Zulte Waregem wint van Gent in incidentrijke oefenpot

door
Zulte Waregem wint van Gent in incidentrijke oefenpot

Zulte Waregem heeft zaterdagmiddag extra vertrouwen getankt voor de competitiestart van komend weekend. Essevee haalde het immers met 2-1 van AA gent. Het werd wel een incidente rijke oefenpot, zo moesten Bassem Srarfi Vadis Odjidja met een rode kaart naar de kant en werd Sammy Bossut met een brancard van het veld gedragen.


De wedstrijd was amper begonnen, of de bezoekers hadden al twee tegendoelpunten om de oren. Saido Berahino kon meteen scoren en na nog geen tien minuten legde Jelle Vossen de 2-0 tegen de touwen. Essevee zat dus op rozen, maar na een halfuur spelen kwam daar verandering: Srarfi botste immers tegen een rode kaart aan na een incident met Odjdja. Ondanks het numerieke overwicht van de Buffalo's, hield de thuisploeg de dubbele voorsprong toch vast tot aan de rust.

Na de pauze eiste Gent nadrukkelijk het balbezit op en dat leidde tot de aansluitingstreffer van Roman Yaremchuk, die zijn derde treffer in twee opeenvolgde oefenduels prikte. Maar ook de bezoekers kwamen nog met tien te staan, dit keer liet Odjidja zich vangen met een tweede gele kaart tot gevolg.

Even was er nog opschudding toen Jordan Botaka en Bossut hard in botsing kwamen. De doelman, die geraakt werd aan het hoofd, moest van het veld gedragen worden. Er wordt gevreesd voor een zware blessure. Aan de eindstand veranderde dit incident echter niets meer.

LEES OOK: Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Denkt u dat het huidige Gent een gooi zal doen naar de titel?

Meest recent

Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

7
7
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

100
100
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

46
46
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

152
152
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

105
105
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

96
96
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

287
287
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

97
97
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

76
76
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

150
150
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

136
136
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

423
423
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

563
563
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

296
296
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

343
343
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

324
324
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1318
1318
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

371
371
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

197
197
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

184
184
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

192
192
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

162
162
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

313
313
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

172
172

Meer sportnieuws