TRANSFERUURTJE: 'Transfer David in stroomversnelling, Club laat drietal gaan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Transfer David in stroomversnelling, Club laat drietal gaan'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
AA Gent had hem graag nog een seizoen gehouden, maar een vertrek van Jonathan David is onvermijdelijk geworden. En het heeft er alle schijn van dat het goudhaantje kiest voor een tussenstap in de Ligue 1. De Canadese aanvaller heeft volgens RMC Sports zelfs een persoonlijk akkoord met Lille OSC. Bij L'Equipe weet men dan weer dat de Fransen hun bod inmiddels verhoogden tot 25 miljoen euro, Gent blijft echter mikken op zo'n 30 miljoen. Mogelijk vertrekt nog een andere sterkhouder uit de Ghelamco Arena. Zo zou Sevilla FC concrete belangstelling vertonen in Elisha Owusu.

Club Brugge zal deze zomer afscheid nemen van minstens één sterkhouder. Volgens Het Laatste Nieuws wil Emmanuel Dennis absoluut een nieuwe stap zetten, het is dus wachten tot de juiste club een bod op tafel legt. Nog volgens de krant mag Kaveh Rezaei sowieso vertrekken, hij komt nu meer in de plannen voor. En ook voor Loïs Openda wordt allicht een nieuwe club gezocht. Aan inkomende zijde werd de landskampioen dan weer gelinkt aan Genk-doelwit Gideon Mensah. Maar er lijkt niet bepaald nood aan een extra linksback. Ook de Nederlandse doelman Joël Drommel blijft volgens De Telegraaf in beeld.

RSC Anderlecht zou twee aanvallers te gelde willen maken deze zomer. Ook Le Soir bevestigt dat Isaac Thelin mogelijk definitief vertrekt naar Malmö. Al zal er dan wel nog stevig onderhandeld moeten worden. RSCA zou immers op 2 miljoen euro mikken voor de spits, maar de Zweden willen voorlopig niet zover gaan. Dauda Mohammed dan weer kende een wisselvallig seizoen op huurbasis bij Esbjerg, dat degradatie niet kon voorkomen. Toch zou hij zich er in de kijker hebben gespeeld van verschillende Deense en buitenlandse ploegen. Ook hij mag definitief beschikken bij RSCA.

L'Avenir weet dat Zulte Waregem, Cercle Brugge en KAS Eupen Mamadou Koné naar de Jupiler Pro League willen halen. De 28-jarige Ivoriaanse aanvaller wordt dit seizoen uitgeleend aan Deportivo La Coruna, waar hij in de Spaanse tweede klasse goed was voor 4 goals en 4 assists in 22 wedstrijden. Koné moet weg bij Leganes, waar hij nog tot medio 2021 onder contract ligt.

La Dernière Heure bevestigt dat Al-Ain een bod heeft neergelegd om Maxime Lestienne weg te halen bij Standard. Een eerste bod van 1 miljoen euro werd geweigerd en ook een tweede van amper 1,5 miljoen euro werd meteen naar de prullenbak verwezen. De Rouches zouden om en bij de 5 miljoen euro willen voor de speler, die ze liever niet kwijt willen. Lestienne zelf zou wel openstaan voor een overgang naar het Midden-Oosten.

KV Mechelen heeft een beloftevolle aanwinst bij Anderlecht weggeplukt. Via hun officiële kanalen kondigen de Mechelaars namelijk aan dat Niklo Dailly de overstap maakt. De 18-jarige aanvaller, die het voorbije seizoen bij de beloften van Paars-Wit doorbracht, kan zowel op de flanken als centraal voorin uit de voeten en krijgt in Mechelen meteen de kans om zich te bewijzen bij de A-kern.

De volgende fraaie aanwinst voor Eupen is alweer een feit. Zoals verwacht gaat Stef Peeters aan de slag in het Kehrweg-stadion. De spelmaker wordt overgenomen van Cercle Brugge, waar hij toch één van de smaakmakers was. Naar verluidt zou met zijn transfer zo'n 700.000 euro gemoeid zijn. Volgens L'Avenir wil sportief directeur Jordi Condom daarnaast nog 4 à 5 extra versterkingen aantrekken.

BUITENLAND
De kans is groot dat Kai Havertz deze zomer nog naar de Premier League verhuist. Zo zou Chelsea FC momenteel over de beste papieren beschikken om de Bundesliga-sensatie in huis te halen. Het afhaken van Bayern München speelt daarin een grote rol, zo stelt The Guardian. De Blues zullen wel nog een akkoord moeten vinden met Bayer Leverkusen, dat volgens eerdere berichten meer dan 80 miljoen euro zou verlangen voor zijn smaakmaker.

Liverpool FC toont al een tijdje interesse in Adama Traoré, seizoensrevelatie van Wolverhampton. Toch zal de landskampioen niet te lang mogen talmen want volgens ESPN zouden ook Juventus en Manchester City in de markt zijn voor de krachtige aanvaller. Wolverhampton zou naar verluidt een vraagprijs van negentig miljoen euro hanteren.

Tanguy Ndombélé zit bij Tottenham Hotspur doorgaans op de bankt en ligt niet in de bovenste schuif bij José Mourinho, de middenvelder zou dan ook een vertrek overwegen. Volgens L'Équipe heeft de controleur zijn zaakwaarnemer aan het werk gezet. De spelersmakelaar in kwestie zou al in contact staan met FC Barcelona en Paris Saint-Germain, twee grootmachten die klaarblijkelijk wel oren hebben naar een samenwerking met Ndombélé.

De kans is reëel dat Alexandre Lacazette komende mercato vertrekt bij Arsenal FC. Atletico Madrid zou de Franse spits alvast dolgraag aan zijn selectie toevoegen. Volgens London Evening Standard zouden beide club dan ook werken aan een ruilconstructie. In dat geval zou middenvelder Thomas Partey de omgekeerde richting bewandelen. Mogelijk wordt er ook nog wat cash-geld in deze deal opgenomen.

LEES OOK: 'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

Denkt u dat Gent meer dan 30 miljoen zal vangen voor David?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

3
3
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

27
27
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

39
39
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

220
220
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

60
60
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

82
82
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

117
117
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

245
245
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

260
260
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

53
53
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

303
303
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

271
271
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

174
174
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

301
301
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

275
275
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

34
34
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

230
230
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

47
47
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

109
109
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

241
241
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

199
199
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

164
164
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

207
207
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

403
403
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

23
23

Meer sportnieuws