TRANSFERUURTJE: 'Club wil peperdure spits, eerste miljoenentransfer City'

1199 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club wil peperdure spits, eerste miljoenentransfer City'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Met Bright Osayi-Samuel is een nieuwe winger op komst, maar Club Brugge zou ook nog een nieuwe spits willen aantrekken. Volgens BILD zou het vizier daarvoor onder meer op Jean-Philippe Mateta zijn gericht. Er zouden zelfs al contacten zijn gelegd met diens management. De voormalige jeugd-international van Frankrijk is wel een dure vogel, zijn club Mainz 05 zou zo'n 15 miljoen euro verlangen. Doelwit Joey Veerman liet dan weer verstaan dat hij nog geen contact had met de Bruggelingen.

RSC Anderlecht zou zijn zinnen hebben gezet op Percy Tau, maar er staan nog andere namen op de verlanglijst. Verschillende Turkse media maken immers opnieuw gewag van interesse voor Yunus Akgün. De 20-jarige flankaanvaller van Galatasaray werd ook vorige zomer al nadrukkelijk aan Paars-Wit gelinkt. Aan uitgaande zijde pronkt Hendrik Van Crombrugge volgens Voetbal International op de verlanglijst van PSV Eindhoven. De kans op een vertrek is echter klein, de doelman mag enkel voor de nodige miljoenen vertrekken.

AA Gent maakte zich afgelopen weekend nog sterk dat het Jonathan David een jaartje extra wil houden, maar dat lijkt er niet in te zitten. De Canadese aanvaller wil absoluut naar Lille OSC verkassen. Beide partijen vechten voor hun belangen, maar de kans is zeer groot dat er deze week een doorbraak gaat komen. Dat vernam onze redactie uit goede bron.

Moeskroen heeft er een zeer productieve dag opzitten. Les Hurlus maakten maandagmiddag de inkomende transfers van Matias Silvestre en Harlem Gnohéré officieel bekend en daar kwam later op de dag ook Beni Badibanga bij. Het drietal kon transfervrij op de kop getikt worden. Omdat de overname van de club pas sinds afgelopen weekend rond is, sleepten hun dossiers aan tot nu.

Jackson Porozo is grof wild op de transfermarkt. De 19-jarige verdediger, die al international werd bij Ecuador, is einde contract bij Santos. De Belgische competitie kan wel eens de volgende stap zijn. "Er hebben drie Belgische clubs geïnformeerd naar Porozo, maar meer details kan ik niet geven", laat zijn makelaar Daniel Manouchehri weten aan onze redactie.

BUITENLAND
Volgens ProFoot heeft Chelsea een bod neergelegd bij West Ham United voor middenvelder Declan Rice. De Blues zouden naast een geldbedrag ook Michy Batshuayi en/of Ross Barkley aanbieden bij de Hammers. Het is nog onduidelijk of West Ham de deal zal accepteren, al is het bod volgens het Brits medium 'niet te weigeren'. Batshuayi zou echter niet staan springen voor zo'n deal. Vooral het feit dat hij salaris moet inleveren zint hem niet.

Real Madrid hoopt al een tijdje om Gareth Bale van de hand te doen. Die geraakt immers niet meer van de bank, maar weegt wel zwaar door op het salarisbudget. Toch lijkt de Welshman helemaal nergens heen te gaan. "Hij heeft contractueel gezien nog twee jaar te gaan. Hij houdt ervan om in Madrid te wonen en hij gaat nergens heen", vertelt zaakwaarnemer Jonathan Barnett aan de BBC. Volgens La Gazzetta dello Sport heeft Real zich verder gemeld bij SS Lazio omtrent Sergej Milinkovic-Savic.

Volgens The Guardian heeft Manchester City een bod van ongeveer 40 miljoen euro neergelegd bij Bournemouth voor Nathan Aké. De Nederlandse verdediger stond al langer op de radar van de Citizens, maar door de dreigende sanctie van de UEFA bleven de ontwikkelingen in het dossier uit. De krant meldt verder dat Bournemouth het bod op Aké niet zal weigeren, en dat de Nederlander zelf ook de overstap richting Manchester ziet zitten.

Zoals verwacht wist Borussia Dortmund het goudhaantje Jude Bellingham te strikken. De 17-jarige Engelsman, die ook het hof gemaakt werd door Manchester United, tekende een langdurig contract, dat hem naar verluidt jaarlijks 3 miljoen euro zou opleveren. Dortmund zou 25 miljoen euro neertellen om het toptalent weg te plukken bij de Engelse tweedeklasser Birmingham City.

Al Sadd maakte maandag de komst van Santi Cazorla wereldkundig. De 35-jarige middenvelder had enkele maanden geleden al voor de derde keer in zijn carrière afscheid genomen van Villarreal, waar hij er nog een ijzersterk seizoen had opzitten met elf goals en tien assists in La Liga en had vorig jaar na vier jaar afwezigheid zelfs zijn rentree gemaakt in het Spaanse nationale elftal.

Volgens Fichajes zou Arsenal FC eerstdaags een nieuw supertalent aantrekken. De 17-jarige Joelson Fernandes zou op dit moment onderweg zijn naar de Engelse hoofdstad om er zijn contract voor Arsenal te gaan tekenen. Fernandes is opgeleid bij het Portugese Sporting CP, en zou maar liefst 45 miljoen euro moeten kosten.

LEES OOK: JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Heeft Club wel een extra spits nodig?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

29
29
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

23
23
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

25
25
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

74
74
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

71
71
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

78
78
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

61
61
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

95
95
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

87
87
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

156
156
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

505
505
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

63
63
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

175
175
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

464
464
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

863
863
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

123
123
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

372
372
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

178
178
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

704
704
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

603
603
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws