TRANSFERUURTJE: 'Opsteker Club Brugge, City in pole voor Messi'

door
TRANSFERUURTJE: 'Opsteker Club Brugge, City in pole voor Messi'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge dreigt deze zomer minstens één sterkhouder te verliezen. Volgens The Nigerian Sun heeft Emmanuel Dennis momenteel immers twee concrete aanbiedingen op zak. Atalanta én Sheffield United zouden de gegadigden zijn voor de Brugse aanvaller. Krépin Diatta blijft dan weer mogelijk wel een seizoen om zijn kansen op een overgang naar zijn droomcompetitie de Premier League te vergroten. Dat zou in een enorme opsteker zijn voor de landskampioen.

Het heeft er alle schijn van dat Victor Vazquez weer in de Jupiler Pro League aan de slag gaat gaan. Volgens L'Avenir heeft de speler inmiddels een akkoord bereikt met Eupen. Eerstdaags zou hij officieel aangekondigd worden bij de Panda's. Aan de Kehrweg is versterking in ieder geval welgekomen. De spelmaker was transfervrij op te pikken na een passage in Qatar.

Op Twitter meldt KRC Genk dat het afscheid neemt van flankspeler Dieumerci Ndongala. De Congolees maakt in 2018 de overstap van Standard, maar verkast nu naar de Cypriotische topclub APOEL Nicosia. Vorig seizoen speelde de winger al op huurbasis bij Kasimpasa. In Genk kwam hij niet meer in de plannen van coach Hannes Wolf voor.

Standard blijft onderhandelen met Atalanta over de transfer van Mergim Vojvoda. De vraagprijs van de Rouches, zo'n 6 miljoen euro, is nog steeds een struikelblok. Daarnaast zullen de Luikenaars zich moeten haasten voor de komst van Alessandro Ciranni. Het Nieuwsblad weet dat Benevento, dat naar de Serie A promoveert, zich gemeld heeft voor de rechtsachter. De Italianen kregen wel te horen dat ze 1,5 miljoen euro zullen moeten neertellen voor de 24-jarige sterkhouder van Moeskroen.

KV Mechelen maakte de komst van de Zweedse spelmaker Kerim Mrabti maandagavond officieel bekend. Hij tekende meteen een contract van drie seizoenen in het AFAS-stadion. Er werd in de overeenkomst ook een optie opgenomen die de club toelaat om de samenwerking met een vierde seizoen te verlengen. Na de komst van de Maryan Shved is hij de tweede aanwinst op drie dagen tijd voor de Mechelaars.

Cercle Brugge maakt momenteel werk van een nieuwe spits. Daarvoor doet Groen-Zwart naar verluidt zaken met Chelsea, want volgens Goal zal het Ike Ugbo overnemen van de Engelse grootmacht. De 21-jarige Engelse Nigeriaan zal voor één seizoen gehuurd worden. Cercle zou ook een aankoopoptie bedongen hebben, maar die zou wel zeer hoog liggen met een afkoopsom van 5 miljoen euro.

Moeskroen heeft Kouadio-Yves Dabila nu ook echt binnen. De verdediger, vorig seizoen één van de smaakmakers bij Cercle Brugge, wordt zoals verwacht voor één seizoen ter beschikking gesteld door Lille. Ook Robbe Quirynen van Antwerp zou zicht bij een overgang naar Les Hurlus staan. Hij wordt een seizoen gehuurd van Antwerp.

Floriano Vanzo heeft na zijn avontuur bij Virton een nieuwe club gevonden. Hij trekt naar Roemenië. Onze redactie vernam uit goede bron dat de 26-jarige speler voor een jaar met optie voor nog een jaar heeft getekend bij de Roemeense eersteklasser Politechnica Iasi.

BUITENLAND
Volgens The Mirror en Esporte Interativo zal Lionel Messi binnenkort afscheid nemen van FC Barcelona. De Argentijn zou volgens de laatste berichtgeving nadrukkelijk in verband gebracht worden met Internazionale, maar er ligt ook nog een andere topclub op de loer voor de kleine Argentijn. Zo zou Manchester City volgens The Mirror namelijk de beste papieren hebben om Messi binnen te halen. De eigenaars van de Engelse topclub zouden bereid zijn een pak geld uit te geven aan zijn komst.

Maandagavond heeft Real Sociedad de komst van David Silva wereldkundig gemaakt. De Spaanse eersteklasser schotelde Silva een contract van twee seizoenen voor. De ondertussen 34-jarige middenvelder wordt dus volgend seizoen een ploegmaat van Adnan Januzaj. De spelmaker was einde contract bij Manchester City en had zijn afscheid daar al een tijdje geleden aangekondigd.

Na de blamage in de Champions League staat er heel wat te veranderen bij FC Barcelona. Quique Setién werd inmiddels ontslagen als hoofdtrainer, Ronald Koeman staat klaar om over te pakken. Daarnaast zouden de Catalanen een nieuwe poging willen ondernemen voor de komst van Neymar Jr. Volgens SPORT is Barça nu van plan om een nieuw bod neer te leggen bij PSG. Ze zouden bereid zijn om 60 miljoen euro neer te tellen en daarnaast ook Antoine Griezmann naar Parijs te laten vertrekken.

LEES OOK: Messi schrijft voetbalgeschiedenis, Dreyer baalt enorm

Denkt u dat Messi deze mercato vertrekt bij Barcelona?

Meest recent

STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

25
25
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

119
119
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

71
71
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

58
58
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

122
122
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

51
51
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

405
405
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

97
97
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

143
143
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

265
265
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

320
320
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

474
474
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

31
31
Supporters Anderlecht vervloeken arbitrage: "Schandalig!"

Sinds de grote terugkeer van Union SG op het hoogste niveau, kon RSC Anderlecht zijn Brusselse ...

444
444
Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Club Brugge heeft één van zijn minste weken van het seizoen tot dusver achter de rug. ...

218
218
4 op 42 - bodem bereikt voor kwakkelend Club Nxt

Het gaat van kwaad naar erger met Club Nxt in de Challenger Pro League. De beloften van Club Brugge ...

157
157
Antwerp staat op uit doden: "Dán kan je Club pijn doen"

Van de hel naar de hemel ... in het voetbal kan dat erg snel gaan. Vraag dat maar aan Antwerp FC. ...

359
359
Anderlecht-Union: ontdek de basisploegen in Brusselse derby

In de Jupiler Pro League is het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de Brusselse derby. Zowel RSC ...

96
96
Genk komt goed weg: Heymans zorgt voor broodnodige thuiszege

KRC Genk heeft eindelijk weer een competitiewedstrijd in eigen huis gewonnen. Tegen OH Leuven ...

164
164
Scorende De Cuyper held bij Brighton, Liverpool kan weer winnen

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC de crisis ietwat kunnen bezweren. Dankzij een goal ...

88
88
'City zet alle zeilen bij: winterdeal van 74 miljoen'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

106
106
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

91
91
Reden tot klagen bij Club? Van der Elst fileert penaltyfase

Antwerp FC heeft zondagmiddag een verrassende zege geboekt op Club Brugge na een laat doelpunt van ...

660
660
Fraaie comeback Lammens en United, PSV dendert voort

In de Premier League heeft Manchester United zich herpakt na de slipper tegen Everton FC. Tegen ...

34
34
Rotweek voor Club: Antwerp start nieuw hoofdstuk met stunt

Club Brugge moet terugblikken op een ware rotweek. Enkele dagen na de zware Champions ...

337
337

Meer sportnieuws