Racing Genk speelt met vuur en verbrandt zich pijnlijk aan OHL

door
Racing Genk speelt met vuur en verbrandt zich pijnlijk aan OHL

Na een knappe partij heeft OHL verdiend een punt gepakt op het veld van Racing Genk. De ploeg van Wolf gaf een hele partij een belabberde indruk en overtuigde nooit tegen het fel gehandicapte elftal van Marc Brys. De bezoekers verloren in de slotminuten met doelpuntenmaker Henry wel opnieuw een belangrijke pion met een op het eerste zicht zware blessure.

Racing Genk won vorige week, zij het moeizaam, zijn eerste competitiewedstrijd op bezoek bij Zulte Waregem. Deze namiddag leek de opdracht voor de Limburgers iets eenvoudiger met de komst van promovendus OHL. De ploeg van Marc Brys pakte maandag wel zijn eerste punt tegen Eupen, helemaal klaar lijken de Vlaams-Brabanters nog niet. Bij de thuisploeg begon Bongonda, onlangs nog besmet met het corona virus, in de basis. De bezoekers misten maar liefst acht spelers, hierdoor begon OHL fel gehandicapt aan de wedstrijd. Onder meer doelman Iversen en Vlietinck kregen een basisplaats.
Moedig OHL geeft Racing Genk prima partij
De thuisploeg begon dominant aan de wedstrijd en reeds in de openingsminuten ontsnapte OHL een paar keer bij enkele gevaarlijke voorzetten. Op het kwartier schoot Bongonda een eerste grote kans voorlangs en een paar minuten later schoot ook Lucumi rakelings naast. De bezoekers kregen halfweg de eerste periode plots ook een grote kans: Vekemans verscheen na een prima aanval oog in oog met Vukovic maar die laatste toonde zijn klasse met een prima redding. Dat deed ook zijn collega aan de overkant, die ranselde op het halfuur een afgeweken schot van Cuesta uit zijn doelvlak. Iversen gaf meteen een prima indruk bij OHL. De ploeg van Brys loeerde op de counter maar deed dat wel een paar keer prima. Op tien minuten van de rust had Sowah pech dat een voorzet van Mercier nog net werd aangeraakt door Cuesta, hierdoor miste de Ghanees zijn schot volledig. Uiteindelijk leek Blauw-Wit toch nog met een voorsprong te gaan rusten maar het doelpunt van Dessers werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Halfweg stond het 0-0 in een wedstrijd met wisselende kansen.

Brys heeft zijn elftal prima klaargestoomd en houdt halfweg Racing Genk in bedwang.
Veerkrachtig OHL pakt verdiend een punt
Met de inbreng van Onuachu hoopte Wolf dat zijn ploeg na de pauze nog meer grip kreeg op de wedstrijd. Voorlopig voetbalde de voormalig landskampioen echter veel te traag in inspiratieloos. Uiteindelijk kwam de thuisploeg na tien minuten in de tweede helft dan toch op voorsprong. Ito mocht vrij uithalen aan de rand van de zestien meter en schoot enig mooi richting de linkerwinkelhaak: 1-0. Op een nieuwe counter schoot Henry iets voorbij het uur te zwak in de handen van Vukovic. Een veerkrachtig OHL bleef naarstig op zoek gaan naar de gelijkmaker maar kwam voorlopig niet meer tot een concrete kans en aan de overzijde slaagde Racing Genk er onvoldoende in om zijn surplus aan kwaliteit uit te buiten. In de slotminuten zetten de bezoekers alles op alles en Henry beloonde de moed van OHL door de gelijkmaker in twee tijden op het bord te schieten. De ploeg van Marc Brys hield nadien knap stand en mocht in de slotfase nog klagen dat het geen penalty kreeg na een duidelijke fout op Myny.
Scoreverloop:
1-0 (55') Ito, 1-1 (85') Henry

LEES OOK: Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Zal dit Racing Genk meedoen voor de titel?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

65
65
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

64
64
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

90
90
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

257
257
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

341
341
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

143
143
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

125
125
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

306
306
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

18
18
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

96
96
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

98
98
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

229
229
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

117
117
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

69
69
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

90
90
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

194
194
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

43
43
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

181
181
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

174
174
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

270
270
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

366
366
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

252
252
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

202
202

Meer sportnieuws