'BAS zorgt voor chaos: WB blijft in 1A, Club Brugge titel kwijt?'

door
'BAS zorgt voor chaos: WB blijft in 1A, Club Brugge titel kwijt?'

Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport heeft een nieuwe bom gedropt in het Belgische voetbal. Waasland-Beveren krijgt namelijk gelijk in zijn klacht over hun, volgens hen, onterechte degradatie naar 1B. Die beslissing werd genomen op de Algemene Vergadering van 15 mei, maar wordt nu dus nietig verklaard.

En de gevolgen kunnen volgens Het Laatste Nieuws vergaand zijn. Want tegen het BAS kan namelijk geen beroep worden aangetekend. Er moet dan ook een nieuwe Algemene Vergadering komen, waarin álles opnieuw zal moeten worden beslist. Er moet dus ook opnieuw een stemming komen over de landskampioen (Club Brugge) en over het competitieformat.

De grote vraag is maar of die stemming hetzelfde resultaat zal opleveren dan op 15 mei, want intussen lijken heel wat ploegen hun kar te hebben gekeerd. Net op de dag wanneer de kalender voor volgend seizoen werd bekendgemaakt, is het dus plots terug compleet onzeker hoe de competitie er volgend seizoen zal uitzien.

De beslissing van het BAS heeft momenteel ook drastische gevolgen. Zo blijft Waasland-Beveren momenteel logischerwijs in 1A, maar is Club Brugge op dit moment ook niet meer de officiële kampioen. Het valt evenwel te verwachten dat dat laatste punt geen problemen zal opleveren op de nieuwe Algemene Vergadering, waarvoor uiteraard nog een datum moet worden gezocht.

LEES OOK: Twee debutanten bij Antwerp, Gent start met Skoras

Zal Club zijn titel behouden?

Meest recent

Twee debutanten bij Antwerp, Gent start met Skoras

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag weer een interessant duel op het programma. Zo nemen ...

18
18
Domino ingezet? DAZN bereikt eerste grote doorbraak

De Jupiler Pro League is inmiddels al 7 speeldagen ver, maar nog steeds werd geen akkoord gevonden ...

287
287
TRANSFERUURTJE: 'Drie opties Stroeykens, transferschok Frenkie'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

106
106
Anderlecht-supporters krijgen ferme veeg uit de pan

Het zijn woelige tijden in het Lotto Park. Achter de schermen staat er heel wat te veranderen en ook ...

171
171
Messi zakt pijnlijk door de grond na belachelijke misser

Lionel Messi wordt gezien als één van de beste voetballers aller tijden. De Argentijn ...

35
35
Club Brugge vernederd: Vanaken richt pijlen op arbiter

Club Brugge ging pijnlijk de mist in tegen La Louvière. Blauw-Zwart verloor met het kleinste ...

243
243
Mbappé-onthulling slaat in: pas 4 jaar geleden ontdekt

Kylian Mbappé werd al op heel jonge leeftijd een absolute superster. De flegmatieke Fransman ...

64
64
'Nachtmerrie Union: gigantische domper vlak voor PSV’

Union SG speelde afgelopen seizoen kampioen in de Jupiler Pro League en is dit seizoen te zien in de ...

78
78
Conte verrast Napoli-fans: opvallende woorden over KDB

Napoli is het seizoen uitstekend begonnen. Ook zonder Romelu Lukaku pakten de manschappen van ...

181
181
Hayen huivert: vijf Club-spelers vallen zwaar door de mand

Club Brugge kende een rampavond tegen promovendus La Louvière. De manschappen van Nicky Hayen ...

482
482
Fink laat Anderlecht nu al bibberen en beven

KRC Genk neemt het dit weekend in het Lotto Park op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers zijn de ...

412
412
Ooit dé parel van België: eeuwige belofte in 2026 naar JPL?

De afgelopen jaren braken heel wat Belgen door in het buitenland. Niet iedereen maakte het waar. ...

166
166
Hasi slijpt de messen: "Tijd dat zij opstaan"

RSC Anderlecht moet vanavond aan de bak tegen KRC Genk. Verliezen is uit den boze, want Paars-Wit ...

239
239
Nieuwe beelden van Marc Coucke roepen veel vragen op

Marc Coucke dook deze week plots op in een wel heel onverwachte context. Tussen de turbulentie bij ...

296
296
Heynen komt met héél verrassende transferupdate

Bryan Heynen is al vele jaren de trouwe soldaat bij KRC Genk. Een middenvelder waarop een coach kan ...

366
366
'Stroeykens op breken: Anderlecht zet hem voor aap'

De komedie is pijnlijk omdat ze voorspelbaar is. Anderlecht zegt dat het Mario Stroeykens wil ...

361
361
Degryse ziet twee pijnlijke blunders bij Anderlecht

Olivier Renard en Tim Borguet investeerden sinds zijn komst naar Anderlecht al voor 29 miljoen euro ...

307
307
Mechele geïrriteerd: "Vooral media die daar iets van maakt"

Club Brugge verloor verdiend van La Louvière. Alweer een povere prestatie in de Jupiler Pro ...

174
174
Genk hakt knoop door: opvallende terugkeer op komst?

Bij KRC Genk lieten ze al heel wat goede spelers doorstromen via de academie. De Limburgers hebben ...

379
379
Hasi gokt opnieuw: verrassende zet bij Anderlecht?

In het begin van de zomer bereikte ons het nieuws vanuit zeer betrouwbare bron dat dé ...

514
514
Hayen messcherp voor eigen ploeg: "Daarom verloren we"

Club Brugge heeft weer een ondermaatse wedstrijd gespeeld in de Jupiler Pro League. Dat gebeurde al ...

481
481
Monaco wél met goed gevoel naar CL dankzij oude bekende

Volgende week zijn Union en Club Brugge een eerste keer aan zet in de Champions League. In hun ...

136
136
Vanaken duidt oorzaak aan voor pijnlijke nederlaag

Club Brugge trekt met een flinke kater de Champions League in. Het leed zaterdag immers al zijn ...

440
440
Onklopbare Scherpen schat kansen Union tegen PSV in

Union trekt met een goed gevoel richting de Champions League, nadat het zaterdagavond in zijn ...

64
64
De Bruyne zet Napoli op weg naar nieuwe vlotte zege

De veelbesproken overgang van Kevin De Bruyne naar Napoli deze zomer blijkt vooralsnog een schot in ...

138
138

Meer sportnieuws