RB Leipzig stunt en knikkert Atletico en Carrasco uit CL

336 stemmen
RB Leipzig stunt en knikkert Atletico en Carrasco uit CL

Woensdag kregen we in de Champions League de eerste kwartfinale voorgeschoteld. Daarin boekte Paris Saint Germain in extremis een sensationele overwinning tegen het Atalanta Bergamo van Timothy Castagene. De Parijzenaars wisten nog tweemaal te scoren in blessuretijd: 2-1. En ook vandaag kenden we weer heel wat drama.

Want vanavond mochten RB Leipzig en Atletico Madrid uitmaken wie te tegenstander ging worden van PSG in de halve finale. Zij werkten vandaag namelijk hun kwartfinale af. De Spaanse grootmacht gold uiteraard als grote favoriet, maar uiteraard mochten de Duitsers van Red Bul Salzburg niet onderschat worden, ook zonder hun vertrokken sterspeler Timo Werner. En zo bleek ook.



In de eerste helft lieten beide ploegen nog niet het achterste van hun tong zien. Yannick Carrasco liet zich rond het kwartier wel opmerken met een fraaie knal, maar Leipzig-doelman Gulacsi stond goed pal. De Duitsers van hun kant tekenden voor twee kleine mogelijkheden, maar een 0-0 ruststand was een logisch gevolg van het geleverde spel.



Dan was er na rust wel meer te beleven. Na amper vijf minuten spelen in de tweede helft zette Dani Olmo de 1-0 op het bord. Met een fraaie kopbal liet hij Jan Oblak kansloos. Atletico moest dus uit zijn schelp komen, en dat deed het ook mede door de inbreng van goudhaantje Joao Felix. Zo'n tien minuten na zijn invalbeurt versierde de Portugees meteen een strafschop, en zette die ook zelf om: 1-1 en op weg naar verlengingen. 



Zo léék het, want twee minuten voor tijd kon Tyler Adams zowaar voor een Duitse winnende treffer tekenen: 2-1. RB Leipzig verslaat zo dus het Atletico van Yannick Carrasco, en mag zich warm maken om de sterren van PSG partij te geven.

Scoreverloop:
(50') Olmo 1-0
(70') Felix 1-1 (strafschop)
(88') Adams 2-1



LEES OOK: 'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Wie haalt het in de halve finale?

Meest recent

Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

29
29
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

208
208
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

231
231
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

44
44
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

305
305
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

363
363
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

215
215
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

40
40
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

175
175
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

404
404
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

253
253
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

614
614
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

178
178
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

224
224
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

499
499
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

374
374
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

641
641
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

582
582
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

218
218
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

675
675
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

175
175
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

238
238
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

247
247
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

139
139
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

255
255

Meer sportnieuws