Zelfs Rivaldo geeft toe: "Courtois had absoluut gelijk"

1102 stemmen
Zelfs Rivaldo geeft toe:

Real Madrid veroverde donderdagavond zijn 34ste landstitel, nochtans zag het er voor door corona-onderbreking niet goed uit voor de Koninklijke. FC Barcelona was lange tijd in de running om zichzelf op te volgen als kampioen. Maar met een indrukwekkende 30 op 30 na de lockdown, wist Real de aartsrivaal alsnog te remonteren.


Iets wat niet zoveel kenners hadden durven voorspellen, behalve dan Thibaut Courtois. In het begin van de lockdown gingen in Spanje immers geluiden op om het seizoen stop te zetten en Barça, dat op dat moment aan de leiding stond, uit te roepen tot kampioen. De Rode Duivel was toen één van de eersten om hier kritiek op te geven, omdat Real in zijn ogen wel nog kans maakte op de titel en gewoonweg een betere ploeg had. Iets wat hem in Catalonië op veel kritiek kwam te staan. Bepaalde media stelden zelfs dat 'Courtois beter zijn mond kon houden'.

Maar achteraf trekt Courtois wel aan het langste eind, dat moet zelfs clubboegbeeld Rivaldo toegeven. "Het is waar dat Barcelona zelf veel heeft laten liggen, maar dan nog is Real een terechte kampioen. Ik herinner me dat Courtois zei dat het niet eerlijk zou zijn om Barça de titel zou geven indien de competitie werd stopgezet, omdat Real een betere ploeg had. En hij had absoluut gelijk. Kijk naar hoe ze de achterstand hebben omgebogen in een voorsprong van zeven punten", zei de voormalige Ballon d'Or-winnaar bij Marca.

LEES OOK: Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

🚀

Real heeft momenteel gewoon een betere selectie dan Barça ...

Meest recent

'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

1
1
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

37
37
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

50
50
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

135
135
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

179
179
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

131
131
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

123
123
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

195
195
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

183
183
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

66
66
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

46
46
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

400
400
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

201
201
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

315
315
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

156
156
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

237
237
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

111
111
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

424
424
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

184
184
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

332
332
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

238
238
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

137
137
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

160
160
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

120
120

Meer sportnieuws