'Topcoach grote favoriet om Setién op te volgen bij Barça'

door
'Topcoach grote favoriet om Setién op te volgen bij Barça'

FC Barcelona werd vrijdagavond op onvergetelijke wijze uit de Champions League geknikkerd. De Spaanse topclub kreeg in Lissabon een onwaarschijnlijk pak slaag van Bayern München: 2-8. En deze historische vernedering zal niet zonder gevolgen blijven op Camp Nou.


Een officiële bevestiging kwam er nog niet, maar zowat alle media zijn er zeker van: coach Quique Setién zal de tol moeten betalen voor deze afgang. En dus is de vraag wie hem zal opvolgen om het renovatie-project in goede banen te leiden. Clubboegbeeld Xavi Hernandez blijft de droomkandidaat, maar hij verlengde onlangs zijn contract bij Al-Sadd. Bovendien liet de oud-middenvelder zelf altijd verstaan dat hij enkel op het 'juiste moment' aan de slag wil gaan als hoofdtrainer bij Blaugrana. Dat lijkt momenteel niet echt het geval.

En dus worden ook andere opties onderzocht. Zowel Marca als SPORT schuiven Mauricio Pochettino als grote favoriet naar voren. De Argentijn zit sinds zijn ontslag bij Tottenham, waar hij jarenlang goed werk leverde, nog steeds zonder club. Hij kan dus zonder afkoopsom worden overgenomen. Pochettino bewees ook al dat hij op relatief korte termijn een stevige organisatie kan neerzetten. Naar verluidt had hij afgelopen week nog een diner met preses Josep Maria Bartomeu.

Daarnaast zijn er nog enkele outsiders. Ook Nederlandse bondscoach Ronald Koeman wordt getipt. De Nederlander werd al vaker gelinkt aan een terugkeer naar Camp Nou en hij is eveneens in staat om op korte termijn iets neer te zetten. Volgens Marca zijn Koeman en Pochettino de twee grote favorieten, met een licht voordeel voor de Argentijn.

LEES OOK: Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Wie is volgens u de beste optie om Setién te vervangen?

Meest recent

DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

56
56
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

33
33
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

307
307
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

242
242
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

71
71
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

118
118
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

42
42
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

67
67
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

337
337
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

47
47
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

48
48
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

111
111
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

111
111
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

168
168
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

38
38
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

154
154
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

353
353
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

113
113
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

204
204
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

55
55
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

52
52
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

232
232
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

374
374
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

160
160
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

420
420

Meer sportnieuws