Vandenbempt geeft dé oplossing voor chaos in JPL

door
Vandenbempt geeft dé oplossing voor chaos in JPL

Normaal gezien zou de Jupiler Pro League binnen een dikke week op gang getrapt moeten worden, maar donderdag werd er andermaal een bom gelegd onder de competitiestart. De ondernemingsrechtbank van Dendermonde gaf Waasland-Beveren immers gelijk in zijn kortgeding. Hierdoor móét WB in 1A worden opgenomen.


De vraag is dan ook wat er nu beslist moet worden. Een beroepsprocedure kan in principe, maar die zou weken in beslag nemen. De niet-degradatie van Waasland-Beveren lijkt daardoor nu al een feit. De Pro League bevestigde ook dat de promotiefinale zeker zal doorgaan, een competitie met 16 clubs lijkt dus ook geen mogelijkheid. En 17 ploegen, waarbij elk week één team niet in actie komt, zou mediarechtenhouder Eleven Sports dan weer niet zien zitten.

Analist en commentator Peter Vandenbempt meent dan ook dat er maar één echte oplossing is voor dit kluwen. "De meest logische conclusie zou moeten zijn dat er morgen enkele mensen hun ego's opzij zetten en ze beslissen om een competitie met 18 te doen, desnoods voor 1 seizoen, waarna na dat ene seizoen wel 2 of 3 ploegen moeten degraderen", vertelt hij bij Sporza.

Maar dat laatste zou dan weer voor nieuwe problemen kunnen zorgen. "Ook dát is niet zo makkelijk, want heel wat kleine clubs - zoals Cercle Brugge - willen dat dan weer niet, omdat ze bang zijn dat zij dan wel eens uit de boot dreigen te vallen als er kapitaalkrachtiger clubs als OH Leuven en Beerschot bij komen", aldus Vandenbempt.

LEES OOK: JPL-stunt in de maak? Vandenbempt ziet grote kans

Een competitie met 18 ploegen is de beste oplossing ...

Meest recent

Goud in handen: Anderlecht-talenten schrijven geschiedenis

Op het WK U20 heeft Marokko geschiedenis geschreven. Met Ali Maamar (RSC Anderlecht) en Yassine ...

5
5
JPL-stunt in de maak? Vandenbempt ziet grote kans

Heel wat Belgische (sub)topclubs stellen toch stevig teleur dit seizoen. Ploegen als RSC Anderlecht, ...

62
62
Bertaccini misnoegd: "We missen hem bij Anderlecht"

Adriano Bertaccini was misschien wel de speler die het meest teleurgesteld was bij RSC Anderlecht na ...

136
136
Bayern onklopbaar: liggen hier de kansen voor Club Brugge?

Club Brugge neemt het woensdag op tegen Bayern München. Dat belooft een zeer zware partij te ...

80
80
De nieuwe Courtois? "Kan beste doelman ter wereld worden"

De Rode Duivels hebben enorm veel weelde onder de lat. Thibaut Courtois is nog altijd de nummer ...

126
126
KRC Genk kraait victorie: smaakmaker eindelijk weer de oude

KRC Genk geraakt maar niet op toerental. Het speelde 2-2 tegen Cercle Brugge, wat een fikse ...

120
120
Hasi haalt stevig uit: "Is een ziekte in onze ploeg"

RSC Anderlecht verloor terecht twee punten op het veld van STVV. Het was alweer een wisselvallige ...

278
278
'Steunpilaar weg bij Club: transferstrijd met vier teams'

In de Champions League gaat Club Brugge woensdag op bezoek bij het ongeslagen Bayern München. ...

157
157
Lichtpunt bij wisselvallig Genk: "Hij heeft unieke kwaliteiten"

KRC Genk is met een slipper aan het derde luik van het seizoen begonnen. De Limburgers raakten ...

186
186
Wilde plannen Coucke: clubicoon terug naar Anderlecht?

De Raad van Bestuur bij RSC Anderlecht keurde vorige week een deel van de bestuurshervormingen goed ...

260
260
Totaal gezichtsverlies voor AA Gent: "Zelden meegemaakt"

AA Gent heeft zijn seizoen op pijnlijke wijze hervat. De Buffalo's kregen zondagavond een pak voor ...

156
156
Engelse pers gaat compleet los na eerste PL-topper Lammens

Senne Lammens heeft zijn eerste Premier League-topper als doelman van Manchester United achter de ...

324
324
'Club Brugge doet gek: stormt door voor transferstunt'

Club Brugge zet vol door voor een explosieve flankspeler — zelfs na een eerste mislukte ...

499
499
Bekergooier Standard-Antwerp gevat: heftige details bekend

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League zit erop ... op een achttal minuten na. Maandag wordt ...

657
657
'Bayern-Club Brugge: grote schok in basisploeg Hayen'

De derde speeldag van de League Phase in de Champions League staat voor de deur en daarin moet Club ...

347
347
Anderlecht bestolen op Stayen? Ex-ref klaar en duidelijk

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd om zijn seizoen te hervatten met een overwinning. Zondagavond ...

1187
1187
Vrancken: "Als er één ploeg verdiende te winnen..."

STVV blijft netjes meedraaien in de top zes en liet zondag nog eens zien dat het daar momenteel ...

220
220
Triest incident in 1B: "Deze feiten zijn onaanvaardbaar"

Zondag stonden er nog twee wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. De confrontatie ...

323
323
Milan grijpt macht in Serie A, Mbappé verlost Real

Zondagavond werden ook in het buitenland nog enkele wedstrijden afgewerkt. Real Madrid boekte in La ...

78
78
Leko haalt snoeihard uit: "Zoek een put en schaam je diep"

Met een twaalf op vijftien had AA Gent voor de interlandbreak een stevige opmars gemaakt. Velen ...

219
219
Tieners maken indruk bij Anderlecht: "'t Is koekenbak"

Anderlecht liet zondag nog maar eens punten liggen, want deze keer moest het vrede nemen met een ...

298
298
Manchester nu al wild van Lammens: "Winnen dankzij hem"

Senne Lammens heeft een geweldige start genomen bij Manchester United. Sinds de Rode Duivel in het ...

284
284
Groot onbegrip bij Anderlecht: "Héél rare beslissing"

Anderlecht heeft zondag nog maar eens punten laten liggen. Het moest op Stayen vrede nemen met een ...

373
373
Essevee stunt en geeft AA Gent een pak voor de broek

Zulte Waregem heeft in de slotmatch van de elfde speeldag voor een stunt van formaat gezorgd. De ...

152
152
De Cat doorbreekt de stilte: "Of ik meega naar het WK U17?"

STVV en RSC Anderlecht zorgden voor een aangename wedstrijd in Limburg. De partij eindigde op een ...

337
337

Meer sportnieuws