'Finale tussen Beerschot en OHL wordt sowieso gespeeld'

676 stemmen
'Finale tussen Beerschot en OHL wordt sowieso gespeeld'

Het BAS liet de degradatie van Waasland-Beveren woensdag nietig verklaren en dus heerst er momenteel heel wat onduidelijkheid naar de start van komend seizoen toe. De Pro League hoopt naar het verluidt om het BAS alsnog op andere gedachten te brengen. Maar er wordt ook al geopperd om het competitieformat aan te passen.


Zo speculeert men opnieuw over het plan om naar een competitie met 18 ploegen te gaan. In dat geval zou W-B gewoon in 1A blijven en mogen ook Beerschot VA en OH Leuven, de tweede periodekampioenen in 1B, aantreden in de Jupiler Pro League. Maar daar zou KVC Westerlo dan weer een stokje kunnen voor steken. De Kemphanen stonden immers bovenaan het algemene klassement in 1B. In eerste instantie werd ook afgesproken dat wanneer de promotiefinale niet kon doorgaan, Westerlo alsnog zou promoveren. De club bekijkt nu haar mogelijkheden om eventueel juridische stappen te ondernemen.

Volgens analist Eric Van Meir is het dan ook duidelijk: welk scenario het ook zal worden, de 1B-finale tussen OHL en Beerschot zal sowieso plaatsvinden. "Als we naar een competitie met 18 gaan, zal Westerlo zeggen dat de finale gespeeld moet worden. Die wedstrijd zal dus sowieso gespeeld worden, ongeacht 16 of 18 ploegen", klonk het bij Play Sports. Collega-analist Geert De Vlieger sluit niet uit dat we zelfs naar een competitie met 17 clubs gaan, ook al zou dan wekelijks één ploeg niet in actie komen.

LEES OOK: 'Leegloop bij Club Brugge: volgend duo pakt koffers'

🚀

Is een competitie met 17 ploegen een goede oplossing?

Meest recent

Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

26
26
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

124
124
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

79
79
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

184
184
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

253
253
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

36
36
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

479
479
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

483
483
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

547
547
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

397
397
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

72
72
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

360
360
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

73
73
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

107
107
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

504
504
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

69
69
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

480
480
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

583
583
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

88
88
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

286
286
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1597
1597
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

147
147
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

235
235
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

809
809
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

1397
1397

Meer sportnieuws