Paul Okon: "Sprak met een Belgische eersteklasser om er T2 te worden"

344 stemmen
Paul Okon:

Club Brugge had in zijn geschiedenis een pak topspelers in zijn rangen en één van hen is ongetwijfeld Paul Okon. De Australische ex-verdediger woont terug in België en brak in Europa door bij Club Brugge. Tijd voor een kort gesprek met Okon.


Voor de jongere lezers stellen we Okon even voor. Op zijn 19e kwam hij naar België en in Brugge groeide hij uit tot een absolute topper. Hij speelde er vijf jaar en won er drie supercups, één landstitel en twee keer de Beker van België. Nadien speelde hij nog voor Lazio, Fiorentina, Middlesbrough, Watford, Leeds United, Vicenza, KV Oostende, APOEL en Newcastle Jets. Met Lazio won hij de UEFA Cup. Okon was nadien aan de slag bij de Australische voetbalbond en coachte twee jaar lang de Central Coast Mariners. Hij keerde terug naar België, vooral voor zijn zonen.

"Het contact met België is er altijd geweest. De afgelopen zes à zeven jaar kwam ik jaarlijks één à twee keer naar België, vaak op uitnodiging van Club Brugge. Ik woon nu terug in België en ik heb vier zonen: drie van hen voetballen bij Club en één bij Knokke. Ik heb gezien hoe er bij de jeugd wordt gewerkt en dat maakte indruk op mij. Het is ook mede daardoor dat we zijn teruggekeerd naar België, om hen alle kansen te geven. In Australië ligt dat in het voetbal toch wat moeilijker", aldus Okon aan onze redactie.

(Lees verder onder de foto)


Op zijn 48ste is de voormalige verdediger op zoek naar een uitdaging in het voetbal. "Kijk, ik hoop ergens een uitdaging te vinden in het voetbal. Ik sprak met een Belgische eersteklasser om er T2 te worden, maar jammer genoeg ging dat niet door. Het voetbal is mij niks schuldig en we zien wel wat er komt. Ik wil in een goede club doorgroeien en verwacht niet meteen ergens als hoofdtrainer aan de slag te gaan. In het verleden waren er wel wat opties in België, maar toen ging dat om allerhande redenen niet door."

Uiteraard volgt Okon Club Brugge nog steeds. Hij volgde de afgelopen jaren de wedstrijden in de Jupiler Pro League en zag hen vorige week aan het werk in de bekerfinale. "Ik zag Club Brugge tegen Antwerp spelen en het was duidelijk dat ze niet op hun best waren. Antwerp was duidelijk heel gemotiveerd en heeft al bij al verdiend gewonnen. Bij de rust had het meer dan 1-0 kunnen zijn, maar in de tweede helft ging het beter. Toch moet Club beter kunnen, dat bewezen ze vorig jaar. Ze blijven de grote titelfavoriet”, besluit de sympathieke Aussie.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'RB Leipzig neemt transferbeslissing over Bakayoko'

Moet Club hem een job aanbieden?

Meest recent

Peter Vandenbempt beleeft ware nachtmerrie op WK

Al een dikke maand lang vliegt Peter Vandenbempt van het ene WK-stadion naar het andere. Vanavond ...

68
68
WK finale ontploft (nog) niet: Spanje zoekt opening

De spanning is om te snijden in de grootste voetbalwedstrijd van het jaar. Spanje en Argentinië ...

13
13
Sporza genadeloos neergesabeld na gênant WK-debacle

Voor miljoenen voetbalfans is dit hét sportmoment van de voorbije vier jaar. Maar nog voor de ...

350
350
Bart De Wever weet nu al wie wereldkampioen wordt

Na weken vol verrassingen, sensationele uitslagen en een pak rake voorspellingen is het moment van ...

99
99
Beale geeft transferplannen van Zulte Waregem prijs

Voorlopig was het in de Jupiler Pro League nog relatief rustig inzake transfers. Onder meer bij ...

134
134
Kompany geweigerd: "Ik zat toen in een moeilijke fase"

Vincent Kompany is bezig aan een fantastische trainerscarrière. De huidige coach van Bayern ...

65
65
Fan bespuwd en woede-uitbarsting: Anderlecht biedt toch 4M

Anderlecht legt ruim vier miljoen euro op tafel voor een nieuwe flankaanvaller. Opvallend, want twee ...

468
468
Nog transfers bij Cercle Brugge? Friis verklaart

Cercle Brugge is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Trainer Lars Friis hoopt ...

109
109
Spanje - Argentinië: dit zijn de 22 basisspelers

Vanavond weten we wie wereldkampioen wordt. Om 21u nemen Spanje en Argentinië het tegen elkaar ...

89
89
'Hugo Cuypers versiert bijzonder verrassende transfer'

Chicago Fire maakte onlangs de komst van Robert Lewandowski bekend. De Poolse aanvaller was zo ...

122
122
'Bliksemvertrek Tresoldi: één man heeft sleutels in handen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi nog minstens een jaartje behouden. Maar dat zal niet gemakkelijk ...

327
327
'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Antwerp FC beleefde een kalme transferperiode tot dusver. Dat had natuurlijk alles te maken met het ...

605
605
'Westerlo wil uitpakken: gesprekken voor eenmalige Duivel'

KVC Westerlo beleefde tot dusver een bijzonder lucratieve mercato. Maar om al die vertrekkers op te ...

94
94
'Club Brugge bibbert: steenrijke ploeg lonkt naar Seys'

Joaquin Seys maakt handig gebruik van zijn verlofperiode na een lang en slopend seizoen. Zo liet hij ...

664
664
'Toptransfer Diego Moreira: hinderpaal van 10 miljoen'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

110
110
KV Mechelen ruikt miljoenen; Ndongala terug naar België

De start van het nieuwe seizoen op de Belgische velden nadert met rasse schreden. De ploegen uit de ...

205
205
Club scherpt de messen: vijf inkomende deals op agenda

Club Brugge haalde tijdens de huidige transferperiode al een drietal versterkingen in huis. Maar ...

887
887
Hommeles bij Fransen: "Zo'n gedrag zag ik nog nooit"

Frankrijk heeft het WK 2026 met lege handen moeten verlaten. In de troostfinale om de bronzen ...

194
194
Vandenbempt bekent kleur: lichte favoriet in WK-finale

Zondagavond betwisten Argentinië en Spanje de finale van het WK 2026. Peter Vandenbempt zal in ...

138
138
"Een nachtmerrie" - Frankrijk spuwt één speler massaal uit

Frankrijk heeft zaterdagnacht een flinke tik gekregen in de troostfinale van het WK. Zo werd met ...

215
215
'Genk krijgt cruciaal transfernieuws: deal van 60 miljoen'

KRC Genk wil in de zomermercato stevig cashen op bepaalde spelers. Met name Konstantinos Karestas ...

725
725
'Union schrikt op: plotse toptransfer Kjell Scherpen'

Union SG moet komend seizoen al snel aan de bak in de voorrondes van de Champions League. Maar de ...

107
107
'Bayern legt megacontract klaar: bij drie beste verdieners'

Zijn WK werd er eentje met ups en downs, maar over het algemeen kan Michael Olise terugblikken op ...

278
278
Loting Europa League: Anderlecht vreest zware dobber

RSC Anderlecht begint aanstaande donderdag aan zijn nieuwe seizoen. Maar maandag volgt ook al een ...

887
887
Club haalt miljoenenzak boven: dríé topaanwinsten onderweg

Club Brugge is goed op weg om opnieuw meer dan 100 miljoen euro te verdienen op de transfermarkt. ...

1441
1441

Meer sportnieuws