Racing Genk speelt met vuur en verbrandt zich pijnlijk aan OHL

door
Racing Genk speelt met vuur en verbrandt zich pijnlijk aan OHL

Na een knappe partij heeft OHL verdiend een punt gepakt op het veld van Racing Genk. De ploeg van Wolf gaf een hele partij een belabberde indruk en overtuigde nooit tegen het fel gehandicapte elftal van Marc Brys. De bezoekers verloren in de slotminuten met doelpuntenmaker Henry wel opnieuw een belangrijke pion met een op het eerste zicht zware blessure.

Racing Genk won vorige week, zij het moeizaam, zijn eerste competitiewedstrijd op bezoek bij Zulte Waregem. Deze namiddag leek de opdracht voor de Limburgers iets eenvoudiger met de komst van promovendus OHL. De ploeg van Marc Brys pakte maandag wel zijn eerste punt tegen Eupen, helemaal klaar lijken de Vlaams-Brabanters nog niet. Bij de thuisploeg begon Bongonda, onlangs nog besmet met het corona virus, in de basis. De bezoekers misten maar liefst acht spelers, hierdoor begon OHL fel gehandicapt aan de wedstrijd. Onder meer doelman Iversen en Vlietinck kregen een basisplaats.
Moedig OHL geeft Racing Genk prima partij
De thuisploeg begon dominant aan de wedstrijd en reeds in de openingsminuten ontsnapte OHL een paar keer bij enkele gevaarlijke voorzetten. Op het kwartier schoot Bongonda een eerste grote kans voorlangs en een paar minuten later schoot ook Lucumi rakelings naast. De bezoekers kregen halfweg de eerste periode plots ook een grote kans: Vekemans verscheen na een prima aanval oog in oog met Vukovic maar die laatste toonde zijn klasse met een prima redding. Dat deed ook zijn collega aan de overkant, die ranselde op het halfuur een afgeweken schot van Cuesta uit zijn doelvlak. Iversen gaf meteen een prima indruk bij OHL. De ploeg van Brys loeerde op de counter maar deed dat wel een paar keer prima. Op tien minuten van de rust had Sowah pech dat een voorzet van Mercier nog net werd aangeraakt door Cuesta, hierdoor miste de Ghanees zijn schot volledig. Uiteindelijk leek Blauw-Wit toch nog met een voorsprong te gaan rusten maar het doelpunt van Dessers werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Halfweg stond het 0-0 in een wedstrijd met wisselende kansen.

Brys heeft zijn elftal prima klaargestoomd en houdt halfweg Racing Genk in bedwang.
Veerkrachtig OHL pakt verdiend een punt
Met de inbreng van Onuachu hoopte Wolf dat zijn ploeg na de pauze nog meer grip kreeg op de wedstrijd. Voorlopig voetbalde de voormalig landskampioen echter veel te traag in inspiratieloos. Uiteindelijk kwam de thuisploeg na tien minuten in de tweede helft dan toch op voorsprong. Ito mocht vrij uithalen aan de rand van de zestien meter en schoot enig mooi richting de linkerwinkelhaak: 1-0. Op een nieuwe counter schoot Henry iets voorbij het uur te zwak in de handen van Vukovic. Een veerkrachtig OHL bleef naarstig op zoek gaan naar de gelijkmaker maar kwam voorlopig niet meer tot een concrete kans en aan de overzijde slaagde Racing Genk er onvoldoende in om zijn surplus aan kwaliteit uit te buiten. In de slotminuten zetten de bezoekers alles op alles en Henry beloonde de moed van OHL door de gelijkmaker in twee tijden op het bord te schieten. De ploeg van Marc Brys hield nadien knap stand en mocht in de slotfase nog klagen dat het geen penalty kreeg na een duidelijke fout op Myny.
Scoreverloop:
1-0 (55') Ito, 1-1 (85') Henry

LEES OOK: Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

Zal dit Racing Genk meedoen voor de titel?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

111
111
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

55
55
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

271
271
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

97
97
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

201
201
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

132
132
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

160
160
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

360
360
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

246
246
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

124
124
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

275
275
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

62
62
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

155
155
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

143
143
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

270
270
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

271
271
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

425
425
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

339
339
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

154
154
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

557
557

Meer sportnieuws