Paniek slaat toe: Pro League organiseert crisisberaad

door
Paniek slaat toe: Pro League organiseert crisisberaad

Na de Algemene Vergadering van dinsdag en de kalendervoorstelling woensdagmiddag, leek de laatste rechte lijn richting start van het nieuwe seizoen ingezet. Maar daar besliste het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) anders over. Waasland-Beveren kreeg immers gelijk, waardoor de eerder genomen beslissingen nietig werden verklaard.


In eerste instantie leek het er op neer te komen dat het volledige akkoord over de stopzetting van het voorbije seizoen én het competitie-format van komend seizoen, niet langer geldig was. Maar het is nog niet duidelijk of ook álle beslissingen nietig verklaard zullen worden gezien het dossier specifiek over de degradatie van WB ging. Momenteel wordt de tekst van het BAS, die meer dan 100 bladzijdes telt, bestudeert door allerlei juristen. Het staat bijvoorbeeld dus niet vast of ook de beslissing om Club Brugge tot kampioen uit te roepen ongeldig wordt verklaard.

In ieder geval slaat deze beslissing in als een bom. Bij de Pro League besloot men dan ook om donderdagnamiddag een crisisvergadering te houden. "De Pro League neemt kennis van de uitspraak van het BAS. De Pro League zal reageren na de Raad van Bestuur van morgennamiddag", is alles wat men voorlopig kwijt wil.

LEES OOK: Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Gewoon naar een competitie met 18 ploegen gaan en het is opgelost ...

Meest recent

Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

10
10
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

15
15
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

43
43
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

26
26
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

50
50
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

40
40
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

10
10
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

91
91
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

115
115
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

174
174
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

99
99
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

246
246
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

81
81
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

166
166
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

127
127
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

78
78
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

225
225
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

216
216
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

196
196
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

575
575
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

181
181
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

240
240
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

643
643
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

64
64

Meer sportnieuws