TRANSFERUURTJE: 'Club wil peperdure spits, eerste miljoenentransfer City'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil peperdure spits, eerste miljoenentransfer City'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Met Bright Osayi-Samuel is een nieuwe winger op komst, maar Club Brugge zou ook nog een nieuwe spits willen aantrekken. Volgens BILD zou het vizier daarvoor onder meer op Jean-Philippe Mateta zijn gericht. Er zouden zelfs al contacten zijn gelegd met diens management. De voormalige jeugd-international van Frankrijk is wel een dure vogel, zijn club Mainz 05 zou zo'n 15 miljoen euro verlangen. Doelwit Joey Veerman liet dan weer verstaan dat hij nog geen contact had met de Bruggelingen.

RSC Anderlecht zou zijn zinnen hebben gezet op Percy Tau, maar er staan nog andere namen op de verlanglijst. Verschillende Turkse media maken immers opnieuw gewag van interesse voor Yunus Akgün. De 20-jarige flankaanvaller van Galatasaray werd ook vorige zomer al nadrukkelijk aan Paars-Wit gelinkt. Aan uitgaande zijde pronkt Hendrik Van Crombrugge volgens Voetbal International op de verlanglijst van PSV Eindhoven. De kans op een vertrek is echter klein, de doelman mag enkel voor de nodige miljoenen vertrekken.

AA Gent maakte zich afgelopen weekend nog sterk dat het Jonathan David een jaartje extra wil houden, maar dat lijkt er niet in te zitten. De Canadese aanvaller wil absoluut naar Lille OSC verkassen. Beide partijen vechten voor hun belangen, maar de kans is zeer groot dat er deze week een doorbraak gaat komen. Dat vernam onze redactie uit goede bron.

Moeskroen heeft er een zeer productieve dag opzitten. Les Hurlus maakten maandagmiddag de inkomende transfers van Matias Silvestre en Harlem Gnohéré officieel bekend en daar kwam later op de dag ook Beni Badibanga bij. Het drietal kon transfervrij op de kop getikt worden. Omdat de overname van de club pas sinds afgelopen weekend rond is, sleepten hun dossiers aan tot nu.

Jackson Porozo is grof wild op de transfermarkt. De 19-jarige verdediger, die al international werd bij Ecuador, is einde contract bij Santos. De Belgische competitie kan wel eens de volgende stap zijn. "Er hebben drie Belgische clubs geïnformeerd naar Porozo, maar meer details kan ik niet geven", laat zijn makelaar Daniel Manouchehri weten aan onze redactie.

BUITENLAND
Volgens ProFoot heeft Chelsea een bod neergelegd bij West Ham United voor middenvelder Declan Rice. De Blues zouden naast een geldbedrag ook Michy Batshuayi en/of Ross Barkley aanbieden bij de Hammers. Het is nog onduidelijk of West Ham de deal zal accepteren, al is het bod volgens het Brits medium 'niet te weigeren'. Batshuayi zou echter niet staan springen voor zo'n deal. Vooral het feit dat hij salaris moet inleveren zint hem niet.

Real Madrid hoopt al een tijdje om Gareth Bale van de hand te doen. Die geraakt immers niet meer van de bank, maar weegt wel zwaar door op het salarisbudget. Toch lijkt de Welshman helemaal nergens heen te gaan. "Hij heeft contractueel gezien nog twee jaar te gaan. Hij houdt ervan om in Madrid te wonen en hij gaat nergens heen", vertelt zaakwaarnemer Jonathan Barnett aan de BBC. Volgens La Gazzetta dello Sport heeft Real zich verder gemeld bij SS Lazio omtrent Sergej Milinkovic-Savic.

Volgens The Guardian heeft Manchester City een bod van ongeveer 40 miljoen euro neergelegd bij Bournemouth voor Nathan Aké. De Nederlandse verdediger stond al langer op de radar van de Citizens, maar door de dreigende sanctie van de UEFA bleven de ontwikkelingen in het dossier uit. De krant meldt verder dat Bournemouth het bod op Aké niet zal weigeren, en dat de Nederlander zelf ook de overstap richting Manchester ziet zitten.

Zoals verwacht wist Borussia Dortmund het goudhaantje Jude Bellingham te strikken. De 17-jarige Engelsman, die ook het hof gemaakt werd door Manchester United, tekende een langdurig contract, dat hem naar verluidt jaarlijks 3 miljoen euro zou opleveren. Dortmund zou 25 miljoen euro neertellen om het toptalent weg te plukken bij de Engelse tweedeklasser Birmingham City.

Al Sadd maakte maandag de komst van Santi Cazorla wereldkundig. De 35-jarige middenvelder had enkele maanden geleden al voor de derde keer in zijn carrière afscheid genomen van Villarreal, waar hij er nog een ijzersterk seizoen had opzitten met elf goals en tien assists in La Liga en had vorig jaar na vier jaar afwezigheid zelfs zijn rentree gemaakt in het Spaanse nationale elftal.

Volgens Fichajes zou Arsenal FC eerstdaags een nieuw supertalent aantrekken. De 17-jarige Joelson Fernandes zou op dit moment onderweg zijn naar de Engelse hoofdstad om er zijn contract voor Arsenal te gaan tekenen. Fernandes is opgeleid bij het Portugese Sporting CP, en zou maar liefst 45 miljoen euro moeten kosten.

LEES OOK: Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

Heeft Club wel een extra spits nodig?

Meest recent

KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

5
5
Lapoussin vindt weer onderdak bij zeer verrassende club

Jarenlang was Loïc Lapoussin één van de smaakmakers op de Belgische velden. In ...

5
5
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

25
25
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

42
42
Godts speelt open kaart over selectie voor Rode Duivels

Binnen enkele weken maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

64
64
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

112
112
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

270
270
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

64
64
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

27
27
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

63
63
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

131
131
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

26
26
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

22
22
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

351
351
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

290
290
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

462
462
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

428
428
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

382
382
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

169
169
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

422
422
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

313
313
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

826
826
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

419
419

Meer sportnieuws