Standard ontdekt verrassende blikvanger: dribbelen én scoren

777 stemmen
Standard ontdekt verrassende blikvanger: dribbelen én scoren

De kop is eraf voor Standard. Op de velden van de Académie wonnen de Rouches woensdag hun eerste oefenwedstrijd van het seizoen. Tegen Waremme, een club uit tweede amateur, werd vlotjes gewonnen met droge 5-0 cijfers. Daarna werd zaterdag ook gewonnen van KV Kortrijk met 3-2. Het was bij Standard vooral uitkijken naar de jongelingen die hun kans krijgen in de A-kern, en ook hoe coach Philippe Montanier zich aanpast aan zijn nieuwe werkomgeving.


YOUNGSTERS AAN ZET

Het viertal Mitchy Ntelo (19), Damjan Pavlovic (18), Michel-Ange Balikwisha (19) en Abdoul Fessal Tapsoba (18) krijgt van de Luikse clubleiding de kans om zich te tonen in de A-kern van Standard. Door de financiële toestand van de Rouches was dit eerder een noodzakelijke zet maar nieuwe coach Philippe Montanier heeft ervaring zat met het begeleiden en ontwikkelen van jong talent. De Franse coach hanteerde in zijn eerste officieuze matchen hetzelfde 4-2-3-1-systeem zoals zijn voorganger Michel Preud'homme, maar wel met andere varianten uiteraard. Daardoor lijken de posities van de flankaanvallers dit seizoen opnieuw van groot belang op Sclessin.



BALIKWISHA SCHITTERT

Deze vier jongelingen kregen tegen Waremme en Kortrijk allemaal een ruime speelgelegenheid, maar het was vooral de 21-jarige William Balikwisha, de twee jaar oudere broer van Michel-Ange, die zich in de kijker speelde én scoorde. Het voormalig jeugdproduct van RSC Anderlecht krijgt ook een nieuwe kans bij Standard na een mislukte en geslaagde uitleenbeurt bij respectievelijk Cercle Brugge en MVV Maastricht – en dat in één seizoen tijd. Toen Bernd Storck werd aangesteld op Jan Breydel was het verhaal uit voor Balikwisha, maar het jonge talent bewees het ongelijk van de Duitser bij MVV.

Standard en MVV onderhouden al jaren een uitstekende band en verschillende Luikse youngsters legden in Maastricht de basis van hun doorbraak als professioneel voetballer, denk maar aan Samy Mmaee (Sint-Truiden) en Dimitri Lavalée (1. FSV Mainz 05). In De Geusselt kwam de polyvalente flankaanvaller 7 wedstrijden in actie maar toch kon Balikwisha grondig zijn stempel drukken. In zijn 403 vergaarde speelminuten sprong de winger vooral in het oog door zijn vele én geslaagde dribbels. Maar geen enkele speler uit de Keuken Kampioen Divisie kon ook gemiddeld per wedstrijd meer geslaagde offensieve acties laten noteren dan Balikwisha. 



HET GELOOF VAN PREUD'HOMME

Dat Standard besluit om Balikwisha een nieuwe kans te geven is op zich geen grote verrassing. Als 18-jarig veelbelovend talent maakte hij in 2018 tegen Lokeren zijn debuut in de Luikse grootmacht, waarin hij prompt bedankte met een assist. Om hem verder te laten ontwikkelen leek Cercle Brugge de ideale uitvalbasis maar daar botste hij op de rigide Bernd Storck. Toenmalig Standard-coach Michel Preud'homme bleef echter geloven in de kwaliteiten waarop Balikwisha bedankte voor het vertrouwen tijdens zijn nieuwe uitleenbeurt aan MVV Maastricht. Tijdens beide uitleenbeurten werd ook telkens geen aankoopoptie vastgelegd, wat het geloof in Balikwisha alleen maar bevestigt.

En ook tijdens de voorbereiding op het komende seizoen speelt Balikwisha zich dus in de kijker, en dat voor de neus van de beleidsbepalers van Standard. Zowel tegen Waremme (twee stuks) als tegen Veeka wist Balikwisha zich op het scorebord te werken. Nieuwe coach Philippe Montanier lijkt momenteel vast te houden aan een 4-2-3-1-formatie, waardoor het profiel van Balikwisha een interessante optie kan betekenen. Misschien niet meteen als basisspeler maar wel als rotatiespeler of als back-up. Standard ontdekte tegen Waremme een potentiële blikvanger van de voorbereiding, aan Balikwisha om eindelijk zijn grote talent te bewijzen in Luik. 

LEES OOK: Euvrard verrast iedereen met transfernieuws bij Standard

Moet Balikwisha een grote kans krijgen bij Standard?

Meest recent

Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

11
11
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

99
99
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

72
72
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

495
495
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

108
108
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

94
94
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

40
40
Is Club Brugge klaar? Leko met verrassend oordeel

Club Brugge verloor de supercup, toch een tegenvallertje. Coach Ivan Leko sprak na de nederlaag via ...

432
432
Euvrard verrast iedereen met transfernieuws bij Standard

Standard heeft zijn voorbereiding afgesloten met een 1-0-zege tegen het Duitse Bielefeld. Trainer ...

182
182
Tresoldi reageert na alle transferperikelen

Club Brugge verloor zijn eerste officiële match van het seizoen. Union SG won na het nemen van ...

375
375
Godts naar PSG? Cruijff en makelaar spelen open kaart

Trekt Mika Godts naar PSG? De onderhandelingen lijken weldra op te starten. Godts werd alvast gezien ...

93
93
Adriano Bertaccini smelt na hartverwarmend eerbetoon

Adriano Bertaccini kan niet alleen rekenen op de steun van de Anderlecht-fans. Ook naast het veld ...

177
177
Heeft Anderlecht plots twee spelers vastgelegd?

RSC Anderlecht maakt zich klaar voor het treffen met PAOK Saloniki, maar ook RSCA Futures is bezig ...

184
184
'Club Brugge en KRC Genk naderen: topdeal in de maak'

Club Brugge is bezig met een serieus transferoffensief. Het zou zomaar kunnen dat de Bruggelingen de ...

862
862
Van Crombrugge oogst veel kritiek na openhartig verhaal

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit momenteel op een 'dood' spoor. De voormalige ...

230
230
KV Mechelen heeft volgende miljoenendeal helemaal beet

De kassa rinkelt alweer bij KV Mechelen. De Maneblussers hebben vandaag de uitgaande transfer van ...

87
87
Lommel SK flikt het weer en shopt bij Manchester City

Lommel SK schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. De Limburgse eersteklasser ...

51
51
Anderlecht kondigt plotse vertrek van spits aan

Alweer een vertrekker bij RSC Anderlecht. Paars-Wit heeft zopas meegedeeld dat ze een aanvaller van ...

659
659
Versterking op komst bij KRC Genk? Thorup reageert

KRC Genk won een oefenpot van Top Oss met 3-1. Morgen wacht een duel tegen FC Twente. Trainer Jess ...

305
305
STVV maakt volgende uitgaande transfer bekend

STVV heeft de kern nog wat uitgedund. De Truienaars hebben een deal afgesloten met FCV Dender. Ze ...

27
27
RWDM haalt opgelucht adem: oude bekende neemt club over

RWDM zakte door alle problemen naar Eerste Nationale. De Brusselse traditieclub leek op weg naar het ...

78
78
'SK Beveren profiteert van zotte regelgeving in Qatar'

SK Beveren begint los te komen op de transfermarkt. Bob Peeters gaat ongetwijfeld nog versterking ...

355
355
'Anderlecht raast door: onderhandelingen voor international'

Met Oliver Antman heeft RSC Anderlecht zich van een vierde zomeraanwinst verzekerd. Daar blijft het ...

721
721
Union verzilvert supercup: smaakmaker terug naar JPL

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

80
80
'Napoli stuurt Noa Lang door: prijskaartje al bekend'

Ook na de trainerswissel lijkt het niet goed te komen met Noa Lang bij SSC Napoli. Volgens het ...

1111
1111

Meer sportnieuws