Van Beerschot tot Moeskroen: "Sterke en stabiele eersteklasser worden"

451
Van Beerschot tot Moeskroen:

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en tijd om elke ploeg uit Eerste Klasse A kort door te lichten. Voor Oud-Heverlee Leuven, Beerschot V.A., Waasland-Beveren, Moeskroen en Cercle Brugge is de ambitie duidelijk: niet in de degradatiezone belanden.


OHL: nog niet klaar voor nieuwe seizoen

Oud-Heverlee Leuven weet pas sinds vorige week dat het dit seizoen in 1A zal spelen. De club verlengde ondertussen negen contracten van spelers die einde contract waren en de club gaat op zoek naar versterking. Eerstdaags mogen er nieuwe spelers worden verwacht. Met Marc Brys heeft het alvast een trainer die veel ervaring heeft en hij kan rekenen op ervaren spelers als Jérémy Perbet, David Hubert, Darren Keet en anderen.

Beste aanwinst: Marc Brys
Grootste verlies: Laurent Henkinet (Standard)

Mogelijk elftal OHL: Keet, Duplus, Schuermans, Kotysch, Katuku, Ngawa, Maertens, Sowah, Mercier, Aguemon, Henry


Beerschot V.A. : rustig seizoen met uitschieters

Beerschot V.A. hoort thuis in Eerste Klasse A en is na vele jaren weer terug. De club lijkt met de huidige kern al klaar voor 1A. Met Dario Van den Buijs, Jan Van den Bergh en Abdoulie Sanyang hebben ze een aantal goede transfers gedaan. Trainer Hernan Losada laat ook een goede indruk achter en Beerschot heeft alles in huis om een rustig seizoen te draaien, dat hoopt ook Van den Buijs.

"We gaan in 1A verderzetten waarmee we al een tijdje bezig zijn. De ambitie van de club is om eerst en vooral uit de degradatiezone te blijven en van daaruit door te groeien naar een sterke en stabiele eersteklasser. Ik ben er zeker van dat dit kan. Hoe ik de voorbereiding heb ervaren? Naar mijn gevoel was die zeker in orde", aldus de verdediger, die gratis overkwam van Heracles, aan onze redactie.

Beste aanwinst: Jan Van den Bergh (AA Gent)
Grootste verlies: Niemand

Mogelijk elftal Beerschot: Vanhamel, Van den Buijs, Frans, Van den Bergh, Dom, Grisez, Sanusi, Pietermaat, Holzhauser, Noubissi, Tissoudali


Waasland-Beveren: nog extra versterking nodig

De Waaslanders moeten zich nog gaan versterken. De club stond vorig seizoen na 29 speeldagen laatste en het vervolg kent u. Momenteel is de ploeg nog niet genoeg versterkt om te denken dat het weer geen zwaar seizoen gaat worden. Het siert de club dat ze de Belgische weg blijven volgen met onder meer de komst van Dries Wuytens en Jenthe Mertens. Vooraan is het te hopen dat Joseph Efford en Jordan Faucher de witte merels zijn die voor de goals gaan zorgen. Waasland-Beveren moet ook hopen dat jonge sterkhouders als Maximiliano Caufriez (Moeskroen, KV Oostende) en Daam Foulon (Benevento) blijven.

Met Ibrahima Cissé krijgt het middenveld mogelijk nog een portie ervaring extra. Het is ook uitkijken hoe Nicky Hayen het doet. Hij treedt in de voetsporen van jonge trainers zoals Philippe Clement, Sven Vermant, Stijn Vreven en anderen. Waasland-Beveren verdient lof voor zijn Belgische aanpak, maar of dit voldoende gaat zijn…

Beste aanwinst: Dries Wuytens (Nes Tziona)
Grootste verlies: Beni Badibanga (Moeskroen)

Mogelijk elftal: Pirard, Wiegel, Schryvers, Caufriez, Vukotic, Foulon, Verreth, Bizimana, Kobayashi, Efford, Milosevic


Moeskroen: de grote onbekende

Moeskroen is de grote onbekende. Er kwamen een karrevracht aan huurlingen van Lille OSC naar Le Cannonnier en met Matias Silvestre haalde het een grote naam binnen met zeer veel ervaring in de Serie A. En er wordt ook veel verwacht van Harlem Gnohéré, Beni Badibanga en Serge Tabekou. Met Kevin Wimmer, Franck Boya, Stipe Perica en Jean Butez vertrokken er heel wat sterkhouders. Moeskroen wordt elk seizoen naar voren geschoven als een degradatiekandidaat, maar deed het de afgelopen jaren goed. Aanvoerder Alessandro Ciranni ziet alvast de nodige kwaliteit bij de ploeg.

"De voorbereiding is wat anders verlopen dan andere jaren. Het verliep in twee delen: het eerste deel was met de jongens die er nog waren en nadien met de jongens die er nu nog zijn. Er zijn heel veel nieuwe spelers bijgekomen en het is duidelijk dat de club toch spelers met heel wat kwaliteit en potentieel heeft gehaald. Zij willen zich bewijzen in het Belgische voetbal en met ervaring in de rugzak misschien terugkeren naar Lille. Of we klaar zijn voor het nieuwe seizoen? Dat moeten we afwachten, maar de voorbereiding was alvast goed", vertelt hij aan onze redactie. "De ambitie is als Moeskroen zijnde om ons zo snel mogelijk te redden. Hopelijk lukt dat zoals vorig jaar, toen we zelfs naar boven mochten kijken. Eens we die zekerheid zouden hebben, kunnen we vrank en vrij voetballen want we hebben toch heel wat jongens met voetballende kwaliteiten."

Beste transfer: Matias Silvestre (vrij)
Grootste verlies: Jean Butez (Antwerp)

Mogelijk elftal Moeskroen: Koffi, Silvestre, Agouzoul, Ciranni, Mohamed, Faraj, Hocko, Nlandu, Brym, Badibanga, Gnohéré


Cercle Brugge: versterking op komst

De Bruggelingen kregen met Paul Mitchell een nieuwe sportief directeur en Paul Clement werd de nieuwe coach. Met Serge-Philippe Raux Yao en Alexander Corryn streken er nog maar twee nieuwe spelers neer, Thomas Didillon is onderweg, al sleept dat dossier lang aan. De voorbereiding was niet al te positief en voor de Bruggelingen dreigt het een zwaar te seizoen worden. Een goede start is nodig en de fans zijn van mening dat er dringend versterking bij moet.

Beste transfer: Aleksander Corryn (KV Mechelen)
Grootste verlies: Stef Peeters (Eupen)

Mogelijk elftal Cercle Brugge: Warleson, Decostere, Ueda, Taravel, Corryn, Omolo, Hotic, Vanhoutte, Hoggas, Gory, Mbenza

LEES OOK: wie degradeert?
LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
LEES OOK: wie speelt PO I & II?

Claudio Reulens

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Welke ploeg gaat volgens u het zwaarste seizoen kennen?

Meest recent

Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

11
11
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

142
142
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

284
284
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

192
192
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

208
208
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

50
50
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

255
255
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

107
107
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

39
39
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

37
37
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

35
35
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

109
109
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

99
99
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

54
54
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

38
38
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

130
130
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

54
54
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

278
278
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

216
216
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

88
88

Meer sportnieuws