Standard ontdekt verrassende blikvanger: dribbelen én scoren

door
Standard ontdekt verrassende blikvanger: dribbelen én scoren

De kop is eraf voor Standard. Op de velden van de Académie wonnen de Rouches woensdag hun eerste oefenwedstrijd van het seizoen. Tegen Waremme, een club uit tweede amateur, werd vlotjes gewonnen met droge 5-0 cijfers. Daarna werd zaterdag ook gewonnen van KV Kortrijk met 3-2. Het was bij Standard vooral uitkijken naar de jongelingen die hun kans krijgen in de A-kern, en ook hoe coach Philippe Montanier zich aanpast aan zijn nieuwe werkomgeving.


YOUNGSTERS AAN ZET

Het viertal Mitchy Ntelo (19), Damjan Pavlovic (18), Michel-Ange Balikwisha (19) en Abdoul Fessal Tapsoba (18) krijgt van de Luikse clubleiding de kans om zich te tonen in de A-kern van Standard. Door de financiële toestand van de Rouches was dit eerder een noodzakelijke zet maar nieuwe coach Philippe Montanier heeft ervaring zat met het begeleiden en ontwikkelen van jong talent. De Franse coach hanteerde in zijn eerste officieuze matchen hetzelfde 4-2-3-1-systeem zoals zijn voorganger Michel Preud'homme, maar wel met andere varianten uiteraard. Daardoor lijken de posities van de flankaanvallers dit seizoen opnieuw van groot belang op Sclessin.



BALIKWISHA SCHITTERT

Deze vier jongelingen kregen tegen Waremme en Kortrijk allemaal een ruime speelgelegenheid, maar het was vooral de 21-jarige William Balikwisha, de twee jaar oudere broer van Michel-Ange, die zich in de kijker speelde én scoorde. Het voormalig jeugdproduct van RSC Anderlecht krijgt ook een nieuwe kans bij Standard na een mislukte en geslaagde uitleenbeurt bij respectievelijk Cercle Brugge en MVV Maastricht – en dat in één seizoen tijd. Toen Bernd Storck werd aangesteld op Jan Breydel was het verhaal uit voor Balikwisha, maar het jonge talent bewees het ongelijk van de Duitser bij MVV.

Standard en MVV onderhouden al jaren een uitstekende band en verschillende Luikse youngsters legden in Maastricht de basis van hun doorbraak als professioneel voetballer, denk maar aan Samy Mmaee (Sint-Truiden) en Dimitri Lavalée (1. FSV Mainz 05). In De Geusselt kwam de polyvalente flankaanvaller 7 wedstrijden in actie maar toch kon Balikwisha grondig zijn stempel drukken. In zijn 403 vergaarde speelminuten sprong de winger vooral in het oog door zijn vele én geslaagde dribbels. Maar geen enkele speler uit de Keuken Kampioen Divisie kon ook gemiddeld per wedstrijd meer geslaagde offensieve acties laten noteren dan Balikwisha. 



HET GELOOF VAN PREUD'HOMME

Dat Standard besluit om Balikwisha een nieuwe kans te geven is op zich geen grote verrassing. Als 18-jarig veelbelovend talent maakte hij in 2018 tegen Lokeren zijn debuut in de Luikse grootmacht, waarin hij prompt bedankte met een assist. Om hem verder te laten ontwikkelen leek Cercle Brugge de ideale uitvalbasis maar daar botste hij op de rigide Bernd Storck. Toenmalig Standard-coach Michel Preud'homme bleef echter geloven in de kwaliteiten waarop Balikwisha bedankte voor het vertrouwen tijdens zijn nieuwe uitleenbeurt aan MVV Maastricht. Tijdens beide uitleenbeurten werd ook telkens geen aankoopoptie vastgelegd, wat het geloof in Balikwisha alleen maar bevestigt.

En ook tijdens de voorbereiding op het komende seizoen speelt Balikwisha zich dus in de kijker, en dat voor de neus van de beleidsbepalers van Standard. Zowel tegen Waremme (twee stuks) als tegen Veeka wist Balikwisha zich op het scorebord te werken. Nieuwe coach Philippe Montanier lijkt momenteel vast te houden aan een 4-2-3-1-formatie, waardoor het profiel van Balikwisha een interessante optie kan betekenen. Misschien niet meteen als basisspeler maar wel als rotatiespeler of als back-up. Standard ontdekte tegen Waremme een potentiële blikvanger van de voorbereiding, aan Balikwisha om eindelijk zijn grote talent te bewijzen in Luik. 

LEES OOK: Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Moet Balikwisha een grote kans krijgen bij Standard?

Meest recent

Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

10
10
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

32
32
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

29
29
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

22
22
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

131
131
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

291
291
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

84
84
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

51
51
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

156
156
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

106
106
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

49
49
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

136
136
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

16
16
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

426
426
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

146
146
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

46
46
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

48
48
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

116
116
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

271
271
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

358
358
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

650
650
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

292
292
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

270
270
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

233
233
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

171
171

Meer sportnieuws