Paul Okon: "Sprak met een Belgische eersteklasser om er T2 te worden"

344
Paul Okon:

Club Brugge had in zijn geschiedenis een pak topspelers in zijn rangen en één van hen is ongetwijfeld Paul Okon. De Australische ex-verdediger woont terug in België en brak in Europa door bij Club Brugge. Tijd voor een kort gesprek met Okon.


Voor de jongere lezers stellen we Okon even voor. Op zijn 19e kwam hij naar België en in Brugge groeide hij uit tot een absolute topper. Hij speelde er vijf jaar en won er drie supercups, één landstitel en twee keer de Beker van België. Nadien speelde hij nog voor Lazio, Fiorentina, Middlesbrough, Watford, Leeds United, Vicenza, KV Oostende, APOEL en Newcastle Jets. Met Lazio won hij de UEFA Cup. Okon was nadien aan de slag bij de Australische voetbalbond en coachte twee jaar lang de Central Coast Mariners. Hij keerde terug naar België, vooral voor zijn zonen.

"Het contact met België is er altijd geweest. De afgelopen zes à zeven jaar kwam ik jaarlijks één à twee keer naar België, vaak op uitnodiging van Club Brugge. Ik woon nu terug in België en ik heb vier zonen: drie van hen voetballen bij Club en één bij Knokke. Ik heb gezien hoe er bij de jeugd wordt gewerkt en dat maakte indruk op mij. Het is ook mede daardoor dat we zijn teruggekeerd naar België, om hen alle kansen te geven. In Australië ligt dat in het voetbal toch wat moeilijker", aldus Okon aan onze redactie.

(Lees verder onder de foto)


Op zijn 48ste is de voormalige verdediger op zoek naar een uitdaging in het voetbal. "Kijk, ik hoop ergens een uitdaging te vinden in het voetbal. Ik sprak met een Belgische eersteklasser om er T2 te worden, maar jammer genoeg ging dat niet door. Het voetbal is mij niks schuldig en we zien wel wat er komt. Ik wil in een goede club doorgroeien en verwacht niet meteen ergens als hoofdtrainer aan de slag te gaan. In het verleden waren er wel wat opties in België, maar toen ging dat om allerhande redenen niet door."

Uiteraard volgt Okon Club Brugge nog steeds. Hij volgde de afgelopen jaren de wedstrijden in de Jupiler Pro League en zag hen vorige week aan het werk in de bekerfinale. "Ik zag Club Brugge tegen Antwerp spelen en het was duidelijk dat ze niet op hun best waren. Antwerp was duidelijk heel gemotiveerd en heeft al bij al verdiend gewonnen. Bij de rust had het meer dan 1-0 kunnen zijn, maar in de tweede helft ging het beter. Toch moet Club beter kunnen, dat bewezen ze vorig jaar. Ze blijven de grote titelfavoriet”, besluit de sympathieke Aussie.

Claudio Reulens

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil oude bekende, Club Brugge vreest’

Moet Club hem een job aanbieden?

Meest recent

Infantino slaat hard terug: belangrijke kop rolt bij FIFA

Ondanks de lawine aan kritiek van de voorbije weken, blijft Gianni Infantino aan het roer staan bij ...

35
35
Tóch droomtransfer Seys? Engels expert doet ferme uitspraak

Voor Club Brugge is de situatie van Joaquin Seys duidelijk. Zelfs al komt straks een riante ...

264
264
Verbijstering bij KRC Genk: "Compleet onverantwoord"

KRC Genk boekte zaterdag zijn eerste competitiezege, maar de overwinning tegen KVC Westerlo kreeg ...

120
120
"Hallucinant" - Wilmots maakt brandhout van Lardot

Standard liet voor de tweede week op rij twee kostbare punten liggen. Tegen KV Mechelen slikte het ...

129
129
'Anderlecht draaft door met topaanwinst: prijskaartje al bekend'

Met einde van de transferperiode in het vooruitzicht, lijkt RSC Anderlecht een tandje bij te ...

399
399
‘Club Brugge speelt met vuur: breuk met Tresoldi dreigt’

Club Brugge hield Nicolò Tresoldi deze zomer tegen, ondanks een persoonlijk akkoord met AS ...

503
503
'Duivelse transfercarrousel: dubbeldeal van ruim 90 miljoen'

Mark van Bommel heeft als speler natuurlijk een verleden in de Serie A en kent het Italiaanse ...

148
148
'Solden bij Antwerp: revelatie meteen in etalage gezet'

Na twee speeldagen pronkt Antwerp voorlopig nog met een foutloos rapport. De leegloop van de ...

406
406
Lardot geeft toe: Union ontsnapt, pech voor Standard

Het nieuwe seizoen is amper twee speeldagen ver, maar op verschillende velden zorgden de Belgische ...

195
195
Garcia trapt na: zondebok Rode Duivels krijgt volle laag

Voor het eerst sinds de uitschakeling op het WK laat Rudi Garcia nog eens van zich horen. In een ...

613
613
'Club Brugge rondt huiswerk af: laatste doelwit bekend'

Na de komst van Jan Virgili leek Club Brugge even nóg een vervanger voor Christos Tzolis aan ...

730
730
Diepe rouw bij Racing Genk: eerbetoon treft alle harten

De voetbalwereld is vandaag in diepe rouw. In de Cegeka Arena, normaal het decor van uitbundige ...

87
87
'Anderlecht gaat volledig los: op zucht van nieuwe spits'

RSC Anderlecht heeft maandagavond de komst van flankaanvaller Matin Winkler aangekondigd. Maar ...

498
498
Cercle pakt uit met Gent-chouchou; Essevee slaat wéér toe

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklasser blijven volop sleutelen aan hun ...

181
181
Garcia doorbreekt WK-stilte: straffe taal over Vanaken

Sinds de WK-uitschakeling van de Rode Duivels en zijn daaropvolgende ontslag, bleeft het stil in het ...

1428
1428
Ruben Van Gucht maakt het bont: Vroege exit schokt

Ruben Van Gucht werd afgelopen week vader, op mediavlak wacht hem binnenkort al een nieuwe ...

87
87
Contract tot 2030: Anderlecht pronkt met vijfde zomeraankoop

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken in de slotweken van de zomerse transferperiode. Zo werd ...

622
622
‘Club Brugge steelt transfershow: 10M voor oude bekende’

Club Brugge schakelt na het vertrek van Bjorn Meijer meteen door. Blauw-zwart heeft een oude bekende ...

931
931
'Over & out: Bruno zet trio buitenspel bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat op het punt om nog eens stevig toe te slaan op de transfermarkt, maar ook op ...

990
990
'Record aan diggelen: Club Brugge casht op sterkhouder'

De miljoenen rollen weer vlot over de toonbank bij Club Brugge, dat zelf ruim 40 miljoen uitgaf. ...

1102
1102
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

410
410
'Sibierski maakt statement: Anderlecht betaalt 8 miljoen'

Na de nederlaag tegen Beveren staat RSC Anderlecht terug met de voeten op de grond. Tegen de ...

546
546
'Club Brugge keert kar: Leko kan fluiten naar winger'

Met een zes op zes tegen KV Kortrijk en OH Leuven schoot Club Brugge vlot uit de startblokken. ...

833
833
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

542
542
Pétrot streng maar rechtvaardig na verlies Anderlecht

RSC Anderlecht speelde matig tegen SK Beveren. Het verdiende dan wel geen nederlaag, maar de ...

249
249

Meer sportnieuws