Home sweet home: 5 potentiële comebacks voor de G5

1485
Home sweet home: 5 potentiële comebacks voor de G5

Club Brugge heeft met Bright Osayi-Samuel haar nieuwe winger zo goed als binnen, maar volgens Turkse media staat ook oude bekende Nabil Dirar op de radar als potentiële versterking. Of er enige waarheid zit in die geruchten valt nog af te wachten, maar het levert ons alleszins weer een leuke denkoefening op. Welke andere ex-spelers zouden deze zomer best welkom zijn bij hun voormalige werkgever in België?


We richten ons vizier dan louter op de traditionele G5, net zoals we dat een paar maanden geleden al eens deden. Vermits in de tussentijd echter alweer heel wat veranderd is aan de situaties bij Club Brugge, AA Gent, Standard, Genk en Anderlecht, lijkt het evenwel opportuun om ons lijstje van toen nog eens te herzien. Welke andere namen komen zo dit keer uit de bus gevallen?

Club Brugge: Ryan DONK (Galatasaray)
Bij één ploeg blijft onze keuze tóch ongewijzigd, want met de zoveelste blessure voor Matej Mitrovic indachtig kan Club Brugge vandaag Ryan Donk zelfs nog wat beter gebruiken. De spoeling achter Brandon Mechele centraal in de driemansdefensie oogt nu namelijk flinterdun, dus vers bloed is hier hoe dan ook gewenst. Hoewel de pijlen van Vincent Mannaert doorgaans liefst op iets jongere targets gemikt zijn, en het nog maar de vraag is of zowel Donk áls Dirar terughalen uit Turkije wel een goed idee is, kan de inmiddels 34-jarige Nederlander toch een goedkope buitenkans vormen. Bij Galatasaray loopt zijn huidige contract zo dadelijk immers af. 



Momenteel zijn wel nog onderhandelingen gaande over een verlengd verblijf in Istanboel, maar een terugkeer naar Jan Breydel ziet hij vast ook wel zitten. Ondanks zijn woelig vertrek verloor Donk per slot van rekening nooit zijn boontje voor Blauw-Zwart, en bij zijn bezoek in de Champions League midden september werd duidelijk dat die liefde wederzijds blijft. Een basisplaats zat er toen overigens niet in, maar na enkele jaren op het middenveld veroverde hij vervolgens toch weer zijn plek centraal achterin. Op beide posities kan Donk dus een handige extra optie bieden aan Philippe Clement, die zelf alvast steeds rotsvast in zijn kwaliteiten geloofde.

AA Gent: Kalifa COULIBALY (Nantes)
Terwijl het bij de landskampioen nog wachten is op de eerste nieuwkomer, pakte eerste achtervolger AA Gent reeds flink uit op de mercato. Acht aanwinsten blijkt echter niet genoeg, want de Buffalo's willen er absoluut nog een speerpunt bij. Het profiel is intussen welbekend: een targetman van minstens één meter 90, die om en bij de zes miljoen mag kosten. De speurtocht naar dat type leidde Michel Louwagie onder andere al naar Rusland, al hoeven ze het in de Ghelamco Arena misschien niet eens zo ver te gaan zoeken. Kalifa Coulibaly, die drie jaar geleden nog voor 4,5 miljoen aan Nantes werd verpatst, voldoet namelijk aan alle vereisten.



Na een aanpassingsperiode werkte de bijna twee meter grote Malinees een sterk tweede seizoen af in Frankrijk, met als gevolg dat Lokomotiv Moskou toen naar verluidt zelfs tevergeefs met een bod van negen miljoen kwam aankloppen, maar in de voorbije campagne viel hij door de mand. Nantes zou dan ook liefst af willen van de rijzige spits, wiens waarde vandaag op slechts een viertal miljoen wordt geschat. Perfect binnen de prijsklasse die zijn ex-club, waar vorige zomer Sven Kums en Laurent Depoitre reeds huiswaarts keerden, voor ogen heeft dus. Het goede contact met Mogi Bayat, kind aan huis in de havenstad, kan een handje helpen.

Standard: William VAINQUEUR
Net zoals in Brugge bleef het in Luik voorlopig oorverdovend stil, zij het dan wel om heel andere redenen. Standard heeft immers met stevige budgettaire beperkingen te kampen, al wordt de kassa straks wellicht wat gespijsd dankzij een lucratieve verkoop van Mergim Vojvoda. Hoewel die vlugge winst welgekomen is moeten de Rouches dan wel op zoek naar een nieuwe rechtsachter, terwijl er ook voorin gerust iets bij mag. Op het middenveld heeft Philippe Montanier momenteel dan weer voldoende alternatieven voorhanden, tenminste zo lang de uitstekende tandem van Samuel Bastien en Gojko Cimirot nog steeds de dienst uitmaakt op Sclessin.



Mochten de nodige miljoenen alsnog uit het duo worden gepuurd, kan Standard een gouden zaak doen als het een van beide vervangt door William Vainqueur. De 31-jarige Fransman maakte van 2011 tot 2014 indruk als controleur op het Luikse middenveld en bouwde nadien een fraaie carrière uit, maar is nu einde contract bij Antalyaspor. Op huur bij Toulouse toonde hij zich zopas nochtans verre van versleten, dus wie weet doet ook Club Brugge wel nog eens een poging. Vijf jaar geleden had Vainqueur naar zulk een overstap evenwel geen oren. Rouche un jour, Rouche toujours, klonk het toen stellig. Tijd om die woorden hard te maken?

KRC Genk: Christian KABASELE (Watford)
Met de komst van twee nieuwe backs en Cyriel Dessers in de punt heeft KRC Genk haar huiswerk min of meer af, al blijven de opties in het aanvallend compartiment achter de diepe spitsen – en dan vooral op de flanken – vrij beperkt. Dat geldt ook centraal achterin, waar aanvoerder Sébastien Dewaest op de koop toe een mindere jaargang achter de rug heeft en Jhon Lucumi heel wat interesse geniet. In principe mag de Colombiaan niet vertrekken, maar indien dat toch gebeurt blijven enkel landgenoot Carlos Cuesta en een koppel jonkies over als zijn vervangers. Christian Kabasele zou vooral in dat geval dus een ideale versterking kunnen vormen.



De tweevoudige Rode Duivel verkaste vier jaar geleden na twee succesvolle seizoenen in Genk voor bijna zeven miljoen richting Watford, dat nu echter zakt uit de Premier League. Een degradatie die niet alleen financiële gevolgen kan hebben voor de 29-jarige verdediger, wiens eerder overeengekomen verlenging van zijn eenjarige verbintenis nog niet officieel op papier werd gezet, maar mogelijk ook zijn kansen op een EK-ticket in het gedrang brengt. Of hij trek heeft in een terugkeer naar de Luminus Arena valt desalniettemin af te wachten, maar met een marktwaarde van 6,5 miljoen lijkt Kabasele alleszins niet te hoog gegrepen voor de Limburgers.

Anderlecht: Denis ODOI (Huddersfield)
Een ander verhaal in Anderlecht, waar de rode boekhouding Paars-Wit ervan weerhoudt uit te pakken op de transfermarkt. De recordkampioen focust zich dan ook op potentiële aanwinsten die voor een bescheiden bedrag op te pikken zijn, zoals linksachter Bogdan Mykhaylichenko bijvoorbeeld. Hij moet de leegte vullen die Kemar Lawrence voor onbekende tijd achterlaat, een winteraankoop die net zoals Michael Murillo aan de overkant eveneens binnen het beperkte budget paste. Vermits voor die laatste ook al niet bepaald alternatieven in overvloed aanwezig zijn, zou een back die op beide flanken uit de voeten kan wel nog passen in de huidige kern.



Hoewel zijn vorige passage in het Lotto Park geen voltreffer bleek, denken we dan aan Denis Odoi. Het gewezen jeugdproduct kan tenslotte ook centraal achterin depanneren, zou jonkies als Killian Sardella of Marco Kana niet blokkeren én brengt naast een fikse dosis clubliefde een pak ervaring met zich mee. Op 32-jarige leeftijd is de eenmalige Rode Duivel bovendien niet meer de speler die ooit flopte in Brussel, waar een comeback in januari trouwens reeds op tafel lag. Nu loopt zijn contract bij Fulham af, al hebben de Londenaars wel nog een optie voor een extra jaar, en staat Odoi naar eigen zeggen open voor een terugkeer naar België. Anderlecht zou dan niet alleen een droom, maar ook een prima match zijn.

LEES OOK: Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Welke comeback zou volgens u het nuttigst zijn voor de club in kwestie?

Meest recent

Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

0
0
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

7
7
'Na dramatische start: KVM beslist over lot Vanderbiest'

Na amper vijf speeldagen loert er bij enkele teams in de Jupiler Pro League al een stevige crisis om ...

54
54
Mechele waarschuwt Club voor CL: "Moeilijker dan anders"

Dinsdagavond wordt de nieuwe campagne in de league phase van de Champions League afgetrapt. Club ...

31
31
Vanden Borre sabelt Vitor Bruno neer na opvallende uitspraak

Anderlecht bleef zondag dan wel op een 0-0 steken tegen Genk en blijft zo achter met een toch ...

80
80
Albert ziet zonder verguisde pion groot probleem Anderlecht

Door de goede prestaties in de voorrondes van de Europa League heerste er deze zomer groot ...

183
183
Pijnlijk: NAC zet Hoefkens na tumultueuze zomer op straat

Voor Carl Hoefkens was het een zeer bewogen zomer. De trainer leek lange tijd op weg naar OH Leuven, ...

64
64
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

38
38
'Utrecht verrast met Belgische trainer'

In de Eredivisie zijn ze intussen ook al vijf speeldagen ver en dat levert al enkele verrassingen ...

40
40
Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

482
482
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

177
177
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

340
340
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

157
157
Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting van Bommel

Lucas Stassin werd afgelopen zomer over het hoofd gezien in de WK-selectie van bondscoach Rudi ...

39
39
Schrijvers bonkt op tafel bij OHL: “Het is belachelijk”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar klappen vallen in de Jupiler Pro League. Tegen promovendus ...

141
141
Vandenbempt: "Hij laat een krater achter bij Club Brugge"

Club Brugge pakt een twaalf op vijftien, waardoor de start dus goed is. Alleen is Blauw-Zwart ...

504
504
Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

Mark van Bommel maakt deze maand zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. De zomermercato ...

138
138
Vandenbempt looft JPL-club: "Goed voor het Belgisch voetbal"

De eerste vijf speeldagen van de Jupiler Pro League liggen achter de rug. Het seizoen kan nu ...

304
304
Potts zwaar onder de indruk: "Ik schrok ervan"

Club Brugge is met een 12 op 15 goed begonnen aan het seizoen, al is het voetbal nog niet geweldig. ...

563
563
KBVB komt met vlammend statement richting Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino verliest overal ter wereld steun. De Koninklijke Belgische ...

130
130
Anderlecht – KRC Genk: Bruno zorgt voor totale ommekeer

RSC Anderlecht is onder Vitor Bruno een heel ander team geworden. Net alleen door de nieuwe spelers, ...

429
429
Degryse onder de indruk: "Zij zijn de ploeg van de week"

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

321
321
Engelsen waarschuwen voor vier Club-spelers: "Major threat"

Club Brugge krijgt dinsdagavond de eer om de League Phase van de Champions League op gang te ...

491
491
"Ongezien" - Thorup wrijft zich in de ogen bij Genkse uitblinker

KRC Genk slaagde er zondagavond niet in om de volle buit te pakken op het veld van RSC Anderlecht. ...

358
358

Meer sportnieuws