'Speelkalender kan vuilbak in, competitiestart in gevaar'

door
'Speelkalender kan vuilbak in, competitiestart in gevaar'

Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport heeft woensdagavond opnieuw een bom gelegd onder het Belgisch voetbal. Zo gaf het BAS Waasland-Beveren gelijk, waardoor het akkoord over de stopzetting van het voorbije seizoen en de competitiesamenstelling van volgend seizoen nietig werd verklaard. En dat kan verregaande gevolgen hebben.


Momenteel buigen verschillende juristen zich over de uitgebreide motivatie van het BAS, zo is het bijvoorbeeld niet duidelijk of ook de titel van Club Brugge wordt ingetrokken. Wat echter wel vast staat is dat deze uitspraak ook een grote invloed zal hebben op het komende seizoen. "Wat duidelijk is, is dat alle kalenders die zijn verschenen weer de vuilbak in kunnen. Want het lijkt me duidelijk dat je met 16 ploegen niet aan de slag kunt. Of je moet zeggen dat er geen daler en dus ook geen stijger is, maar Beerschot en Leuven zullen klaarzitten om daar weer een stokje voor te steken", zei analist Geert De Vlieger bij Play Sports.

Normaal gezien zou het nieuwe seizoen op zaterdag 8 augustus van start gaan. Maar het wordt nog een race tegen de klok om voor die datum een nieuw akkoord te vinden. Zo moet een nieuwe Algemene Vergadering plaatsvinden en daar moet ook nog eens een vereiste meerderheid gevonden zien te worden. Bovendien is er ook nog de bekerfinale, die móét voor 3 augustus afgewerkt worden. "Dat weekend van 8 augustus lijkt me te snel te komen. Of ze moeten heel snel een oplossing vinden", stelt Eric Van Meir. "Qua solidariteit gaat het de goede kant op", besluit De Vlieger cynisch.

LEES OOK: ‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Denkt u dat het nieuwe seizoen op de voorziene datum van start zal gaan?

Meest recent

‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

1
1
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

45
45
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

27
27
Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

64
64
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

457
457
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

274
274
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

269
269
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

259
259
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

114
114
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

492
492
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

413
413
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

261
261
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

158
158
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

402
402
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

212
212
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

289
289
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

81
81
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

192
192
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

441
441
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

129
129
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

42
42
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

129
129
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

448
448
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

360
360
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

137
137

Meer sportnieuws