Van Beerschot tot Moeskroen: "Sterke en stabiele eersteklasser worden"

451
Van Beerschot tot Moeskroen:

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en tijd om elke ploeg uit Eerste Klasse A kort door te lichten. Voor Oud-Heverlee Leuven, Beerschot V.A., Waasland-Beveren, Moeskroen en Cercle Brugge is de ambitie duidelijk: niet in de degradatiezone belanden.


OHL: nog niet klaar voor nieuwe seizoen

Oud-Heverlee Leuven weet pas sinds vorige week dat het dit seizoen in 1A zal spelen. De club verlengde ondertussen negen contracten van spelers die einde contract waren en de club gaat op zoek naar versterking. Eerstdaags mogen er nieuwe spelers worden verwacht. Met Marc Brys heeft het alvast een trainer die veel ervaring heeft en hij kan rekenen op ervaren spelers als Jérémy Perbet, David Hubert, Darren Keet en anderen.

Beste aanwinst: Marc Brys
Grootste verlies: Laurent Henkinet (Standard)

Mogelijk elftal OHL: Keet, Duplus, Schuermans, Kotysch, Katuku, Ngawa, Maertens, Sowah, Mercier, Aguemon, Henry


Beerschot V.A. : rustig seizoen met uitschieters

Beerschot V.A. hoort thuis in Eerste Klasse A en is na vele jaren weer terug. De club lijkt met de huidige kern al klaar voor 1A. Met Dario Van den Buijs, Jan Van den Bergh en Abdoulie Sanyang hebben ze een aantal goede transfers gedaan. Trainer Hernan Losada laat ook een goede indruk achter en Beerschot heeft alles in huis om een rustig seizoen te draaien, dat hoopt ook Van den Buijs.

"We gaan in 1A verderzetten waarmee we al een tijdje bezig zijn. De ambitie van de club is om eerst en vooral uit de degradatiezone te blijven en van daaruit door te groeien naar een sterke en stabiele eersteklasser. Ik ben er zeker van dat dit kan. Hoe ik de voorbereiding heb ervaren? Naar mijn gevoel was die zeker in orde", aldus de verdediger, die gratis overkwam van Heracles, aan onze redactie.

Beste aanwinst: Jan Van den Bergh (AA Gent)
Grootste verlies: Niemand

Mogelijk elftal Beerschot: Vanhamel, Van den Buijs, Frans, Van den Bergh, Dom, Grisez, Sanusi, Pietermaat, Holzhauser, Noubissi, Tissoudali


Waasland-Beveren: nog extra versterking nodig

De Waaslanders moeten zich nog gaan versterken. De club stond vorig seizoen na 29 speeldagen laatste en het vervolg kent u. Momenteel is de ploeg nog niet genoeg versterkt om te denken dat het weer geen zwaar seizoen gaat worden. Het siert de club dat ze de Belgische weg blijven volgen met onder meer de komst van Dries Wuytens en Jenthe Mertens. Vooraan is het te hopen dat Joseph Efford en Jordan Faucher de witte merels zijn die voor de goals gaan zorgen. Waasland-Beveren moet ook hopen dat jonge sterkhouders als Maximiliano Caufriez (Moeskroen, KV Oostende) en Daam Foulon (Benevento) blijven.

Met Ibrahima Cissé krijgt het middenveld mogelijk nog een portie ervaring extra. Het is ook uitkijken hoe Nicky Hayen het doet. Hij treedt in de voetsporen van jonge trainers zoals Philippe Clement, Sven Vermant, Stijn Vreven en anderen. Waasland-Beveren verdient lof voor zijn Belgische aanpak, maar of dit voldoende gaat zijn…

Beste aanwinst: Dries Wuytens (Nes Tziona)
Grootste verlies: Beni Badibanga (Moeskroen)

Mogelijk elftal: Pirard, Wiegel, Schryvers, Caufriez, Vukotic, Foulon, Verreth, Bizimana, Kobayashi, Efford, Milosevic


Moeskroen: de grote onbekende

Moeskroen is de grote onbekende. Er kwamen een karrevracht aan huurlingen van Lille OSC naar Le Cannonnier en met Matias Silvestre haalde het een grote naam binnen met zeer veel ervaring in de Serie A. En er wordt ook veel verwacht van Harlem Gnohéré, Beni Badibanga en Serge Tabekou. Met Kevin Wimmer, Franck Boya, Stipe Perica en Jean Butez vertrokken er heel wat sterkhouders. Moeskroen wordt elk seizoen naar voren geschoven als een degradatiekandidaat, maar deed het de afgelopen jaren goed. Aanvoerder Alessandro Ciranni ziet alvast de nodige kwaliteit bij de ploeg.

"De voorbereiding is wat anders verlopen dan andere jaren. Het verliep in twee delen: het eerste deel was met de jongens die er nog waren en nadien met de jongens die er nu nog zijn. Er zijn heel veel nieuwe spelers bijgekomen en het is duidelijk dat de club toch spelers met heel wat kwaliteit en potentieel heeft gehaald. Zij willen zich bewijzen in het Belgische voetbal en met ervaring in de rugzak misschien terugkeren naar Lille. Of we klaar zijn voor het nieuwe seizoen? Dat moeten we afwachten, maar de voorbereiding was alvast goed", vertelt hij aan onze redactie. "De ambitie is als Moeskroen zijnde om ons zo snel mogelijk te redden. Hopelijk lukt dat zoals vorig jaar, toen we zelfs naar boven mochten kijken. Eens we die zekerheid zouden hebben, kunnen we vrank en vrij voetballen want we hebben toch heel wat jongens met voetballende kwaliteiten."

Beste transfer: Matias Silvestre (vrij)
Grootste verlies: Jean Butez (Antwerp)

Mogelijk elftal Moeskroen: Koffi, Silvestre, Agouzoul, Ciranni, Mohamed, Faraj, Hocko, Nlandu, Brym, Badibanga, Gnohéré


Cercle Brugge: versterking op komst

De Bruggelingen kregen met Paul Mitchell een nieuwe sportief directeur en Paul Clement werd de nieuwe coach. Met Serge-Philippe Raux Yao en Alexander Corryn streken er nog maar twee nieuwe spelers neer, Thomas Didillon is onderweg, al sleept dat dossier lang aan. De voorbereiding was niet al te positief en voor de Bruggelingen dreigt het een zwaar te seizoen worden. Een goede start is nodig en de fans zijn van mening dat er dringend versterking bij moet.

Beste transfer: Aleksander Corryn (KV Mechelen)
Grootste verlies: Stef Peeters (Eupen)

Mogelijk elftal Cercle Brugge: Warleson, Decostere, Ueda, Taravel, Corryn, Omolo, Hotic, Vanhoutte, Hoggas, Gory, Mbenza

LEES OOK: wie degradeert?
LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
LEES OOK: wie speelt PO I & II?

Claudio Reulens

LEES OOK: Droomscenario OHL Women in Champions League

Welke ploeg gaat volgens u het zwaarste seizoen kennen?

Meest recent

Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

27
27
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

36
36
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

398
398
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

110
110
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

100
100
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

78
78
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

109
109
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

47
47
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

217
217
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

473
473
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

45
45
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

193
193
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

111
111
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

101
101
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

171
171
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

126
126
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

42
42
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

231
231
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

436
436
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

83
83
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

254
254
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

916
916
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

297
297
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

422
422
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

278
278

Meer sportnieuws