Sterk Barcelona flitst in één helft voorbij Mertens en co

door
Sterk Barcelona flitst in één helft voorbij Mertens en co

Na een sterke eerste helft heeft Barcelona zich verdiend geplaatst voor de kwartfinales in de Champions League. Mertens had al vroeg de 0-1 aan de voet maar kon nadien nooit zijn stempel drukken op de wedstrijd. Aan de overzijde forceerde Messi nogmaals de beslissing.

Barcelona wou vanavond absoluut doorstoten in de Champions League om zijn seizoen nog wat glans te geven. Barça verloor post-corona de titel in La Liga en moest tegen Napoli een 1-1 gelijkspel uit de heenwedstrijd verdedigen. Bij de bezoekers stond Mertens in de basis en die was na twee minuten spelen al dicht bij een doelpunt toen zijn gekraakte schot tegen de paal vloog. Het was maar een speldenprik van de Napolitanen, nadien was het immers al Barcelona wat de klok sloeg. Na tien minuten spelen trof Lenglet raak met een knappe kopbal: 1-0. De thuisploeg voetbalde nu dominant, bijwijlen oppermachtig en Lionel Messi zorgde halfweg de eerste periode al voor de 2-0 na een fraaie actie. Nadat tussendoor ook nog een doelpunt van Messi werd afgekeurd, maakt Suarez op slag van rust het zaakje helemaal af met een strafschopdoelpunt: 3-0. In de slotminuut van de eerste helft kreeg ook Napoli nog een elfmeter, Insigne zorgde toch weer voor wat hoop door de 3-1 in doel te schieten.

Messi was wederom in grote doen vanavond en regisseerde Barcelona naar een ruime voorsprong bij de rust.
Napoli kwam na de rust iets scherper voor de dag en hield achteraan alles wat beter gesloten. Na goed vijf minuten spelen kreeg Insigne een prima kans, zijn kopbal was echter te zwak om Ter Stegen te verontrusten. De bezoekers slaagden er na de rust nooit echt in om Barcelona te verontrusten en zo bleef de comfortabele voorsprong voor de Blaugrana op het bord staan. In de laatste tien minuten leek Milik nog voor een spannende slotfase te zorgen maar zijn doelpunt werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Zo hield de thuisploeg eenvoudig stand en stoot het door in de Champions League.
Scoreverloop:
1-0 (10') Lenglet, 2-0 (23') Messi, 3-0 (45+1') Suarez (p), 3-1 (45+5') Insigne (p)


LEES OOK: Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Kan Barcelona de CL winnen?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

79
79
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

34
34
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

54
54
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

52
52
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

82
82
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

234
234
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

184
184
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

315
315
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

55
55
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

371
371
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

98
98
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

161
161
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

151
151
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

120
120
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

298
298
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

967
967
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

396
396
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

296
296
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

803
803
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

228
228
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

754
754
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

501
501
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1073
1073

Meer sportnieuws