'Club kan profiteren van hiaat in reglement'

door
'Club kan profiteren van hiaat in reglement'

Komend weekend trekt ook de eerste klasse B zich weer op gang. En de Proximus League gaat dit jaar van start met een primeur. Voor het eerst zal in ons land een beloften-ploeg aantreden in een profcompetitie, om aan een even aantal ploegen te komen werden de U23 van Club Brugge immers aan de reeks toegevoegd.


De beloften van Club, zogenaamd Club NXT, zullen hun wedstrijden afwerken in het Daknam-stadion te Lokeren. Op de beslissing om hen naar 1B over te hevelen kwam echter al heel wat kritiek. Onder meer van de andere ploegen uit de reeks. Zo werd gevreesd dat Blauw-Zwart ook bepaalde spelers uit de A-kern zou laten aantreden bij de beloften, wat door sommigen als een vorm van competitievervalsing werd bestempeld. Dat blijkt echter niet helemaal het geval. Al zou de landskampioen wel kunnen profiteren van een hiaat in de regelgeving.

In principe zouden enkel spelers van Club die geboren zijn na 31 december 1997 mogen ingezet worden, ongeacht hun aantal wedstrijden bij de A-kern. In Nederland bijvoorbeeld, staat er een beperking op het aantal jongeren uit de eerste ploeg. Maar bij Sport/Voetbalmagazine weet men dat dit in ons land (nog) niet het geval is. Wanneer spelers als Charlers De Ketelaere, Youssouph Badji of Odilon Kossounou dus minuten nodig hebben, zouden ze die in principe in 1B kunnen maken. Een interessant voordeel toch voor de Bruggelingen.

LEES OOK: Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Vindt u het fair dat Club NXT in 1B mag aantreden ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

28
28
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

41
41
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

187
187
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

218
218
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

165
165
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

182
182
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

162
162
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

486
486
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

57
57
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

67
67
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

410
410
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

549
549
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

390
390
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

270
270
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

447
447
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

693
693
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

406
406
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

408
408
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

495
495
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

684
684
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

168
168
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

157
157
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

76
76
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

30
30
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

58
58

Meer sportnieuws