Perfecte start voor Standard na zege tegen Waasland-Beveren

door
Perfecte start voor Standard na zege tegen Waasland-Beveren

Belgisch voetbal op maandag. Het is nog even wennen, maar voor de gemiddelde voetbalfan is dit ongetwijfeld goed nieuws. Vanavond sloten Waasland-Beveren en Standard Luik de tweede speeldag van de competitie af. In de Freethiel waren de Rouches te sterk voor de ploeg van Nicky Hayen. 


Fouten en kaarten troef in de eerste helft
De avond begon verschrikkelijk voor Waasland-Beveren. Zomeraanwinst Joe Efford moest de wedstrijd al na enkele minuten verlaten met een blessure. Hij werd vervangen door Aboubakary Koita. Het eerste doelgevaar kwam echter van de Luikse bezoekers. Een schot van Laifis werd nog gepakt door Lucas Pirard, en was eigenlijk het eerste wapenfeit in een gesloten wedstrijd. Achteraf bleven de bezoekers de gevaarlijkste ploeg. De pogingen van Lestienne waren echter niet goed genoeg om de Beverse goalie te verschalken. 

De eerste helft stevende dus op een logische 0-0 af. Opvallend genoeg kreeg scheidsrechter Geldhof bijzonder veel werk tijdens de eerste 45 minuten. Hij deelde maar liefst vier gele kaarten uit, en moest zelfs een opstootje tussen Bastien en Vukotic trachten te bedaren. In de potige eerste helft kregen we dus eerder fouten dan doelpunten te zien. 

Knappe doelpunten zorgen voor Luikse remonte
In het begin van de tweede helft was de thuisploeg het gevaarlijkst. Een eerste poging werd nog gered door Bodart, maar enkele minuten later was het dan toch prijs voor Waasland-Beveren. Na een knappe actie van Albanese wist Jur Schryvers de bal in doel te werken. Een uitstekende seizoensstart leek in de maak voor de ploeg van Nicky Hayen. 

Lang kon Waasland-Beveren niet genieten van de voorsprong. Na een knappe voorzet van Collins Fai wist Selim Amallah de bal heerlijk binnen te knallen. De knappe volley van de Luikse flankaanvaller kwam duidelijk hard aan bij de thuisploeg. Amper drie minuten later slaagde Standard erin om de achterstand naar een voorsprong om te buigen. Avenatti legde de bal knap terug voor Samuel Bastien, en die liet Pirard kansloos met een verschroeiend schot. Achteraf speelden de Rouches de partij zonder al te veel problemen uit, en kwam de thuisploeg nog amper in het stuk voor. Standard komt door de zege aan de leiding van het klassement samen met Beerschot en Charleroi. Een uitstekende start dus voor Montanier en co. 

Scoreverloop:
1-0: Jur Schryvers (59')
1-1: Selim Amallah (67')
1-2: Samuel Bastien (70')

LEES OOK: Euvrard krijgt Standard niet op de rails: één énorm probleem

Zal Standard verrassen dit seizoen?

Meest recent

Rampscenario bij Club Brugge: Hayen activeert Plan B

Club Brugge ging zondag vrij kansloos onderuit tegen RSC Anderlecht. In een uitzinnig Lotto Park ...

134
134
Bondsparket roept Stijn Stijnen alwéér op het matje

Geen coach in het Belgisch voetbal die de afgelopen jaren vaker in de clinch lag met het bondsparket ...

25
25
Pech voor Club Brugge: Anderlecht ontsnapt aan rood

RSC Anderlecht won zondag in eigen huis verdiend de topper van Club Brugge. Op de zege viel weinig ...

273
273
Antwerp of Ajax: Overmars hakt knoop definitief door

Dankzij een deugddoende zege tegen La Louvière is de crisis even afgewend bij Antwerp, waar ...

112
112
Na pijnlijke breuk: Ex Rik Verheye deelt pakkend bericht

Na tweeënhalf jaar eindigde onlangs het ogenschijnlijk 'sprookje' tussen Rik Verheye (38) en ...

221
221
De oplawaai te veel? Lavia krijgt triest verdict te horen

De Rode Duivels blazen deze week opnieuw verzamelen. Roméo Lavia zal echter andermaal niet ...

101
101
Club Brugge géén kampioen? Hein stelt scherpe voorwaarde

Nog één speeldag en de heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

204
204
'Garcia onverbiddelijk: pijnlijke reden niet-selectie Smets'

De Rode Duivels willen zich deze interland-periode tegen Liechtenstein en Kazachstan verzekeren van ...

569
569
'Huurdeal met optie: knaltransfer Club Brugge in januari'

Binnen een dikke anderhalve maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Een aantal Belgische ...

530
530
Napoli implodeert: De Bruyne-cijfers schokken Italië

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli de rol moeten lossen aan de top van het ...

152
152
Kopzorgen bij AA Gent: "Het was twéé keer mijn fout"

Een week na de pijnlijke afgang tegen OH Leuven, heeft AA Gent de rug ietwat kunnen rechten. De ...

257
257
'Uitstel van executie: Anderlecht zet Renard op straat'

RSC Anderlecht wist zondag voor het eerst sinds lange tijd nog eens te winnen van Club Brugge. Een ...

490
490
Lardot velt verdict over speeldag 14 in Jupiler Pro League

Afgelopen weekend werd in de Jupiler Pro League speeldag 14 afgewerkt. Naar goede gewoonte ...

141
141
Marc Degryse breekt los: "Ze moeten mij daar niet steken!"

Hij was jarenlang één van de meest elegante aanvallers van het Belgische voetbal, en ...

199
199
Boeckx & Degryse maken Club Brugge met de grond gelijk

Een paar dagen na de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge met de billen bloot op het veld van ...

449
449
De Cat reageert: nieuw contract bij Anderlecht?

RSC Anderlecht boekte zondag een fraaie zege tegen Club Brugge, met Nathan De Cat andermaal als ...

460
460
‘Arsenal in shock: Trossard gooit nu nieuwe contractbom’

Trossard duwt achter de schermen een nieuwe contractbom richting het Arsenal-bestuur. En dat amper ...

181
181
Club Brugge likt zijn wonden: Hayen met groot probleem?

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Anderlecht. Het was een zeer makke prestatie van de ...

296
296
Doku verovert Manchester City: nummer 100 met gouden randje

Jérémy Doku is dé sterspeler van de Rode Duivels. Zeker als Kevin De Bruyne en ...

64
64
Hayen verklaart waar het compleet misliep tegen Anderlecht

Club Brugge bakte er helemaal niks van tegen RSC Anderlecht. Het verloor met 1-0 en dat was meer dan ...

303
303
'Exit Yari Verschaeren: toptransfer krijgt vorm'

Yari Verschaeren lijkt stilaan richting uitgang te worden geduwd. De aanvallende middenvelder komt ...

600
600
Club NXT verrast compleet met komst ex-JPL'er

Club NXT is bezig aan een ronduit dramatisch seizoen in de Challenger Pro League. De Bruggelingen ...

198
198
Anderlecht weldra het PSG van België?

RSC Anderlecht zoekt al jaren naar prijzen. Met Kenneth Bornauw en Michael Verschueren hopen ze ...

601
601
Clement niet naar topclub: "Hij is géén kandidaat"

Ajax verloor afgelopen weekend met 2-1 van FC Utrecht. De titel lijkt nu al weg te zijn in ...

107
107
Hasi vindt succesformule: coach geeft criticasters lik op stuk

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van Club Brugge. Als er één man opgelucht heeft ...

214
214

Meer sportnieuws