Home sweet home: 5 potentiële comebacks voor de G5

1485
Home sweet home: 5 potentiële comebacks voor de G5

Club Brugge heeft met Bright Osayi-Samuel haar nieuwe winger zo goed als binnen, maar volgens Turkse media staat ook oude bekende Nabil Dirar op de radar als potentiële versterking. Of er enige waarheid zit in die geruchten valt nog af te wachten, maar het levert ons alleszins weer een leuke denkoefening op. Welke andere ex-spelers zouden deze zomer best welkom zijn bij hun voormalige werkgever in België?


We richten ons vizier dan louter op de traditionele G5, net zoals we dat een paar maanden geleden al eens deden. Vermits in de tussentijd echter alweer heel wat veranderd is aan de situaties bij Club Brugge, AA Gent, Standard, Genk en Anderlecht, lijkt het evenwel opportuun om ons lijstje van toen nog eens te herzien. Welke andere namen komen zo dit keer uit de bus gevallen?

Club Brugge: Ryan DONK (Galatasaray)
Bij één ploeg blijft onze keuze tóch ongewijzigd, want met de zoveelste blessure voor Matej Mitrovic indachtig kan Club Brugge vandaag Ryan Donk zelfs nog wat beter gebruiken. De spoeling achter Brandon Mechele centraal in de driemansdefensie oogt nu namelijk flinterdun, dus vers bloed is hier hoe dan ook gewenst. Hoewel de pijlen van Vincent Mannaert doorgaans liefst op iets jongere targets gemikt zijn, en het nog maar de vraag is of zowel Donk áls Dirar terughalen uit Turkije wel een goed idee is, kan de inmiddels 34-jarige Nederlander toch een goedkope buitenkans vormen. Bij Galatasaray loopt zijn huidige contract zo dadelijk immers af. 



Momenteel zijn wel nog onderhandelingen gaande over een verlengd verblijf in Istanboel, maar een terugkeer naar Jan Breydel ziet hij vast ook wel zitten. Ondanks zijn woelig vertrek verloor Donk per slot van rekening nooit zijn boontje voor Blauw-Zwart, en bij zijn bezoek in de Champions League midden september werd duidelijk dat die liefde wederzijds blijft. Een basisplaats zat er toen overigens niet in, maar na enkele jaren op het middenveld veroverde hij vervolgens toch weer zijn plek centraal achterin. Op beide posities kan Donk dus een handige extra optie bieden aan Philippe Clement, die zelf alvast steeds rotsvast in zijn kwaliteiten geloofde.

AA Gent: Kalifa COULIBALY (Nantes)
Terwijl het bij de landskampioen nog wachten is op de eerste nieuwkomer, pakte eerste achtervolger AA Gent reeds flink uit op de mercato. Acht aanwinsten blijkt echter niet genoeg, want de Buffalo's willen er absoluut nog een speerpunt bij. Het profiel is intussen welbekend: een targetman van minstens één meter 90, die om en bij de zes miljoen mag kosten. De speurtocht naar dat type leidde Michel Louwagie onder andere al naar Rusland, al hoeven ze het in de Ghelamco Arena misschien niet eens zo ver te gaan zoeken. Kalifa Coulibaly, die drie jaar geleden nog voor 4,5 miljoen aan Nantes werd verpatst, voldoet namelijk aan alle vereisten.



Na een aanpassingsperiode werkte de bijna twee meter grote Malinees een sterk tweede seizoen af in Frankrijk, met als gevolg dat Lokomotiv Moskou toen naar verluidt zelfs tevergeefs met een bod van negen miljoen kwam aankloppen, maar in de voorbije campagne viel hij door de mand. Nantes zou dan ook liefst af willen van de rijzige spits, wiens waarde vandaag op slechts een viertal miljoen wordt geschat. Perfect binnen de prijsklasse die zijn ex-club, waar vorige zomer Sven Kums en Laurent Depoitre reeds huiswaarts keerden, voor ogen heeft dus. Het goede contact met Mogi Bayat, kind aan huis in de havenstad, kan een handje helpen.

Standard: William VAINQUEUR
Net zoals in Brugge bleef het in Luik voorlopig oorverdovend stil, zij het dan wel om heel andere redenen. Standard heeft immers met stevige budgettaire beperkingen te kampen, al wordt de kassa straks wellicht wat gespijsd dankzij een lucratieve verkoop van Mergim Vojvoda. Hoewel die vlugge winst welgekomen is moeten de Rouches dan wel op zoek naar een nieuwe rechtsachter, terwijl er ook voorin gerust iets bij mag. Op het middenveld heeft Philippe Montanier momenteel dan weer voldoende alternatieven voorhanden, tenminste zo lang de uitstekende tandem van Samuel Bastien en Gojko Cimirot nog steeds de dienst uitmaakt op Sclessin.



Mochten de nodige miljoenen alsnog uit het duo worden gepuurd, kan Standard een gouden zaak doen als het een van beide vervangt door William Vainqueur. De 31-jarige Fransman maakte van 2011 tot 2014 indruk als controleur op het Luikse middenveld en bouwde nadien een fraaie carrière uit, maar is nu einde contract bij Antalyaspor. Op huur bij Toulouse toonde hij zich zopas nochtans verre van versleten, dus wie weet doet ook Club Brugge wel nog eens een poging. Vijf jaar geleden had Vainqueur naar zulk een overstap evenwel geen oren. Rouche un jour, Rouche toujours, klonk het toen stellig. Tijd om die woorden hard te maken?

KRC Genk: Christian KABASELE (Watford)
Met de komst van twee nieuwe backs en Cyriel Dessers in de punt heeft KRC Genk haar huiswerk min of meer af, al blijven de opties in het aanvallend compartiment achter de diepe spitsen – en dan vooral op de flanken – vrij beperkt. Dat geldt ook centraal achterin, waar aanvoerder Sébastien Dewaest op de koop toe een mindere jaargang achter de rug heeft en Jhon Lucumi heel wat interesse geniet. In principe mag de Colombiaan niet vertrekken, maar indien dat toch gebeurt blijven enkel landgenoot Carlos Cuesta en een koppel jonkies over als zijn vervangers. Christian Kabasele zou vooral in dat geval dus een ideale versterking kunnen vormen.



De tweevoudige Rode Duivel verkaste vier jaar geleden na twee succesvolle seizoenen in Genk voor bijna zeven miljoen richting Watford, dat nu echter zakt uit de Premier League. Een degradatie die niet alleen financiële gevolgen kan hebben voor de 29-jarige verdediger, wiens eerder overeengekomen verlenging van zijn eenjarige verbintenis nog niet officieel op papier werd gezet, maar mogelijk ook zijn kansen op een EK-ticket in het gedrang brengt. Of hij trek heeft in een terugkeer naar de Luminus Arena valt desalniettemin af te wachten, maar met een marktwaarde van 6,5 miljoen lijkt Kabasele alleszins niet te hoog gegrepen voor de Limburgers.

Anderlecht: Denis ODOI (Huddersfield)
Een ander verhaal in Anderlecht, waar de rode boekhouding Paars-Wit ervan weerhoudt uit te pakken op de transfermarkt. De recordkampioen focust zich dan ook op potentiële aanwinsten die voor een bescheiden bedrag op te pikken zijn, zoals linksachter Bogdan Mykhaylichenko bijvoorbeeld. Hij moet de leegte vullen die Kemar Lawrence voor onbekende tijd achterlaat, een winteraankoop die net zoals Michael Murillo aan de overkant eveneens binnen het beperkte budget paste. Vermits voor die laatste ook al niet bepaald alternatieven in overvloed aanwezig zijn, zou een back die op beide flanken uit de voeten kan wel nog passen in de huidige kern.



Hoewel zijn vorige passage in het Lotto Park geen voltreffer bleek, denken we dan aan Denis Odoi. Het gewezen jeugdproduct kan tenslotte ook centraal achterin depanneren, zou jonkies als Killian Sardella of Marco Kana niet blokkeren én brengt naast een fikse dosis clubliefde een pak ervaring met zich mee. Op 32-jarige leeftijd is de eenmalige Rode Duivel bovendien niet meer de speler die ooit flopte in Brussel, waar een comeback in januari trouwens reeds op tafel lag. Nu loopt zijn contract bij Fulham af, al hebben de Londenaars wel nog een optie voor een extra jaar, en staat Odoi naar eigen zeggen open voor een terugkeer naar België. Anderlecht zou dan niet alleen een droom, maar ook een prima match zijn.

LEES OOK: Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Welke comeback zou volgens u het nuttigst zijn voor de club in kwestie?

Meest recent

Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

351
351
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

26
26
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

21
21
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

25
25
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

65
65
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

17
17
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

156
156
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

316
316
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

34
34
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

149
149
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

81
81
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

84
84
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

155
155
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

125
125
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

40
40
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

204
204
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

380
380
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

74
74
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

241
241
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

850
850
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

266
266
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

404
404
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

246
246
Op de valreep: Club Brugge kondigt twee transferdeals aan

De transfermarkt sloot donderdagavond al zijn deuren, maar daags nadien sijpelen er nog deals naar ...

509
509
Musiala kampt nog steeds met aanvallen: Kompany sust

De bezorgdheid rond Jamal Musiala was na de voorbereiding van Bayern München erg groot. Het ...

49
49

Meer sportnieuws