"Allergisch voor verliezen toen ik bij Cristiano uit huis ging"

door

Nani gooide hoge ogen bij Sporting Portugal en werd overgenomen door Manchester United, waar hij samen ging spelen met zijn landgenoot Cristiano Ronaldo. De twee gingen daarnaast ook samenwonen en werden dikke maatjes.

In gesprek met The Players' Tribute vertelt de aanvaller: "Ik had nog niet gedacht aan Manchester United, maar mijn agent, Jorge Mendes, schreef alle geïnteresseerde clubs voor me op en zei: 'ik denk dat je het beste voor United kan kiezen. Ik heb gesproken met Sir Alex Ferguson (de manager destijds, red.), en hij wil jou ontwikkelen net als hij met Cristiano heeft gedaan'. Voor ik het wist, was ik in Manchester op zoek naar een huis."

Nani vervolgt: "Aanvankelijk was het de bedoeling dat ik eerst in een hotel zou gaan wonen, maar toen vroeg Jorge me: 'zou je het leuk vinden om bij Cristiano te gaan wonen?' Dus ik trok in bij hem en Anderson, die ook net naar Manchester United was gekomen. Cristiano had een zwembad, pingpongtafel, een tennisveld... en elke dag daagden we elkaar uit in een bepaald spel. Cristiano kon verliezen niet accepteren, nooit! Maar dat vonden we geweldig aan hem, en we hebben heel veel van hem geleerd. Tegen de tijd dat Anderson en ik dat huis verlieten, waren we allergisch geworden voor verliezen."

De inmiddels 33-jarige aanvaller genoot met volle teugen van zijn tijd in de Premier League: "Sir Alex was als een vader voor me. Jongens als Rio Ferdinand en Ryan Giggs hebben me zoveel goed advies gegeven. En ik ben vrienden geworden met Antonio Valencia, Fabio, Cristiano, Anderson en vele anderen."

LEES OOK: 'Man Utd dropt transferbom van 100 miljoen'

Is Ronaldo inzake mentaliteit een voorbeeld?

Meest recent

"Kan Ballon d'Or winnen"- Rode Duivel verbluft voetbalwereld

De Rode Duivels zullen het in de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein zonder onder ...

19
19
'Strijd De Cat helemaal los: transfergesprekken lopen al'

Met Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht opnieuw een absoluut goudklompje uit de eigen opleiding in ...

173
173
Sels of Lammens? "Hij moet in doel starten bij Duivels"

De Rode Duivels zijn donderdag afgereisd naar Kazachstan. Daar willen ze zich zaternamiddag ...

114
114
Noorwegen virtueel naar WK: krankzinnige cijfers Haaland

Het heeft er alle schijn van dat Noorwegen straks voor het eerst sinds 1998 zal deelnemen aan de ...

88
88
Vanaken reageert: opvallende woorden over De Bruyne

De Rode Duivels willen zich in de komende dagen verzekeren van hun WK-ticket, een zege tegen ...

116
116
Conte wanhoop nabij: enorme mokerslag voor Napoli

Na een serieus transferoffensief in de zomermaanden, begon SSC Napoli met behoorlijk wat ambities ...

46
46
Romelu Lukaku verrast iedereen met straffe 'carrièreswitch'

Wie dacht dat Romelu Lukaku enkel scoorde op het veld, heeft het mis. Terwijl de topschutter van de ...

37
37
'Anderlecht in shock: Europese supermacht vol voor De Cat'

De Belgische U17-lichting kruist vrijdag de degens met Portugal op het WK. Om het verschil te maken ...

522
522
Fink vindt succesdriehoek: "De hersenen van de ploeg"

KRC Genk legde een erg wisselvallig parcours af in het seizoen tot dusver. Maar de laatste weken ...

179
179
Rigaux staat op springen: dé transfer van z’n leven nabij

Dévy Rigaux staat op de drempel van een deal die écht zijn naam zal maken: ...

231
231
Code rood bij Club Brugge: Verhaeghe grijpt stevig in

Gezien de bomvolle kalender hoeft het misschien niet echt te verbazen, maar plots wordt Club ...

634
634
'DAZN loopt blauwtje: Pro League eist monsterboete'

De saga rond DAZN blijft de gemoederen beroeren. Voor het huidige seizoen lijken de uitzendingen ...

342
342
"Stop het nu!" Vandenbempt haalt hakbijl boven op televisie

Peter Vandenbempt kennen we vooral als de man die geweldig commentaar levert bij voetbalwedstrijden. ...

349
349
Hard verdict voor Vanheusden: einde carrière wenkt

Rudi Garcia moet centraal achterin straks op zoek naar een vervanger voor Zeno Debast, die ...

178
178
'Pech voor Club Brugge: prijskaartje Thiago lekt uit'

De boekhouding mag op zijn beide oren slapen bij Club Brugge, waar het nu al flink gevulde ...

389
389
“Niet te geloven!” Ruben Van Gucht onthult duister verleden

Hij is sportanker, radiostem, documentairemaker én regelmatig het onderwerp van ...

116
116
DAZN lacht in vuistje: Proximus bezorgt Pro League kater

De soap rond de mediarechten van het Belgisch voetbal duurt onverminderd voort. Terwijl er achter de ...

760
760
'Club Brugge casht bij grootmacht: deal van 50 miljoen'

De kassa blijft maar rinkelen bij Club Brugge, dat na de recordomzet van afgelopen zomer nog steeds ...

487
487
'Man Utd dropt transferbom van 100 miljoen'

Na een compleet mislukt jaar lijkt Manchester United nu weer te kunnen gaan meedraaien aan de top in ...

59
59
Cinel spreekt duidelijk over mogelijk ontslag bij Cercle

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie in de Jupiler Pro League en opmerkelijk genoeg werd er ...

345
345
'Stassin wrijft zich in de handen na transferwending'

Met Romeo Vermant haalde Rudi Garcia deze maand een nieuwe, jonge spits bij de selectie van de Rode ...

91
91
Genk troeft Spaanse clubs af en strikt talent

De voorbije jaren vergaarde de jeugdopleiding van KRC Genk een stevige reputatie, met dank aan onder ...

220
220
'Strijd helemaal los om nieuw goudhaantje Club Brugge'

Club Brugge nam de voorbije jaren een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

233
233
Mannaert opgelet: komt dit land Rode Duivels leegroven?

De Rode Duivels namen in 2025 een frisse start met Rudi Garcia als bondscoach en Vincent Mannaert ...

172
172
'Bayern pleziert Kompany met pikante transfer'

Bayern München liet vlak voor de interlandbreak voor de eerste keer dit seizoen punten liggen ...

89
89

Meer sportnieuws