Zelfs Rivaldo geeft toe: "Courtois had absoluut gelijk"

door
Zelfs Rivaldo geeft toe:

Real Madrid veroverde donderdagavond zijn 34ste landstitel, nochtans zag het er voor door corona-onderbreking niet goed uit voor de Koninklijke. FC Barcelona was lange tijd in de running om zichzelf op te volgen als kampioen. Maar met een indrukwekkende 30 op 30 na de lockdown, wist Real de aartsrivaal alsnog te remonteren.


Iets wat niet zoveel kenners hadden durven voorspellen, behalve dan Thibaut Courtois. In het begin van de lockdown gingen in Spanje immers geluiden op om het seizoen stop te zetten en Barça, dat op dat moment aan de leiding stond, uit te roepen tot kampioen. De Rode Duivel was toen één van de eersten om hier kritiek op te geven, omdat Real in zijn ogen wel nog kans maakte op de titel en gewoonweg een betere ploeg had. Iets wat hem in Catalonië op veel kritiek kwam te staan. Bepaalde media stelden zelfs dat 'Courtois beter zijn mond kon houden'.

Maar achteraf trekt Courtois wel aan het langste eind, dat moet zelfs clubboegbeeld Rivaldo toegeven. "Het is waar dat Barcelona zelf veel heeft laten liggen, maar dan nog is Real een terechte kampioen. Ik herinner me dat Courtois zei dat het niet eerlijk zou zijn om Barça de titel zou geven indien de competitie werd stopgezet, omdat Real een betere ploeg had. En hij had absoluut gelijk. Kijk naar hoe ze de achterstand hebben omgebogen in een voorsprong van zeven punten", zei de voormalige Ballon d'Or-winnaar bij Marca.

LEES OOK: Mbappé flikt het weer en trekt Real Madrid over de streep

Real heeft momenteel gewoon een betere selectie dan Barça ...

Meest recent

Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

2
2
Vanhaezebrouck kijkt emotioneel terug en is plots muisstil

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

15
15
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

131
131
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

194
194
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

45
45
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

184
184
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

106
106
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

29
29
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

194
194
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

37
37
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

516
516
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

501
501
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

220
220
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

161
161
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

182
182
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

288
288
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

287
287
Union SG overklast PSV: wat zeggen de data?

Union SG won gisteren met 1-3 van PSV. Al snel wordt gesproken over 'overklassen', maar de concrete ...

77
77
Eindelijk écht ontploffen bij Club? "Gaat allemaal sneller"

Bij Club Brugge moeten de aankopen zich nog echt gaan doorzetten. Een uitgelezen moment om zich te ...

418
418
'Clement versiert plots zéér verrassende knaltransfer'

Gaat Philippe Clement een van de komende dagen opnieuw aan de slag gaan? Het zou zomaar kunnen, want ...

290
290
Rode Duivels krijgen geweldig nieuws voor cruciale match

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op het voorbije interlandluik, want zowel tegen ...

119
119
Ploegmaat velt eerste oordeel over Lammens bij Man Utd

Voorlopig zit Senne Lammens nog in de wachtkamer bij Manchester United. Onze landgenoot werd op 1 ...

209
209
Hayen schenkt klare wijn over beschikbaarheid Seys

Club Brugge begint donderdag om 18u45 aan zijn avontuur in de Champions League met een ...

158
158
Guardiola velt straf oordeel over reünie met De Bruyne

Er staan nog heel wat interessante affiches op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

223
223
Pocognoli prikkelt Ait El Hadj na heerlijke solo

Bij Union hebben ze dinsdagnacht ongetwijfeld een feestje gebouwd na hun glorieuze debuut in de ...

63
63

Meer sportnieuws