Rooney gek van Rode Duivel: "Doet me denken aan Giggs en Gerrard"

1414 stemmen
Rooney gek van Rode Duivel:

Deze week trekt niet alleen de Jupiler Pro League zich weer op gang, ook het Europese voetbal gaat weer van start. Zo staan er in de Champions League meteen enkele fraaie affiches op het programma. Daarbij is het vooral uitkijken naar de clash tussen Manchester City en Real Madrid.


De Engelsen moeten in eigen huis een 1-2-voorsprong van in de heenmatch verdedigen. Om dat te bewerkstelligen wordt in grote mate op Kevin De Bruyne gerekend. De Rode Duivel was in de heenwedstrijd alvast de uitblinker en heeft bovendien een weergaloos seizoen in de Premier League achter de rug. In Engeland nemen zijn supporters dan ook zienderogen toe. Ook Wayne Rooney, nochtans een boegbeeld van stadsrivaal Manchester United, blijkt een grote fan van onze landgenoot.

In zijn column voor The Sunday Times haalde Rooney de loftrompet boven. "Er bestaat geen twijfel over dat De Bruyne het grootste wapen van City is. Hij is allicht één van de drie beste spelers in de wereld op dit moment. De Bruyne doet me een beetje denken aan Steven Gerrard. Hij wijkt vaak uit naar de flank en draait dan briljante ballen naar binnen, net zoals Stevie dat vroeger deed", klonk het.

Maar Rooney vergeleek hem ook met nog een ander icoon van het Britse voetbal: zijn ex-ploegmaat Ryan Giggs. "Wanneer hij in balbezit komt zie je dat de andere spelers meteen beginnen te bewegen en dat is het grootste compliment dat je een middenvelder kan geven. Toen ik met Ryan Giggs speelde en hij aan de bal kwam, begon ik altijd te lopen omdat ik wist dat hij me zou vinden. De Bruyne is ook zo. Tegenstanders denken dat ze hem best naar de flank kunnen dwingen, maar dan pitst hij die passes recht door de smalste gaatjes", aldus de oud-international.

LEES OOK: Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

🚀

De Bruyne is momenteel de beste middenvelder ter wereld ...

Meest recent

Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

0
0
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

16
16
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

66
66
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

49
49
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

34
34
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

52
52
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

253
253
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

154
154
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

233
233
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

245
245
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

74
74
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

848
848
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

283
283
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

318
318
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

425
425
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

137
137
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

100
100
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

166
166
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

262
262
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

361
361
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

227
227
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

43
43
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

45
45
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174

Meer sportnieuws