Louwagie kort van stof over beslissing Club en Mannaert

door
Louwagie kort van stof over beslissing Club en Mannaert

Dinsdag zal de Algemene Vergadering van de Pro League (opnieuw) een beslissing nemen omtrent de toekomst van 1A en 1B. Aan de vooravond van de zitting heeft Club Brugge zich teruggetrokken uit de raad van bestuur van de Pro League. 

Club Brugge wil volgens Het Nieuwsblad op die manier duidelijk maken dat het afstand neemt van de huidige gang van zaken bij de raad van bestuur. Als laatste punt op de Algemene Vergadering wordt normaal gezien de nieuwe raad van bestuur verkozen. Vincent Mannaert en Club Brugge maakten de voorbije jaren steevast onderdeel uit van deze raad, maar wensen zich geen kandidaat meer te stellen. 

In een e-mail gericht aan alle clubs maakte Mannaert duidelijk dat de raad van bestuur stilaan aan 'belangentegenstelling' doet in plaats van aan 'belangenvereniging'. De sportief directeur van Club Brugge zal wel nog deel blijven uitmaken van de Algemene Vergadering, waar hij werkt aan belangrijke mediacontracten en parafiscale dossiers, stelt de krant verder. 

UPDATE 07/07

Vandaag is het alweer D-Day voor de Pro League, want er staat opnieuw een Algemene Vergadering gepland deze middag. Daarin moeten heel wat beslissingen worden genomen. Zo moet er onder meer een nieuwe Raad van Bestuur worden samengesteld. Maandag dropte Club Brugge echter een bommetje door aan te geven dat zij hiervoor geen kandidaat meer zijn.

Intussen komen de verschillende clubleiders aan voor die Algemene Vergadering, onder wie ook Michel Louwagie van AA Gent. Hij reageerde voor de micro van VTM op de beslissing van Club. “Spijtig”, antwoordde hij kort. Ook Louwagie beseft overigens dat er heel wat belangrijke knopen moeten worden doorgehakt.

LEES OOK: Leko likt wonden: AA Gent incasseert extra uppercut

Had Club dit moeten aangeven op de vergadering zelf?

Meest recent

'Anderlecht staat perplex: bliksemtransfer Nathan De Cat'

RSC Anderlecht wist afgelopen zondag eindelijk nog eens op eigen veld te winnen van Club Brugge. ...

62
62
Bondsparket roept Stijn Stijnen alwéér op het matje

Geen coach in het Belgisch voetbal die de afgelopen jaren vaker in de clinch lag met het bondsparket ...

54
54
Rampscenario bij Club Brugge: Hayen activeert Plan B

Club Brugge ging zondag vrij kansloos onderuit tegen RSC Anderlecht. In een uitzinnig Lotto Park ...

233
233
Pech voor Club Brugge: Anderlecht ontsnapt aan rood

RSC Anderlecht won zondag in eigen huis verdiend de topper van Club Brugge. Op de zege viel weinig ...

379
379
Antwerp of Ajax: Overmars hakt knoop definitief door

Dankzij een deugddoende zege tegen La Louvière is de crisis even afgewend bij Antwerp, waar ...

129
129
Na pijnlijke breuk: Ex Rik Verheye deelt pakkend bericht

Na tweeënhalf jaar eindigde onlangs het ogenschijnlijk 'sprookje' tussen Rik Verheye (38) en ...

241
241
De oplawaai te veel? Lavia krijgt triest verdict te horen

De Rode Duivels blazen deze week opnieuw verzamelen. Roméo Lavia zal echter andermaal niet ...

133
133
Club Brugge géén kampioen? Hein stelt scherpe voorwaarde

Nog één speeldag en de heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

242
242
'Garcia onverbiddelijk: pijnlijke reden niet-selectie Smets'

De Rode Duivels willen zich deze interland-periode tegen Liechtenstein en Kazachstan verzekeren van ...

706
706
'Huurdeal met optie: knaltransfer Club Brugge in januari'

Binnen een dikke anderhalve maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Een aantal Belgische ...

683
683
Napoli implodeert: De Bruyne-cijfers schokken Italië

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli de rol moeten lossen aan de top van het ...

231
231
Kopzorgen bij AA Gent: "Het was twéé keer mijn fout"

Een week na de pijnlijke afgang tegen OH Leuven, heeft AA Gent de rug ietwat kunnen rechten. De ...

270
270
'Uitstel van executie: Anderlecht zet Renard op straat'

RSC Anderlecht wist zondag voor het eerst sinds lange tijd nog eens te winnen van Club Brugge. Een ...

534
534
Lardot velt verdict over speeldag 14 in Jupiler Pro League

Afgelopen weekend werd in de Jupiler Pro League speeldag 14 afgewerkt. Naar goede gewoonte ...

150
150
Marc Degryse breekt los: "Ze moeten mij daar niet steken!"

Hij was jarenlang één van de meest elegante aanvallers van het Belgische voetbal, en ...

218
218
Boeckx & Degryse maken Club Brugge met de grond gelijk

Een paar dagen na de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge met de billen bloot op het veld van ...

464
464
De Cat reageert: nieuw contract bij Anderlecht?

RSC Anderlecht boekte zondag een fraaie zege tegen Club Brugge, met Nathan De Cat andermaal als ...

487
487
‘Arsenal in shock: Trossard gooit nu nieuwe contractbom’

Trossard duwt achter de schermen een nieuwe contractbom richting het Arsenal-bestuur. En dat amper ...

187
187
Club Brugge likt zijn wonden: Hayen met groot probleem?

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Anderlecht. Het was een zeer makke prestatie van de ...

307
307
Doku verovert Manchester City: nummer 100 met gouden randje

Jérémy Doku is dé sterspeler van de Rode Duivels. Zeker als Kevin De Bruyne en ...

67
67
Hayen verklaart waar het compleet misliep tegen Anderlecht

Club Brugge bakte er helemaal niks van tegen RSC Anderlecht. Het verloor met 1-0 en dat was meer dan ...

309
309
'Exit Yari Verschaeren: toptransfer krijgt vorm'

Yari Verschaeren lijkt stilaan richting uitgang te worden geduwd. De aanvallende middenvelder komt ...

617
617
Club NXT verrast compleet met komst ex-JPL'er

Club NXT is bezig aan een ronduit dramatisch seizoen in de Challenger Pro League. De Bruggelingen ...

205
205
Anderlecht weldra het PSG van België?

RSC Anderlecht zoekt al jaren naar prijzen. Met Kenneth Bornauw en Michael Verschueren hopen ze ...

619
619
Clement niet naar topclub: "Hij is géén kandidaat"

Ajax verloor afgelopen weekend met 2-1 van FC Utrecht. De titel lijkt nu al weg te zijn in ...

113
113

Meer sportnieuws