RB Leipzig stunt en knikkert Atletico en Carrasco uit CL

door
RB Leipzig stunt en knikkert Atletico en Carrasco uit CL

Woensdag kregen we in de Champions League de eerste kwartfinale voorgeschoteld. Daarin boekte Paris Saint Germain in extremis een sensationele overwinning tegen het Atalanta Bergamo van Timothy Castagene. De Parijzenaars wisten nog tweemaal te scoren in blessuretijd: 2-1. En ook vandaag kenden we weer heel wat drama.

Want vanavond mochten RB Leipzig en Atletico Madrid uitmaken wie te tegenstander ging worden van PSG in de halve finale. Zij werkten vandaag namelijk hun kwartfinale af. De Spaanse grootmacht gold uiteraard als grote favoriet, maar uiteraard mochten de Duitsers van Red Bul Salzburg niet onderschat worden, ook zonder hun vertrokken sterspeler Timo Werner. En zo bleek ook.



In de eerste helft lieten beide ploegen nog niet het achterste van hun tong zien. Yannick Carrasco liet zich rond het kwartier wel opmerken met een fraaie knal, maar Leipzig-doelman Gulacsi stond goed pal. De Duitsers van hun kant tekenden voor twee kleine mogelijkheden, maar een 0-0 ruststand was een logisch gevolg van het geleverde spel.



Dan was er na rust wel meer te beleven. Na amper vijf minuten spelen in de tweede helft zette Dani Olmo de 1-0 op het bord. Met een fraaie kopbal liet hij Jan Oblak kansloos. Atletico moest dus uit zijn schelp komen, en dat deed het ook mede door de inbreng van goudhaantje Joao Felix. Zo'n tien minuten na zijn invalbeurt versierde de Portugees meteen een strafschop, en zette die ook zelf om: 1-1 en op weg naar verlengingen. 



Zo léék het, want twee minuten voor tijd kon Tyler Adams zowaar voor een Duitse winnende treffer tekenen: 2-1. RB Leipzig verslaat zo dus het Atletico van Yannick Carrasco, en mag zich warm maken om de sterren van PSG partij te geven.

Scoreverloop:
(50') Olmo 1-0
(70') Felix 1-1 (strafschop)
(88') Adams 2-1



LEES OOK: 'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

Wie haalt het in de halve finale?

Meest recent

"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

71
71
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

43
43
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

55
55
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

138
138
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

83
83
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

112
112
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

69
69
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

408
408
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

507
507
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

130
130
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

79
79
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

303
303
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

216
216
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

42
42
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

700
700
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

71
71
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

296
296
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

93
93
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

228
228
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

283
283
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

536
536
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

59
59
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

80
80
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

724
724

Meer sportnieuws