Home sweet home: 5 potentiële comebacks voor de G5

1485 stemmen
Home sweet home: 5 potentiële comebacks voor de G5

Club Brugge heeft met Bright Osayi-Samuel haar nieuwe winger zo goed als binnen, maar volgens Turkse media staat ook oude bekende Nabil Dirar op de radar als potentiële versterking. Of er enige waarheid zit in die geruchten valt nog af te wachten, maar het levert ons alleszins weer een leuke denkoefening op. Welke andere ex-spelers zouden deze zomer best welkom zijn bij hun voormalige werkgever in België?


We richten ons vizier dan louter op de traditionele G5, net zoals we dat een paar maanden geleden al eens deden. Vermits in de tussentijd echter alweer heel wat veranderd is aan de situaties bij Club Brugge, AA Gent, Standard, Genk en Anderlecht, lijkt het evenwel opportuun om ons lijstje van toen nog eens te herzien. Welke andere namen komen zo dit keer uit de bus gevallen?

Club Brugge: Ryan DONK (Galatasaray)
Bij één ploeg blijft onze keuze tóch ongewijzigd, want met de zoveelste blessure voor Matej Mitrovic indachtig kan Club Brugge vandaag Ryan Donk zelfs nog wat beter gebruiken. De spoeling achter Brandon Mechele centraal in de driemansdefensie oogt nu namelijk flinterdun, dus vers bloed is hier hoe dan ook gewenst. Hoewel de pijlen van Vincent Mannaert doorgaans liefst op iets jongere targets gemikt zijn, en het nog maar de vraag is of zowel Donk áls Dirar terughalen uit Turkije wel een goed idee is, kan de inmiddels 34-jarige Nederlander toch een goedkope buitenkans vormen. Bij Galatasaray loopt zijn huidige contract zo dadelijk immers af. 



Momenteel zijn wel nog onderhandelingen gaande over een verlengd verblijf in Istanboel, maar een terugkeer naar Jan Breydel ziet hij vast ook wel zitten. Ondanks zijn woelig vertrek verloor Donk per slot van rekening nooit zijn boontje voor Blauw-Zwart, en bij zijn bezoek in de Champions League midden september werd duidelijk dat die liefde wederzijds blijft. Een basisplaats zat er toen overigens niet in, maar na enkele jaren op het middenveld veroverde hij vervolgens toch weer zijn plek centraal achterin. Op beide posities kan Donk dus een handige extra optie bieden aan Philippe Clement, die zelf alvast steeds rotsvast in zijn kwaliteiten geloofde.

AA Gent: Kalifa COULIBALY (Nantes)
Terwijl het bij de landskampioen nog wachten is op de eerste nieuwkomer, pakte eerste achtervolger AA Gent reeds flink uit op de mercato. Acht aanwinsten blijkt echter niet genoeg, want de Buffalo's willen er absoluut nog een speerpunt bij. Het profiel is intussen welbekend: een targetman van minstens één meter 90, die om en bij de zes miljoen mag kosten. De speurtocht naar dat type leidde Michel Louwagie onder andere al naar Rusland, al hoeven ze het in de Ghelamco Arena misschien niet eens zo ver te gaan zoeken. Kalifa Coulibaly, die drie jaar geleden nog voor 4,5 miljoen aan Nantes werd verpatst, voldoet namelijk aan alle vereisten.



Na een aanpassingsperiode werkte de bijna twee meter grote Malinees een sterk tweede seizoen af in Frankrijk, met als gevolg dat Lokomotiv Moskou toen naar verluidt zelfs tevergeefs met een bod van negen miljoen kwam aankloppen, maar in de voorbije campagne viel hij door de mand. Nantes zou dan ook liefst af willen van de rijzige spits, wiens waarde vandaag op slechts een viertal miljoen wordt geschat. Perfect binnen de prijsklasse die zijn ex-club, waar vorige zomer Sven Kums en Laurent Depoitre reeds huiswaarts keerden, voor ogen heeft dus. Het goede contact met Mogi Bayat, kind aan huis in de havenstad, kan een handje helpen.

Standard: William VAINQUEUR
Net zoals in Brugge bleef het in Luik voorlopig oorverdovend stil, zij het dan wel om heel andere redenen. Standard heeft immers met stevige budgettaire beperkingen te kampen, al wordt de kassa straks wellicht wat gespijsd dankzij een lucratieve verkoop van Mergim Vojvoda. Hoewel die vlugge winst welgekomen is moeten de Rouches dan wel op zoek naar een nieuwe rechtsachter, terwijl er ook voorin gerust iets bij mag. Op het middenveld heeft Philippe Montanier momenteel dan weer voldoende alternatieven voorhanden, tenminste zo lang de uitstekende tandem van Samuel Bastien en Gojko Cimirot nog steeds de dienst uitmaakt op Sclessin.



Mochten de nodige miljoenen alsnog uit het duo worden gepuurd, kan Standard een gouden zaak doen als het een van beide vervangt door William Vainqueur. De 31-jarige Fransman maakte van 2011 tot 2014 indruk als controleur op het Luikse middenveld en bouwde nadien een fraaie carrière uit, maar is nu einde contract bij Antalyaspor. Op huur bij Toulouse toonde hij zich zopas nochtans verre van versleten, dus wie weet doet ook Club Brugge wel nog eens een poging. Vijf jaar geleden had Vainqueur naar zulk een overstap evenwel geen oren. Rouche un jour, Rouche toujours, klonk het toen stellig. Tijd om die woorden hard te maken?

KRC Genk: Christian KABASELE (Watford)
Met de komst van twee nieuwe backs en Cyriel Dessers in de punt heeft KRC Genk haar huiswerk min of meer af, al blijven de opties in het aanvallend compartiment achter de diepe spitsen – en dan vooral op de flanken – vrij beperkt. Dat geldt ook centraal achterin, waar aanvoerder Sébastien Dewaest op de koop toe een mindere jaargang achter de rug heeft en Jhon Lucumi heel wat interesse geniet. In principe mag de Colombiaan niet vertrekken, maar indien dat toch gebeurt blijven enkel landgenoot Carlos Cuesta en een koppel jonkies over als zijn vervangers. Christian Kabasele zou vooral in dat geval dus een ideale versterking kunnen vormen.



De tweevoudige Rode Duivel verkaste vier jaar geleden na twee succesvolle seizoenen in Genk voor bijna zeven miljoen richting Watford, dat nu echter zakt uit de Premier League. Een degradatie die niet alleen financiële gevolgen kan hebben voor de 29-jarige verdediger, wiens eerder overeengekomen verlenging van zijn eenjarige verbintenis nog niet officieel op papier werd gezet, maar mogelijk ook zijn kansen op een EK-ticket in het gedrang brengt. Of hij trek heeft in een terugkeer naar de Luminus Arena valt desalniettemin af te wachten, maar met een marktwaarde van 6,5 miljoen lijkt Kabasele alleszins niet te hoog gegrepen voor de Limburgers.

Anderlecht: Denis ODOI (Huddersfield)
Een ander verhaal in Anderlecht, waar de rode boekhouding Paars-Wit ervan weerhoudt uit te pakken op de transfermarkt. De recordkampioen focust zich dan ook op potentiële aanwinsten die voor een bescheiden bedrag op te pikken zijn, zoals linksachter Bogdan Mykhaylichenko bijvoorbeeld. Hij moet de leegte vullen die Kemar Lawrence voor onbekende tijd achterlaat, een winteraankoop die net zoals Michael Murillo aan de overkant eveneens binnen het beperkte budget paste. Vermits voor die laatste ook al niet bepaald alternatieven in overvloed aanwezig zijn, zou een back die op beide flanken uit de voeten kan wel nog passen in de huidige kern.



Hoewel zijn vorige passage in het Lotto Park geen voltreffer bleek, denken we dan aan Denis Odoi. Het gewezen jeugdproduct kan tenslotte ook centraal achterin depanneren, zou jonkies als Killian Sardella of Marco Kana niet blokkeren én brengt naast een fikse dosis clubliefde een pak ervaring met zich mee. Op 32-jarige leeftijd is de eenmalige Rode Duivel bovendien niet meer de speler die ooit flopte in Brussel, waar een comeback in januari trouwens reeds op tafel lag. Nu loopt zijn contract bij Fulham af, al hebben de Londenaars wel nog een optie voor een extra jaar, en staat Odoi naar eigen zeggen open voor een terugkeer naar België. Anderlecht zou dan niet alleen een droom, maar ook een prima match zijn.

LEES OOK: 'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

Welke comeback zou volgens u het nuttigst zijn voor de club in kwestie?

Meest recent

Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

24
24
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

64
64
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

65
65
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

95
95
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

113
113
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

274
274
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

451
451
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

105
105
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

220
220
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

320
320
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

301
301
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

566
566
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

361
361
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

136
136
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

190
190
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

418
418
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

534
534
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

364
364
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

169
169
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

45
45
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

414
414
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

60
60
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

507
507
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

681
681
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

141
141

Meer sportnieuws