Guardiola krijgt volle lading na 'blunder' met De Bruyne

door
Guardiola krijgt volle lading na 'blunder' met De Bruyne

Manchester City werd zaterdagavond zeer verrassend uitgeschakeld door Olympique Lyon in de Champions League (1-3). Daags nadien krijgt coach Josep Guardiola krijgt er stevig van lang in de Engelse media. Hij krijgt het verwijt dat hij tactisch in de fout ging door zich te fel aan te passen aan de tegenstander.


Volgens BBC-journalist Phil McNulty maakte Guardiola onder meer een tactische blunder met Kevin De Bruyne. Die moest lange tijd op een voor hem ongewone positie spelen. "Het leek erop alsof Guardiola wederom té veel nadacht over de tegenstander bij het bepalen van zijn tactiek, een vaker voorkomend probleem bij hem. Lyon is een goede ploeg, maar moet Guardiola voor hén zijn tactiek omgooien? Nee toch zeker? De nederlaag bevestigde nog maar eens dat het niet goed zit in dit team. Het verdedigen was af en toe net zelfmoord. Er is ook heel veel goed aan dit team, maar dit seizoen was het te vaak slecht."

De krant The Independent is het daar helemaal mee eens: "Het is niet zo dat al zijn tactische geknutsel nooit werkt, het levert ook weleens succes op, maar dit keer leidde hij tot wéér een onverklaarbare en onnodige CL-uitschakeling. In het boek 'Pep Confidential' blikte hij al eens terug op 2014, toen hij met Bayern München met 0-4 verloor van Real Madrid. Hij schreef toen dat hij véél te veel nadacht en daardoor werd vernederd. Zes jaar later maakt hij nog steeds dezelfde, peperdure fouten."

LEES OOK: 'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

🚀

City ging veel te weinig uit van de eigen sterkte ...

Meest recent

Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

21
21
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

12
12
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

25
25
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

35
35
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

74
74
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

65
65
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

118
118
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

210
210
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

555
555
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

226
226
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

101
101
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

92
92
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

84
84
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

240
240
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

122
122
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

174
174
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

94
94
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

281
281
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

249
249
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

306
306
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

415
415
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

341
341
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

152
152

Meer sportnieuws