TRANSFERUURTJE: 'Club wil twee extra aanwinsten, leegloop bij Barça'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil twee extra aanwinsten, leegloop bij Barça'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans bestaat dat Ethan Horvath toch vertrekt bij Club Brugge. De landskampioen zou zijn contract (dat loopt tot 2021) willen verlenging, maar mogelijk krijgt hij elders de kans om eerste doelman te worden. Horvath liet tegen CBS Sports namelijk verstaan dat hij interesse geniet uit Frankrijk, Spanje, Denemarken en Duitsland. Indien hij voor een transfer kiest, haalt Club allicht een andere doelman als doublure voor Simon Mignolet in huis. Door de tegenvallende prestaties van Michael Krmencik blijft ook een extra spits nadrukkelijk in beeld.

Griekse media weten dat AEK Athene nog altijd wil proberen om Ognjen Vranjes definitief vast te leggen, hij kan er voor drie of vier jaar tekenen. De Grieken willen hem wel zonder transferprijs aantrekken. Toch zou Anderlecht een goede zaak kunnen doen door zijn zware salaris op deze manier kwijt te spelen. Ook bij Adrien Trebel blijft het de bedoeling hem te verkopen, maar een concreet bod op de middenvelder kwam nog niet binnen.

Jelle Van Damme is op zoek naar een nieuwe werkgever en daarvoor lonkt hij onder meer naar ex-club Antwerp FC. In een interview met SudPresse laat Van Damme weten dat hij een eventuele comeback op de Bosuil alvast besprak met coach Ivan Leko en die reageerde naar verluidt positief. Maar hij benadrukt ook dat het nog steeds de directie is die beslist en dat ze momenteel voldoende verdedigers hebben. Een terugkeer lijkt er momenteel dus niet in te zitten.

Beerschot V.A. heeft een stevige aanwinst aangekondigd. De club heeft Jan Van den Bergh weten weg te plukken bij AA Gent, dat maakten de Antwerpenaren vrijdagavond officieel bekend. De centrale verdediger tekende voor twee seizoenen. Een jaar geleden trok hij nog gratis de omgekeerde beweging, maar in de Ghelamco Arena kon hij mede door blessureleed niet doorbreken.

Het Belang van Limburg weet dat Lommel SK en Ostersunds een akkoord hebben bereikt omtrent de overgang van Jordan Attah Kadiri. Club Brugge was de aanvaller ook op het spoor gekomen, maar drukte nooit echt door.

BUITENLAND
FC Barcelona zal eerst een aantal spelers moeten verkopen alvorens het zelf grote aanwinsten kan aantrekken. Volgens Marca zijn er maar liefs twaalf spelers die deze zomer bij een goed bod de club mogen verlaten, zowat een halve selectie dus. Daarbij zitten ook een aantal spelers die terugkeren nadat ze afgelopen seizoen verhuurd werden, zoals Carles Aleña, Rafinha, Jean-Clair Todibo en Philippe Coutinho. Voor hen lijkt geen plaats meer te zijn. Ook aan een transfer van Neto, Nelson Semedo, Samuel Umtiti, Junior Firpo, Ivan Rakitic, Arturo Vidal, Martin Braithwaite en Ousmane Dembélé wil Barça meewerken.

Volgens de Spaanse krant El Pais kan José María Giménez van Atlético Madrid zeer binnenkort de duurste verdediger ooit worden. Zoals eerder gemeld toont Manchester City immers concrete interesse in de Uruguayaan. En het enorme prijskaartje schrikt de Engelse topclub blijkbaar niet af. Maar ook Manchester United zou bereid zijn om fors te investeren voor de centrale verdediger.

De Spaanse sportkrant Marca schrijft dat grote transfers bij Real Madrid zijn uitgesloten, maar dat een ruiltransfer omtrent Paul Pogba wel in het achterhoofd zit. Coach Zinedine Zidane wil Pogba graag naar Madrid halen en andersom staat Gareth Bale er nog altijd goed op bij Manchester United. Een ruiltransfer zou daarom bespreekbaar zijn. 
Juventus zou bereid zijn om Merih Demiral ondanks zijn veelbelovende prestaties te laten gaan, de verdediger herstelt momenteel nog van een zware blessure. Leicester City en Wolverhampton Wanderers zouden Demiral in het vizier hebben, zo weet journalist Nicolò Schira van Gazzetta dello Sport. Juventus zou daar wel een pittige transfersom tegenover zetten. Er zou al een bod van dertig miljoen euro plus bonussen zijn afgewimpeld.

LEES OOK: 'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

Club Brugge moet sowieso een nieuwe spits halen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

29
29
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

28
28
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

19
19
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

49
49
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

111
111
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

98
98
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

294
294
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

82
82
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

59
59
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

49
49
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

71
71
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

154
154
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

153
153
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

98
98
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

290
290
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

217
217
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

244
244
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

186
186
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

182
182
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

227
227
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

60
60
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

1130
1130
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

82
82
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

133
133
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

401
401

Meer sportnieuws