Liverpool geeft titel glans met spektakelstuk tegen Chelsea

door
Liverpool geeft titel glans met spektakelstuk tegen Chelsea

In de Premier League heeft Liverpool FC zijn titel woensdagavond nog wat extra glans gegeven. In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen haalden de Reds het na een spektakelstuk van Chelsea FC: 5-3. De Blues hebben op de slotspeeldag dus nog minstens een punt nodig om zich te verzekeren van Champions League-voetbal.


De thuisploeg begon sterk: na 23 minuten werd de ban gebroken door Naby Keïta, die met een heerlijke knal de rechterbovenhoek trof. Die wist ook Trent Alexander-Arnold vervolgens te vinden. Vanuit een vrije trap schoot hij fraai raak. Liverpool walste over The Blues heen en ook Georginio Wijnaldum kon delen in de feestvreugde. Een paar minuten voor rust kwam de bal uit een hoekschop bij de Nederlander terecht en die aarzelde geen moment: 3-0.

In de laatste seconde deden de bezoekers dan toch wat terug. Olivier Giroud was attent vlak voor het doel en vond het net. Na de pauze was het toch weer Liverpool dat de boventoon voerde. Alexander-Arnold kwam maar weer eens mee op en legde de bal panklaar op het hoofd van Roberto Firmino. Het was voor de Braziliaanse spits verrassend genoeg zijn eerste thuisdoelpunt dit seizoen in de Premier League en ook nog eens zijn eerste in dertien duels.

Mede door de invalbeurt van Christian Pulisic leefde Chelsea nog op. Met een fraaie solo speelde de Amerikaan zich vrij en bediende Tammy Abraham, die van dichtbij kon scoren. In de 73e minuut was Pulisic verantwoordelijk voor de aansluitingstreffer. Hij kon aannemen in de buurt van het doel van Alisson Becker en vond vanuit de draai de rechterbovenhoek. 4-3.

SPANNEND SLOT
Het leek zo nog een spannende slotfase te worden, maar een kleine tien minuten voor tijd gooide Alex Oxlade-Chamberlain de wedstrijd definitief in het slot. Daarna kreeg Liverpool nog kans om het half dozijn goals aan te tikken, al bleven het bij vijf treffers. Ze konden na de wedstrijd van de beker en het feest genieten. Chelsea blijft op de vierde plaats steken, op doelsaldo achter Manchester United. Doordat The Mancunians en nummer vijf Leicester City elkaar zondag treffen lijkt de kans op Champions League-voetbal toch zeer waarschijnlijk voor de Londenaren.

Keita en Alexander-Arnold tekenden voor pareltjes:

LEES OOK: 'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Had u voor het seizoen verwacht dat Liverpool zo zou domineren?

Meest recent

'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

37
37
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

14
14
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

45
45
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

113
113
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

144
144
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

132
132
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

143
143
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

18
18
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

61
61
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

379
379
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

9
9
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

366
366
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

86
86
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

96
96
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

803
803
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

306
306
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

41
41
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

128
128
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

154
154
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

119
119
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1343
1343
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

301
301
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

831
831
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

229
229

Meer sportnieuws