TRANSFERUURTJE: 'Opsteker Club Brugge, City in pole voor Messi'

2042 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Opsteker Club Brugge, City in pole voor Messi'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge dreigt deze zomer minstens één sterkhouder te verliezen. Volgens The Nigerian Sun heeft Emmanuel Dennis momenteel immers twee concrete aanbiedingen op zak. Atalanta én Sheffield United zouden de gegadigden zijn voor de Brugse aanvaller. Krépin Diatta blijft dan weer mogelijk wel een seizoen om zijn kansen op een overgang naar zijn droomcompetitie de Premier League te vergroten. Dat zou in een enorme opsteker zijn voor de landskampioen.

Het heeft er alle schijn van dat Victor Vazquez weer in de Jupiler Pro League aan de slag gaat gaan. Volgens L'Avenir heeft de speler inmiddels een akkoord bereikt met Eupen. Eerstdaags zou hij officieel aangekondigd worden bij de Panda's. Aan de Kehrweg is versterking in ieder geval welgekomen. De spelmaker was transfervrij op te pikken na een passage in Qatar.

Op Twitter meldt KRC Genk dat het afscheid neemt van flankspeler Dieumerci Ndongala. De Congolees maakt in 2018 de overstap van Standard, maar verkast nu naar de Cypriotische topclub APOEL Nicosia. Vorig seizoen speelde de winger al op huurbasis bij Kasimpasa. In Genk kwam hij niet meer in de plannen van coach Hannes Wolf voor.

Standard blijft onderhandelen met Atalanta over de transfer van Mergim Vojvoda. De vraagprijs van de Rouches, zo'n 6 miljoen euro, is nog steeds een struikelblok. Daarnaast zullen de Luikenaars zich moeten haasten voor de komst van Alessandro Ciranni. Het Nieuwsblad weet dat Benevento, dat naar de Serie A promoveert, zich gemeld heeft voor de rechtsachter. De Italianen kregen wel te horen dat ze 1,5 miljoen euro zullen moeten neertellen voor de 24-jarige sterkhouder van Moeskroen.

KV Mechelen maakte de komst van de Zweedse spelmaker Kerim Mrabti maandagavond officieel bekend. Hij tekende meteen een contract van drie seizoenen in het AFAS-stadion. Er werd in de overeenkomst ook een optie opgenomen die de club toelaat om de samenwerking met een vierde seizoen te verlengen. Na de komst van de Maryan Shved is hij de tweede aanwinst op drie dagen tijd voor de Mechelaars.

Cercle Brugge maakt momenteel werk van een nieuwe spits. Daarvoor doet Groen-Zwart naar verluidt zaken met Chelsea, want volgens Goal zal het Ike Ugbo overnemen van de Engelse grootmacht. De 21-jarige Engelse Nigeriaan zal voor één seizoen gehuurd worden. Cercle zou ook een aankoopoptie bedongen hebben, maar die zou wel zeer hoog liggen met een afkoopsom van 5 miljoen euro.

Moeskroen heeft Kouadio-Yves Dabila nu ook echt binnen. De verdediger, vorig seizoen één van de smaakmakers bij Cercle Brugge, wordt zoals verwacht voor één seizoen ter beschikking gesteld door Lille. Ook Robbe Quirynen van Antwerp zou zicht bij een overgang naar Les Hurlus staan. Hij wordt een seizoen gehuurd van Antwerp.

Floriano Vanzo heeft na zijn avontuur bij Virton een nieuwe club gevonden. Hij trekt naar Roemenië. Onze redactie vernam uit goede bron dat de 26-jarige speler voor een jaar met optie voor nog een jaar heeft getekend bij de Roemeense eersteklasser Politechnica Iasi.

BUITENLAND
Volgens The Mirror en Esporte Interativo zal Lionel Messi binnenkort afscheid nemen van FC Barcelona. De Argentijn zou volgens de laatste berichtgeving nadrukkelijk in verband gebracht worden met Internazionale, maar er ligt ook nog een andere topclub op de loer voor de kleine Argentijn. Zo zou Manchester City volgens The Mirror namelijk de beste papieren hebben om Messi binnen te halen. De eigenaars van de Engelse topclub zouden bereid zijn een pak geld uit te geven aan zijn komst.

Maandagavond heeft Real Sociedad de komst van David Silva wereldkundig gemaakt. De Spaanse eersteklasser schotelde Silva een contract van twee seizoenen voor. De ondertussen 34-jarige middenvelder wordt dus volgend seizoen een ploegmaat van Adnan Januzaj. De spelmaker was einde contract bij Manchester City en had zijn afscheid daar al een tijdje geleden aangekondigd.

Na de blamage in de Champions League staat er heel wat te veranderen bij FC Barcelona. Quique Setién werd inmiddels ontslagen als hoofdtrainer, Ronald Koeman staat klaar om over te pakken. Daarnaast zouden de Catalanen een nieuwe poging willen ondernemen voor de komst van Neymar Jr. Volgens SPORT is Barça nu van plan om een nieuw bod neer te leggen bij PSG. Ze zouden bereid zijn om 60 miljoen euro neer te tellen en daarnaast ook Antoine Griezmann naar Parijs te laten vertrekken.

LEES OOK: Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Denkt u dat Messi deze mercato vertrekt bij Barcelona?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

117
117
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

65
65
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

143
143
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

27
27
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

38
38
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

180
180
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

552
552
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

434
434
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

208
208
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

536
536
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

509
509
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

358
358
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

196
196
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

594
594
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1052
1052
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

329
329
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

671
671
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

484
484
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws