Sterk Barcelona flitst in één helft voorbij Mertens en co

327 stemmen
Sterk Barcelona flitst in één helft voorbij Mertens en co

Na een sterke eerste helft heeft Barcelona zich verdiend geplaatst voor de kwartfinales in de Champions League. Mertens had al vroeg de 0-1 aan de voet maar kon nadien nooit zijn stempel drukken op de wedstrijd. Aan de overzijde forceerde Messi nogmaals de beslissing.

Barcelona wou vanavond absoluut doorstoten in de Champions League om zijn seizoen nog wat glans te geven. Barça verloor post-corona de titel in La Liga en moest tegen Napoli een 1-1 gelijkspel uit de heenwedstrijd verdedigen. Bij de bezoekers stond Mertens in de basis en die was na twee minuten spelen al dicht bij een doelpunt toen zijn gekraakte schot tegen de paal vloog. Het was maar een speldenprik van de Napolitanen, nadien was het immers al Barcelona wat de klok sloeg. Na tien minuten spelen trof Lenglet raak met een knappe kopbal: 1-0. De thuisploeg voetbalde nu dominant, bijwijlen oppermachtig en Lionel Messi zorgde halfweg de eerste periode al voor de 2-0 na een fraaie actie. Nadat tussendoor ook nog een doelpunt van Messi werd afgekeurd, maakt Suarez op slag van rust het zaakje helemaal af met een strafschopdoelpunt: 3-0. In de slotminuut van de eerste helft kreeg ook Napoli nog een elfmeter, Insigne zorgde toch weer voor wat hoop door de 3-1 in doel te schieten.

Messi was wederom in grote doen vanavond en regisseerde Barcelona naar een ruime voorsprong bij de rust.
Napoli kwam na de rust iets scherper voor de dag en hield achteraan alles wat beter gesloten. Na goed vijf minuten spelen kreeg Insigne een prima kans, zijn kopbal was echter te zwak om Ter Stegen te verontrusten. De bezoekers slaagden er na de rust nooit echt in om Barcelona te verontrusten en zo bleef de comfortabele voorsprong voor de Blaugrana op het bord staan. In de laatste tien minuten leek Milik nog voor een spannende slotfase te zorgen maar zijn doelpunt werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Zo hield de thuisploeg eenvoudig stand en stoot het door in de Champions League.
Scoreverloop:
1-0 (10') Lenglet, 2-0 (23') Messi, 3-0 (45+1') Suarez (p), 3-1 (45+5') Insigne (p)


LEES OOK: Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

🚀

Kan Barcelona de CL winnen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

149
149
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

68
68
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

144
144
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

59
59
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

474
474
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

120
120
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

147
147
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

172
172
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

56
56
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

192
192
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

959
959
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

80
80
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

340
340
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

817
817
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

125
125
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

682
682
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

372
372
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

301
301
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

257
257
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

213
213
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

363
363
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

726
726
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

474
474
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

448
448

Meer sportnieuws