Club innoveert: nieuw goudhaantje volgens streng DNA

door
Club innoveert: nieuw goudhaantje volgens streng DNA

Voorlopig bleef het windstil bij Club Brugge op het vlak van inkomende transfers. De huidige landskampioen werd de voorbije weken en maanden wel vaak gelinkt aan verschillende potentiële versterkingen, maar voorlopig namen die geruchten nog geen concrete vormen aan. Tot vorig weekend weliswaar, want volgens Vlaamse en Britse media is Bright Osayi-Samuel goed op weg om de eerste zomeraanwinst te worden van Club. 

VIERDE DUURSTE AANKOOP OOIT

Voorlopig is de transfer nog niet officieel afgehandeld, maar als we de recentste berichten mogen geloven dan werkt Bright Osayi-Samuel deze week zijn medische tests af op Belgisch grondgebied. Zaterdag zat de Nigeriaanse Engelsman al niet in de selectie van Queens Park Rangers-coach Mark Warburton, wat er kan op wijzen dat de onderhandelingen zich in een laatste rechte lijn kunnen bevinden, waardoor de fans van Club Brugge zich stilaan mogen verheugen op de eerste inkomende zomertransfer. Al meldt de Britse website Football Insider op dinsdag dat Osayi-Samuel alsnog de stekker zou uittrekken voor een transfer naar Club, al is dat ook niet meteen het meest betrouwbaar medium én werd dit gerucht niet bevestigd door bonafide media. 



Osayi-Samuel werd al geruime tijd genoemd als een mogelijke versterking bij Club Brugge, en alles wijst er nu ook op dat hij ook effectief zal overkomen naar Jan Breydel. Blauw-Zwart zal wel 5 à 5,5 miljoen euro moeten betalen om Osayi-Samuel binnen te halen, en met die transfersom zou hij de vierde duurste aankoop worden in de Brugse aankoopgeschiedenis. Enkel voor David Okereke (Spezia, 8 miljoen euro), Simon Mignolet (Liverpool, 7 miljoen euro) en Michael Krmencik (Viktoria Plzen, 6 miljoen euro) werd nog meer betaald.

OSAYI-SAMUEL, DE LAATBLOEIER 

Club Brugge zal dus flink investeren in de 22-jarige flankaanvaller, die eigenlijk pas dit seizoen ontdekt werd op het Britse voetballandschap. Op 15-jarige leeftijd, terwijl andere leeftijdsgenoten volop gevormd worden in de jeugdopleiding, werd Osayi-Samuel te licht bevonden bij Charlton. Twee jaar later kwam hij bij Blackpool FC uiteindelijk terug aan de oppervlakte. Pas na zijn overstap naar Queens Park Rangers drie seizoenen geleden, nam zijn ontwikkeling een beslissende route aan richting het volwaardig professioneel voetballersbestaan.



Osayi-Samuel is een zuivere flankaanvaller die doorgaans opereert vanop de rechterkant, en daarom zou hij vooral een potentiële vervanger kunnen worden voor de Brugse steunpilaar Krépin Diatta. Er wordt algemeen verwacht dat de Senegalees deze zomer andere oorden opzoekt, waarbij vooral clubs uit de Duitse Bundesliga zich opwerpen als mogelijke nieuwe bestemming. Maar Osayi-Samuel kan ook als linker flankaanvaller uit de voeten, én hij kan tevens fungeren als joker op de positie van centrale aanvaller. 

PASSENDE MENTALITEIT VOOR CLUB BRUGGE

In de Britse media wordt Osayi-Samuel omschreven als één van de meest opwindende en veelbelovende wingers uit de plaatselijke Championship. Vooral door zijn enorme (start)snelheid en versnelling dreef hij menig defensie tot wanhoop. Voor de geboren Nigeriaan bleek de huidige jaargang hét seizoen van de ultieme doorbraak, en dat was Club Brugge dus niet ontgaan. Ook andere geïnteresseerde clubs zoals Leicester, Burnley, West Bromwich Albion, Southampton en Leeds United toonden belangstelling in Osayi-Samuel, maar naar alle waarschijnlijkheid is het dus Blauw-Zwart dat aan het langste eind zal trekken.  



Ondanks dat de start van zijn loopbaan allerminst vlekkeloos verliep, bewees Osayi-Samuel toch dat hij tot het summum behoort van de flankaanvallers in de Championship. Vandaag geniet de Nigeriaanse Engelsman een uitstekende reputatie over Het Kanaal, en zelf twijfelde hij nooit aan zijn capaciteiten. “Ik wil iedereen tonen dat ik de beste ben op mijn positie”, verklaarde Osayi-Samuel onlangs in een interview met The Independent. “Ik wil tonen dat ik aan de absolute top behoor.” Met deze mentaliteit zal Osayi-Samuel ongetwijfeld goed passen bij het veeleisende DNA van Club Brugge, dat de voorbije jaren gekenmerkt wordt door eerzucht en grote ambitie.

GEEN KOPIE VAN DIATTA 

De Brugse bewindvoerders zullen bovenstaande ijverige uitspraak graag gelezen hebben, maar vooral op het veld zal de rekening uiteindelijk moeten gemaakt worden; geen woorden, maar daden. En ook tussen de kalklijnen heeft Osayi-Samuel een grote kans om snel de harten te veroveren van de Blauw-Zwarte achterban. Zoals eerder gesteld is de flankaanvaller aalvlug, maar hij koppelt dat ook aan een tomeloze inzet, grote duelkracht en atletisch vermogen. Zoals men het dus graag heeft op Jan Breydel; no sweat, no glory.



Een exacte kopie van Krépin Diatta zal Osayi-Samuel evenwel niet worden, maar hij kan wel andere en meerdere extra's toevoegen aan het elftal van Philippe Clement. In bepaalde onderdelen kan Osayi-Samuel niet wedijveren met de Senegalees, maar op het vlak van pure snelheid en duelkracht lijkt de 22-jarige enkele streepjes voor te hebben op Diatta. Het fysieke aspect is een belangrijk facet in het moderne voetbal, maar de basis blijft vooralsnog de voetballende kwaliteiten. En daar kan een groot onderscheid gemaakt worden tussen beide spelers.

WIKKEN EN WEGEN 

Osayi-Samuel bewees in de Championship gemakkelijk zijn rechtstreekse tegenstander te kunnen passeren, maar op het vlak van geslaagde dribbels presteert Diatta nog enkele niveautjes hoger. In de Jupiler Pro League is de Senegalees, na Jérémy Doku, namelijk de beste dribbelaar terwijl Osayi-Samuel op dat gebied nog vooruitgang kan boeken. De Nigeriaanse Engelsman bezit geen fluwelen techniek, het oogt soms wat houterig, maar door de combinatie van zijn snelheid en kracht kan hij toch vaak zijn tegenstanders aftroeven. De Championship is een fysiek veeleisende competitie, waardoor de techniek van Osayi-Samuel in de Jupiler Pro League misschien wel meer tot uiting kan komen. 



Bovendien zet Osayi-Samuel zijn dribbels vaak in om zijn ploegmaats in stelling te brengen, eerder dan zelf zijn kans te wagen voor het doel zoals Diatta dat wel vaker doet. Dat blijkt vooral door Osayi-Samuel zijn laag doelpuntgemiddelde van 0,15 goal per wedstrijd, terwijl die frequentie bij Diatta dubbel zo hoog ligt. Anderzijds kan Osayi-Samuel wél een hoger gemiddelde laten noteren dan Diatta op het vlak van assists. Die efficiëntie op voetballend vlak lijkt een andere grote kwaliteit van Osayi-Samuel, waarin hij zich kroont tot de beste flankaanvaller uit de Championship op zijn positie.

NIEUW BRUGS GOUDHAANTJE 

Osayi-Samuel kan een indrukwekkende passing voorleggen in vergelijking met zijn positionele collega's uit de Championship. Geen enkele rechter flankaanvaller kon namelijk diens 82% passing-accuraatheid overtreffen, en ook Diatta komt met 71% niet in de buurt van de toekomstige Club Brugge-aanwinst. Maar tevens bij de meer complexe en dreigende passing werkte Osayi-Samuel zich op tot het summum van de Championship. Bij de distributie naar de final third, van doorsteekpasses, slimme passes en progressieve passes schaart Osayi-Samuel zich netjes in de top vier. In al deze parameters van belangrijke passing overtreft Osayi-Samuel dan ook moeiteloos die van Diatta. 



Beide spelers hanteren dus een andere speelwijze, waardoor het lijkt dat Club Brugge niet meteen op zoek ging naar een exacte vervanger voor Diatta, maar wél naar een vorm van verfrissing en innovatie voor de ploeg. De krachtige Osayi-Samuel bezit ook nog een ruime progressiemarge door zijn 22-jarige leeftijd, en dat is tevens een erg belangrijke factor in het aankoopbeleid van de huidige landskampioen. Als Osayi-Samuel zijn evolutie van het voorbije seizoen in dienst van Queens Park Rangers kan doortrekken in de Jupiler Pro League – én op het Europese toneel -, dan lijkt de genoemde transfersom van 5 à 5,5 miljoen euro opnieuw een wijze investering te zijn van Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe.

LEES OOK: Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Wordt Osayi-Samuel een revelatie bij Club Brugge?

Meest recent

Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

0
0
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

57
57
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

48
48
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

26
26
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

24
24
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

150
150
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

289
289
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

183
183
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

113
113
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

318
318
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

180
180
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

326
326
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

155
155
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

84
84
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

615
615
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

294
294
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

692
692
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

475
475
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

299
299
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

185
185
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

147
147
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

117
117
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

105
105
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

73
73
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

180
180

Meer sportnieuws