Vandenbempt geeft dé oplossing voor chaos in JPL

door
Vandenbempt geeft dé oplossing voor chaos in JPL

Normaal gezien zou de Jupiler Pro League binnen een dikke week op gang getrapt moeten worden, maar donderdag werd er andermaal een bom gelegd onder de competitiestart. De ondernemingsrechtbank van Dendermonde gaf Waasland-Beveren immers gelijk in zijn kortgeding. Hierdoor móét WB in 1A worden opgenomen.


De vraag is dan ook wat er nu beslist moet worden. Een beroepsprocedure kan in principe, maar die zou weken in beslag nemen. De niet-degradatie van Waasland-Beveren lijkt daardoor nu al een feit. De Pro League bevestigde ook dat de promotiefinale zeker zal doorgaan, een competitie met 16 clubs lijkt dus ook geen mogelijkheid. En 17 ploegen, waarbij elk week één team niet in actie komt, zou mediarechtenhouder Eleven Sports dan weer niet zien zitten.

Analist en commentator Peter Vandenbempt meent dan ook dat er maar één echte oplossing is voor dit kluwen. "De meest logische conclusie zou moeten zijn dat er morgen enkele mensen hun ego's opzij zetten en ze beslissen om een competitie met 18 te doen, desnoods voor 1 seizoen, waarna na dat ene seizoen wel 2 of 3 ploegen moeten degraderen", vertelt hij bij Sporza.

Maar dat laatste zou dan weer voor nieuwe problemen kunnen zorgen. "Ook dát is niet zo makkelijk, want heel wat kleine clubs - zoals Cercle Brugge - willen dat dan weer niet, omdat ze bang zijn dat zij dan wel eens uit de boot dreigen te vallen als er kapitaalkrachtiger clubs als OH Leuven en Beerschot bij komen", aldus Vandenbempt.

LEES OOK: Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

Een competitie met 18 ploegen is de beste oplossing ...

Meest recent

'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

7
7
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

295
295
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

28
28
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

140
140
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

23
23
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

75
75
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

31
31
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

35
35
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

52
52
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

234
234
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

369
369
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

206
206
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

138
138
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

594
594
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

889
889
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

73
73
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

307
307
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

583
583
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

107
107
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

448
448
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

581
581
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

675
675
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

372
372
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

626
626

Meer sportnieuws