TRANSFERUURTJE: 'Club wil twee extra aanwinsten, leegloop bij Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil twee extra aanwinsten, leegloop bij Barça'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans bestaat dat Ethan Horvath toch vertrekt bij Club Brugge. De landskampioen zou zijn contract (dat loopt tot 2021) willen verlenging, maar mogelijk krijgt hij elders de kans om eerste doelman te worden. Horvath liet tegen CBS Sports namelijk verstaan dat hij interesse geniet uit Frankrijk, Spanje, Denemarken en Duitsland. Indien hij voor een transfer kiest, haalt Club allicht een andere doelman als doublure voor Simon Mignolet in huis. Door de tegenvallende prestaties van Michael Krmencik blijft ook een extra spits nadrukkelijk in beeld.

Griekse media weten dat AEK Athene nog altijd wil proberen om Ognjen Vranjes definitief vast te leggen, hij kan er voor drie of vier jaar tekenen. De Grieken willen hem wel zonder transferprijs aantrekken. Toch zou Anderlecht een goede zaak kunnen doen door zijn zware salaris op deze manier kwijt te spelen. Ook bij Adrien Trebel blijft het de bedoeling hem te verkopen, maar een concreet bod op de middenvelder kwam nog niet binnen.

Jelle Van Damme is op zoek naar een nieuwe werkgever en daarvoor lonkt hij onder meer naar ex-club Antwerp FC. In een interview met SudPresse laat Van Damme weten dat hij een eventuele comeback op de Bosuil alvast besprak met coach Ivan Leko en die reageerde naar verluidt positief. Maar hij benadrukt ook dat het nog steeds de directie is die beslist en dat ze momenteel voldoende verdedigers hebben. Een terugkeer lijkt er momenteel dus niet in te zitten.

Beerschot V.A. heeft een stevige aanwinst aangekondigd. De club heeft Jan Van den Bergh weten weg te plukken bij AA Gent, dat maakten de Antwerpenaren vrijdagavond officieel bekend. De centrale verdediger tekende voor twee seizoenen. Een jaar geleden trok hij nog gratis de omgekeerde beweging, maar in de Ghelamco Arena kon hij mede door blessureleed niet doorbreken.

Het Belang van Limburg weet dat Lommel SK en Ostersunds een akkoord hebben bereikt omtrent de overgang van Jordan Attah Kadiri. Club Brugge was de aanvaller ook op het spoor gekomen, maar drukte nooit echt door.

BUITENLAND
FC Barcelona zal eerst een aantal spelers moeten verkopen alvorens het zelf grote aanwinsten kan aantrekken. Volgens Marca zijn er maar liefs twaalf spelers die deze zomer bij een goed bod de club mogen verlaten, zowat een halve selectie dus. Daarbij zitten ook een aantal spelers die terugkeren nadat ze afgelopen seizoen verhuurd werden, zoals Carles Aleña, Rafinha, Jean-Clair Todibo en Philippe Coutinho. Voor hen lijkt geen plaats meer te zijn. Ook aan een transfer van Neto, Nelson Semedo, Samuel Umtiti, Junior Firpo, Ivan Rakitic, Arturo Vidal, Martin Braithwaite en Ousmane Dembélé wil Barça meewerken.

Volgens de Spaanse krant El Pais kan José María Giménez van Atlético Madrid zeer binnenkort de duurste verdediger ooit worden. Zoals eerder gemeld toont Manchester City immers concrete interesse in de Uruguayaan. En het enorme prijskaartje schrikt de Engelse topclub blijkbaar niet af. Maar ook Manchester United zou bereid zijn om fors te investeren voor de centrale verdediger.

De Spaanse sportkrant Marca schrijft dat grote transfers bij Real Madrid zijn uitgesloten, maar dat een ruiltransfer omtrent Paul Pogba wel in het achterhoofd zit. Coach Zinedine Zidane wil Pogba graag naar Madrid halen en andersom staat Gareth Bale er nog altijd goed op bij Manchester United. Een ruiltransfer zou daarom bespreekbaar zijn. 
Juventus zou bereid zijn om Merih Demiral ondanks zijn veelbelovende prestaties te laten gaan, de verdediger herstelt momenteel nog van een zware blessure. Leicester City en Wolverhampton Wanderers zouden Demiral in het vizier hebben, zo weet journalist Nicolò Schira van Gazzetta dello Sport. Juventus zou daar wel een pittige transfersom tegenover zetten. Er zou al een bod van dertig miljoen euro plus bonussen zijn afgewimpeld.

LEES OOK: 'Barça slaat toe: spectaculaire comeback helemaal rond'

Club Brugge moet sowieso een nieuwe spits halen ...

Meest recent

'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

123
123
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

48
48
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

91
91
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

29
29
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

76
76
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

100
100
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

99
99
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

72
72
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

34
34
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

192
192
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

314
314
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

486
486
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

382
382
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

357
357
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

394
394
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

397
397
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

653
653
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

609
609
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

140
140
Degryse maakt korte metten met Gouden Schoen: “Echt bizar”

De Gouden Schoen staat voor de deur en de analisten roepen één voor één ...

236
236
Cercle in de wolken met toptransfer: “Grote meerwaarde”

Cercle Brugge hoopt zich na de winterbreak uit de degradatiezorgen te spelen. Groen-Zwart zit ook ...

128
128
Leko duidelijk over Gouden Schoen: “Ik zou in shock zijn…”

Zondag staat het gala van de Gouden Schoen op het programma en de grote favoriet is Christos Tzolis. ...

214
214
‘Bliksemontslag Pocognoli: Russische tiran in Monaco’

Sebastien Pocognoli koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Belgische oefenmeester maakte veel ...

600
600
Harde hand van Leko: Vanaken onthult Club-werkwijze

Club Brugge is momenteel op stage in Marbella en Ivan Leko hoopt de selectie klaar te stomen voor de ...

313
313
Degryse noemt trio voor Gouden Schoen: Union in de kou

De Gouden Schoen-voorspellingen stromen naar buiten. Ook Marc Degryse waagde zich aan uitspraken ...

170
170

Meer sportnieuws