RB Leipzig stunt en knikkert Atletico en Carrasco uit CL

door
RB Leipzig stunt en knikkert Atletico en Carrasco uit CL

Woensdag kregen we in de Champions League de eerste kwartfinale voorgeschoteld. Daarin boekte Paris Saint Germain in extremis een sensationele overwinning tegen het Atalanta Bergamo van Timothy Castagene. De Parijzenaars wisten nog tweemaal te scoren in blessuretijd: 2-1. En ook vandaag kenden we weer heel wat drama.

Want vanavond mochten RB Leipzig en Atletico Madrid uitmaken wie te tegenstander ging worden van PSG in de halve finale. Zij werkten vandaag namelijk hun kwartfinale af. De Spaanse grootmacht gold uiteraard als grote favoriet, maar uiteraard mochten de Duitsers van Red Bul Salzburg niet onderschat worden, ook zonder hun vertrokken sterspeler Timo Werner. En zo bleek ook.



In de eerste helft lieten beide ploegen nog niet het achterste van hun tong zien. Yannick Carrasco liet zich rond het kwartier wel opmerken met een fraaie knal, maar Leipzig-doelman Gulacsi stond goed pal. De Duitsers van hun kant tekenden voor twee kleine mogelijkheden, maar een 0-0 ruststand was een logisch gevolg van het geleverde spel.



Dan was er na rust wel meer te beleven. Na amper vijf minuten spelen in de tweede helft zette Dani Olmo de 1-0 op het bord. Met een fraaie kopbal liet hij Jan Oblak kansloos. Atletico moest dus uit zijn schelp komen, en dat deed het ook mede door de inbreng van goudhaantje Joao Felix. Zo'n tien minuten na zijn invalbeurt versierde de Portugees meteen een strafschop, en zette die ook zelf om: 1-1 en op weg naar verlengingen. 



Zo léék het, want twee minuten voor tijd kon Tyler Adams zowaar voor een Duitse winnende treffer tekenen: 2-1. RB Leipzig verslaat zo dus het Atletico van Yannick Carrasco, en mag zich warm maken om de sterren van PSG partij te geven.

Scoreverloop:
(50') Olmo 1-0
(70') Felix 1-1 (strafschop)
(88') Adams 2-1



LEES OOK: ‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Wie haalt het in de halve finale?

Meest recent

Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

2
2
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

6
6
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

43
43
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

38
38
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

152
152
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

258
258
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

71
71
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

130
130
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

289
289
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

143
143
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

304
304
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

131
131
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

307
307
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

303
303
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

275
275
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

553
553
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

579
579
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

100
100
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

201
201
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

541
541
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

554
554
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

328
328
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

269
269
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

80
80
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

292
292

Meer sportnieuws