'Club rekent op eigen fans om schade te beperken'

door
'Club rekent op eigen fans om schade te beperken'

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar dinsdag werd het ook officieel bevestigd door de Pro League: de eerste wedstrijden van het nieuwe seizoen zullen zonder publiek afgewerkt worden. En indien de corona-uitbraak niet onder controle geraakt zou het wel eens een hele poos kunnen duren alvorens de stadionpoorten weer opengaan. Een financiële klap voor heel wat clubs.


Zelfs voor landskampioen Club Brugge komt dit financieel hard aan. Blauw-Zwart beschikt weliswaar over voldoende financiële reserves om deze periode te overbruggen, maar de verliezen lopen toch behoorlijk hoog op. Volgens Het Laatste Nieuws loopt Club zo'n 800.000 à 1 miljoen euro mis per wedstrijd achter gesloten deuren. Dat heeft grotendeels te maken met het gebrek aan VIP's en andere wedstrijdgerelateerde inkomsten. Maar ook met de compensatie die het zijn abonnees heeft beloofd.

Blauw-Zwart biedt zijn seizoenskaarthouders immers een compensatie van 5% van de abonnementskost aan, per wedstrijd die achter gesloten deuren plaatsvindt. Met meer dan 24.000 abonnees loopt die kost dus ook hoog op. Club is echter niet van plan om de regeling in te trekken, maar zou volgens HLN wel alternatieve compensaties (merchandising, drankbonnen, ...) overwegen. Op die manier rekent de kampioen op zijn supporters om de schade toch ietwat beperkt te houden.

LEES OOK: Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

Het seizoen kan best uitgesteld worden tot de fans weer toegelaten zijn ...

Meest recent

Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

1
1
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

108
108
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

19
19
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

99
99
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

197
197
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

226
226
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

531
531
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

209
209
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

307
307
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

185
185
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

147
147
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

147
147
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

431
431
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

146
146
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

164
164
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

479
479
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

39
39
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

277
277
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

227
227
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

30
30
Duivels vallen als vliegen: na Vanaken tweede afzegging

De Rode Duivels bereiden zich in de komende twee weken voor op het WK met oefenwedstrijden tegen de ...

166
166
Razend spannende titelstrijd: Defour kiest favoriet

De teerling is geworpen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zondag werden op de ...

314
314
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

37
37
'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

De komende oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico worden voor heel wat Rode Duivels een ...

55
55
Gooit Hayen nieuw toptalent voor de leeuwen?

Genk zal de komende maanden de Champions' Play-Off op de televisie moeten volgen. De Limburgers ...

583
583

Meer sportnieuws