Perfecte start voor Standard na zege tegen Waasland-Beveren

door
Perfecte start voor Standard na zege tegen Waasland-Beveren

Belgisch voetbal op maandag. Het is nog even wennen, maar voor de gemiddelde voetbalfan is dit ongetwijfeld goed nieuws. Vanavond sloten Waasland-Beveren en Standard Luik de tweede speeldag van de competitie af. In de Freethiel waren de Rouches te sterk voor de ploeg van Nicky Hayen. 


Fouten en kaarten troef in de eerste helft
De avond begon verschrikkelijk voor Waasland-Beveren. Zomeraanwinst Joe Efford moest de wedstrijd al na enkele minuten verlaten met een blessure. Hij werd vervangen door Aboubakary Koita. Het eerste doelgevaar kwam echter van de Luikse bezoekers. Een schot van Laifis werd nog gepakt door Lucas Pirard, en was eigenlijk het eerste wapenfeit in een gesloten wedstrijd. Achteraf bleven de bezoekers de gevaarlijkste ploeg. De pogingen van Lestienne waren echter niet goed genoeg om de Beverse goalie te verschalken. 

De eerste helft stevende dus op een logische 0-0 af. Opvallend genoeg kreeg scheidsrechter Geldhof bijzonder veel werk tijdens de eerste 45 minuten. Hij deelde maar liefst vier gele kaarten uit, en moest zelfs een opstootje tussen Bastien en Vukotic trachten te bedaren. In de potige eerste helft kregen we dus eerder fouten dan doelpunten te zien. 

Knappe doelpunten zorgen voor Luikse remonte
In het begin van de tweede helft was de thuisploeg het gevaarlijkst. Een eerste poging werd nog gered door Bodart, maar enkele minuten later was het dan toch prijs voor Waasland-Beveren. Na een knappe actie van Albanese wist Jur Schryvers de bal in doel te werken. Een uitstekende seizoensstart leek in de maak voor de ploeg van Nicky Hayen. 

Lang kon Waasland-Beveren niet genieten van de voorsprong. Na een knappe voorzet van Collins Fai wist Selim Amallah de bal heerlijk binnen te knallen. De knappe volley van de Luikse flankaanvaller kwam duidelijk hard aan bij de thuisploeg. Amper drie minuten later slaagde Standard erin om de achterstand naar een voorsprong om te buigen. Avenatti legde de bal knap terug voor Samuel Bastien, en die liet Pirard kansloos met een verschroeiend schot. Achteraf speelden de Rouches de partij zonder al te veel problemen uit, en kwam de thuisploeg nog amper in het stuk voor. Standard komt door de zege aan de leiding van het klassement samen met Beerschot en Charleroi. Een uitstekende start dus voor Montanier en co. 

Scoreverloop:
1-0: Jur Schryvers (59')
1-1: Selim Amallah (67')
1-2: Samuel Bastien (70')

LEES OOK: Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Zal Standard verrassen dit seizoen?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

59
59
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

41
41
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

60
60
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

29
29
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

130
130
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

244
244
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

75
75
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

143
143
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

464
464
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

113
113
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

200
200
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

394
394
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

184
184
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

61
61
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

259
259
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

29
29
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

258
258
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

213
213
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

78
78
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

171
171
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

514
514
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

84
84
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

154
154
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

109
109

Meer sportnieuws