Anderlecht wint van RWDM: de mee- en tegenvallers bij Paars-Wit

door
Anderlecht wint van RWDM: de mee- en tegenvallers bij Paars-Wit

RSC Anderlecht speelde vanmorgen een oefenpartij tegen RWDM. Op Neerpede werd het 2-1 voor de Belgische recordkampioen. Wie waren de tegen- en meevallers bij Anderlecht?

Over de partij het volgende: Anderlecht kreeg heel wat kansen, maar RWDM kreeg er drie grote. De Brusselse derby leverde in de eerste helft geen doelpunten op, in de tweede helft kreeg Anderlecht ook nog tal van kansen. Scoren leek maar niet te lukken voor Paars-Wit, maar op het uur scoorde Adrien Trebel prachtig de1-0. Vijf minuten later scoorde Clement Fabre op vrije trap de 1-1, maar twee minuten later was het Pieter Gerkens die RSCA weer op voorsprong bracht. Anderlecht won uiteindelijk oververdiend met 2-1 en had nog meer kunnen scoren.


Het was uitkijken naar de prestatie van Anthony Vanden Borre, die één helft speelde. Zijn eerste kwartier was best dramatisch. VDB werd er vaak afgelopen (zijn explosiviteit is toch een probleem), hij verloor te makkelijk de bal, aanvallend was hij schuchter… Zijn laatste dertig minuten van die eerste helft waren een heel stuk beter, met ook wat drang naar voren. Technisch is het nog altijd uitstekend bij de ex-Rode Duivel, maar voorlopig moeten spelers als Michael Murillo en Killian Sardella nog niet vrezen voor Vanden Borre. Hij heeft nog nood aan heel wat meer wedstrijdritme.

Adrien Trebel kreeg een kans om te tonen dat hij een ‘mindere’ ploeg bij de hand kon nemen, maar dat lukte niet helemaal. De dure Fransman speelde een sobere partij, maar kon zeker niet uitblinken. Al scoorde hij wél een zéér mooi doelpunt. Yari Verschaeren was heel bedrijvig in de eerste helft. Hij haalde duidelijk al een beter niveau dan tegen Saint-Etienne en dat als centrale aanvallende middenvelder. De Rode Duivel bracht snelheid in het spel en was ook een aantal keren dreigend. Zijn tweede helft was minder goed.


Edo Kayembe was één van de spelers die zich ook toonde. Als centrale middenvelder is hij technisch wat te beperkt, maar als linksachter beschikt hij wel over genoeg functionele techniek. Snelheid, kracht en verdedigend sterk. Hij speelde zeker zijn wedstrijd en dat was ook het geval voor Hannes Delcroix. De centrale verdediger liet zich opmerken. Uitvoetballend deed hij het zeer goed, hij legt in tegenstelling tot Ognjen Vranjes ook risico in zijn spel en dat loont. Verdedigend – Delcroix moet wel nog sterker worden in het duel - deed hij zijn job en aanvallend was hij dreigend op hoekschoppen. Hij kan overtuigen.


Aanwinst Timon Wellenreuther bewees dat hij een goede transfer is van Peter Verbeke. Goede voeten en voorlopig ook sterk in zijn corebusiness: ballen stoppen. Voor enkele spelers was het wellicht nog een laatste kans om Vincent Kompany en Frank Vercauteren te overtuigen om meer kansen te krijgen bij de ‘A-ploeg’. Luka Adzic (betere tweede helft) en Anouar El Hadj wisten daar niet echt in te slagen. Pieter Gerkens speelde als diepe spits. Niet zijn beste positie, al was hij af en toe dreigend en bewees hij nogmaals dat hij een neus voor goals heeft. Hij scoorde één keer. Ilias Takidine deed het niet onaardig, met één knappe assist. Ognjen Vranjes speelde zijn partij, maar meer ook niet. Invaller Antonio Milic en Theo Leoni speelden onopvallend. Om 15u neemt de ‘type ploeg’ het op tegen Lille OSC.

CR

LEES OOK: Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

Zal Vanden Borre dit seizoen zijn comeback maken in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

8
8
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

4
4
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

50
50
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

110
110
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

67
67
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

94
94
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

155
155
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

66
66
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

264
264
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

434
434
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

109
109
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

245
245
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

190
190
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

326
326
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

374
374
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

76
76
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

35
35
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

815
815
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

411
411
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

582
582
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

158
158
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

558
558

Meer sportnieuws