Geen comeback in Gent: Ruiz heeft nieuwe club beet

door
Geen comeback in Gent: Ruiz heeft nieuwe club beet

AA Gent voetbalt sinds 2013 in een nieuwe voetbaltempel, maar ook in de Ghelamco Arena is plaats voor nostalgie. Dat werd vorige zomer nog maar eens onderstreept door de terugkeer van Sven Kums en Laurent Depoitre naar het oude nest. Nu kunnen twee helden van het vroegere Ottenstadion hun comeback vieren.


Vandaag zitten zowel Mbark Boussoufa als Bryan Ruiz, beide gewezen smaakmakers van de Buffalo's, immers zonder club. In die eerste zijn geval lijkt een derde periode in Gent er echter niet meteen in te zitten, want vier jaar geleden bleek een huurbeurt van een halfjaar geen succes. De intussen 35-jarige Marokkaan zou, ondanks zijn adelbrieven in het verleden, allicht dan ook geen echte meerwaarde bieden.

De één jaar jongere Ruiz, die de voorbije twee jaar in Brazilië bij Santos vertoefde, heeft dan misschien nog iets meer jus in de benen. De Costa Ricaan is alvast nog ambitieus en hoopte op een nieuwe kans bij Twente, dat hem echter geen loon van bijna een half miljoen – het minimum voor niet-Europeanen in Nederland – wil geven. Mogelijk vormt de spelmaker voor AA Gent dus een goedkoper alternatief.

UPDATE 19u53
Een terugkeer van Ruiz zit er dan toch niet in voor AA Gent. Donderdagavond geraakte immers bekend dat de aanvaller weer in eigen land aan de slag gaat. Zo tekende hij een contract bij Liga Deportiva Alajuelense (LDA), één van de grootste clubs in Costa Rica. Via Twitter wenste Gent hem wel proficiat. "Gefeliciteerd met deze 'nieuwe etappe' in je carrière. Je vertrok hier als jongere en werd een legende", klonk het.

LEES OOK: ‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

Gemiste kans voor Gent?

Meest recent

'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

17
17
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

123
123
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

8
8
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

53
53
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

28
28
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

334
334
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

134
134
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

85
85
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

131
131
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

321
321
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

42
42
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

107
107
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1194
1194
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

511
511
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

612
612
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

19
19
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

218
218
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

425
425
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

333
333
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

289
289
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

236
236
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

272
272
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

111
111
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

623
623
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

22
22

Meer sportnieuws