TRANSFERUURTJE: 'Opsteker Club Brugge, City in pole voor Messi'

2042 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Opsteker Club Brugge, City in pole voor Messi'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge dreigt deze zomer minstens één sterkhouder te verliezen. Volgens The Nigerian Sun heeft Emmanuel Dennis momenteel immers twee concrete aanbiedingen op zak. Atalanta én Sheffield United zouden de gegadigden zijn voor de Brugse aanvaller. Krépin Diatta blijft dan weer mogelijk wel een seizoen om zijn kansen op een overgang naar zijn droomcompetitie de Premier League te vergroten. Dat zou in een enorme opsteker zijn voor de landskampioen.

Het heeft er alle schijn van dat Victor Vazquez weer in de Jupiler Pro League aan de slag gaat gaan. Volgens L'Avenir heeft de speler inmiddels een akkoord bereikt met Eupen. Eerstdaags zou hij officieel aangekondigd worden bij de Panda's. Aan de Kehrweg is versterking in ieder geval welgekomen. De spelmaker was transfervrij op te pikken na een passage in Qatar.

Op Twitter meldt KRC Genk dat het afscheid neemt van flankspeler Dieumerci Ndongala. De Congolees maakt in 2018 de overstap van Standard, maar verkast nu naar de Cypriotische topclub APOEL Nicosia. Vorig seizoen speelde de winger al op huurbasis bij Kasimpasa. In Genk kwam hij niet meer in de plannen van coach Hannes Wolf voor.

Standard blijft onderhandelen met Atalanta over de transfer van Mergim Vojvoda. De vraagprijs van de Rouches, zo'n 6 miljoen euro, is nog steeds een struikelblok. Daarnaast zullen de Luikenaars zich moeten haasten voor de komst van Alessandro Ciranni. Het Nieuwsblad weet dat Benevento, dat naar de Serie A promoveert, zich gemeld heeft voor de rechtsachter. De Italianen kregen wel te horen dat ze 1,5 miljoen euro zullen moeten neertellen voor de 24-jarige sterkhouder van Moeskroen.

KV Mechelen maakte de komst van de Zweedse spelmaker Kerim Mrabti maandagavond officieel bekend. Hij tekende meteen een contract van drie seizoenen in het AFAS-stadion. Er werd in de overeenkomst ook een optie opgenomen die de club toelaat om de samenwerking met een vierde seizoen te verlengen. Na de komst van de Maryan Shved is hij de tweede aanwinst op drie dagen tijd voor de Mechelaars.

Cercle Brugge maakt momenteel werk van een nieuwe spits. Daarvoor doet Groen-Zwart naar verluidt zaken met Chelsea, want volgens Goal zal het Ike Ugbo overnemen van de Engelse grootmacht. De 21-jarige Engelse Nigeriaan zal voor één seizoen gehuurd worden. Cercle zou ook een aankoopoptie bedongen hebben, maar die zou wel zeer hoog liggen met een afkoopsom van 5 miljoen euro.

Moeskroen heeft Kouadio-Yves Dabila nu ook echt binnen. De verdediger, vorig seizoen één van de smaakmakers bij Cercle Brugge, wordt zoals verwacht voor één seizoen ter beschikking gesteld door Lille. Ook Robbe Quirynen van Antwerp zou zicht bij een overgang naar Les Hurlus staan. Hij wordt een seizoen gehuurd van Antwerp.

Floriano Vanzo heeft na zijn avontuur bij Virton een nieuwe club gevonden. Hij trekt naar Roemenië. Onze redactie vernam uit goede bron dat de 26-jarige speler voor een jaar met optie voor nog een jaar heeft getekend bij de Roemeense eersteklasser Politechnica Iasi.

BUITENLAND
Volgens The Mirror en Esporte Interativo zal Lionel Messi binnenkort afscheid nemen van FC Barcelona. De Argentijn zou volgens de laatste berichtgeving nadrukkelijk in verband gebracht worden met Internazionale, maar er ligt ook nog een andere topclub op de loer voor de kleine Argentijn. Zo zou Manchester City volgens The Mirror namelijk de beste papieren hebben om Messi binnen te halen. De eigenaars van de Engelse topclub zouden bereid zijn een pak geld uit te geven aan zijn komst.

Maandagavond heeft Real Sociedad de komst van David Silva wereldkundig gemaakt. De Spaanse eersteklasser schotelde Silva een contract van twee seizoenen voor. De ondertussen 34-jarige middenvelder wordt dus volgend seizoen een ploegmaat van Adnan Januzaj. De spelmaker was einde contract bij Manchester City en had zijn afscheid daar al een tijdje geleden aangekondigd.

Na de blamage in de Champions League staat er heel wat te veranderen bij FC Barcelona. Quique Setién werd inmiddels ontslagen als hoofdtrainer, Ronald Koeman staat klaar om over te pakken. Daarnaast zouden de Catalanen een nieuwe poging willen ondernemen voor de komst van Neymar Jr. Volgens SPORT is Barça nu van plan om een nieuw bod neer te leggen bij PSG. Ze zouden bereid zijn om 60 miljoen euro neer te tellen en daarnaast ook Antoine Griezmann naar Parijs te laten vertrekken.

LEES OOK: MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Denkt u dat Messi deze mercato vertrekt bij Barcelona?

Meest recent

Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

8
8
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

117
117
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

10
10
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

55
55
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

45
45
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

573
573
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

456
456
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

157
157
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

28
28
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

315
315
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

310
310
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

349
349
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

311
311
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

355
355
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

44
44
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

173
173
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

508
508
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

236
236
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

111
111
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

338
338
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

112
112
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

434
434
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

141
141
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

84
84
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

18
18

Meer sportnieuws