TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivel, Weiler wil RSCA dienst bewijzen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivel, Weiler wil RSCA dienst bewijzen'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het is voorlopig stil rond Nacer Chadli. De Rode Duivel begint aan de voorbereiding bij AS Monaco in afwachting van een transfer. Momenteel lijkt er nog slechts één Belgische club echt aan zijn komst te denken. Antwerp gooide al enkele lijntjes uit de naar de flankspeler, maar het blijft voorlopig afwachten tot de Great Old écht toeslaat.



Bij Club Brugge lijken ze niet meteen meer te denken aan Chadli en ook een andere Rode Duivel komt niet naar het Jan Breydelstadion. De voorbije dagen werd geopperd dat Club een goede stap zou zijn voor Michy Batshuayi, maar die transfer komt er niet. Club zou wel gepolst hebben bij de overbodige spits van Chelsea, maar die ziet een terugkeer naar België niet zitten.

Anderlecht zou wel eens een grote dienst bewezen kunnen worden door niemand minder dan René Weiler. De Zwitser is momenteel aan de slag als coach van Al Ahli en zou Adrien Trebel naar Egypte willen halen. Anderlecht wil nog steeds af van het zware salaris van de Franse middenvelder. Ook FC Nantes zou nog steeds interesse tonen.



Paars-Wit zal mogelijk wel nog op zoek moeten naar een extra linksachter. Kemar Lawrence is nog steeds niet teruggekeerd en nu klinkt het dat de Jamaicaan even zou willen stoppen met voetballen. De broer van Lawrence is onlangs overleden en de speler zou zijn carrière op pauze willen zetten om het verlies te verwerken.

Het wordt de komende weken ook afwachten wat er gaat gebeuren met Jonathan David. De onderhandelingen over zijn transfer naar Lille zouden alvast stilgelegd zijn, mogelijk om de gemoederen na alle commotie wat te laten bedaren. Ook zou na een lang gesprek de lucht tussen David en AA Gent opgeklaard zijn. Lille onderzoekt intussen wel al andere pistes, want het zou een bod van 30 miljoen euro gedaan hebben op Patson Daka (RB Salzburg).



De Buffalo's sloegen woensdag wel weer toe en rondden de komst van Niklas Dorsch af. De 22-jarige middenvelder komt voor 3,5 miljoen euro over van Heidenheim en tekende voor vier jaar. Hij is al de zevende aanwinst deze zomer en dat betekent dat de komende weken wellicht nog enkele spelers de Ghelamco Arena zullen moeten verlaten. Vooral Colin Coosemans, Nana Asare, Mikael Lustig, Bruno Godeau en Brecht Dejaegere lijken zich zorgen te moeten maken nadat ze niet eens de kern haalden voor de oefenmatch tegen Lyon.

Standard mag dezer dagen Uche Agbo terug verwelkomen, want de uitleenbeurt van de middenvelder aan Deportivo is afgelopen. De kans lijkt vrij groot dat de Nigeriaan nog deze zomer een andere club mag zoeken, al sluit Philippe Montanier niet uit dat Agbo alsnog een nieuwe kans krijgt.

BUITENLAND



De voorlopig grootste deal van de zomer zou er weleens aan kunnen komen, want in Engeland klinkt het dat Jadon Sancho op weg is om een transfer te maken. Manchester United wil 87 miljoen euro betalen voor de flankaanvaller, maar Borussia Dortmund houdt voorlopig wel vast aan een vraagprijs van 109 miljoen. Ondanks dat grote verschil zou een akkoord wel in de maak zijn. Dortmund zou al speuren naar vervangers en daarvoor Milot Rashica (Werder Bremen) op het oog hebben.

Loris Karius werd de voorbije maanden nog even genoemd bij Anderlecht, maar de Duitse keeper zou een andere verrassende transfer kunnen gaan maken. Bij Besiktas en Liverpool is hij na een reeks flaters niet meer welkom, maar hij zou wel een avontuur aan kunnen gaan in de Ligue 1. Montpellier zou hem daar een kans willen geven.

LEES OOK: 'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Zien we Chadli volgend seizoen nog in de JPL?

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

15
15
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

54
54
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

307
307
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

39
39
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

536
536
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

63
63
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

137
137
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

824
824
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

85
85
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

35
35
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

578
578
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

396
396
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1253
1253
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

369
369
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

43
43
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

210
210
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

511
511
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

339
339
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

900
900
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

245
245
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

658
658
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

109
109
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

634
634
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

411
411

Meer sportnieuws