Comebacks in de JPL? Vijf oude bekenden voor de G5

door
Comebacks in de JPL? Vijf oude bekenden voor de G5

Lucas Biglia is straks einde contract bij AC Milan, terwijl Abdoulay Diaby mag beschikken in Lissabon. Mogelijke buitenkansjes voor Anderlecht en Club Brugge dus, die de rangen kunnen versterken met een paar oude bekenden. Al is van een terugkeer in beide gevallen wel nog lang geen sprake. Toch kunnen het uiteraard fikse versterkingen zijn, wat ons aan het denken zette. Welke andere spelers zouden, mits een comeback, nog een meerwaarde bieden bij de G5 van de Jupiler Pro League?


We hebben het dan niet over de welbekende (ex-)Rode Duivels die, na de golf aan internationals met heimwee van vorige zomer, in het kielzog van Vincent Kompany en Laurent Depoitre terug naar het oude nest kunnen keren. Geen Marouane Fellaini, Christian Benteke of Dries Mertens dus. Ook geen onhaalbare sterren die op dit moment nog veel te hoge toppen scheren, pas voor topbedragen werden verkocht of gewoonweg te duur zijn, genre Léon Bailey, Wesley Moraes of Aleksandar Mitrovic. Welke vijf namen we dan wél weerhielden, ontdekt u hieronder:

Club Brugge: Ryan DONK (Galatasaray)
Club Brugge zet in principe in op jong talent, al haalde het recent ook meer geroutineerde pionnen als Simon Mignolet in huis. Welke kaart Vincent Mannaert nu zal trekken om potentiële vertrekkers als Emmanuel Dennis, Krépin Diatta en Clinton Mata op te volgen is dus nog een vraagteken, maar wat wel vaststaat is dat de spoeling centraal op het middenveld hoe dan ook dunnetjes oogt. Net zoals achterin overigens, een euvel dat dankzij Mata, Brandon Mechele en Simon Deli dit seizoen minder opviel. Op Matej Mitrovic kan echter niet worden gerekend.



Met Ryan Donk zou Club dus twee vliegen in één klap slaan, want de inmiddels 33-jarige Nederlander trekt zich op beide posities uit de slag. Bij Galatasaray begon hij de campagne niet als titularis, maar sinds november was Donk toch weer steevast in de verdediging terug te vinden. Destijds vertrok hij wel niet in de beste verstandhouding op Jan Breydel, al ging zijn recente terugkeer met de Turken toch gepaard met een warm onthaal. Bovendien bleef Donk altijd zijn voorliefde voor Blauw-Zwart uiten én is hij binnekort einde contract. Philippe Clement is alvast fan.

AA Gent: Lovre KALINIC (Aston Villa)
AA Gent nam dit keer vrede met haar rol als nummer twee achter Club Brugge, maar laat er zeker geen misverstanden over verstaan: de ambities in de Ghelamco Arena branden als nooit tevoren. Met Sven Kums en Laurent Depoitre haalden de Buffalo's zelfs al twee helden van weleer terug, al is de gevierde titelploeg van 2015 daarmee wel stilaan uitgeput. Ex-sterkhouders als Moses Simon, Thomas Foket of Matz Sels zijn immers te hoog gegrepen, terwijl anderen weinig zouden toevoegen aan de huidige kern. Al kan Hannes Van der Bruggen, medio 2021 einde contract bij KV Kortrijk, mede dankzij zijn Belgische nationaliteit wel nog een versterking in de breedte vormen.



Na Sels en voor Thomas Kaminski, het niet altijd even betrouwbare sluitstuk van vandaag, stond Lovre Kalinic onder de Gentse lat. De Kroaat vertrok in januari 2019 voor zes miljoen naar Aston Villa, maar dat zou nu al blij zijn als het de helft van die som recupereert. Kalinic werd snel overbodig en verhuurd aan Toulouse, waar hij na een goed start opnieuw uitviel. Een exit is onvermijdelijk, en dus kan Michel Louwagie op de kar springen. Eervolle vermelding ook voor Peter Olayinka, die bij Slavia Praag – waar Michael Ngadeu al werd weggeplukt – helemaal ontbolsterde.

Standard: Junior EDMÍLSON (Al Duhail)
William Vainquer (31) is straks transfervrij, terwijl Ajax dan weer open zou staan voor een verhuur van Razvan Marin. Opties genoeg dus om het middenveld te stofferen indien Samuel Bastien deze zomer andere oorden opzoekt. Mocht de kans zich voordien zou Ishak Belfodil, ontevreden bij Hoffenheim, eveneens een heuse aanwinst zijn. Al lijkt de kassa op Sclessin zulk een transfer momenteel niet toe te laten. Wie reeds in januari wél al een optie was, is Junior Edmílson. Meer zelfs: de Rouches waren naar verluidt zo goed als rond met de Braziliaanse Belg van Al Duhail.



De details rond diens vertrek midden 2019 is vandaag nog altijd voer door de onderzoekers, maar als het van de 25-jarige winger afhing stond hij nu alweer terug in Luik. Helaas trokken de Qatarazen op het nippertje nog de stekker uit de onderhandelingen, want de deal van in totaal een tweetal miljoen euro was een potentieel koopje. De marktwaarde van Edmilson wordt per slot van rekening nog altijd op vierenhalf miljoen geschat. De dribbelkont moest wel vooral blijven omdat een van zijn concurrenten zich nog blesseerde, dus een nieuwe poging is zeker niet uitgesloten.

KRC Genk: Neeskens KEBANO (Fulham)
Het merendeel van de recente vertrekkers bij de uittredend landskampioen deed het in het buitenland ofwel te goed, ofwel onvoldoende om hier in aanmerking te komen. Neeskens Kebano liet bij Fulham echter nét genoeg zien om niet tot die laatste categorie te behoren. En blijkbaar ook om de Londenaars te overtuigen vorig jaar de optie in zijn contract te lichten, waardoor de Congolees pas deze zomer een vrije speler wordt. Nochtans leek hij na een nog vrij veelbelovende start eerder al gewogen en te licht bevonden in Engeland, waar Kebano sinds 2016 aan de slag is.



Op dat ogenblik een verrassende transfer trouwens, want Genk pakte zo na één jaar een half miljoen winst op een topaankoop die matig had uitgepakt. De polyvalente offensieve pion deed het zeker niet slecht in de Luminus Arena, maar kon niet zo hard zijn stempel drukken als in Charleroi – waar hij de Ebbenhouten Schoen won. Toch liet Kebano geen wrange indruk na, is hij nog steeds pas 28 én straks dus gratis op te pikken. Lang niet hetzelfde type, maar wel een potentiële opvolger voor Alejandro Pozuelo. Iets waar Genk toch naarstig naar op zoek blijft.

Anderlecht: Dieumerci MBOKANI (Antwerp)
We gingen op zoek naar avontuurlijkere opties, maar geraakten niet veel verder dan kwieke dertigers als Denis Odoi en Sacha Kljestan. Of risicovolle types als Jordan Lukaku, die teveel aan het tot dusver gefaalde experiment met Anthony Vanden Borre doet denken. Sofiane Hanni is gezien de beperkte financiën dan weer te duur, net zoals Chancel Mbemba blijkbaar. De 25-jarige verdediger ziet er op het eerste zicht uit als een prima kandidaat, maar dat eerdere pogingen om hem weer naar het Lotto Park te halen vruchteloos bleken is allicht een teken aan de wand.



Iemand die net als Biglia vrij komt, lijkt dus een betere piste. Zo belanden we toch terug bij Dieumerci Mbokani, die Anderlecht al twee zomers op rij links liet liggen. Hoewel de spits van Antwerp intussen alweer een jaartje ouder is, dient zich binnenkort wie weet een nieuwe kans aan. Mbokani bewees nog altijd een koele killer te zijn én ziet zijn contract op de Bosuil weldra aflopen. De ervaren rot zou in zijn derde periode bij Paars-Wit alvast het gedroomde speerpunt én een ideale leermeester voor Antoine Colassin vormen. Al zullen de voorwaarden van Dieu niet min zijn.

LEES OOK: Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Welke comeback zou u het liefst zien gebeuren?

Meest recent

Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

31
31
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

33
33
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

199
199
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

52
52
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

356
356
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

43
43
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

30
30
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

360
360
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

153
153
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

23
23
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

117
117
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

66
66
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

629
629
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

50
50
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

255
255
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

367
367
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

306
306
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

43
43
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

162
162
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

475
475
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

263
263
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

78
78
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

364
364
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

173
173
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

442
442

Meer sportnieuws