Paul Okon: "Sprak met een Belgische eersteklasser om er T2 te worden"

344
Paul Okon:

Club Brugge had in zijn geschiedenis een pak topspelers in zijn rangen en één van hen is ongetwijfeld Paul Okon. De Australische ex-verdediger woont terug in België en brak in Europa door bij Club Brugge. Tijd voor een kort gesprek met Okon.


Voor de jongere lezers stellen we Okon even voor. Op zijn 19e kwam hij naar België en in Brugge groeide hij uit tot een absolute topper. Hij speelde er vijf jaar en won er drie supercups, één landstitel en twee keer de Beker van België. Nadien speelde hij nog voor Lazio, Fiorentina, Middlesbrough, Watford, Leeds United, Vicenza, KV Oostende, APOEL en Newcastle Jets. Met Lazio won hij de UEFA Cup. Okon was nadien aan de slag bij de Australische voetbalbond en coachte twee jaar lang de Central Coast Mariners. Hij keerde terug naar België, vooral voor zijn zonen.

"Het contact met België is er altijd geweest. De afgelopen zes à zeven jaar kwam ik jaarlijks één à twee keer naar België, vaak op uitnodiging van Club Brugge. Ik woon nu terug in België en ik heb vier zonen: drie van hen voetballen bij Club en één bij Knokke. Ik heb gezien hoe er bij de jeugd wordt gewerkt en dat maakte indruk op mij. Het is ook mede daardoor dat we zijn teruggekeerd naar België, om hen alle kansen te geven. In Australië ligt dat in het voetbal toch wat moeilijker", aldus Okon aan onze redactie.

(Lees verder onder de foto)


Op zijn 48ste is de voormalige verdediger op zoek naar een uitdaging in het voetbal. "Kijk, ik hoop ergens een uitdaging te vinden in het voetbal. Ik sprak met een Belgische eersteklasser om er T2 te worden, maar jammer genoeg ging dat niet door. Het voetbal is mij niks schuldig en we zien wel wat er komt. Ik wil in een goede club doorgroeien en verwacht niet meteen ergens als hoofdtrainer aan de slag te gaan. In het verleden waren er wel wat opties in België, maar toen ging dat om allerhande redenen niet door."

Uiteraard volgt Okon Club Brugge nog steeds. Hij volgde de afgelopen jaren de wedstrijden in de Jupiler Pro League en zag hen vorige week aan het werk in de bekerfinale. "Ik zag Club Brugge tegen Antwerp spelen en het was duidelijk dat ze niet op hun best waren. Antwerp was duidelijk heel gemotiveerd en heeft al bij al verdiend gewonnen. Bij de rust had het meer dan 1-0 kunnen zijn, maar in de tweede helft ging het beter. Toch moet Club beter kunnen, dat bewezen ze vorig jaar. Ze blijven de grote titelfavoriet”, besluit de sympathieke Aussie.

Claudio Reulens

LEES OOK: Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Moet Club hem een job aanbieden?

Meest recent

Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

17
17
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

26
26
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

37
37
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

41
41
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

88
88
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

354
354
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

28
28
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

146
146
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

62
62
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

31
31
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

40
40
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

300
300
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

49
49
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

70
70
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

266
266
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

225
225
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

385
385
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

175
175
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

136
136
De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

100
100
Choc Wallon in spookstadion: Zebra's glunderen, Standard in crisis

De Choc Wallon werd in een leeg en kil Sclessin een kolfje naar de hand van Charleroi. De Zebra's ...

83
83
Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

567
567
Trieste taferelen: 'Choc Wallon' in desolaat Sclessin

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag de Waalse clash tussen Standard en Sporting Charleroi op ...

44
44
'Toptransfer Seys: volgende grootmacht meldt zich'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

269
269
Na Deschacht-commotie: 'Ongefilterd' pakt voetbalprogramma aan

De voetbalpodcast Ongefilterd weet steeds meer kijkers aan zich te binden, maar zorgt tegelijk ook ...

80
80

Meer sportnieuws