TRANSFERUURTJE: 'Opsteker Club Brugge, City in pole voor Messi'

stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Opsteker Club Brugge, City in pole voor Messi'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge dreigt deze zomer minstens één sterkhouder te verliezen. Volgens The Nigerian Sun heeft Emmanuel Dennis momenteel immers twee concrete aanbiedingen op zak. Atalanta én Sheffield United zouden de gegadigden zijn voor de Brugse aanvaller. Krépin Diatta blijft dan weer mogelijk wel een seizoen om zijn kansen op een overgang naar zijn droomcompetitie de Premier League te vergroten. Dat zou in een enorme opsteker zijn voor de landskampioen.

Het heeft er alle schijn van dat Victor Vazquez weer in de Jupiler Pro League aan de slag gaat gaan. Volgens L'Avenir heeft de speler inmiddels een akkoord bereikt met Eupen. Eerstdaags zou hij officieel aangekondigd worden bij de Panda's. Aan de Kehrweg is versterking in ieder geval welgekomen. De spelmaker was transfervrij op te pikken na een passage in Qatar.

Op Twitter meldt KRC Genk dat het afscheid neemt van flankspeler Dieumerci Ndongala. De Congolees maakt in 2018 de overstap van Standard, maar verkast nu naar de Cypriotische topclub APOEL Nicosia. Vorig seizoen speelde de winger al op huurbasis bij Kasimpasa. In Genk kwam hij niet meer in de plannen van coach Hannes Wolf voor.

Standard blijft onderhandelen met Atalanta over de transfer van Mergim Vojvoda. De vraagprijs van de Rouches, zo'n 6 miljoen euro, is nog steeds een struikelblok. Daarnaast zullen de Luikenaars zich moeten haasten voor de komst van Alessandro Ciranni. Het Nieuwsblad weet dat Benevento, dat naar de Serie A promoveert, zich gemeld heeft voor de rechtsachter. De Italianen kregen wel te horen dat ze 1,5 miljoen euro zullen moeten neertellen voor de 24-jarige sterkhouder van Moeskroen.

KV Mechelen maakte de komst van de Zweedse spelmaker Kerim Mrabti maandagavond officieel bekend. Hij tekende meteen een contract van drie seizoenen in het AFAS-stadion. Er werd in de overeenkomst ook een optie opgenomen die de club toelaat om de samenwerking met een vierde seizoen te verlengen. Na de komst van de Maryan Shved is hij de tweede aanwinst op drie dagen tijd voor de Mechelaars.

Cercle Brugge maakt momenteel werk van een nieuwe spits. Daarvoor doet Groen-Zwart naar verluidt zaken met Chelsea, want volgens Goal zal het Ike Ugbo overnemen van de Engelse grootmacht. De 21-jarige Engelse Nigeriaan zal voor één seizoen gehuurd worden. Cercle zou ook een aankoopoptie bedongen hebben, maar die zou wel zeer hoog liggen met een afkoopsom van 5 miljoen euro.

Moeskroen heeft Kouadio-Yves Dabila nu ook echt binnen. De verdediger, vorig seizoen één van de smaakmakers bij Cercle Brugge, wordt zoals verwacht voor één seizoen ter beschikking gesteld door Lille. Ook Robbe Quirynen van Antwerp zou zicht bij een overgang naar Les Hurlus staan. Hij wordt een seizoen gehuurd van Antwerp.

Floriano Vanzo heeft na zijn avontuur bij Virton een nieuwe club gevonden. Hij trekt naar Roemenië. Onze redactie vernam uit goede bron dat de 26-jarige speler voor een jaar met optie voor nog een jaar heeft getekend bij de Roemeense eersteklasser Politechnica Iasi.

BUITENLAND
Volgens The Mirror en Esporte Interativo zal Lionel Messi binnenkort afscheid nemen van FC Barcelona. De Argentijn zou volgens de laatste berichtgeving nadrukkelijk in verband gebracht worden met Internazionale, maar er ligt ook nog een andere topclub op de loer voor de kleine Argentijn. Zo zou Manchester City volgens The Mirror namelijk de beste papieren hebben om Messi binnen te halen. De eigenaars van de Engelse topclub zouden bereid zijn een pak geld uit te geven aan zijn komst.

Maandagavond heeft Real Sociedad de komst van David Silva wereldkundig gemaakt. De Spaanse eersteklasser schotelde Silva een contract van twee seizoenen voor. De ondertussen 34-jarige middenvelder wordt dus volgend seizoen een ploegmaat van Adnan Januzaj. De spelmaker was einde contract bij Manchester City en had zijn afscheid daar al een tijdje geleden aangekondigd.

Na de blamage in de Champions League staat er heel wat te veranderen bij FC Barcelona. Quique Setién werd inmiddels ontslagen als hoofdtrainer, Ronald Koeman staat klaar om over te pakken. Daarnaast zouden de Catalanen een nieuwe poging willen ondernemen voor de komst van Neymar Jr. Volgens SPORT is Barça nu van plan om een nieuw bod neer te leggen bij PSG. Ze zouden bereid zijn om 60 miljoen euro neer te tellen en daarnaast ook Antoine Griezmann naar Parijs te laten vertrekken.

LEES OOK: Argentijnse WK-selectie: pech voor Union en Club

Denkt u dat Messi deze mercato vertrekt bij Barcelona?

Meest recent

'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

65
65
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

29
29
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

42
42
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

75
75
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

93
93
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

37
37
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

62
62
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

105
105
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

42
42
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

127
127
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

124
124
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

98
98
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

178
178
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

164
164
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

30
30
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

265
265
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

294
294
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

60
60
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

196
196
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

924
924
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

183
183
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

129
129
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

62
62
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

146
146

Meer sportnieuws