Liverpool geeft titel glans met spektakelstuk tegen Chelsea

door
Liverpool geeft titel glans met spektakelstuk tegen Chelsea

In de Premier League heeft Liverpool FC zijn titel woensdagavond nog wat extra glans gegeven. In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen haalden de Reds het na een spektakelstuk van Chelsea FC: 5-3. De Blues hebben op de slotspeeldag dus nog minstens een punt nodig om zich te verzekeren van Champions League-voetbal.


De thuisploeg begon sterk: na 23 minuten werd de ban gebroken door Naby Keïta, die met een heerlijke knal de rechterbovenhoek trof. Die wist ook Trent Alexander-Arnold vervolgens te vinden. Vanuit een vrije trap schoot hij fraai raak. Liverpool walste over The Blues heen en ook Georginio Wijnaldum kon delen in de feestvreugde. Een paar minuten voor rust kwam de bal uit een hoekschop bij de Nederlander terecht en die aarzelde geen moment: 3-0.

In de laatste seconde deden de bezoekers dan toch wat terug. Olivier Giroud was attent vlak voor het doel en vond het net. Na de pauze was het toch weer Liverpool dat de boventoon voerde. Alexander-Arnold kwam maar weer eens mee op en legde de bal panklaar op het hoofd van Roberto Firmino. Het was voor de Braziliaanse spits verrassend genoeg zijn eerste thuisdoelpunt dit seizoen in de Premier League en ook nog eens zijn eerste in dertien duels.

Mede door de invalbeurt van Christian Pulisic leefde Chelsea nog op. Met een fraaie solo speelde de Amerikaan zich vrij en bediende Tammy Abraham, die van dichtbij kon scoren. In de 73e minuut was Pulisic verantwoordelijk voor de aansluitingstreffer. Hij kon aannemen in de buurt van het doel van Alisson Becker en vond vanuit de draai de rechterbovenhoek. 4-3.

SPANNEND SLOT
Het leek zo nog een spannende slotfase te worden, maar een kleine tien minuten voor tijd gooide Alex Oxlade-Chamberlain de wedstrijd definitief in het slot. Daarna kreeg Liverpool nog kans om het half dozijn goals aan te tikken, al bleven het bij vijf treffers. Ze konden na de wedstrijd van de beker en het feest genieten. Chelsea blijft op de vierde plaats steken, op doelsaldo achter Manchester United. Doordat The Mancunians en nummer vijf Leicester City elkaar zondag treffen lijkt de kans op Champions League-voetbal toch zeer waarschijnlijk voor de Londenaren.

Keita en Alexander-Arnold tekenden voor pareltjes:

LEES OOK: Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

Had u voor het seizoen verwacht dat Liverpool zo zou domineren?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

19
19
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

154
154
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

11
11
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

211
211
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

38
38
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

90
90
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

22
22
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

46
46
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

61
61
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

48
48
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

35
35
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

76
76
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

33
33
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

660
660
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

225
225
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

279
279
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

79
79
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

519
519
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

20
20
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

93
93
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

109
109
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

155
155
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1187
1187

Meer sportnieuws