Spitsenduo meteen van goudwaarde voor veerkrachtig Racing Genk

428 stemmen
Spitsenduo meteen van goudwaarde voor veerkrachtig Racing Genk

Na een aantrekkelijke wedstrijd heeft Racing Genk de zege gepakt bij Zulte Waregem. Een prima Essevee leek voor de rust op weg naar zijn eerste overwinning, een veerkrachtig Racing Genk zette na de rust de scheve situatie nog helemaal recht.

In zijn 500ste wedstrijd in de hoogste klasse ging Olivier Deschacht met Zulte Waregem op zoek naar de zege tegen Racing Genk. Bij de thuisploeg geen Bossut tussen de palen, die viel in de voorbereiding uit met een zware schedelfractuur. In doel bij Essevee stond Bansen. Bij de bezoekers stond Vukovic na een lange afwezigheid weer in doel, voorin maakte Dessers zijn officiële debuut.
Deschacht viert dubbel feest: 500ste match en openingsdoelpunt
De thuisploeg opende sterk met een schot van De Bock dat door Vukovic in hoekschop werd geduwd. Halfweg de eerste helft was ook de tweede grote kans voor Zulte Waregem, deze keer kon Berahino zijn voet niet goed tegen de bal zetten en zo ging opnieuw een grote kans verloren. Racing Genk toonde veel goede wil maar slaagde er amper in om een goede combinatie op de mat te leggen.Iets voorbij het halfuur kwam Blauw-Wit er toch eens uit: Ito verscheen oog in oog met Bansen maar schoof de bal nog naast. Een dure misser want vijf minuten later fleurde Olivier Deschacht zijn 500ste wedstrijd op met een knap kopbaldoelpunt: 1-0 voor Zulte Waregem. Essevee stond halfweg verdiend op voorsprong, op slag van rust vloog een kopbal van Berahino nog nipt over.

Nieuwe spits Dessers stond meteen in de basis bij Racing Genk.
Veerkrachtig Racing Genk zet scheve situatie recht
Met vernieuwde moed kwam Racing Genk uit de kleedkamer en na tien minuten spelen vergat Dessers om een prima aangesneden vrije trap in doel te verlengen. De Limburgers duwden nu door en een paar minuten later schoot Maehle nipt voorlangs. Op het uur stak ook Zulte Waregem nog eens de neus aan het venster met een schot van Srarfi, Vukovic ging goed plat. Even later kon Opare na een snelle counter net niet besluiten, zo bleven beide ploegen voldoende kansen afdwingen, voorlopig bleef de 1-0 echter op het bord staan. In de laatste twintig minuten forceerde Racing Genk dan toch de gelijkmaker: Dessers bleef sterk overeind in het duel met Deschacht en Onuachu trapte de afvallende bal knap in doel: 1-1. De ploeg van Wolf duwde nu door en een paar minuten later ranselde Bansen een schot van Wouters uit zijn kooi. Het was slechts uitstel van executie voor Zulte Waregem, een minuut later ging de bal op de stip na handspel van Pletinckx. Een kolfje naar de hand van Dessers die met zijn eerste competitiedoelpunt de bezoekers op voorsprong bracht. De spits miste nadien wel een dot van een kans door voor een leeg doel de bal nog naast te schuiven. Dat brak Racing Genk nog bijna zuur op want in de slotminuten was er een prima redding van Vukovic nodig om Essevee van de gelijkmaker te houden. Uiteindelijk hield de ploeg van Wolf stand en pakt het een eerste driepunter.
Scoreverloop:
1-0 (41') Deschacht, 1-1 (73') Onuachu, 1-2 (79') Dessers (p)

LEES OOK: Union én Anderlecht zien sterkhouders naar WK trekken

Terechte zege?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

59
59
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

11
11
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

17
17
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

110
110
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

132
132
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

241
241
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

230
230
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

264
264
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

131
131
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

146
146
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

68
68
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

341
341
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

396
396
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

31
31
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

87
87
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

193
193
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

77
77
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

124
124
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

96
96
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

598
598
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

276
276
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

390
390
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

220
220
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

276
276
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

75
75
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

304
304

Meer sportnieuws