Liverpool geeft titel glans met spektakelstuk tegen Chelsea

327
Liverpool geeft titel glans met spektakelstuk tegen Chelsea

In de Premier League heeft Liverpool FC zijn titel woensdagavond nog wat extra glans gegeven. In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen haalden de Reds het na een spektakelstuk van Chelsea FC: 5-3. De Blues hebben op de slotspeeldag dus nog minstens een punt nodig om zich te verzekeren van Champions League-voetbal.


De thuisploeg begon sterk: na 23 minuten werd de ban gebroken door Naby Keïta, die met een heerlijke knal de rechterbovenhoek trof. Die wist ook Trent Alexander-Arnold vervolgens te vinden. Vanuit een vrije trap schoot hij fraai raak. Liverpool walste over The Blues heen en ook Georginio Wijnaldum kon delen in de feestvreugde. Een paar minuten voor rust kwam de bal uit een hoekschop bij de Nederlander terecht en die aarzelde geen moment: 3-0.

In de laatste seconde deden de bezoekers dan toch wat terug. Olivier Giroud was attent vlak voor het doel en vond het net. Na de pauze was het toch weer Liverpool dat de boventoon voerde. Alexander-Arnold kwam maar weer eens mee op en legde de bal panklaar op het hoofd van Roberto Firmino. Het was voor de Braziliaanse spits verrassend genoeg zijn eerste thuisdoelpunt dit seizoen in de Premier League en ook nog eens zijn eerste in dertien duels.

Mede door de invalbeurt van Christian Pulisic leefde Chelsea nog op. Met een fraaie solo speelde de Amerikaan zich vrij en bediende Tammy Abraham, die van dichtbij kon scoren. In de 73e minuut was Pulisic verantwoordelijk voor de aansluitingstreffer. Hij kon aannemen in de buurt van het doel van Alisson Becker en vond vanuit de draai de rechterbovenhoek. 4-3.

SPANNEND SLOT
Het leek zo nog een spannende slotfase te worden, maar een kleine tien minuten voor tijd gooide Alex Oxlade-Chamberlain de wedstrijd definitief in het slot. Daarna kreeg Liverpool nog kans om het half dozijn goals aan te tikken, al bleven het bij vijf treffers. Ze konden na de wedstrijd van de beker en het feest genieten. Chelsea blijft op de vierde plaats steken, op doelsaldo achter Manchester United. Doordat The Mancunians en nummer vijf Leicester City elkaar zondag treffen lijkt de kans op Champions League-voetbal toch zeer waarschijnlijk voor de Londenaren.

Keita en Alexander-Arnold tekenden voor pareltjes:

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Had u voor het seizoen verwacht dat Liverpool zo zou domineren?

Meest recent

Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

21
21
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

45
45
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

14
14
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

114
114
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

56
56
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

163
163
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

148
148
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

228
228
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

184
184
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

227
227
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

389
389
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

184
184
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

190
190
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

162
162
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

138
138
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

76
76
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

43
43
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

214
214
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

135
135
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

61
61
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

78
78
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

35
35
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

19
19
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

316
316
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

85
85

Meer sportnieuws