Van Beerschot tot Moeskroen: "Sterke en stabiele eersteklasser worden"

451
Van Beerschot tot Moeskroen:

Het nieuwe seizoen staat voor de deur en tijd om elke ploeg uit Eerste Klasse A kort door te lichten. Voor Oud-Heverlee Leuven, Beerschot V.A., Waasland-Beveren, Moeskroen en Cercle Brugge is de ambitie duidelijk: niet in de degradatiezone belanden.


OHL: nog niet klaar voor nieuwe seizoen

Oud-Heverlee Leuven weet pas sinds vorige week dat het dit seizoen in 1A zal spelen. De club verlengde ondertussen negen contracten van spelers die einde contract waren en de club gaat op zoek naar versterking. Eerstdaags mogen er nieuwe spelers worden verwacht. Met Marc Brys heeft het alvast een trainer die veel ervaring heeft en hij kan rekenen op ervaren spelers als Jérémy Perbet, David Hubert, Darren Keet en anderen.

Beste aanwinst: Marc Brys
Grootste verlies: Laurent Henkinet (Standard)

Mogelijk elftal OHL: Keet, Duplus, Schuermans, Kotysch, Katuku, Ngawa, Maertens, Sowah, Mercier, Aguemon, Henry


Beerschot V.A. : rustig seizoen met uitschieters

Beerschot V.A. hoort thuis in Eerste Klasse A en is na vele jaren weer terug. De club lijkt met de huidige kern al klaar voor 1A. Met Dario Van den Buijs, Jan Van den Bergh en Abdoulie Sanyang hebben ze een aantal goede transfers gedaan. Trainer Hernan Losada laat ook een goede indruk achter en Beerschot heeft alles in huis om een rustig seizoen te draaien, dat hoopt ook Van den Buijs.

"We gaan in 1A verderzetten waarmee we al een tijdje bezig zijn. De ambitie van de club is om eerst en vooral uit de degradatiezone te blijven en van daaruit door te groeien naar een sterke en stabiele eersteklasser. Ik ben er zeker van dat dit kan. Hoe ik de voorbereiding heb ervaren? Naar mijn gevoel was die zeker in orde", aldus de verdediger, die gratis overkwam van Heracles, aan onze redactie.

Beste aanwinst: Jan Van den Bergh (AA Gent)
Grootste verlies: Niemand

Mogelijk elftal Beerschot: Vanhamel, Van den Buijs, Frans, Van den Bergh, Dom, Grisez, Sanusi, Pietermaat, Holzhauser, Noubissi, Tissoudali


Waasland-Beveren: nog extra versterking nodig

De Waaslanders moeten zich nog gaan versterken. De club stond vorig seizoen na 29 speeldagen laatste en het vervolg kent u. Momenteel is de ploeg nog niet genoeg versterkt om te denken dat het weer geen zwaar seizoen gaat worden. Het siert de club dat ze de Belgische weg blijven volgen met onder meer de komst van Dries Wuytens en Jenthe Mertens. Vooraan is het te hopen dat Joseph Efford en Jordan Faucher de witte merels zijn die voor de goals gaan zorgen. Waasland-Beveren moet ook hopen dat jonge sterkhouders als Maximiliano Caufriez (Moeskroen, KV Oostende) en Daam Foulon (Benevento) blijven.

Met Ibrahima Cissé krijgt het middenveld mogelijk nog een portie ervaring extra. Het is ook uitkijken hoe Nicky Hayen het doet. Hij treedt in de voetsporen van jonge trainers zoals Philippe Clement, Sven Vermant, Stijn Vreven en anderen. Waasland-Beveren verdient lof voor zijn Belgische aanpak, maar of dit voldoende gaat zijn…

Beste aanwinst: Dries Wuytens (Nes Tziona)
Grootste verlies: Beni Badibanga (Moeskroen)

Mogelijk elftal: Pirard, Wiegel, Schryvers, Caufriez, Vukotic, Foulon, Verreth, Bizimana, Kobayashi, Efford, Milosevic


Moeskroen: de grote onbekende

Moeskroen is de grote onbekende. Er kwamen een karrevracht aan huurlingen van Lille OSC naar Le Cannonnier en met Matias Silvestre haalde het een grote naam binnen met zeer veel ervaring in de Serie A. En er wordt ook veel verwacht van Harlem Gnohéré, Beni Badibanga en Serge Tabekou. Met Kevin Wimmer, Franck Boya, Stipe Perica en Jean Butez vertrokken er heel wat sterkhouders. Moeskroen wordt elk seizoen naar voren geschoven als een degradatiekandidaat, maar deed het de afgelopen jaren goed. Aanvoerder Alessandro Ciranni ziet alvast de nodige kwaliteit bij de ploeg.

"De voorbereiding is wat anders verlopen dan andere jaren. Het verliep in twee delen: het eerste deel was met de jongens die er nog waren en nadien met de jongens die er nu nog zijn. Er zijn heel veel nieuwe spelers bijgekomen en het is duidelijk dat de club toch spelers met heel wat kwaliteit en potentieel heeft gehaald. Zij willen zich bewijzen in het Belgische voetbal en met ervaring in de rugzak misschien terugkeren naar Lille. Of we klaar zijn voor het nieuwe seizoen? Dat moeten we afwachten, maar de voorbereiding was alvast goed", vertelt hij aan onze redactie. "De ambitie is als Moeskroen zijnde om ons zo snel mogelijk te redden. Hopelijk lukt dat zoals vorig jaar, toen we zelfs naar boven mochten kijken. Eens we die zekerheid zouden hebben, kunnen we vrank en vrij voetballen want we hebben toch heel wat jongens met voetballende kwaliteiten."

Beste transfer: Matias Silvestre (vrij)
Grootste verlies: Jean Butez (Antwerp)

Mogelijk elftal Moeskroen: Koffi, Silvestre, Agouzoul, Ciranni, Mohamed, Faraj, Hocko, Nlandu, Brym, Badibanga, Gnohéré


Cercle Brugge: versterking op komst

De Bruggelingen kregen met Paul Mitchell een nieuwe sportief directeur en Paul Clement werd de nieuwe coach. Met Serge-Philippe Raux Yao en Alexander Corryn streken er nog maar twee nieuwe spelers neer, Thomas Didillon is onderweg, al sleept dat dossier lang aan. De voorbereiding was niet al te positief en voor de Bruggelingen dreigt het een zwaar te seizoen worden. Een goede start is nodig en de fans zijn van mening dat er dringend versterking bij moet.

Beste transfer: Aleksander Corryn (KV Mechelen)
Grootste verlies: Stef Peeters (Eupen)

Mogelijk elftal Cercle Brugge: Warleson, Decostere, Ueda, Taravel, Corryn, Omolo, Hotic, Vanhoutte, Hoggas, Gory, Mbenza

LEES OOK: wie degradeert?
LEES OOK: wie verovert de Gouden Stier?
LEES OOK: wie wint de Gouden Schoen?
LEES OOK: wie speelt PO I & II?

Claudio Reulens

LEES OOK: Scheidsrechters JPL én CPL bekendgemaakt

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Japanners drukken stempel bij Beerschot: nieuwe voorzitter
Japanners drukken stempel bij Beerschot: nieuwe voorzitter
93

Welke ploeg gaat volgens u het zwaarste seizoen kennen?

Meest recent

Loting UCL krijgt vorm: Club moet kolossaal traject vrezen

Binnen een tweetal weken is het zover, dan wordt geloot voor de samenstelling van de League Phase in ...

125
125
Nog transfervuurwerk Antwerp? Compper spreekt klare taal

Royal Antwerp FC moet al enkele seizoenen de rem op de transferuitgaven houden. De financiële ...

189
189
Lukaku legt Fener-keuze uit en slaat meteen op tafel

Romelu Lukaku zal volgend seizoen te zien zijn in Turkije. Na een moeilijk einde bij Napoli koos Big ...

47
47
Leko vreest vertrek viertal: “Zo’n bedragen altijd moeilijk”

Club Brugge moet deze zomermercato nog vrezen. Verschillende sterkhouders worden in verband gebracht ...

285
285
Grootse plannen Manchester United met Tielemans onthuld

Youri Tielemans maakte na het WK de overstap van Aston Villa naar Manchester United. De aanvoerder ...

77
77
‘Ferme verrassing: Club-transfer in stroomversnelling’

Club Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Verschillende spelers kunnen nog vertrekken en ...

420
420
Entourage Lukaku snoeihard: “Terugkeer Anderlecht?”

Romelu Lukaku gaat aan de slag bij Fenerbahçe. De Rode Duivel wil ooit terugkeren bij RSC ...

450
450
Japanners drukken stempel bij Beerschot: nieuwe voorzitter

Bij Beerschot sloegen ze vorig seizoen een nieuwe weg in. Na jaren aanmodderen onder het beleid van ...

93
93
'Kogel is door de kerk: Ajax en PSG akkoord over Godts'

Ajax plaatste zich donderdagavond voor de play-offs van de Conference League ten koste van ...

181
181
'Club Brugge neemt verbazende transferbeslissing'

Bij Club Brugge hebben ze de laatste weken een serieus transferoffensief ingezet. Dat was nodig, ...

601
601
Nieuwe chouchou Anderlecht spreekt straffe ambitie uit

Anderlecht heeft donderdag een verlengstuk gebreid aan zijn goede seizoensbegin. Het legde in het ...

406
406
Lokeren pakt uit met verrassende transfer bij Cercle

Om 20u wordt ook het seizoen in de Challenger Pro League nog op gang getrapt. Lokeren is ...

53
53
'Lommel sluit miljoenendeal met zusterclub'

Lommel maakte vorig weekend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar afwezigheid. Dat ...

154
154
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest vertrek Seys én Tresoldi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

308
308
Antwerp pakt uit met nieuw shirt: Scheldeblauw concept

Royal Antwerp FC is goed aan de Jupiler Pro League begonnen. In eigen huis won The Great Old met 2-1 ...

117
117
Lukaku voorgesteld in Turkije: straffe taal én ambities

Romelu Lukaku laat Napoli achter zich voor Fenerbahçe. De toptransfer van de Rode Duivel werd ...

52
52
STVV wint transferstrijd: toptransfer is officieel

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en dit seizoen ...

116
116
Europees succes heeft gevolgen voor JPL-kalender

KAA Gent en RSC Anderlecht wisten zich te kwalificeren voor de volgende ronde van de Conference en ...

351
351
‘Wending Rodri: monstersom City direct naar vervanger'

Waar ligt de toekomst van Rodri? De beste speler van het afgelopen WK staat onder contract bij ...

142
142
Vreemde formule Challenger Pro League compleet afgemaakt

Het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur. Terwijl de Jupiler Pro League aan ...

275
275
'Arne Engels heeft straffe transfer helemaal beet'

De Schotse titelstrijd was de voorbije jaren ook een duel tussen twee Rode Duivels, want met Nicolas ...

94
94
'Rigaux ligt nu al onder vuur bij Feyenoord'

Deze zomer zette Dévy Rigaux een opmerkelijke stap. De Director of Football trok de deur van ...

386
386
Meijer doet boekje open over vertrek bij Club Brugge

Sampdoria vertolkte deze week een zeer opvallende rol op de Belgische transfermarkt. De Italiaanse ...

560
560
Straf verhaal bij AA Gent: "Jongensdroom die uitkomt"

Het Europese avontuur van AA Gent krijgt dit seizoen nog een vervolg. Het plaatste zich ...

76
76
Wéér uitstel: proces Anderlecht herbegint met nieuwe rechter

In 2017 kreeg Marc Coucke Anderlecht in handen na een bewogen overnameproces. Nadien vielen er ...

174
174

Meer sportnieuws