima voorzet hoog over. Bij Racing Genk kon een onzichtbare Dessers wederom niet overtuigen, in de slotminuten mocht de jonge Oyen het nog proberen. De bezoekers mochten het in de slotfase nog met een man meer proberen nadat Amallah een domme tweede gele kaart pakte. Uiteindelijk bleef het 0-0, een billijk resultaat na een zeer povere vertoning.
Bijzonderheid:
Amallah (Standard) pakt een tweede gele kaart (90')

LEES OOK: Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Wie verdiende de zege?

Meest recent

Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

7
7
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

45
45
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

18
18
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

95
95
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

251
251
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

151
151
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

138
138
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

29
29
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

53
53
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

124
124
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

148
148
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

386
386
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

61
61
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

121
121
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

40
40
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

122
122
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

144
144
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

258
258
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

77
77
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

126
126
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

188
188
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

88
88
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

139
139
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

274
274
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

248
248

Meer sportnieuws