Anderlecht wint van RWDM: de mee- en tegenvallers bij Paars-Wit

1554 stemmen
Anderlecht wint van RWDM: de mee- en tegenvallers bij Paars-Wit

RSC Anderlecht speelde vanmorgen een oefenpartij tegen RWDM. Op Neerpede werd het 2-1 voor de Belgische recordkampioen. Wie waren de tegen- en meevallers bij Anderlecht?

Over de partij het volgende: Anderlecht kreeg heel wat kansen, maar RWDM kreeg er drie grote. De Brusselse derby leverde in de eerste helft geen doelpunten op, in de tweede helft kreeg Anderlecht ook nog tal van kansen. Scoren leek maar niet te lukken voor Paars-Wit, maar op het uur scoorde Adrien Trebel prachtig de1-0. Vijf minuten later scoorde Clement Fabre op vrije trap de 1-1, maar twee minuten later was het Pieter Gerkens die RSCA weer op voorsprong bracht. Anderlecht won uiteindelijk oververdiend met 2-1 en had nog meer kunnen scoren.


Het was uitkijken naar de prestatie van Anthony Vanden Borre, die één helft speelde. Zijn eerste kwartier was best dramatisch. VDB werd er vaak afgelopen (zijn explosiviteit is toch een probleem), hij verloor te makkelijk de bal, aanvallend was hij schuchter… Zijn laatste dertig minuten van die eerste helft waren een heel stuk beter, met ook wat drang naar voren. Technisch is het nog altijd uitstekend bij de ex-Rode Duivel, maar voorlopig moeten spelers als Michael Murillo en Killian Sardella nog niet vrezen voor Vanden Borre. Hij heeft nog nood aan heel wat meer wedstrijdritme.

Adrien Trebel kreeg een kans om te tonen dat hij een ‘mindere’ ploeg bij de hand kon nemen, maar dat lukte niet helemaal. De dure Fransman speelde een sobere partij, maar kon zeker niet uitblinken. Al scoorde hij wél een zéér mooi doelpunt. Yari Verschaeren was heel bedrijvig in de eerste helft. Hij haalde duidelijk al een beter niveau dan tegen Saint-Etienne en dat als centrale aanvallende middenvelder. De Rode Duivel bracht snelheid in het spel en was ook een aantal keren dreigend. Zijn tweede helft was minder goed.


Edo Kayembe was één van de spelers die zich ook toonde. Als centrale middenvelder is hij technisch wat te beperkt, maar als linksachter beschikt hij wel over genoeg functionele techniek. Snelheid, kracht en verdedigend sterk. Hij speelde zeker zijn wedstrijd en dat was ook het geval voor Hannes Delcroix. De centrale verdediger liet zich opmerken. Uitvoetballend deed hij het zeer goed, hij legt in tegenstelling tot Ognjen Vranjes ook risico in zijn spel en dat loont. Verdedigend – Delcroix moet wel nog sterker worden in het duel - deed hij zijn job en aanvallend was hij dreigend op hoekschoppen. Hij kan overtuigen.


Aanwinst Timon Wellenreuther bewees dat hij een goede transfer is van Peter Verbeke. Goede voeten en voorlopig ook sterk in zijn corebusiness: ballen stoppen. Voor enkele spelers was het wellicht nog een laatste kans om Vincent Kompany en Frank Vercauteren te overtuigen om meer kansen te krijgen bij de ‘A-ploeg’. Luka Adzic (betere tweede helft) en Anouar El Hadj wisten daar niet echt in te slagen. Pieter Gerkens speelde als diepe spits. Niet zijn beste positie, al was hij af en toe dreigend en bewees hij nogmaals dat hij een neus voor goals heeft. Hij scoorde één keer. Ilias Takidine deed het niet onaardig, met één knappe assist. Ognjen Vranjes speelde zijn partij, maar meer ook niet. Invaller Antonio Milic en Theo Leoni speelden onopvallend. Om 15u neemt de ‘type ploeg’ het op tegen Lille OSC.

CR

LEES OOK: ‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Zal Vanden Borre dit seizoen zijn comeback maken in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

28
28
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

44
44
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

23
23
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

28
28
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

29
29
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

95
95
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

101
101
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

386
386
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

73
73
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

144
144
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

297
297
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

63
63
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

884
884
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

487
487
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

31
31
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

182
182
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

894
894
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

156
156
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

428
428
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

811
811
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

560
560
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

351
351
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

576
576
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

156
156

Meer sportnieuws