'Waasland-Beveren lijkt gered, ook Westerlo maakt zich warm'

door
'Waasland-Beveren lijkt gered, ook Westerlo maakt zich warm'

Waasland-Beveren haalde dan toch zijn slag thuis bij het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS). Die oordeelden namelijk dat de Waaslanders op onterechte grond richting degradatie werden verwezen. En dat zou dan meteen ook inhouden dat er op de Freethiel volgend jaar sowieso terug JPL-voetbal zou worden gespeeld.

Althans, dat is het oordeel van hun advocaat, Tom Rombouts: "Ik zie nu maar 2 opties: ofwel een competitie met 18 ploegen (met Waasland-Beveren, OHL en Beerschot, red), ofwel een competitie met 16, maar dan met Waasland-Beveren in 1A”, is namelijk zijn gedacht. Rombouts gaat verder bij Sporza: “Er zal een nieuwe Algemene Vergadering moeten plaatsvinden. Maar deze beslissing kan men niet meer nemen. Men kan niet zeggen: we spelen de promotiefinale, maar Waasland-Beveren degradeert."

De advocaat van WB denkt aan een competitie met 18, zoals van in den beginne, maar dan bestaat de kans dat Westerlo zich nog zal roeren. Zij waren over het hele seizoen bekeken namelijk de koploper in 1B: “KVC Westerlo heeft zeker ook opnieuw een kans om in 1A opgenomen te worden”, reageerde Algemeen Manager Wim Van Hove al in HLN.

Of ze daadwerkelijk stappen zouden ondernemen bij een eventuele beslissing om naar 18 clubs te gaan in 1A wil hij echter niet gezegd hebben. Hun slaagkansen daarin lijken op voorhand bovendien behoorlijk klein te zijn, daar het van in het begin van het seizoen al duidelijk was hoe het competitieformat in 1B in elkaar stak. Maar zoals Van Hove zelf stelt: “Wie snapt er nog wat van?”

LEES OOK: Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Heeft Westerlo volgens u reden tot klagen?

Meest recent

Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

26
26
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

2
2
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

12
12
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

120
120
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

81
81
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

83
83
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

66
66
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

179
179
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

103
103
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

149
149
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

457
457
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

151
151
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

93
93
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

299
299
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

370
370
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

280
280
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

271
271
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

53
53
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

169
169
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

87
87
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

127
127
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

82
82
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

64
64
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

134
134

Meer sportnieuws