Racing Genk speelt met vuur en verbrandt zich pijnlijk aan OHL

door
Racing Genk speelt met vuur en verbrandt zich pijnlijk aan OHL

Na een knappe partij heeft OHL verdiend een punt gepakt op het veld van Racing Genk. De ploeg van Wolf gaf een hele partij een belabberde indruk en overtuigde nooit tegen het fel gehandicapte elftal van Marc Brys. De bezoekers verloren in de slotminuten met doelpuntenmaker Henry wel opnieuw een belangrijke pion met een op het eerste zicht zware blessure.

Racing Genk won vorige week, zij het moeizaam, zijn eerste competitiewedstrijd op bezoek bij Zulte Waregem. Deze namiddag leek de opdracht voor de Limburgers iets eenvoudiger met de komst van promovendus OHL. De ploeg van Marc Brys pakte maandag wel zijn eerste punt tegen Eupen, helemaal klaar lijken de Vlaams-Brabanters nog niet. Bij de thuisploeg begon Bongonda, onlangs nog besmet met het corona virus, in de basis. De bezoekers misten maar liefst acht spelers, hierdoor begon OHL fel gehandicapt aan de wedstrijd. Onder meer doelman Iversen en Vlietinck kregen een basisplaats.
Moedig OHL geeft Racing Genk prima partij
De thuisploeg begon dominant aan de wedstrijd en reeds in de openingsminuten ontsnapte OHL een paar keer bij enkele gevaarlijke voorzetten. Op het kwartier schoot Bongonda een eerste grote kans voorlangs en een paar minuten later schoot ook Lucumi rakelings naast. De bezoekers kregen halfweg de eerste periode plots ook een grote kans: Vekemans verscheen na een prima aanval oog in oog met Vukovic maar die laatste toonde zijn klasse met een prima redding. Dat deed ook zijn collega aan de overkant, die ranselde op het halfuur een afgeweken schot van Cuesta uit zijn doelvlak. Iversen gaf meteen een prima indruk bij OHL. De ploeg van Brys loeerde op de counter maar deed dat wel een paar keer prima. Op tien minuten van de rust had Sowah pech dat een voorzet van Mercier nog net werd aangeraakt door Cuesta, hierdoor miste de Ghanees zijn schot volledig. Uiteindelijk leek Blauw-Wit toch nog met een voorsprong te gaan rusten maar het doelpunt van Dessers werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Halfweg stond het 0-0 in een wedstrijd met wisselende kansen.

Brys heeft zijn elftal prima klaargestoomd en houdt halfweg Racing Genk in bedwang.
Veerkrachtig OHL pakt verdiend een punt
Met de inbreng van Onuachu hoopte Wolf dat zijn ploeg na de pauze nog meer grip kreeg op de wedstrijd. Voorlopig voetbalde de voormalig landskampioen echter veel te traag in inspiratieloos. Uiteindelijk kwam de thuisploeg na tien minuten in de tweede helft dan toch op voorsprong. Ito mocht vrij uithalen aan de rand van de zestien meter en schoot enig mooi richting de linkerwinkelhaak: 1-0. Op een nieuwe counter schoot Henry iets voorbij het uur te zwak in de handen van Vukovic. Een veerkrachtig OHL bleef naarstig op zoek gaan naar de gelijkmaker maar kwam voorlopig niet meer tot een concrete kans en aan de overzijde slaagde Racing Genk er onvoldoende in om zijn surplus aan kwaliteit uit te buiten. In de slotminuten zetten de bezoekers alles op alles en Henry beloonde de moed van OHL door de gelijkmaker in twee tijden op het bord te schieten. De ploeg van Marc Brys hield nadien knap stand en mocht in de slotfase nog klagen dat het geen penalty kreeg na een duidelijke fout op Myny.
Scoreverloop:
1-0 (55') Ito, 1-1 (85') Henry

LEES OOK: Luca Brecel genadeloos afgeslacht: 'Werkelijk schokkend'

Zal dit Racing Genk meedoen voor de titel?

Meest recent

Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

3
3
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

32
32
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

304
304
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

19
19
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

59
59
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

25
25
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

155
155
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

59
59
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

99
99
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

101
101
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

103
103
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

91
91
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

229
229
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

261
261
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

161
161
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

135
135
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

172
172
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

146
146
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

111
111
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

288
288
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

401
401
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

54
54
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

218
218
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

197
197

Meer sportnieuws