Louwagie kort van stof over beslissing Club en Mannaert

door
Louwagie kort van stof over beslissing Club en Mannaert

Dinsdag zal de Algemene Vergadering van de Pro League (opnieuw) een beslissing nemen omtrent de toekomst van 1A en 1B. Aan de vooravond van de zitting heeft Club Brugge zich teruggetrokken uit de raad van bestuur van de Pro League. 

Club Brugge wil volgens Het Nieuwsblad op die manier duidelijk maken dat het afstand neemt van de huidige gang van zaken bij de raad van bestuur. Als laatste punt op de Algemene Vergadering wordt normaal gezien de nieuwe raad van bestuur verkozen. Vincent Mannaert en Club Brugge maakten de voorbije jaren steevast onderdeel uit van deze raad, maar wensen zich geen kandidaat meer te stellen. 

In een e-mail gericht aan alle clubs maakte Mannaert duidelijk dat de raad van bestuur stilaan aan 'belangentegenstelling' doet in plaats van aan 'belangenvereniging'. De sportief directeur van Club Brugge zal wel nog deel blijven uitmaken van de Algemene Vergadering, waar hij werkt aan belangrijke mediacontracten en parafiscale dossiers, stelt de krant verder. 

UPDATE 07/07

Vandaag is het alweer D-Day voor de Pro League, want er staat opnieuw een Algemene Vergadering gepland deze middag. Daarin moeten heel wat beslissingen worden genomen. Zo moet er onder meer een nieuwe Raad van Bestuur worden samengesteld. Maandag dropte Club Brugge echter een bommetje door aan te geven dat zij hiervoor geen kandidaat meer zijn.

Intussen komen de verschillende clubleiders aan voor die Algemene Vergadering, onder wie ook Michel Louwagie van AA Gent. Hij reageerde voor de micro van VTM op de beslissing van Club. “Spijtig”, antwoordde hij kort. Ook Louwagie beseft overigens dat er heel wat belangrijke knopen moeten worden doorgehakt.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

Had Club dit moeten aangeven op de vergadering zelf?

Meest recent

'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

117
117
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

247
247
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

29
29
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

196
196
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

25
25
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

368
368
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

67
67
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

309
309
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

372
372
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

511
511
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

277
277
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

538
538
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

412
412
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

194
194
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

478
478
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

621
621
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

518
518
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

118
118
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

219
219
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

301
301
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

329
329
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

488
488
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

102
102
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

491
491
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

462
462

Meer sportnieuws