Courtois Man van de Match: "De Redder van Real"

door
Courtois Man van de Match:

In Spanje lijkt de titelstrijd beslecht: Real Madrid trekt de twee laatste speeldagen immers in met een voorsprong van vier punten op FC Barcelona. De Koninklijke boekte maandagavond een 1-2-zege op het veld van Granada. Ook Thibaut Courtois had weer een belangrijk aandeel in deze overwinning.


De Rode Duivel werd achteraf zelfs verkozen tot 'Man van de Match' en ook in de Spaanse sportkranten is men opnieuw erg lovend over onze landgenoot. "Courtois stond er weer op het moeilijkste moment", kopt Marca bij zijn spelersbeoordelingen. "Hij slikte zijn eerste tegentreffer na 506 minuten, maar speelde verder een sleutelrol in het verzekeren van de drie punten voor Real. Zijn scherpe redding op Antonin zes minuten voor tijd was cruciaal."

Ook volgens AS was Courtois van vitaal belang voor de overwinning van de Madrilenen. "In de eerste helft maakte hij de twee kansen van Granada telkens onschadelijk. In de tweede periode kon hij weinig aan het doelpunt doen, maar hij was cruciaal met zijn redding op een volley van één van de aanvallers. Naar meer dan 500 minuten werd hij nog eens geklopt, maar deze Courtois blijft een muur."

Bij Mundo Deportivo wordt hij omschreven als 'Salvador' of de 'Redder'. "Na vijf wedstrijden slikte hij nog eens een goal, maar hij voorkwam wel puntenverlies tegen Granada." Bij SPORT tot slot, krijgt hij een score van slechts 6 op 10, maar daarmee hoort hij nog steeds bij de top van zijn team. "Aandachtig en solide, de Belg behoudt zijn goede vorm. Hij is uitstekend uit de lockdown teruggekeerd, ook al verloor hij zijn ongeslagen reeks. Met zijn redding op Antonin wist hij Real te redden."

LEES OOK: 'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Courtois moet ook 'Doelman van Jaar' worden in Europa ...

Meest recent

Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

10
10
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

17
17
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

37
37
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

61
61
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

32
32
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

326
326
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

34
34
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

45
45
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

55
55
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

315
315
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

50
50
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

130
130
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

86
86
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

234
234
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

149
149
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

288
288
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

315
315
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

236
236
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

115
115
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

170
170
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

105
105
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

146
146
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

128
128
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

183
183

Meer sportnieuws