Racing Genk speelt met vuur en verbrandt zich pijnlijk aan OHL

stemmen
Racing Genk speelt met vuur en verbrandt zich pijnlijk aan OHL

Na een knappe partij heeft OHL verdiend een punt gepakt op het veld van Racing Genk. De ploeg van Wolf gaf een hele partij een belabberde indruk en overtuigde nooit tegen het fel gehandicapte elftal van Marc Brys. De bezoekers verloren in de slotminuten met doelpuntenmaker Henry wel opnieuw een belangrijke pion met een op het eerste zicht zware blessure.

Racing Genk won vorige week, zij het moeizaam, zijn eerste competitiewedstrijd op bezoek bij Zulte Waregem. Deze namiddag leek de opdracht voor de Limburgers iets eenvoudiger met de komst van promovendus OHL. De ploeg van Marc Brys pakte maandag wel zijn eerste punt tegen Eupen, helemaal klaar lijken de Vlaams-Brabanters nog niet. Bij de thuisploeg begon Bongonda, onlangs nog besmet met het corona virus, in de basis. De bezoekers misten maar liefst acht spelers, hierdoor begon OHL fel gehandicapt aan de wedstrijd. Onder meer doelman Iversen en Vlietinck kregen een basisplaats.
Moedig OHL geeft Racing Genk prima partij
De thuisploeg begon dominant aan de wedstrijd en reeds in de openingsminuten ontsnapte OHL een paar keer bij enkele gevaarlijke voorzetten. Op het kwartier schoot Bongonda een eerste grote kans voorlangs en een paar minuten later schoot ook Lucumi rakelings naast. De bezoekers kregen halfweg de eerste periode plots ook een grote kans: Vekemans verscheen na een prima aanval oog in oog met Vukovic maar die laatste toonde zijn klasse met een prima redding. Dat deed ook zijn collega aan de overkant, die ranselde op het halfuur een afgeweken schot van Cuesta uit zijn doelvlak. Iversen gaf meteen een prima indruk bij OHL. De ploeg van Brys loeerde op de counter maar deed dat wel een paar keer prima. Op tien minuten van de rust had Sowah pech dat een voorzet van Mercier nog net werd aangeraakt door Cuesta, hierdoor miste de Ghanees zijn schot volledig. Uiteindelijk leek Blauw-Wit toch nog met een voorsprong te gaan rusten maar het doelpunt van Dessers werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Halfweg stond het 0-0 in een wedstrijd met wisselende kansen.

Brys heeft zijn elftal prima klaargestoomd en houdt halfweg Racing Genk in bedwang.
Veerkrachtig OHL pakt verdiend een punt
Met de inbreng van Onuachu hoopte Wolf dat zijn ploeg na de pauze nog meer grip kreeg op de wedstrijd. Voorlopig voetbalde de voormalig landskampioen echter veel te traag in inspiratieloos. Uiteindelijk kwam de thuisploeg na tien minuten in de tweede helft dan toch op voorsprong. Ito mocht vrij uithalen aan de rand van de zestien meter en schoot enig mooi richting de linkerwinkelhaak: 1-0. Op een nieuwe counter schoot Henry iets voorbij het uur te zwak in de handen van Vukovic. Een veerkrachtig OHL bleef naarstig op zoek gaan naar de gelijkmaker maar kwam voorlopig niet meer tot een concrete kans en aan de overzijde slaagde Racing Genk er onvoldoende in om zijn surplus aan kwaliteit uit te buiten. In de slotminuten zetten de bezoekers alles op alles en Henry beloonde de moed van OHL door de gelijkmaker in twee tijden op het bord te schieten. De ploeg van Marc Brys hield nadien knap stand en mocht in de slotfase nog klagen dat het geen penalty kreeg na een duidelijke fout op Myny.
Scoreverloop:
1-0 (55') Ito, 1-1 (85') Henry

LEES OOK: Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Zal dit Racing Genk meedoen voor de titel?

Meest recent

'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

75
75
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

99
99
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

160
160
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

83
83
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

970
970
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

72
72
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

33
33
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

233
233
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

170
170
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

208
208
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

158
158
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

191
191
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

437
437
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

771
771
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

42
42
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

647
647
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

230
230
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

139
139
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

216
216
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

166
166
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

65
65
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

101
101
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

142
142
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

65
65
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

231
231

Meer sportnieuws