TRANSFERUURTJE: 'Club wil peperdure spits, eerste miljoenentransfer City'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil peperdure spits, eerste miljoenentransfer City'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Met Bright Osayi-Samuel is een nieuwe winger op komst, maar Club Brugge zou ook nog een nieuwe spits willen aantrekken. Volgens BILD zou het vizier daarvoor onder meer op Jean-Philippe Mateta zijn gericht. Er zouden zelfs al contacten zijn gelegd met diens management. De voormalige jeugd-international van Frankrijk is wel een dure vogel, zijn club Mainz 05 zou zo'n 15 miljoen euro verlangen. Doelwit Joey Veerman liet dan weer verstaan dat hij nog geen contact had met de Bruggelingen.

RSC Anderlecht zou zijn zinnen hebben gezet op Percy Tau, maar er staan nog andere namen op de verlanglijst. Verschillende Turkse media maken immers opnieuw gewag van interesse voor Yunus Akgün. De 20-jarige flankaanvaller van Galatasaray werd ook vorige zomer al nadrukkelijk aan Paars-Wit gelinkt. Aan uitgaande zijde pronkt Hendrik Van Crombrugge volgens Voetbal International op de verlanglijst van PSV Eindhoven. De kans op een vertrek is echter klein, de doelman mag enkel voor de nodige miljoenen vertrekken.

AA Gent maakte zich afgelopen weekend nog sterk dat het Jonathan David een jaartje extra wil houden, maar dat lijkt er niet in te zitten. De Canadese aanvaller wil absoluut naar Lille OSC verkassen. Beide partijen vechten voor hun belangen, maar de kans is zeer groot dat er deze week een doorbraak gaat komen. Dat vernam onze redactie uit goede bron.

Moeskroen heeft er een zeer productieve dag opzitten. Les Hurlus maakten maandagmiddag de inkomende transfers van Matias Silvestre en Harlem Gnohéré officieel bekend en daar kwam later op de dag ook Beni Badibanga bij. Het drietal kon transfervrij op de kop getikt worden. Omdat de overname van de club pas sinds afgelopen weekend rond is, sleepten hun dossiers aan tot nu.

Jackson Porozo is grof wild op de transfermarkt. De 19-jarige verdediger, die al international werd bij Ecuador, is einde contract bij Santos. De Belgische competitie kan wel eens de volgende stap zijn. "Er hebben drie Belgische clubs geïnformeerd naar Porozo, maar meer details kan ik niet geven", laat zijn makelaar Daniel Manouchehri weten aan onze redactie.

BUITENLAND
Volgens ProFoot heeft Chelsea een bod neergelegd bij West Ham United voor middenvelder Declan Rice. De Blues zouden naast een geldbedrag ook Michy Batshuayi en/of Ross Barkley aanbieden bij de Hammers. Het is nog onduidelijk of West Ham de deal zal accepteren, al is het bod volgens het Brits medium 'niet te weigeren'. Batshuayi zou echter niet staan springen voor zo'n deal. Vooral het feit dat hij salaris moet inleveren zint hem niet.

Real Madrid hoopt al een tijdje om Gareth Bale van de hand te doen. Die geraakt immers niet meer van de bank, maar weegt wel zwaar door op het salarisbudget. Toch lijkt de Welshman helemaal nergens heen te gaan. "Hij heeft contractueel gezien nog twee jaar te gaan. Hij houdt ervan om in Madrid te wonen en hij gaat nergens heen", vertelt zaakwaarnemer Jonathan Barnett aan de BBC. Volgens La Gazzetta dello Sport heeft Real zich verder gemeld bij SS Lazio omtrent Sergej Milinkovic-Savic.

Volgens The Guardian heeft Manchester City een bod van ongeveer 40 miljoen euro neergelegd bij Bournemouth voor Nathan Aké. De Nederlandse verdediger stond al langer op de radar van de Citizens, maar door de dreigende sanctie van de UEFA bleven de ontwikkelingen in het dossier uit. De krant meldt verder dat Bournemouth het bod op Aké niet zal weigeren, en dat de Nederlander zelf ook de overstap richting Manchester ziet zitten.

Zoals verwacht wist Borussia Dortmund het goudhaantje Jude Bellingham te strikken. De 17-jarige Engelsman, die ook het hof gemaakt werd door Manchester United, tekende een langdurig contract, dat hem naar verluidt jaarlijks 3 miljoen euro zou opleveren. Dortmund zou 25 miljoen euro neertellen om het toptalent weg te plukken bij de Engelse tweedeklasser Birmingham City.

Al Sadd maakte maandag de komst van Santi Cazorla wereldkundig. De 35-jarige middenvelder had enkele maanden geleden al voor de derde keer in zijn carrière afscheid genomen van Villarreal, waar hij er nog een ijzersterk seizoen had opzitten met elf goals en tien assists in La Liga en had vorig jaar na vier jaar afwezigheid zelfs zijn rentree gemaakt in het Spaanse nationale elftal.

Volgens Fichajes zou Arsenal FC eerstdaags een nieuw supertalent aantrekken. De 17-jarige Joelson Fernandes zou op dit moment onderweg zijn naar de Engelse hoofdstad om er zijn contract voor Arsenal te gaan tekenen. Fernandes is opgeleid bij het Portugese Sporting CP, en zou maar liefst 45 miljoen euro moeten kosten.

LEES OOK: Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Heeft Club wel een extra spits nodig?

Meest recent

Transfergekte bij PSV? Bosz zet orde op zaken

Bij PSV blijft Joey Veerman dan toch en Ricardo Pepi mag ondanks een bod van 30 miljoen euro ...

3
3
‘Zulte Waregem roert zich op de markt’

Zulte Waregem en La Louvière promoveerden samen naar de Jupiler Pro League. De twee clubs ...

28
28
Ongeziene woede-uitbarsting Hasi: "Sprong een zekering"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

64
64
‘De Bruyne verbijsterd: Napoli duwt richting vertrek’

Kevin De Bruyne had zich dit anders voorgesteld. Wat een nieuw hoofdstuk moest worden, voelt plots ...

160
160
'Club Brugge duikt transfermarkt op met Furo-miljoenen'

Club Brugge staat op punt een erg straffe transfer te beklinken. Zo is Kaye Furo na amper een ...

317
317
Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

KRC Genk wil zich na de winterstop herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. Coach Nicky ...

123
123
'Anderlecht gaat los: transfergesprekken met international'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

266
266
72ste Gouden Schoen: drama voor Club Brugge in de maak?

Zondagavond is het zover, dan wordt in het Silt te Middelkerke de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. ...

334
334
'België boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

50
50
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

103
103
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

38
38
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

450
450
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

81
81
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

385
385
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

59
59
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

178
178
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

392
392
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

471
471
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

238
238
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

792
792
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

510
510
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

126
126
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

218
218
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

141
141
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

133
133

Meer sportnieuws