Transfersoap David escaleert: "In strijd met FIFA-regels"

door
Transfersoap David escaleert:

AA Gent is goed op schema voor de start van het nieuwe seizoen. Dat bewezen de Buffalo's zaterdag andermaal met een prestigieuze oefenzege tegen landskampioen en grote concurrent Club Brugge: 2-3. Een overwinning die wel wat overschaduwd werd door de transfersoap rond Jonathan David.


De Canadese aanvaller kwam zaterdag niet in actie. Het goudhaantje heeft immers zijn zinnen gezet op een transfer naar Lille OSC, iets wat hij vrijdag nog had onderstreept in een scherp interview met L'Equipe. Daarin uitte hij zijn wens om naar Rijsel te trekken en haalde hij vlijmscherp uit naar de houding van AA Gent. Maar de Buffalo's lieten zich niet zomaar doen. Daags nadien kwam preses Ivan De Witte met een tegenreactie en stelde hij onomwonden dat Gent hem gewoon nog een seizoen langer wil behouden.

En nu dreigt de soap helemaal te escaleren, want blijkbaar hebben de Oost-Vlamingen ook problemen met de manier waarop Lille dit dossier aanpakt. De Witte laat in Het Laatste Nieuws immers optekenen dat David inmiddels al op bezoek ging bij de Franse club en er zelfs contractbesprekingen hield. En dat zonder officiële toestemming van Gent. Iets wat volgens De Witte een inbreuk is op de FIFA-regels.

Een oplossing lijkt dan ook niet voor meteen. Zowel het kamp van de speler als de Gentenaren, zijn voorlopig niet bereid om toegevingen te doen. En het bod van Lille blijft tot dusver ontoereikend. Dat de Fransen op punt staan om in totaal zo'n 80 miljoen euro te vangen voor Victor Osimhen, doet Gent natuurlijk nog meer vasthouden aan de vraagprijs van 30 à 35 miljoen euro.

LEES OOK: 'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Vindt u 30 miljoen een correcte prijs voor David?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

3
3
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

67
67
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

45
45
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

18
18
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

43
43
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

336
336
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

45
45
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

490
490
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

323
323
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

20
20
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

66
66
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

136
136
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

365
365
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

188
188
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

626
626
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

504
504
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

243
243
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

64
64
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

303
303
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

54
54
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

878
878
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

195
195
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

145
145
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

56
56
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

319
319

Meer sportnieuws