TRANSFERUURTJE: 'Transfer David in stroomversnelling, Club laat drietal gaan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Transfer David in stroomversnelling, Club laat drietal gaan'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
AA Gent had hem graag nog een seizoen gehouden, maar een vertrek van Jonathan David is onvermijdelijk geworden. En het heeft er alle schijn van dat het goudhaantje kiest voor een tussenstap in de Ligue 1. De Canadese aanvaller heeft volgens RMC Sports zelfs een persoonlijk akkoord met Lille OSC. Bij L'Equipe weet men dan weer dat de Fransen hun bod inmiddels verhoogden tot 25 miljoen euro, Gent blijft echter mikken op zo'n 30 miljoen. Mogelijk vertrekt nog een andere sterkhouder uit de Ghelamco Arena. Zo zou Sevilla FC concrete belangstelling vertonen in Elisha Owusu.

Club Brugge zal deze zomer afscheid nemen van minstens één sterkhouder. Volgens Het Laatste Nieuws wil Emmanuel Dennis absoluut een nieuwe stap zetten, het is dus wachten tot de juiste club een bod op tafel legt. Nog volgens de krant mag Kaveh Rezaei sowieso vertrekken, hij komt nu meer in de plannen voor. En ook voor Loïs Openda wordt allicht een nieuwe club gezocht. Aan inkomende zijde werd de landskampioen dan weer gelinkt aan Genk-doelwit Gideon Mensah. Maar er lijkt niet bepaald nood aan een extra linksback. Ook de Nederlandse doelman Joël Drommel blijft volgens De Telegraaf in beeld.

RSC Anderlecht zou twee aanvallers te gelde willen maken deze zomer. Ook Le Soir bevestigt dat Isaac Thelin mogelijk definitief vertrekt naar Malmö. Al zal er dan wel nog stevig onderhandeld moeten worden. RSCA zou immers op 2 miljoen euro mikken voor de spits, maar de Zweden willen voorlopig niet zover gaan. Dauda Mohammed dan weer kende een wisselvallig seizoen op huurbasis bij Esbjerg, dat degradatie niet kon voorkomen. Toch zou hij zich er in de kijker hebben gespeeld van verschillende Deense en buitenlandse ploegen. Ook hij mag definitief beschikken bij RSCA.

L'Avenir weet dat Zulte Waregem, Cercle Brugge en KAS Eupen Mamadou Koné naar de Jupiler Pro League willen halen. De 28-jarige Ivoriaanse aanvaller wordt dit seizoen uitgeleend aan Deportivo La Coruna, waar hij in de Spaanse tweede klasse goed was voor 4 goals en 4 assists in 22 wedstrijden. Koné moet weg bij Leganes, waar hij nog tot medio 2021 onder contract ligt.

La Dernière Heure bevestigt dat Al-Ain een bod heeft neergelegd om Maxime Lestienne weg te halen bij Standard. Een eerste bod van 1 miljoen euro werd geweigerd en ook een tweede van amper 1,5 miljoen euro werd meteen naar de prullenbak verwezen. De Rouches zouden om en bij de 5 miljoen euro willen voor de speler, die ze liever niet kwijt willen. Lestienne zelf zou wel openstaan voor een overgang naar het Midden-Oosten.

KV Mechelen heeft een beloftevolle aanwinst bij Anderlecht weggeplukt. Via hun officiële kanalen kondigen de Mechelaars namelijk aan dat Niklo Dailly de overstap maakt. De 18-jarige aanvaller, die het voorbije seizoen bij de beloften van Paars-Wit doorbracht, kan zowel op de flanken als centraal voorin uit de voeten en krijgt in Mechelen meteen de kans om zich te bewijzen bij de A-kern.

De volgende fraaie aanwinst voor Eupen is alweer een feit. Zoals verwacht gaat Stef Peeters aan de slag in het Kehrweg-stadion. De spelmaker wordt overgenomen van Cercle Brugge, waar hij toch één van de smaakmakers was. Naar verluidt zou met zijn transfer zo'n 700.000 euro gemoeid zijn. Volgens L'Avenir wil sportief directeur Jordi Condom daarnaast nog 4 à 5 extra versterkingen aantrekken.

BUITENLAND
De kans is groot dat Kai Havertz deze zomer nog naar de Premier League verhuist. Zo zou Chelsea FC momenteel over de beste papieren beschikken om de Bundesliga-sensatie in huis te halen. Het afhaken van Bayern München speelt daarin een grote rol, zo stelt The Guardian. De Blues zullen wel nog een akkoord moeten vinden met Bayer Leverkusen, dat volgens eerdere berichten meer dan 80 miljoen euro zou verlangen voor zijn smaakmaker.

Liverpool FC toont al een tijdje interesse in Adama Traoré, seizoensrevelatie van Wolverhampton. Toch zal de landskampioen niet te lang mogen talmen want volgens ESPN zouden ook Juventus en Manchester City in de markt zijn voor de krachtige aanvaller. Wolverhampton zou naar verluidt een vraagprijs van negentig miljoen euro hanteren.

Tanguy Ndombélé zit bij Tottenham Hotspur doorgaans op de bankt en ligt niet in de bovenste schuif bij José Mourinho, de middenvelder zou dan ook een vertrek overwegen. Volgens L'Équipe heeft de controleur zijn zaakwaarnemer aan het werk gezet. De spelersmakelaar in kwestie zou al in contact staan met FC Barcelona en Paris Saint-Germain, twee grootmachten die klaarblijkelijk wel oren hebben naar een samenwerking met Ndombélé.

De kans is reëel dat Alexandre Lacazette komende mercato vertrekt bij Arsenal FC. Atletico Madrid zou de Franse spits alvast dolgraag aan zijn selectie toevoegen. Volgens London Evening Standard zouden beide club dan ook werken aan een ruilconstructie. In dat geval zou middenvelder Thomas Partey de omgekeerde richting bewandelen. Mogelijk wordt er ook nog wat cash-geld in deze deal opgenomen.

LEES OOK: 'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Denkt u dat Gent meer dan 30 miljoen zal vangen voor David?

Meest recent

'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

21
21
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

94
94
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

36
36
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

38
38
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

71
71
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

73
73
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

117
117
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

277
277
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

136
136
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

316
316
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

148
148
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

89
89
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

67
67
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

529
529
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

202
202
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

74
74
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

122
122
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

126
126
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

148
148
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

191
191
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

95
95
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

100
100
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

77
77
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

181
181
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

179
179

Meer sportnieuws