"Allergisch voor verliezen toen ik bij Cristiano uit huis ging"

door

Nani gooide hoge ogen bij Sporting Portugal en werd overgenomen door Manchester United, waar hij samen ging spelen met zijn landgenoot Cristiano Ronaldo. De twee gingen daarnaast ook samenwonen en werden dikke maatjes.

In gesprek met The Players' Tribute vertelt de aanvaller: "Ik had nog niet gedacht aan Manchester United, maar mijn agent, Jorge Mendes, schreef alle geïnteresseerde clubs voor me op en zei: 'ik denk dat je het beste voor United kan kiezen. Ik heb gesproken met Sir Alex Ferguson (de manager destijds, red.), en hij wil jou ontwikkelen net als hij met Cristiano heeft gedaan'. Voor ik het wist, was ik in Manchester op zoek naar een huis."

Nani vervolgt: "Aanvankelijk was het de bedoeling dat ik eerst in een hotel zou gaan wonen, maar toen vroeg Jorge me: 'zou je het leuk vinden om bij Cristiano te gaan wonen?' Dus ik trok in bij hem en Anderson, die ook net naar Manchester United was gekomen. Cristiano had een zwembad, pingpongtafel, een tennisveld... en elke dag daagden we elkaar uit in een bepaald spel. Cristiano kon verliezen niet accepteren, nooit! Maar dat vonden we geweldig aan hem, en we hebben heel veel van hem geleerd. Tegen de tijd dat Anderson en ik dat huis verlieten, waren we allergisch geworden voor verliezen."

De inmiddels 33-jarige aanvaller genoot met volle teugen van zijn tijd in de Premier League: "Sir Alex was als een vader voor me. Jongens als Rio Ferdinand en Ryan Giggs hebben me zoveel goed advies gegeven. En ik ben vrienden geworden met Antonio Valencia, Fabio, Cristiano, Anderson en vele anderen."

LEES OOK: Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Is Ronaldo inzake mentaliteit een voorbeeld?

Meest recent

'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

65
65
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

116
116
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

11
11
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

25
25
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

598
598
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

192
192
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

117
117
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

108
108
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

156
156
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

52
52
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

621
621
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

290
290
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

193
193
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

158
158
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

48
48
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

759
759
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

192
192
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

302
302
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

66
66
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

227
227
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

410
410
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

149
149
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

397
397
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

64
64
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

306
306

Meer sportnieuws