TRANSFERUURTJE: 'Club wil twee extra aanwinsten, leegloop bij Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil twee extra aanwinsten, leegloop bij Barça'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans bestaat dat Ethan Horvath toch vertrekt bij Club Brugge. De landskampioen zou zijn contract (dat loopt tot 2021) willen verlenging, maar mogelijk krijgt hij elders de kans om eerste doelman te worden. Horvath liet tegen CBS Sports namelijk verstaan dat hij interesse geniet uit Frankrijk, Spanje, Denemarken en Duitsland. Indien hij voor een transfer kiest, haalt Club allicht een andere doelman als doublure voor Simon Mignolet in huis. Door de tegenvallende prestaties van Michael Krmencik blijft ook een extra spits nadrukkelijk in beeld.

Griekse media weten dat AEK Athene nog altijd wil proberen om Ognjen Vranjes definitief vast te leggen, hij kan er voor drie of vier jaar tekenen. De Grieken willen hem wel zonder transferprijs aantrekken. Toch zou Anderlecht een goede zaak kunnen doen door zijn zware salaris op deze manier kwijt te spelen. Ook bij Adrien Trebel blijft het de bedoeling hem te verkopen, maar een concreet bod op de middenvelder kwam nog niet binnen.

Jelle Van Damme is op zoek naar een nieuwe werkgever en daarvoor lonkt hij onder meer naar ex-club Antwerp FC. In een interview met SudPresse laat Van Damme weten dat hij een eventuele comeback op de Bosuil alvast besprak met coach Ivan Leko en die reageerde naar verluidt positief. Maar hij benadrukt ook dat het nog steeds de directie is die beslist en dat ze momenteel voldoende verdedigers hebben. Een terugkeer lijkt er momenteel dus niet in te zitten.

Beerschot V.A. heeft een stevige aanwinst aangekondigd. De club heeft Jan Van den Bergh weten weg te plukken bij AA Gent, dat maakten de Antwerpenaren vrijdagavond officieel bekend. De centrale verdediger tekende voor twee seizoenen. Een jaar geleden trok hij nog gratis de omgekeerde beweging, maar in de Ghelamco Arena kon hij mede door blessureleed niet doorbreken.

Het Belang van Limburg weet dat Lommel SK en Ostersunds een akkoord hebben bereikt omtrent de overgang van Jordan Attah Kadiri. Club Brugge was de aanvaller ook op het spoor gekomen, maar drukte nooit echt door.

BUITENLAND
FC Barcelona zal eerst een aantal spelers moeten verkopen alvorens het zelf grote aanwinsten kan aantrekken. Volgens Marca zijn er maar liefs twaalf spelers die deze zomer bij een goed bod de club mogen verlaten, zowat een halve selectie dus. Daarbij zitten ook een aantal spelers die terugkeren nadat ze afgelopen seizoen verhuurd werden, zoals Carles Aleña, Rafinha, Jean-Clair Todibo en Philippe Coutinho. Voor hen lijkt geen plaats meer te zijn. Ook aan een transfer van Neto, Nelson Semedo, Samuel Umtiti, Junior Firpo, Ivan Rakitic, Arturo Vidal, Martin Braithwaite en Ousmane Dembélé wil Barça meewerken.

Volgens de Spaanse krant El Pais kan José María Giménez van Atlético Madrid zeer binnenkort de duurste verdediger ooit worden. Zoals eerder gemeld toont Manchester City immers concrete interesse in de Uruguayaan. En het enorme prijskaartje schrikt de Engelse topclub blijkbaar niet af. Maar ook Manchester United zou bereid zijn om fors te investeren voor de centrale verdediger.

De Spaanse sportkrant Marca schrijft dat grote transfers bij Real Madrid zijn uitgesloten, maar dat een ruiltransfer omtrent Paul Pogba wel in het achterhoofd zit. Coach Zinedine Zidane wil Pogba graag naar Madrid halen en andersom staat Gareth Bale er nog altijd goed op bij Manchester United. Een ruiltransfer zou daarom bespreekbaar zijn. 
Juventus zou bereid zijn om Merih Demiral ondanks zijn veelbelovende prestaties te laten gaan, de verdediger herstelt momenteel nog van een zware blessure. Leicester City en Wolverhampton Wanderers zouden Demiral in het vizier hebben, zo weet journalist Nicolò Schira van Gazzetta dello Sport. Juventus zou daar wel een pittige transfersom tegenover zetten. Er zou al een bod van dertig miljoen euro plus bonussen zijn afgewimpeld.

LEES OOK: Racismeschandaal in Spanje ontploft: Yamal in shock

Club Brugge moet sowieso een nieuwe spits halen ...

Meest recent

'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

22
22
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

6
6
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

45
45
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

337
337
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

111
111
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

81
81
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

153
153
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

23
23
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

335
335
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

71
71
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

195
195
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

174
174
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

262
262
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

391
391
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

383
383
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

44
44
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

111
111
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

289
289
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

55
55
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

114
114
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

98
98
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

246
246
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

333
333
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1255
1255

Meer sportnieuws