Comebacks in de JPL? Vijf oude bekenden voor de G5

2201 stemmen
Comebacks in de JPL? Vijf oude bekenden voor de G5

Lucas Biglia is straks einde contract bij AC Milan, terwijl Abdoulay Diaby mag beschikken in Lissabon. Mogelijke buitenkansjes voor Anderlecht en Club Brugge dus, die de rangen kunnen versterken met een paar oude bekenden. Al is van een terugkeer in beide gevallen wel nog lang geen sprake. Toch kunnen het uiteraard fikse versterkingen zijn, wat ons aan het denken zette. Welke andere spelers zouden, mits een comeback, nog een meerwaarde bieden bij de G5 van de Jupiler Pro League?


We hebben het dan niet over de welbekende (ex-)Rode Duivels die, na de golf aan internationals met heimwee van vorige zomer, in het kielzog van Vincent Kompany en Laurent Depoitre terug naar het oude nest kunnen keren. Geen Marouane Fellaini, Christian Benteke of Dries Mertens dus. Ook geen onhaalbare sterren die op dit moment nog veel te hoge toppen scheren, pas voor topbedragen werden verkocht of gewoonweg te duur zijn, genre Léon Bailey, Wesley Moraes of Aleksandar Mitrovic. Welke vijf namen we dan wél weerhielden, ontdekt u hieronder:

Club Brugge: Ryan DONK (Galatasaray)
Club Brugge zet in principe in op jong talent, al haalde het recent ook meer geroutineerde pionnen als Simon Mignolet in huis. Welke kaart Vincent Mannaert nu zal trekken om potentiële vertrekkers als Emmanuel Dennis, Krépin Diatta en Clinton Mata op te volgen is dus nog een vraagteken, maar wat wel vaststaat is dat de spoeling centraal op het middenveld hoe dan ook dunnetjes oogt. Net zoals achterin overigens, een euvel dat dankzij Mata, Brandon Mechele en Simon Deli dit seizoen minder opviel. Op Matej Mitrovic kan echter niet worden gerekend.



Met Ryan Donk zou Club dus twee vliegen in één klap slaan, want de inmiddels 33-jarige Nederlander trekt zich op beide posities uit de slag. Bij Galatasaray begon hij de campagne niet als titularis, maar sinds november was Donk toch weer steevast in de verdediging terug te vinden. Destijds vertrok hij wel niet in de beste verstandhouding op Jan Breydel, al ging zijn recente terugkeer met de Turken toch gepaard met een warm onthaal. Bovendien bleef Donk altijd zijn voorliefde voor Blauw-Zwart uiten én is hij binnekort einde contract. Philippe Clement is alvast fan.

AA Gent: Lovre KALINIC (Aston Villa)
AA Gent nam dit keer vrede met haar rol als nummer twee achter Club Brugge, maar laat er zeker geen misverstanden over verstaan: de ambities in de Ghelamco Arena branden als nooit tevoren. Met Sven Kums en Laurent Depoitre haalden de Buffalo's zelfs al twee helden van weleer terug, al is de gevierde titelploeg van 2015 daarmee wel stilaan uitgeput. Ex-sterkhouders als Moses Simon, Thomas Foket of Matz Sels zijn immers te hoog gegrepen, terwijl anderen weinig zouden toevoegen aan de huidige kern. Al kan Hannes Van der Bruggen, medio 2021 einde contract bij KV Kortrijk, mede dankzij zijn Belgische nationaliteit wel nog een versterking in de breedte vormen.



Na Sels en voor Thomas Kaminski, het niet altijd even betrouwbare sluitstuk van vandaag, stond Lovre Kalinic onder de Gentse lat. De Kroaat vertrok in januari 2019 voor zes miljoen naar Aston Villa, maar dat zou nu al blij zijn als het de helft van die som recupereert. Kalinic werd snel overbodig en verhuurd aan Toulouse, waar hij na een goed start opnieuw uitviel. Een exit is onvermijdelijk, en dus kan Michel Louwagie op de kar springen. Eervolle vermelding ook voor Peter Olayinka, die bij Slavia Praag – waar Michael Ngadeu al werd weggeplukt – helemaal ontbolsterde.

Standard: Junior EDMÍLSON (Al Duhail)
William Vainquer (31) is straks transfervrij, terwijl Ajax dan weer open zou staan voor een verhuur van Razvan Marin. Opties genoeg dus om het middenveld te stofferen indien Samuel Bastien deze zomer andere oorden opzoekt. Mocht de kans zich voordien zou Ishak Belfodil, ontevreden bij Hoffenheim, eveneens een heuse aanwinst zijn. Al lijkt de kassa op Sclessin zulk een transfer momenteel niet toe te laten. Wie reeds in januari wél al een optie was, is Junior Edmílson. Meer zelfs: de Rouches waren naar verluidt zo goed als rond met de Braziliaanse Belg van Al Duhail.



De details rond diens vertrek midden 2019 is vandaag nog altijd voer door de onderzoekers, maar als het van de 25-jarige winger afhing stond hij nu alweer terug in Luik. Helaas trokken de Qatarazen op het nippertje nog de stekker uit de onderhandelingen, want de deal van in totaal een tweetal miljoen euro was een potentieel koopje. De marktwaarde van Edmilson wordt per slot van rekening nog altijd op vierenhalf miljoen geschat. De dribbelkont moest wel vooral blijven omdat een van zijn concurrenten zich nog blesseerde, dus een nieuwe poging is zeker niet uitgesloten.

KRC Genk: Neeskens KEBANO (Fulham)
Het merendeel van de recente vertrekkers bij de uittredend landskampioen deed het in het buitenland ofwel te goed, ofwel onvoldoende om hier in aanmerking te komen. Neeskens Kebano liet bij Fulham echter nét genoeg zien om niet tot die laatste categorie te behoren. En blijkbaar ook om de Londenaars te overtuigen vorig jaar de optie in zijn contract te lichten, waardoor de Congolees pas deze zomer een vrije speler wordt. Nochtans leek hij na een nog vrij veelbelovende start eerder al gewogen en te licht bevonden in Engeland, waar Kebano sinds 2016 aan de slag is.



Op dat ogenblik een verrassende transfer trouwens, want Genk pakte zo na één jaar een half miljoen winst op een topaankoop die matig had uitgepakt. De polyvalente offensieve pion deed het zeker niet slecht in de Luminus Arena, maar kon niet zo hard zijn stempel drukken als in Charleroi – waar hij de Ebbenhouten Schoen won. Toch liet Kebano geen wrange indruk na, is hij nog steeds pas 28 én straks dus gratis op te pikken. Lang niet hetzelfde type, maar wel een potentiële opvolger voor Alejandro Pozuelo. Iets waar Genk toch naarstig naar op zoek blijft.

Anderlecht: Dieumerci MBOKANI (Antwerp)
We gingen op zoek naar avontuurlijkere opties, maar geraakten niet veel verder dan kwieke dertigers als Denis Odoi en Sacha Kljestan. Of risicovolle types als Jordan Lukaku, die teveel aan het tot dusver gefaalde experiment met Anthony Vanden Borre doet denken. Sofiane Hanni is gezien de beperkte financiën dan weer te duur, net zoals Chancel Mbemba blijkbaar. De 25-jarige verdediger ziet er op het eerste zicht uit als een prima kandidaat, maar dat eerdere pogingen om hem weer naar het Lotto Park te halen vruchteloos bleken is allicht een teken aan de wand.



Iemand die net als Biglia vrij komt, lijkt dus een betere piste. Zo belanden we toch terug bij Dieumerci Mbokani, die Anderlecht al twee zomers op rij links liet liggen. Hoewel de spits van Antwerp intussen alweer een jaartje ouder is, dient zich binnenkort wie weet een nieuwe kans aan. Mbokani bewees nog altijd een koele killer te zijn én ziet zijn contract op de Bosuil weldra aflopen. De ervaren rot zou in zijn derde periode bij Paars-Wit alvast het gedroomde speerpunt én een ideale leermeester voor Antoine Colassin vormen. Al zullen de voorwaarden van Dieu niet min zijn.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Welke comeback zou u het liefst zien gebeuren?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

92
92
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

24
24
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

26
26
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

82
82
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

75
75
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

62
62
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

112
112
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

145
145
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

117
117
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

163
163
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

372
372
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

242
242
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

776
776
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

493
493
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

522
522
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

381
381
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

693
693
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

342
342
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

525
525
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2194
2194
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

187
187

Meer sportnieuws