TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivel, Weiler wil RSCA dienst bewijzen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivel, Weiler wil RSCA dienst bewijzen'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het is voorlopig stil rond Nacer Chadli. De Rode Duivel begint aan de voorbereiding bij AS Monaco in afwachting van een transfer. Momenteel lijkt er nog slechts één Belgische club echt aan zijn komst te denken. Antwerp gooide al enkele lijntjes uit de naar de flankspeler, maar het blijft voorlopig afwachten tot de Great Old écht toeslaat.



Bij Club Brugge lijken ze niet meteen meer te denken aan Chadli en ook een andere Rode Duivel komt niet naar het Jan Breydelstadion. De voorbije dagen werd geopperd dat Club een goede stap zou zijn voor Michy Batshuayi, maar die transfer komt er niet. Club zou wel gepolst hebben bij de overbodige spits van Chelsea, maar die ziet een terugkeer naar België niet zitten.

Anderlecht zou wel eens een grote dienst bewezen kunnen worden door niemand minder dan René Weiler. De Zwitser is momenteel aan de slag als coach van Al Ahli en zou Adrien Trebel naar Egypte willen halen. Anderlecht wil nog steeds af van het zware salaris van de Franse middenvelder. Ook FC Nantes zou nog steeds interesse tonen.



Paars-Wit zal mogelijk wel nog op zoek moeten naar een extra linksachter. Kemar Lawrence is nog steeds niet teruggekeerd en nu klinkt het dat de Jamaicaan even zou willen stoppen met voetballen. De broer van Lawrence is onlangs overleden en de speler zou zijn carrière op pauze willen zetten om het verlies te verwerken.

Het wordt de komende weken ook afwachten wat er gaat gebeuren met Jonathan David. De onderhandelingen over zijn transfer naar Lille zouden alvast stilgelegd zijn, mogelijk om de gemoederen na alle commotie wat te laten bedaren. Ook zou na een lang gesprek de lucht tussen David en AA Gent opgeklaard zijn. Lille onderzoekt intussen wel al andere pistes, want het zou een bod van 30 miljoen euro gedaan hebben op Patson Daka (RB Salzburg).



De Buffalo's sloegen woensdag wel weer toe en rondden de komst van Niklas Dorsch af. De 22-jarige middenvelder komt voor 3,5 miljoen euro over van Heidenheim en tekende voor vier jaar. Hij is al de zevende aanwinst deze zomer en dat betekent dat de komende weken wellicht nog enkele spelers de Ghelamco Arena zullen moeten verlaten. Vooral Colin Coosemans, Nana Asare, Mikael Lustig, Bruno Godeau en Brecht Dejaegere lijken zich zorgen te moeten maken nadat ze niet eens de kern haalden voor de oefenmatch tegen Lyon.

Standard mag dezer dagen Uche Agbo terug verwelkomen, want de uitleenbeurt van de middenvelder aan Deportivo is afgelopen. De kans lijkt vrij groot dat de Nigeriaan nog deze zomer een andere club mag zoeken, al sluit Philippe Montanier niet uit dat Agbo alsnog een nieuwe kans krijgt.

BUITENLAND



De voorlopig grootste deal van de zomer zou er weleens aan kunnen komen, want in Engeland klinkt het dat Jadon Sancho op weg is om een transfer te maken. Manchester United wil 87 miljoen euro betalen voor de flankaanvaller, maar Borussia Dortmund houdt voorlopig wel vast aan een vraagprijs van 109 miljoen. Ondanks dat grote verschil zou een akkoord wel in de maak zijn. Dortmund zou al speuren naar vervangers en daarvoor Milot Rashica (Werder Bremen) op het oog hebben.

Loris Karius werd de voorbije maanden nog even genoemd bij Anderlecht, maar de Duitse keeper zou een andere verrassende transfer kunnen gaan maken. Bij Besiktas en Liverpool is hij na een reeks flaters niet meer welkom, maar hij zou wel een avontuur aan kunnen gaan in de Ligue 1. Montpellier zou hem daar een kans willen geven.

LEES OOK: Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Zien we Chadli volgend seizoen nog in de JPL?

Meest recent

Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

7
7
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

19
19
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

170
170
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

218
218
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

63
63
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

492
492
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

232
232
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

274
274
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

95
95
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

138
138
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

47
47
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

77
77
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

398
398
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

54
54
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

54
54
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

132
132
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

128
128
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

188
188
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

42
42
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

165
165
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

367
367
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

118
118
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

214
214
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

60
60
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

54
54

Meer sportnieuws