TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivel, Weiler wil RSCA dienst bewijzen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivel, Weiler wil RSCA dienst bewijzen'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het is voorlopig stil rond Nacer Chadli. De Rode Duivel begint aan de voorbereiding bij AS Monaco in afwachting van een transfer. Momenteel lijkt er nog slechts één Belgische club echt aan zijn komst te denken. Antwerp gooide al enkele lijntjes uit de naar de flankspeler, maar het blijft voorlopig afwachten tot de Great Old écht toeslaat.



Bij Club Brugge lijken ze niet meteen meer te denken aan Chadli en ook een andere Rode Duivel komt niet naar het Jan Breydelstadion. De voorbije dagen werd geopperd dat Club een goede stap zou zijn voor Michy Batshuayi, maar die transfer komt er niet. Club zou wel gepolst hebben bij de overbodige spits van Chelsea, maar die ziet een terugkeer naar België niet zitten.

Anderlecht zou wel eens een grote dienst bewezen kunnen worden door niemand minder dan René Weiler. De Zwitser is momenteel aan de slag als coach van Al Ahli en zou Adrien Trebel naar Egypte willen halen. Anderlecht wil nog steeds af van het zware salaris van de Franse middenvelder. Ook FC Nantes zou nog steeds interesse tonen.



Paars-Wit zal mogelijk wel nog op zoek moeten naar een extra linksachter. Kemar Lawrence is nog steeds niet teruggekeerd en nu klinkt het dat de Jamaicaan even zou willen stoppen met voetballen. De broer van Lawrence is onlangs overleden en de speler zou zijn carrière op pauze willen zetten om het verlies te verwerken.

Het wordt de komende weken ook afwachten wat er gaat gebeuren met Jonathan David. De onderhandelingen over zijn transfer naar Lille zouden alvast stilgelegd zijn, mogelijk om de gemoederen na alle commotie wat te laten bedaren. Ook zou na een lang gesprek de lucht tussen David en AA Gent opgeklaard zijn. Lille onderzoekt intussen wel al andere pistes, want het zou een bod van 30 miljoen euro gedaan hebben op Patson Daka (RB Salzburg).



De Buffalo's sloegen woensdag wel weer toe en rondden de komst van Niklas Dorsch af. De 22-jarige middenvelder komt voor 3,5 miljoen euro over van Heidenheim en tekende voor vier jaar. Hij is al de zevende aanwinst deze zomer en dat betekent dat de komende weken wellicht nog enkele spelers de Ghelamco Arena zullen moeten verlaten. Vooral Colin Coosemans, Nana Asare, Mikael Lustig, Bruno Godeau en Brecht Dejaegere lijken zich zorgen te moeten maken nadat ze niet eens de kern haalden voor de oefenmatch tegen Lyon.

Standard mag dezer dagen Uche Agbo terug verwelkomen, want de uitleenbeurt van de middenvelder aan Deportivo is afgelopen. De kans lijkt vrij groot dat de Nigeriaan nog deze zomer een andere club mag zoeken, al sluit Philippe Montanier niet uit dat Agbo alsnog een nieuwe kans krijgt.

BUITENLAND



De voorlopig grootste deal van de zomer zou er weleens aan kunnen komen, want in Engeland klinkt het dat Jadon Sancho op weg is om een transfer te maken. Manchester United wil 87 miljoen euro betalen voor de flankaanvaller, maar Borussia Dortmund houdt voorlopig wel vast aan een vraagprijs van 109 miljoen. Ondanks dat grote verschil zou een akkoord wel in de maak zijn. Dortmund zou al speuren naar vervangers en daarvoor Milot Rashica (Werder Bremen) op het oog hebben.

Loris Karius werd de voorbije maanden nog even genoemd bij Anderlecht, maar de Duitse keeper zou een andere verrassende transfer kunnen gaan maken. Bij Besiktas en Liverpool is hij na een reeks flaters niet meer welkom, maar hij zou wel een avontuur aan kunnen gaan in de Ligue 1. Montpellier zou hem daar een kans willen geven.

LEES OOK: Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Zien we Chadli volgend seizoen nog in de JPL?

Meest recent

'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

46
46
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

34
34
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

90
90
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

17
17
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

265
265
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

58
58
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

154
154
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

339
339
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

152
152
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

218
218
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

372
372
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

376
376
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

39
39
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

103
103
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

273
273
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

49
49
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

107
107
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

93
93
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

233
233
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

319
319
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1202
1202
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

63
63
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

706
706
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

406
406
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

170
170

Meer sportnieuws