Barcelona maakt nieuwe technisch directeur bekend

door
Barcelona maakt nieuwe technisch directeur bekend

Na de 2-8 pandoering tegen Bayern München weten heel wat media het zeker: nooit eerder was een vertrek van Lionel Messi uit Barcelona dichterbij. De Catalanen zetten dan ook alle zeilen bij om het de Argentijn naar zijn zin te maken. Én vooral te garanderen dat er beterschap op komst is.


Zo werd hoofdcoach Quique Sétien, die tot onvrede van de Argentijnse sterspeler in januari Ernesto Valverde kwam vervangen, reeds de laan uitgestuurd. Hij wordt hoogstwaarschijnlijk opgevolgd door Ronald Koeman, die dus zo snel mogelijk het vertrouwen van Messi moet zien te winnen. Ook in de bestuurskamer van Camp Nou wordt echter ingegrepen.

Zo maakten de Blaugrana zopas bekend dat het contract met technisch directeur Éric Abidal wordt beëindigd. De Fransman lag al een tijdje onder vuur omwille van zijn wankel transferbeleid én woelige relatie met Messi, nu werd een akkoord bereikt om zijn contract op te zeggen. Barcelona bedankt haar ex-speler voor zijn inzet, toewijding en professionaliteit.

UPDATE 19/08
Een dag na het ontslag van Abidal heeft Barcelona alweer een nieuwe technisch directeur aangesteld. Zo werd Ramon Planes woensdagvoormiddag aangekondigd als opvolger van de Fransman. Hij zal dus het sportieve beleid uitstippelen en moet samen met Ronald Koeman de club aan een wederopstanding helpen. Normaal gezien wordt de Nederlander later deze dag voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer.

LEES OOK: Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

Barça had al langer nood aan een nieuwe wind ...

Meest recent

WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

29
29
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

64
64
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

146
146
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

66
66
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

97
97
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

142
142
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

230
230
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

61
61
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

368
368
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

226
226
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

380
380
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

433
433
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

335
335
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

109
109
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

512
512
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

229
229
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

683
683
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

406
406
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

147
147
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

631
631
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

67
67
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

172
172
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

842
842
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

53
53
Felle uithaal naar Leko: “Ik was teleurgesteld in hem”

In december keerde Ivan Leko terug bij Club Brugge, met als voornaamste opdracht om weer vuur in het ...

133
133

Meer sportnieuws