Sterk Barcelona flitst in één helft voorbij Mertens en co

327 stemmen
Sterk Barcelona flitst in één helft voorbij Mertens en co

Na een sterke eerste helft heeft Barcelona zich verdiend geplaatst voor de kwartfinales in de Champions League. Mertens had al vroeg de 0-1 aan de voet maar kon nadien nooit zijn stempel drukken op de wedstrijd. Aan de overzijde forceerde Messi nogmaals de beslissing.

Barcelona wou vanavond absoluut doorstoten in de Champions League om zijn seizoen nog wat glans te geven. Barça verloor post-corona de titel in La Liga en moest tegen Napoli een 1-1 gelijkspel uit de heenwedstrijd verdedigen. Bij de bezoekers stond Mertens in de basis en die was na twee minuten spelen al dicht bij een doelpunt toen zijn gekraakte schot tegen de paal vloog. Het was maar een speldenprik van de Napolitanen, nadien was het immers al Barcelona wat de klok sloeg. Na tien minuten spelen trof Lenglet raak met een knappe kopbal: 1-0. De thuisploeg voetbalde nu dominant, bijwijlen oppermachtig en Lionel Messi zorgde halfweg de eerste periode al voor de 2-0 na een fraaie actie. Nadat tussendoor ook nog een doelpunt van Messi werd afgekeurd, maakt Suarez op slag van rust het zaakje helemaal af met een strafschopdoelpunt: 3-0. In de slotminuut van de eerste helft kreeg ook Napoli nog een elfmeter, Insigne zorgde toch weer voor wat hoop door de 3-1 in doel te schieten.

Messi was wederom in grote doen vanavond en regisseerde Barcelona naar een ruime voorsprong bij de rust.
Napoli kwam na de rust iets scherper voor de dag en hield achteraan alles wat beter gesloten. Na goed vijf minuten spelen kreeg Insigne een prima kans, zijn kopbal was echter te zwak om Ter Stegen te verontrusten. De bezoekers slaagden er na de rust nooit echt in om Barcelona te verontrusten en zo bleef de comfortabele voorsprong voor de Blaugrana op het bord staan. In de laatste tien minuten leek Milik nog voor een spannende slotfase te zorgen maar zijn doelpunt werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Zo hield de thuisploeg eenvoudig stand en stoot het door in de Champions League.
Scoreverloop:
1-0 (10') Lenglet, 2-0 (23') Messi, 3-0 (45+1') Suarez (p), 3-1 (45+5') Insigne (p)


LEES OOK: ‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Kan Barcelona de CL winnen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

20
20
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

21
21
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

64
64
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

154
154
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

66
66
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

151
151
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

408
408
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

96
96
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

501
501
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

297
297
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

635
635
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

158
158
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

397
397
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

180
180
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

74
74
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

117
117
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

112
112
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

292
292
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

318
318
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

444
444
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

482
482
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

502
502
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

176
176
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

214
214
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

88
88

Meer sportnieuws