Rooney gek van Rode Duivel: "Doet me denken aan Giggs en Gerrard"

door
Rooney gek van Rode Duivel:

Deze week trekt niet alleen de Jupiler Pro League zich weer op gang, ook het Europese voetbal gaat weer van start. Zo staan er in de Champions League meteen enkele fraaie affiches op het programma. Daarbij is het vooral uitkijken naar de clash tussen Manchester City en Real Madrid.


De Engelsen moeten in eigen huis een 1-2-voorsprong van in de heenmatch verdedigen. Om dat te bewerkstelligen wordt in grote mate op Kevin De Bruyne gerekend. De Rode Duivel was in de heenwedstrijd alvast de uitblinker en heeft bovendien een weergaloos seizoen in de Premier League achter de rug. In Engeland nemen zijn supporters dan ook zienderogen toe. Ook Wayne Rooney, nochtans een boegbeeld van stadsrivaal Manchester United, blijkt een grote fan van onze landgenoot.

In zijn column voor The Sunday Times haalde Rooney de loftrompet boven. "Er bestaat geen twijfel over dat De Bruyne het grootste wapen van City is. Hij is allicht één van de drie beste spelers in de wereld op dit moment. De Bruyne doet me een beetje denken aan Steven Gerrard. Hij wijkt vaak uit naar de flank en draait dan briljante ballen naar binnen, net zoals Stevie dat vroeger deed", klonk het.

Maar Rooney vergeleek hem ook met nog een ander icoon van het Britse voetbal: zijn ex-ploegmaat Ryan Giggs. "Wanneer hij in balbezit komt zie je dat de andere spelers meteen beginnen te bewegen en dat is het grootste compliment dat je een middenvelder kan geven. Toen ik met Ryan Giggs speelde en hij aan de bal kwam, begon ik altijd te lopen omdat ik wist dat hij me zou vinden. De Bruyne is ook zo. Tegenstanders denken dat ze hem best naar de flank kunnen dwingen, maar dan pitst hij die passes recht door de smalste gaatjes", aldus de oud-international.

LEES OOK: De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

🚀

De Bruyne is momenteel de beste middenvelder ter wereld ...

Meest recent

Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

0
0
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

143
143
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

67
67
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

148
148
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

96
96
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

96
96
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

74
74
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

121
121
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

37
37
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

149
149
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

63
63
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

248
248
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

85
85
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

72
72
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

340
340
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

122
122
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

63
63
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

57
57
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

54
54
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

306
306
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

147
147
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

197
197
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

57
57
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

157
157

Meer sportnieuws