TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivel, Weiler wil RSCA dienst bewijzen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivel, Weiler wil RSCA dienst bewijzen'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het is voorlopig stil rond Nacer Chadli. De Rode Duivel begint aan de voorbereiding bij AS Monaco in afwachting van een transfer. Momenteel lijkt er nog slechts één Belgische club echt aan zijn komst te denken. Antwerp gooide al enkele lijntjes uit de naar de flankspeler, maar het blijft voorlopig afwachten tot de Great Old écht toeslaat.



Bij Club Brugge lijken ze niet meteen meer te denken aan Chadli en ook een andere Rode Duivel komt niet naar het Jan Breydelstadion. De voorbije dagen werd geopperd dat Club een goede stap zou zijn voor Michy Batshuayi, maar die transfer komt er niet. Club zou wel gepolst hebben bij de overbodige spits van Chelsea, maar die ziet een terugkeer naar België niet zitten.

Anderlecht zou wel eens een grote dienst bewezen kunnen worden door niemand minder dan René Weiler. De Zwitser is momenteel aan de slag als coach van Al Ahli en zou Adrien Trebel naar Egypte willen halen. Anderlecht wil nog steeds af van het zware salaris van de Franse middenvelder. Ook FC Nantes zou nog steeds interesse tonen.



Paars-Wit zal mogelijk wel nog op zoek moeten naar een extra linksachter. Kemar Lawrence is nog steeds niet teruggekeerd en nu klinkt het dat de Jamaicaan even zou willen stoppen met voetballen. De broer van Lawrence is onlangs overleden en de speler zou zijn carrière op pauze willen zetten om het verlies te verwerken.

Het wordt de komende weken ook afwachten wat er gaat gebeuren met Jonathan David. De onderhandelingen over zijn transfer naar Lille zouden alvast stilgelegd zijn, mogelijk om de gemoederen na alle commotie wat te laten bedaren. Ook zou na een lang gesprek de lucht tussen David en AA Gent opgeklaard zijn. Lille onderzoekt intussen wel al andere pistes, want het zou een bod van 30 miljoen euro gedaan hebben op Patson Daka (RB Salzburg).



De Buffalo's sloegen woensdag wel weer toe en rondden de komst van Niklas Dorsch af. De 22-jarige middenvelder komt voor 3,5 miljoen euro over van Heidenheim en tekende voor vier jaar. Hij is al de zevende aanwinst deze zomer en dat betekent dat de komende weken wellicht nog enkele spelers de Ghelamco Arena zullen moeten verlaten. Vooral Colin Coosemans, Nana Asare, Mikael Lustig, Bruno Godeau en Brecht Dejaegere lijken zich zorgen te moeten maken nadat ze niet eens de kern haalden voor de oefenmatch tegen Lyon.

Standard mag dezer dagen Uche Agbo terug verwelkomen, want de uitleenbeurt van de middenvelder aan Deportivo is afgelopen. De kans lijkt vrij groot dat de Nigeriaan nog deze zomer een andere club mag zoeken, al sluit Philippe Montanier niet uit dat Agbo alsnog een nieuwe kans krijgt.

BUITENLAND



De voorlopig grootste deal van de zomer zou er weleens aan kunnen komen, want in Engeland klinkt het dat Jadon Sancho op weg is om een transfer te maken. Manchester United wil 87 miljoen euro betalen voor de flankaanvaller, maar Borussia Dortmund houdt voorlopig wel vast aan een vraagprijs van 109 miljoen. Ondanks dat grote verschil zou een akkoord wel in de maak zijn. Dortmund zou al speuren naar vervangers en daarvoor Milot Rashica (Werder Bremen) op het oog hebben.

Loris Karius werd de voorbije maanden nog even genoemd bij Anderlecht, maar de Duitse keeper zou een andere verrassende transfer kunnen gaan maken. Bij Besiktas en Liverpool is hij na een reeks flaters niet meer welkom, maar hij zou wel een avontuur aan kunnen gaan in de Ligue 1. Montpellier zou hem daar een kans willen geven.

LEES OOK: 'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Zien we Chadli volgend seizoen nog in de JPL?

Meest recent

Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

3
3
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

76
76
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

88
88
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

66
66
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

49
49
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

28
28
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

236
236
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

60
60
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

87
87
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

275
275
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

139
139
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

174
174
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

53
53
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

83
83
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

394
394
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

177
177
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

942
942
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

160
160
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

92
92
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

326
326
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

99
99
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

456
456
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

254
254
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

80
80
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

256
256

Meer sportnieuws