Transfersoap David escaleert: "In strijd met FIFA-regels"

door
Transfersoap David escaleert:

AA Gent is goed op schema voor de start van het nieuwe seizoen. Dat bewezen de Buffalo's zaterdag andermaal met een prestigieuze oefenzege tegen landskampioen en grote concurrent Club Brugge: 2-3. Een overwinning die wel wat overschaduwd werd door de transfersoap rond Jonathan David.


De Canadese aanvaller kwam zaterdag niet in actie. Het goudhaantje heeft immers zijn zinnen gezet op een transfer naar Lille OSC, iets wat hij vrijdag nog had onderstreept in een scherp interview met L'Equipe. Daarin uitte hij zijn wens om naar Rijsel te trekken en haalde hij vlijmscherp uit naar de houding van AA Gent. Maar de Buffalo's lieten zich niet zomaar doen. Daags nadien kwam preses Ivan De Witte met een tegenreactie en stelde hij onomwonden dat Gent hem gewoon nog een seizoen langer wil behouden.

En nu dreigt de soap helemaal te escaleren, want blijkbaar hebben de Oost-Vlamingen ook problemen met de manier waarop Lille dit dossier aanpakt. De Witte laat in Het Laatste Nieuws immers optekenen dat David inmiddels al op bezoek ging bij de Franse club en er zelfs contractbesprekingen hield. En dat zonder officiële toestemming van Gent. Iets wat volgens De Witte een inbreuk is op de FIFA-regels.

Een oplossing lijkt dan ook niet voor meteen. Zowel het kamp van de speler als de Gentenaren, zijn voorlopig niet bereid om toegevingen te doen. En het bod van Lille blijft tot dusver ontoereikend. Dat de Fransen op punt staan om in totaal zo'n 80 miljoen euro te vangen voor Victor Osimhen, doet Gent natuurlijk nog meer vasthouden aan de vraagprijs van 30 à 35 miljoen euro.

LEES OOK: 'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

Vindt u 30 miljoen een correcte prijs voor David?

Meest recent

'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

13
13
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

62
62
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

67
67
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

89
89
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

27
27
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

703
703
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

29
29
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

35
35
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

250
250
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

101
101
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

165
165
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

204
204
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

47
47
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

198
198
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

353
353
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

823
823
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

151
151
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

44
44
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

406
406
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

109
109
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

581
581
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

662
662
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

454
454
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

70
70
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1131
1131

Meer sportnieuws