'Topcoach grote favoriet om Setién op te volgen bij Barça'

door
'Topcoach grote favoriet om Setién op te volgen bij Barça'

FC Barcelona werd vrijdagavond op onvergetelijke wijze uit de Champions League geknikkerd. De Spaanse topclub kreeg in Lissabon een onwaarschijnlijk pak slaag van Bayern München: 2-8. En deze historische vernedering zal niet zonder gevolgen blijven op Camp Nou.


Een officiële bevestiging kwam er nog niet, maar zowat alle media zijn er zeker van: coach Quique Setién zal de tol moeten betalen voor deze afgang. En dus is de vraag wie hem zal opvolgen om het renovatie-project in goede banen te leiden. Clubboegbeeld Xavi Hernandez blijft de droomkandidaat, maar hij verlengde onlangs zijn contract bij Al-Sadd. Bovendien liet de oud-middenvelder zelf altijd verstaan dat hij enkel op het 'juiste moment' aan de slag wil gaan als hoofdtrainer bij Blaugrana. Dat lijkt momenteel niet echt het geval.

En dus worden ook andere opties onderzocht. Zowel Marca als SPORT schuiven Mauricio Pochettino als grote favoriet naar voren. De Argentijn zit sinds zijn ontslag bij Tottenham, waar hij jarenlang goed werk leverde, nog steeds zonder club. Hij kan dus zonder afkoopsom worden overgenomen. Pochettino bewees ook al dat hij op relatief korte termijn een stevige organisatie kan neerzetten. Naar verluidt had hij afgelopen week nog een diner met preses Josep Maria Bartomeu.

Daarnaast zijn er nog enkele outsiders. Ook Nederlandse bondscoach Ronald Koeman wordt getipt. De Nederlander werd al vaker gelinkt aan een terugkeer naar Camp Nou en hij is eveneens in staat om op korte termijn iets neer te zetten. Volgens Marca zijn Koeman en Pochettino de twee grote favorieten, met een licht voordeel voor de Argentijn.

LEES OOK: 'Barça-revelatie verlengt: grote naam moet beschikken'

Wie is volgens u de beste optie om Setién te vervangen?

Meest recent

Tottenham heeft spraakmakende transfer beet, Arsenal bijna

Terwijl de Jupiler Pro League binnen twee weken alweer van start gaat, is het in andere landen nog ...

5
5
‘Club verrast met miljoenenbod op Ajax-pion’

Club Brugge is momenteel zeer druk in de weer op de transfermarkt. Het liet zijn kassa al stevig ...

248
248
Toby over Shauni: “Ze had me mogen verlaten”

Na een prachtige carrière zit Toby Alderweireld officieel in zijn 'voetbalpensioen'. De ...

21
21
'Verbazingwekkende miljoenentransfer voor Cercle'

Cercle Brugge flirtte vorig seizoen met degradatie, maar kon uiteindelijk in de barrages tegen Patro ...

82
82
'Nog geen zeven: Anderlecht bijt in het stof bij doelwit'

Bij Anderlecht staat de teller deze zomer al op zes aanwinsten en dat aantal zal ongetwijfeld nog ...

201
201
'Knaltransfer Lammens krijgt vorm: eerste club meldt zich'

Antwerp blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. Tijdens de oefenstage in Oostenrijk mocht ...

161
161
‘Meijer laat Club Brugge spartelen: drama compleet’

Björn Meijer leek op weg naar Feyenoord, maar de transfer ging op het laatste moment alsnog ...

448
448
'Genk plakt waanzinnig prijskaartje op Tolu'

Bij KRC Genk beleven ze tot dusver een rustige transferzomer. Met Daan Heymans en Tobias Lawal ...

372
372
‘Jashari reageert na keiharde boodschap van Club’

De soap rond een mogelijke transfer van Ardon Jashari is de voorbije dagen helemaal ontploft. De ...

993
993
'Union in shock: kampioenenmaker maakt verrassende transfer'

Nadat het drie keer net misgegrepen had, wist Union zich afgelopen seizoen eindelijk tot ...

209
209
Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

Na de dramatische play-offs kende AA Gent in het begin van de zomer geen genade: slechts weken na ...

383
383
'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

443
443
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

281
281
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

790
790
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

130
130
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

359
359
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

254
254
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1775
1775
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

190
190
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

232
232
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

371
371
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

369
369
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

503
503
'Toptransfer Tolu: grootmacht meldt zich in Genk'

KRC Genk rondde deze week de miljoenentransfer van Christopher Bonsu Baah naar Saudi-Arabië af. ...

657
657
'Strijd om Rode Duivel barst los: Club Brugge gaat all-in'

Club Brugge wist de voorbije dagen enkele grote uitgaande deals te beklinken en er staan nog ...

1204
1204

Meer sportnieuws