Club innoveert: nieuw goudhaantje volgens streng DNA

door
Club innoveert: nieuw goudhaantje volgens streng DNA

Voorlopig bleef het windstil bij Club Brugge op het vlak van inkomende transfers. De huidige landskampioen werd de voorbije weken en maanden wel vaak gelinkt aan verschillende potentiële versterkingen, maar voorlopig namen die geruchten nog geen concrete vormen aan. Tot vorig weekend weliswaar, want volgens Vlaamse en Britse media is Bright Osayi-Samuel goed op weg om de eerste zomeraanwinst te worden van Club. 

VIERDE DUURSTE AANKOOP OOIT

Voorlopig is de transfer nog niet officieel afgehandeld, maar als we de recentste berichten mogen geloven dan werkt Bright Osayi-Samuel deze week zijn medische tests af op Belgisch grondgebied. Zaterdag zat de Nigeriaanse Engelsman al niet in de selectie van Queens Park Rangers-coach Mark Warburton, wat er kan op wijzen dat de onderhandelingen zich in een laatste rechte lijn kunnen bevinden, waardoor de fans van Club Brugge zich stilaan mogen verheugen op de eerste inkomende zomertransfer. Al meldt de Britse website Football Insider op dinsdag dat Osayi-Samuel alsnog de stekker zou uittrekken voor een transfer naar Club, al is dat ook niet meteen het meest betrouwbaar medium én werd dit gerucht niet bevestigd door bonafide media. 



Osayi-Samuel werd al geruime tijd genoemd als een mogelijke versterking bij Club Brugge, en alles wijst er nu ook op dat hij ook effectief zal overkomen naar Jan Breydel. Blauw-Zwart zal wel 5 à 5,5 miljoen euro moeten betalen om Osayi-Samuel binnen te halen, en met die transfersom zou hij de vierde duurste aankoop worden in de Brugse aankoopgeschiedenis. Enkel voor David Okereke (Spezia, 8 miljoen euro), Simon Mignolet (Liverpool, 7 miljoen euro) en Michael Krmencik (Viktoria Plzen, 6 miljoen euro) werd nog meer betaald.

OSAYI-SAMUEL, DE LAATBLOEIER 

Club Brugge zal dus flink investeren in de 22-jarige flankaanvaller, die eigenlijk pas dit seizoen ontdekt werd op het Britse voetballandschap. Op 15-jarige leeftijd, terwijl andere leeftijdsgenoten volop gevormd worden in de jeugdopleiding, werd Osayi-Samuel te licht bevonden bij Charlton. Twee jaar later kwam hij bij Blackpool FC uiteindelijk terug aan de oppervlakte. Pas na zijn overstap naar Queens Park Rangers drie seizoenen geleden, nam zijn ontwikkeling een beslissende route aan richting het volwaardig professioneel voetballersbestaan.



Osayi-Samuel is een zuivere flankaanvaller die doorgaans opereert vanop de rechterkant, en daarom zou hij vooral een potentiële vervanger kunnen worden voor de Brugse steunpilaar Krépin Diatta. Er wordt algemeen verwacht dat de Senegalees deze zomer andere oorden opzoekt, waarbij vooral clubs uit de Duitse Bundesliga zich opwerpen als mogelijke nieuwe bestemming. Maar Osayi-Samuel kan ook als linker flankaanvaller uit de voeten, én hij kan tevens fungeren als joker op de positie van centrale aanvaller. 

PASSENDE MENTALITEIT VOOR CLUB BRUGGE

In de Britse media wordt Osayi-Samuel omschreven als één van de meest opwindende en veelbelovende wingers uit de plaatselijke Championship. Vooral door zijn enorme (start)snelheid en versnelling dreef hij menig defensie tot wanhoop. Voor de geboren Nigeriaan bleek de huidige jaargang hét seizoen van de ultieme doorbraak, en dat was Club Brugge dus niet ontgaan. Ook andere geïnteresseerde clubs zoals Leicester, Burnley, West Bromwich Albion, Southampton en Leeds United toonden belangstelling in Osayi-Samuel, maar naar alle waarschijnlijkheid is het dus Blauw-Zwart dat aan het langste eind zal trekken.  



Ondanks dat de start van zijn loopbaan allerminst vlekkeloos verliep, bewees Osayi-Samuel toch dat hij tot het summum behoort van de flankaanvallers in de Championship. Vandaag geniet de Nigeriaanse Engelsman een uitstekende reputatie over Het Kanaal, en zelf twijfelde hij nooit aan zijn capaciteiten. “Ik wil iedereen tonen dat ik de beste ben op mijn positie”, verklaarde Osayi-Samuel onlangs in een interview met The Independent. “Ik wil tonen dat ik aan de absolute top behoor.” Met deze mentaliteit zal Osayi-Samuel ongetwijfeld goed passen bij het veeleisende DNA van Club Brugge, dat de voorbije jaren gekenmerkt wordt door eerzucht en grote ambitie.

GEEN KOPIE VAN DIATTA 

De Brugse bewindvoerders zullen bovenstaande ijverige uitspraak graag gelezen hebben, maar vooral op het veld zal de rekening uiteindelijk moeten gemaakt worden; geen woorden, maar daden. En ook tussen de kalklijnen heeft Osayi-Samuel een grote kans om snel de harten te veroveren van de Blauw-Zwarte achterban. Zoals eerder gesteld is de flankaanvaller aalvlug, maar hij koppelt dat ook aan een tomeloze inzet, grote duelkracht en atletisch vermogen. Zoals men het dus graag heeft op Jan Breydel; no sweat, no glory.



Een exacte kopie van Krépin Diatta zal Osayi-Samuel evenwel niet worden, maar hij kan wel andere en meerdere extra's toevoegen aan het elftal van Philippe Clement. In bepaalde onderdelen kan Osayi-Samuel niet wedijveren met de Senegalees, maar op het vlak van pure snelheid en duelkracht lijkt de 22-jarige enkele streepjes voor te hebben op Diatta. Het fysieke aspect is een belangrijk facet in het moderne voetbal, maar de basis blijft vooralsnog de voetballende kwaliteiten. En daar kan een groot onderscheid gemaakt worden tussen beide spelers.

WIKKEN EN WEGEN 

Osayi-Samuel bewees in de Championship gemakkelijk zijn rechtstreekse tegenstander te kunnen passeren, maar op het vlak van geslaagde dribbels presteert Diatta nog enkele niveautjes hoger. In de Jupiler Pro League is de Senegalees, na Jérémy Doku, namelijk de beste dribbelaar terwijl Osayi-Samuel op dat gebied nog vooruitgang kan boeken. De Nigeriaanse Engelsman bezit geen fluwelen techniek, het oogt soms wat houterig, maar door de combinatie van zijn snelheid en kracht kan hij toch vaak zijn tegenstanders aftroeven. De Championship is een fysiek veeleisende competitie, waardoor de techniek van Osayi-Samuel in de Jupiler Pro League misschien wel meer tot uiting kan komen. 



Bovendien zet Osayi-Samuel zijn dribbels vaak in om zijn ploegmaats in stelling te brengen, eerder dan zelf zijn kans te wagen voor het doel zoals Diatta dat wel vaker doet. Dat blijkt vooral door Osayi-Samuel zijn laag doelpuntgemiddelde van 0,15 goal per wedstrijd, terwijl die frequentie bij Diatta dubbel zo hoog ligt. Anderzijds kan Osayi-Samuel wél een hoger gemiddelde laten noteren dan Diatta op het vlak van assists. Die efficiëntie op voetballend vlak lijkt een andere grote kwaliteit van Osayi-Samuel, waarin hij zich kroont tot de beste flankaanvaller uit de Championship op zijn positie.

NIEUW BRUGS GOUDHAANTJE 

Osayi-Samuel kan een indrukwekkende passing voorleggen in vergelijking met zijn positionele collega's uit de Championship. Geen enkele rechter flankaanvaller kon namelijk diens 82% passing-accuraatheid overtreffen, en ook Diatta komt met 71% niet in de buurt van de toekomstige Club Brugge-aanwinst. Maar tevens bij de meer complexe en dreigende passing werkte Osayi-Samuel zich op tot het summum van de Championship. Bij de distributie naar de final third, van doorsteekpasses, slimme passes en progressieve passes schaart Osayi-Samuel zich netjes in de top vier. In al deze parameters van belangrijke passing overtreft Osayi-Samuel dan ook moeiteloos die van Diatta. 



Beide spelers hanteren dus een andere speelwijze, waardoor het lijkt dat Club Brugge niet meteen op zoek ging naar een exacte vervanger voor Diatta, maar wél naar een vorm van verfrissing en innovatie voor de ploeg. De krachtige Osayi-Samuel bezit ook nog een ruime progressiemarge door zijn 22-jarige leeftijd, en dat is tevens een erg belangrijke factor in het aankoopbeleid van de huidige landskampioen. Als Osayi-Samuel zijn evolutie van het voorbije seizoen in dienst van Queens Park Rangers kan doortrekken in de Jupiler Pro League – én op het Europese toneel -, dan lijkt de genoemde transfersom van 5 à 5,5 miljoen euro opnieuw een wijze investering te zijn van Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe.

LEES OOK: 'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Wordt Osayi-Samuel een revelatie bij Club Brugge?

Meest recent

Utrecht-Genk in extremis uitgesteld: incident in bezoekersvak

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

336
336
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

23
23
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

65
65
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

440
440
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

49
49
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

46
46
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

843
843
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

36
36
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

154
154
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

453
453
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

299
299
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

732
732
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

231
231
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

592
592
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

105
105
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

592
592
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

400
400
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

742
742
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

644
644
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

199
199
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

123
123
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

521
521
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

75
75
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

460
460
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

269
269

Meer sportnieuws