Transfersoap David escaleert: "In strijd met FIFA-regels"

door
Transfersoap David escaleert:

AA Gent is goed op schema voor de start van het nieuwe seizoen. Dat bewezen de Buffalo's zaterdag andermaal met een prestigieuze oefenzege tegen landskampioen en grote concurrent Club Brugge: 2-3. Een overwinning die wel wat overschaduwd werd door de transfersoap rond Jonathan David.


De Canadese aanvaller kwam zaterdag niet in actie. Het goudhaantje heeft immers zijn zinnen gezet op een transfer naar Lille OSC, iets wat hij vrijdag nog had onderstreept in een scherp interview met L'Equipe. Daarin uitte hij zijn wens om naar Rijsel te trekken en haalde hij vlijmscherp uit naar de houding van AA Gent. Maar de Buffalo's lieten zich niet zomaar doen. Daags nadien kwam preses Ivan De Witte met een tegenreactie en stelde hij onomwonden dat Gent hem gewoon nog een seizoen langer wil behouden.

En nu dreigt de soap helemaal te escaleren, want blijkbaar hebben de Oost-Vlamingen ook problemen met de manier waarop Lille dit dossier aanpakt. De Witte laat in Het Laatste Nieuws immers optekenen dat David inmiddels al op bezoek ging bij de Franse club en er zelfs contractbesprekingen hield. En dat zonder officiële toestemming van Gent. Iets wat volgens De Witte een inbreuk is op de FIFA-regels.

Een oplossing lijkt dan ook niet voor meteen. Zowel het kamp van de speler als de Gentenaren, zijn voorlopig niet bereid om toegevingen te doen. En het bod van Lille blijft tot dusver ontoereikend. Dat de Fransen op punt staan om in totaal zo'n 80 miljoen euro te vangen voor Victor Osimhen, doet Gent natuurlijk nog meer vasthouden aan de vraagprijs van 30 à 35 miljoen euro.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: huurling toont zich in Nederland

Vindt u 30 miljoen een correcte prijs voor David?

Meest recent

'Courtois haakt weer af: markante statistiek bij Duivels'

De Rode Duivels kunnen beginnen aan hun voorbereiding op de wedstrijden tegen Kazachstan en ...

27
27
Stassin velt zijn oordeel over selectie Vermant bij Duivels

De Rode Duivels verzamelden dinsdag in Tubeke om te beginnen aan de voorbereiding op de laatste ...

40
40
Schokkend verhaal: Lokeren-speler in afkickkliniek

Het gaat dit seizoen maar moeizaam voor Lokeren in de Challenger Pro League. Vorig seizoen haalde ...

33
33
Hey velt oordeel over zijn eerste jaar bij Anderlecht

Anderlecht is met een goed gevoel de interlandbreak ingegaan na een knappe zege in de kraker tegen ...

77
77
'Antwerp ziet in januari volgende sterkhouder vertrekken'

Antwerp kon vorig weekend opgelucht ademhalen na de zege tegen La Louvière, waardoor het een ...

179
179
Sterkhouder Club valt door de mand: "Was een verrassing"

Bij Club Brugge zullen ze tijdens de interlandbreak hun wonden likken na de tegenvallende prestatie ...

101
101
'Trossard in bloedvorm: transferstrijd barst weer los'

Arsenal blijft heersen in de Premier League, al liet het vorig weekend wel verrassend punten liggen ...

51
51
Jonge Duivels kennen volgende tegenstander op WK U17

De Jonge Duivels hebben vrij vlot de groepsfase van het WK U17 overleefd. Ze verloren nog hun ...

183
183
De Bilde heeft één gouden tip voor Anderlecht

De laatste kans voor Marc Coucke. Dat is toch de conclusie met de volgende nieuwe start die RSC ...

248
248
Swerts met twee kleppers extra: "Heeft iets speciaal"

De Belgische beloften spelen vrijdag in Oostenrijk een belangrijk duel richting het EK 2027. Coach ...

45
45
Keert vergeten Neerpede-parel terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht liet de afgelopen jaren héél wat talenten vertrekken. Sommigen kozen ...

388
388
'FC Barcelona schokt met transfer Rode Duivel'

FC Barcelona wil zich in januari versterken. Buitenlandse media melden dat ze aanvallend wel wat ...

188
188
Verhuurde JPL-spelers: huurling toont zich in Nederland

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

56
56
Na Stroeykens volgende RSCA-smaakmaker weldra bij Congo?

RSC Anderlecht kende geen gewelde zomermerato. Iets te veel kwantiteit en te weinig direct inzetbare ...

219
219
Preud'homme doet boekje open over werking Club NXT

In Youth We Trust. Even was het de slogan van aartsrivaal RSC Anderlecht, maar tegenwoordig trekt ...

260
260
Rode Duivels hakken Courtois-knoop definitief door

Eén zege volstaat om definitief een WK-ticket te bemachtigen, maar in het tweeluik tegen ...

106
106
De Ketelaere ontploft: pijnlijke breuk bij Duivels loert

De blessuregolf bij de Rode Duivels heeft één grote winnaar opgeleverd: Charles De ...

533
533
'Exit in januari: Genk neemt afscheid van steunpilaar'

KRC Genk heeft tot dusver een wisselvallig seizoen achter de rug, met heel wat ups en downs. Vooral ...

541
541
'Anderlecht all-in: pittig prijskaartje toptarget bekend'

De toekomst lacht RSC Anderlecht weer toe na de deugddoende zege tegen Club Brugge. Al maakt ...

395
395
Tranen bij Club-fans: Mechele deelt pakkende bekentenis

Hij is geen man van grote woorden of show, maar van daden. Van tackles, duels en trouwe dienst. ...

2014
2014
Rode Duivels blazen verzamelen: één opvallende aanwezige

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan, de voorlaatste horde richting het WK. Een ...

181
181
Club Brugge in extase: nieuwe Gouden Generatie staat op

Niet alleen het A-elftal van Club Brugge toont een ander gelaat in eigen land dan in Europa, ...

485
485
Van Looy laat kijkers in shock achter: Groot geheim onthuld

Erik Van Looy mag dan vooral bekendstaan als quizmaster van De Slimste Mens ter Wereld, de ...

218
218
Zorgen bij fans: Messi overweegt drastische beslissing

In 2022 kon Lionel Messi in Qatar eindelijk helemaal de kroon op zijn carrière zetten, want ...

77
77
Joos verrast met gewaagde voorspelling over titelkandidaat

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is intussen bijna halfweg. Daarbij herbergt de top ...

678
678

Meer sportnieuws