TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivel, Weiler wil RSCA dienst bewijzen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivel, Weiler wil RSCA dienst bewijzen'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het is voorlopig stil rond Nacer Chadli. De Rode Duivel begint aan de voorbereiding bij AS Monaco in afwachting van een transfer. Momenteel lijkt er nog slechts één Belgische club echt aan zijn komst te denken. Antwerp gooide al enkele lijntjes uit de naar de flankspeler, maar het blijft voorlopig afwachten tot de Great Old écht toeslaat.



Bij Club Brugge lijken ze niet meteen meer te denken aan Chadli en ook een andere Rode Duivel komt niet naar het Jan Breydelstadion. De voorbije dagen werd geopperd dat Club een goede stap zou zijn voor Michy Batshuayi, maar die transfer komt er niet. Club zou wel gepolst hebben bij de overbodige spits van Chelsea, maar die ziet een terugkeer naar België niet zitten.

Anderlecht zou wel eens een grote dienst bewezen kunnen worden door niemand minder dan René Weiler. De Zwitser is momenteel aan de slag als coach van Al Ahli en zou Adrien Trebel naar Egypte willen halen. Anderlecht wil nog steeds af van het zware salaris van de Franse middenvelder. Ook FC Nantes zou nog steeds interesse tonen.



Paars-Wit zal mogelijk wel nog op zoek moeten naar een extra linksachter. Kemar Lawrence is nog steeds niet teruggekeerd en nu klinkt het dat de Jamaicaan even zou willen stoppen met voetballen. De broer van Lawrence is onlangs overleden en de speler zou zijn carrière op pauze willen zetten om het verlies te verwerken.

Het wordt de komende weken ook afwachten wat er gaat gebeuren met Jonathan David. De onderhandelingen over zijn transfer naar Lille zouden alvast stilgelegd zijn, mogelijk om de gemoederen na alle commotie wat te laten bedaren. Ook zou na een lang gesprek de lucht tussen David en AA Gent opgeklaard zijn. Lille onderzoekt intussen wel al andere pistes, want het zou een bod van 30 miljoen euro gedaan hebben op Patson Daka (RB Salzburg).



De Buffalo's sloegen woensdag wel weer toe en rondden de komst van Niklas Dorsch af. De 22-jarige middenvelder komt voor 3,5 miljoen euro over van Heidenheim en tekende voor vier jaar. Hij is al de zevende aanwinst deze zomer en dat betekent dat de komende weken wellicht nog enkele spelers de Ghelamco Arena zullen moeten verlaten. Vooral Colin Coosemans, Nana Asare, Mikael Lustig, Bruno Godeau en Brecht Dejaegere lijken zich zorgen te moeten maken nadat ze niet eens de kern haalden voor de oefenmatch tegen Lyon.

Standard mag dezer dagen Uche Agbo terug verwelkomen, want de uitleenbeurt van de middenvelder aan Deportivo is afgelopen. De kans lijkt vrij groot dat de Nigeriaan nog deze zomer een andere club mag zoeken, al sluit Philippe Montanier niet uit dat Agbo alsnog een nieuwe kans krijgt.

BUITENLAND



De voorlopig grootste deal van de zomer zou er weleens aan kunnen komen, want in Engeland klinkt het dat Jadon Sancho op weg is om een transfer te maken. Manchester United wil 87 miljoen euro betalen voor de flankaanvaller, maar Borussia Dortmund houdt voorlopig wel vast aan een vraagprijs van 109 miljoen. Ondanks dat grote verschil zou een akkoord wel in de maak zijn. Dortmund zou al speuren naar vervangers en daarvoor Milot Rashica (Werder Bremen) op het oog hebben.

Loris Karius werd de voorbije maanden nog even genoemd bij Anderlecht, maar de Duitse keeper zou een andere verrassende transfer kunnen gaan maken. Bij Besiktas en Liverpool is hij na een reeks flaters niet meer welkom, maar hij zou wel een avontuur aan kunnen gaan in de Ligue 1. Montpellier zou hem daar een kans willen geven.

LEES OOK: 'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Zien we Chadli volgend seizoen nog in de JPL?

Meest recent

'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

5
5
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

37
37
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

153
153
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

88
88
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

15
15
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

316
316
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

99
99
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

319
319
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

27
27
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

50
50
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

258
258
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

62
62
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

253
253
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

249
249
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

113
113
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

528
528
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

340
340
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

421
421
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

306
306
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

161
161
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

331
331
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

256
256
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1418
1418
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

298
298

Meer sportnieuws