Liverpool geeft titel glans met spektakelstuk tegen Chelsea

door
Liverpool geeft titel glans met spektakelstuk tegen Chelsea

In de Premier League heeft Liverpool FC zijn titel woensdagavond nog wat extra glans gegeven. In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen haalden de Reds het na een spektakelstuk van Chelsea FC: 5-3. De Blues hebben op de slotspeeldag dus nog minstens een punt nodig om zich te verzekeren van Champions League-voetbal.


De thuisploeg begon sterk: na 23 minuten werd de ban gebroken door Naby Keïta, die met een heerlijke knal de rechterbovenhoek trof. Die wist ook Trent Alexander-Arnold vervolgens te vinden. Vanuit een vrije trap schoot hij fraai raak. Liverpool walste over The Blues heen en ook Georginio Wijnaldum kon delen in de feestvreugde. Een paar minuten voor rust kwam de bal uit een hoekschop bij de Nederlander terecht en die aarzelde geen moment: 3-0.

In de laatste seconde deden de bezoekers dan toch wat terug. Olivier Giroud was attent vlak voor het doel en vond het net. Na de pauze was het toch weer Liverpool dat de boventoon voerde. Alexander-Arnold kwam maar weer eens mee op en legde de bal panklaar op het hoofd van Roberto Firmino. Het was voor de Braziliaanse spits verrassend genoeg zijn eerste thuisdoelpunt dit seizoen in de Premier League en ook nog eens zijn eerste in dertien duels.

Mede door de invalbeurt van Christian Pulisic leefde Chelsea nog op. Met een fraaie solo speelde de Amerikaan zich vrij en bediende Tammy Abraham, die van dichtbij kon scoren. In de 73e minuut was Pulisic verantwoordelijk voor de aansluitingstreffer. Hij kon aannemen in de buurt van het doel van Alisson Becker en vond vanuit de draai de rechterbovenhoek. 4-3.

SPANNEND SLOT
Het leek zo nog een spannende slotfase te worden, maar een kleine tien minuten voor tijd gooide Alex Oxlade-Chamberlain de wedstrijd definitief in het slot. Daarna kreeg Liverpool nog kans om het half dozijn goals aan te tikken, al bleven het bij vijf treffers. Ze konden na de wedstrijd van de beker en het feest genieten. Chelsea blijft op de vierde plaats steken, op doelsaldo achter Manchester United. Doordat The Mancunians en nummer vijf Leicester City elkaar zondag treffen lijkt de kans op Champions League-voetbal toch zeer waarschijnlijk voor de Londenaren.

Keita en Alexander-Arnold tekenden voor pareltjes:

LEES OOK: DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Had u voor het seizoen verwacht dat Liverpool zo zou domineren?

Meest recent

Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

6
6
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

30
30
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

93
93
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

105
105
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

226
226
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

873
873
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

47
47
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

122
122
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

121
121
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

230
230
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

72
72
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

53
53
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

507
507
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

109
109
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

360
360
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

571
571
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

309
309
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

364
364
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

370
370
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

78
78
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

452
452
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

80
80
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

77
77
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

96
96
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

267
267

Meer sportnieuws