TRANSFERUURTJE: 'Club wil peperdure spits, eerste miljoenentransfer City'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil peperdure spits, eerste miljoenentransfer City'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Met Bright Osayi-Samuel is een nieuwe winger op komst, maar Club Brugge zou ook nog een nieuwe spits willen aantrekken. Volgens BILD zou het vizier daarvoor onder meer op Jean-Philippe Mateta zijn gericht. Er zouden zelfs al contacten zijn gelegd met diens management. De voormalige jeugd-international van Frankrijk is wel een dure vogel, zijn club Mainz 05 zou zo'n 15 miljoen euro verlangen. Doelwit Joey Veerman liet dan weer verstaan dat hij nog geen contact had met de Bruggelingen.

RSC Anderlecht zou zijn zinnen hebben gezet op Percy Tau, maar er staan nog andere namen op de verlanglijst. Verschillende Turkse media maken immers opnieuw gewag van interesse voor Yunus Akgün. De 20-jarige flankaanvaller van Galatasaray werd ook vorige zomer al nadrukkelijk aan Paars-Wit gelinkt. Aan uitgaande zijde pronkt Hendrik Van Crombrugge volgens Voetbal International op de verlanglijst van PSV Eindhoven. De kans op een vertrek is echter klein, de doelman mag enkel voor de nodige miljoenen vertrekken.

AA Gent maakte zich afgelopen weekend nog sterk dat het Jonathan David een jaartje extra wil houden, maar dat lijkt er niet in te zitten. De Canadese aanvaller wil absoluut naar Lille OSC verkassen. Beide partijen vechten voor hun belangen, maar de kans is zeer groot dat er deze week een doorbraak gaat komen. Dat vernam onze redactie uit goede bron.

Moeskroen heeft er een zeer productieve dag opzitten. Les Hurlus maakten maandagmiddag de inkomende transfers van Matias Silvestre en Harlem Gnohéré officieel bekend en daar kwam later op de dag ook Beni Badibanga bij. Het drietal kon transfervrij op de kop getikt worden. Omdat de overname van de club pas sinds afgelopen weekend rond is, sleepten hun dossiers aan tot nu.

Jackson Porozo is grof wild op de transfermarkt. De 19-jarige verdediger, die al international werd bij Ecuador, is einde contract bij Santos. De Belgische competitie kan wel eens de volgende stap zijn. "Er hebben drie Belgische clubs geïnformeerd naar Porozo, maar meer details kan ik niet geven", laat zijn makelaar Daniel Manouchehri weten aan onze redactie.

BUITENLAND
Volgens ProFoot heeft Chelsea een bod neergelegd bij West Ham United voor middenvelder Declan Rice. De Blues zouden naast een geldbedrag ook Michy Batshuayi en/of Ross Barkley aanbieden bij de Hammers. Het is nog onduidelijk of West Ham de deal zal accepteren, al is het bod volgens het Brits medium 'niet te weigeren'. Batshuayi zou echter niet staan springen voor zo'n deal. Vooral het feit dat hij salaris moet inleveren zint hem niet.

Real Madrid hoopt al een tijdje om Gareth Bale van de hand te doen. Die geraakt immers niet meer van de bank, maar weegt wel zwaar door op het salarisbudget. Toch lijkt de Welshman helemaal nergens heen te gaan. "Hij heeft contractueel gezien nog twee jaar te gaan. Hij houdt ervan om in Madrid te wonen en hij gaat nergens heen", vertelt zaakwaarnemer Jonathan Barnett aan de BBC. Volgens La Gazzetta dello Sport heeft Real zich verder gemeld bij SS Lazio omtrent Sergej Milinkovic-Savic.

Volgens The Guardian heeft Manchester City een bod van ongeveer 40 miljoen euro neergelegd bij Bournemouth voor Nathan Aké. De Nederlandse verdediger stond al langer op de radar van de Citizens, maar door de dreigende sanctie van de UEFA bleven de ontwikkelingen in het dossier uit. De krant meldt verder dat Bournemouth het bod op Aké niet zal weigeren, en dat de Nederlander zelf ook de overstap richting Manchester ziet zitten.

Zoals verwacht wist Borussia Dortmund het goudhaantje Jude Bellingham te strikken. De 17-jarige Engelsman, die ook het hof gemaakt werd door Manchester United, tekende een langdurig contract, dat hem naar verluidt jaarlijks 3 miljoen euro zou opleveren. Dortmund zou 25 miljoen euro neertellen om het toptalent weg te plukken bij de Engelse tweedeklasser Birmingham City.

Al Sadd maakte maandag de komst van Santi Cazorla wereldkundig. De 35-jarige middenvelder had enkele maanden geleden al voor de derde keer in zijn carrière afscheid genomen van Villarreal, waar hij er nog een ijzersterk seizoen had opzitten met elf goals en tien assists in La Liga en had vorig jaar na vier jaar afwezigheid zelfs zijn rentree gemaakt in het Spaanse nationale elftal.

Volgens Fichajes zou Arsenal FC eerstdaags een nieuw supertalent aantrekken. De 17-jarige Joelson Fernandes zou op dit moment onderweg zijn naar de Engelse hoofdstad om er zijn contract voor Arsenal te gaan tekenen. Fernandes is opgeleid bij het Portugese Sporting CP, en zou maar liefst 45 miljoen euro moeten kosten.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

Heeft Club wel een extra spits nodig?

Meest recent

'Engels krijgt zeer verrassende transferboodschap'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

17
17
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

137
137
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

24
24
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

257
257
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

15
15
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

148
148
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

243
243
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

346
346
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

57
57
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

152
152
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

287
287
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

151
151
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

65
65
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

379
379
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

116
116
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

90
90
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

57
57
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

501
501
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

773
773
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

319
319
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

315
315
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

1075
1075
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

76
76
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

526
526
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

198
198

Meer sportnieuws