Perfecte start voor Standard na zege tegen Waasland-Beveren

door
Perfecte start voor Standard na zege tegen Waasland-Beveren

Belgisch voetbal op maandag. Het is nog even wennen, maar voor de gemiddelde voetbalfan is dit ongetwijfeld goed nieuws. Vanavond sloten Waasland-Beveren en Standard Luik de tweede speeldag van de competitie af. In de Freethiel waren de Rouches te sterk voor de ploeg van Nicky Hayen. 


Fouten en kaarten troef in de eerste helft
De avond begon verschrikkelijk voor Waasland-Beveren. Zomeraanwinst Joe Efford moest de wedstrijd al na enkele minuten verlaten met een blessure. Hij werd vervangen door Aboubakary Koita. Het eerste doelgevaar kwam echter van de Luikse bezoekers. Een schot van Laifis werd nog gepakt door Lucas Pirard, en was eigenlijk het eerste wapenfeit in een gesloten wedstrijd. Achteraf bleven de bezoekers de gevaarlijkste ploeg. De pogingen van Lestienne waren echter niet goed genoeg om de Beverse goalie te verschalken. 

De eerste helft stevende dus op een logische 0-0 af. Opvallend genoeg kreeg scheidsrechter Geldhof bijzonder veel werk tijdens de eerste 45 minuten. Hij deelde maar liefst vier gele kaarten uit, en moest zelfs een opstootje tussen Bastien en Vukotic trachten te bedaren. In de potige eerste helft kregen we dus eerder fouten dan doelpunten te zien. 

Knappe doelpunten zorgen voor Luikse remonte
In het begin van de tweede helft was de thuisploeg het gevaarlijkst. Een eerste poging werd nog gered door Bodart, maar enkele minuten later was het dan toch prijs voor Waasland-Beveren. Na een knappe actie van Albanese wist Jur Schryvers de bal in doel te werken. Een uitstekende seizoensstart leek in de maak voor de ploeg van Nicky Hayen. 

Lang kon Waasland-Beveren niet genieten van de voorsprong. Na een knappe voorzet van Collins Fai wist Selim Amallah de bal heerlijk binnen te knallen. De knappe volley van de Luikse flankaanvaller kwam duidelijk hard aan bij de thuisploeg. Amper drie minuten later slaagde Standard erin om de achterstand naar een voorsprong om te buigen. Avenatti legde de bal knap terug voor Samuel Bastien, en die liet Pirard kansloos met een verschroeiend schot. Achteraf speelden de Rouches de partij zonder al te veel problemen uit, en kwam de thuisploeg nog amper in het stuk voor. Standard komt door de zege aan de leiding van het klassement samen met Beerschot en Charleroi. Een uitstekende start dus voor Montanier en co. 

Scoreverloop:
1-0: Jur Schryvers (59')
1-1: Selim Amallah (67')
1-2: Samuel Bastien (70')

LEES OOK: Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Zal Standard verrassen dit seizoen?

Meest recent

Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

64
64
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

64
64
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

421
421
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

44
44
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

62
62
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

177
177
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

97
97
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

306
306
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

139
139
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

174
174
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

135
135
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

200
200
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

235
235
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

163
163
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

174
174
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

42
42
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

318
318
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

562
562
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

342
342
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

181
181
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

66
66
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

169
169
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

136
136
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

481
481
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

161
161

Meer sportnieuws