Paul Okon: "Sprak met een Belgische eersteklasser om er T2 te worden"

door
Paul Okon:

Club Brugge had in zijn geschiedenis een pak topspelers in zijn rangen en één van hen is ongetwijfeld Paul Okon. De Australische ex-verdediger woont terug in België en brak in Europa door bij Club Brugge. Tijd voor een kort gesprek met Okon.


Voor de jongere lezers stellen we Okon even voor. Op zijn 19e kwam hij naar België en in Brugge groeide hij uit tot een absolute topper. Hij speelde er vijf jaar en won er drie supercups, één landstitel en twee keer de Beker van België. Nadien speelde hij nog voor Lazio, Fiorentina, Middlesbrough, Watford, Leeds United, Vicenza, KV Oostende, APOEL en Newcastle Jets. Met Lazio won hij de UEFA Cup. Okon was nadien aan de slag bij de Australische voetbalbond en coachte twee jaar lang de Central Coast Mariners. Hij keerde terug naar België, vooral voor zijn zonen.

"Het contact met België is er altijd geweest. De afgelopen zes à zeven jaar kwam ik jaarlijks één à twee keer naar België, vaak op uitnodiging van Club Brugge. Ik woon nu terug in België en ik heb vier zonen: drie van hen voetballen bij Club en één bij Knokke. Ik heb gezien hoe er bij de jeugd wordt gewerkt en dat maakte indruk op mij. Het is ook mede daardoor dat we zijn teruggekeerd naar België, om hen alle kansen te geven. In Australië ligt dat in het voetbal toch wat moeilijker", aldus Okon aan onze redactie.

(Lees verder onder de foto)


Op zijn 48ste is de voormalige verdediger op zoek naar een uitdaging in het voetbal. "Kijk, ik hoop ergens een uitdaging te vinden in het voetbal. Ik sprak met een Belgische eersteklasser om er T2 te worden, maar jammer genoeg ging dat niet door. Het voetbal is mij niks schuldig en we zien wel wat er komt. Ik wil in een goede club doorgroeien en verwacht niet meteen ergens als hoofdtrainer aan de slag te gaan. In het verleden waren er wel wat opties in België, maar toen ging dat om allerhande redenen niet door."

Uiteraard volgt Okon Club Brugge nog steeds. Hij volgde de afgelopen jaren de wedstrijden in de Jupiler Pro League en zag hen vorige week aan het werk in de bekerfinale. "Ik zag Club Brugge tegen Antwerp spelen en het was duidelijk dat ze niet op hun best waren. Antwerp was duidelijk heel gemotiveerd en heeft al bij al verdiend gewonnen. Bij de rust had het meer dan 1-0 kunnen zijn, maar in de tweede helft ging het beter. Toch moet Club beter kunnen, dat bewezen ze vorig jaar. Ze blijven de grote titelfavoriet”, besluit de sympathieke Aussie.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Moet Club hem een job aanbieden?

Meest recent

'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

4
4
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

59
59
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

57
57
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

232
232
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

20
20
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

176
176
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

98
98
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

51
51
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

109
109
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

231
231
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

178
178
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

22
22
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

61
61
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

119
119
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

456
456
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

95
95
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

692
692
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

686
686
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

113
113
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

164
164
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

455
455
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

136
136
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

158
158
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

79
79
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

852
852

Meer sportnieuws