TRANSFERUURTJE: 'Opsteker Club Brugge, City in pole voor Messi'

door
TRANSFERUURTJE: 'Opsteker Club Brugge, City in pole voor Messi'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge dreigt deze zomer minstens één sterkhouder te verliezen. Volgens The Nigerian Sun heeft Emmanuel Dennis momenteel immers twee concrete aanbiedingen op zak. Atalanta én Sheffield United zouden de gegadigden zijn voor de Brugse aanvaller. Krépin Diatta blijft dan weer mogelijk wel een seizoen om zijn kansen op een overgang naar zijn droomcompetitie de Premier League te vergroten. Dat zou in een enorme opsteker zijn voor de landskampioen.

Het heeft er alle schijn van dat Victor Vazquez weer in de Jupiler Pro League aan de slag gaat gaan. Volgens L'Avenir heeft de speler inmiddels een akkoord bereikt met Eupen. Eerstdaags zou hij officieel aangekondigd worden bij de Panda's. Aan de Kehrweg is versterking in ieder geval welgekomen. De spelmaker was transfervrij op te pikken na een passage in Qatar.

Op Twitter meldt KRC Genk dat het afscheid neemt van flankspeler Dieumerci Ndongala. De Congolees maakt in 2018 de overstap van Standard, maar verkast nu naar de Cypriotische topclub APOEL Nicosia. Vorig seizoen speelde de winger al op huurbasis bij Kasimpasa. In Genk kwam hij niet meer in de plannen van coach Hannes Wolf voor.

Standard blijft onderhandelen met Atalanta over de transfer van Mergim Vojvoda. De vraagprijs van de Rouches, zo'n 6 miljoen euro, is nog steeds een struikelblok. Daarnaast zullen de Luikenaars zich moeten haasten voor de komst van Alessandro Ciranni. Het Nieuwsblad weet dat Benevento, dat naar de Serie A promoveert, zich gemeld heeft voor de rechtsachter. De Italianen kregen wel te horen dat ze 1,5 miljoen euro zullen moeten neertellen voor de 24-jarige sterkhouder van Moeskroen.

KV Mechelen maakte de komst van de Zweedse spelmaker Kerim Mrabti maandagavond officieel bekend. Hij tekende meteen een contract van drie seizoenen in het AFAS-stadion. Er werd in de overeenkomst ook een optie opgenomen die de club toelaat om de samenwerking met een vierde seizoen te verlengen. Na de komst van de Maryan Shved is hij de tweede aanwinst op drie dagen tijd voor de Mechelaars.

Cercle Brugge maakt momenteel werk van een nieuwe spits. Daarvoor doet Groen-Zwart naar verluidt zaken met Chelsea, want volgens Goal zal het Ike Ugbo overnemen van de Engelse grootmacht. De 21-jarige Engelse Nigeriaan zal voor één seizoen gehuurd worden. Cercle zou ook een aankoopoptie bedongen hebben, maar die zou wel zeer hoog liggen met een afkoopsom van 5 miljoen euro.

Moeskroen heeft Kouadio-Yves Dabila nu ook echt binnen. De verdediger, vorig seizoen één van de smaakmakers bij Cercle Brugge, wordt zoals verwacht voor één seizoen ter beschikking gesteld door Lille. Ook Robbe Quirynen van Antwerp zou zicht bij een overgang naar Les Hurlus staan. Hij wordt een seizoen gehuurd van Antwerp.

Floriano Vanzo heeft na zijn avontuur bij Virton een nieuwe club gevonden. Hij trekt naar Roemenië. Onze redactie vernam uit goede bron dat de 26-jarige speler voor een jaar met optie voor nog een jaar heeft getekend bij de Roemeense eersteklasser Politechnica Iasi.

BUITENLAND
Volgens The Mirror en Esporte Interativo zal Lionel Messi binnenkort afscheid nemen van FC Barcelona. De Argentijn zou volgens de laatste berichtgeving nadrukkelijk in verband gebracht worden met Internazionale, maar er ligt ook nog een andere topclub op de loer voor de kleine Argentijn. Zo zou Manchester City volgens The Mirror namelijk de beste papieren hebben om Messi binnen te halen. De eigenaars van de Engelse topclub zouden bereid zijn een pak geld uit te geven aan zijn komst.

Maandagavond heeft Real Sociedad de komst van David Silva wereldkundig gemaakt. De Spaanse eersteklasser schotelde Silva een contract van twee seizoenen voor. De ondertussen 34-jarige middenvelder wordt dus volgend seizoen een ploegmaat van Adnan Januzaj. De spelmaker was einde contract bij Manchester City en had zijn afscheid daar al een tijdje geleden aangekondigd.

Na de blamage in de Champions League staat er heel wat te veranderen bij FC Barcelona. Quique Setién werd inmiddels ontslagen als hoofdtrainer, Ronald Koeman staat klaar om over te pakken. Daarnaast zouden de Catalanen een nieuwe poging willen ondernemen voor de komst van Neymar Jr. Volgens SPORT is Barça nu van plan om een nieuw bod neer te leggen bij PSG. Ze zouden bereid zijn om 60 miljoen euro neer te tellen en daarnaast ook Antoine Griezmann naar Parijs te laten vertrekken.

LEES OOK: Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Denkt u dat Messi deze mercato vertrekt bij Barcelona?

Meest recent

Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

4
4
“Ik haat het als de beste”: DIW maakt Courtois belachelijk

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

8
8
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

23
23
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

61
61
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

19
19
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

37
37
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

25
25
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

117
117
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

151
151
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

140
140
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

269
269
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

431
431
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

172
172
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

197
197
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

309
309
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

97
97
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

413
413
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

240
240
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

70
70
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

385
385
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

245
245
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

347
347
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

521
521
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

143
143
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

105
105

Meer sportnieuws