Standard ontdekt verrassende blikvanger: dribbelen én scoren

door
Standard ontdekt verrassende blikvanger: dribbelen én scoren

De kop is eraf voor Standard. Op de velden van de Académie wonnen de Rouches woensdag hun eerste oefenwedstrijd van het seizoen. Tegen Waremme, een club uit tweede amateur, werd vlotjes gewonnen met droge 5-0 cijfers. Daarna werd zaterdag ook gewonnen van KV Kortrijk met 3-2. Het was bij Standard vooral uitkijken naar de jongelingen die hun kans krijgen in de A-kern, en ook hoe coach Philippe Montanier zich aanpast aan zijn nieuwe werkomgeving.


YOUNGSTERS AAN ZET

Het viertal Mitchy Ntelo (19), Damjan Pavlovic (18), Michel-Ange Balikwisha (19) en Abdoul Fessal Tapsoba (18) krijgt van de Luikse clubleiding de kans om zich te tonen in de A-kern van Standard. Door de financiële toestand van de Rouches was dit eerder een noodzakelijke zet maar nieuwe coach Philippe Montanier heeft ervaring zat met het begeleiden en ontwikkelen van jong talent. De Franse coach hanteerde in zijn eerste officieuze matchen hetzelfde 4-2-3-1-systeem zoals zijn voorganger Michel Preud'homme, maar wel met andere varianten uiteraard. Daardoor lijken de posities van de flankaanvallers dit seizoen opnieuw van groot belang op Sclessin.



BALIKWISHA SCHITTERT

Deze vier jongelingen kregen tegen Waremme en Kortrijk allemaal een ruime speelgelegenheid, maar het was vooral de 21-jarige William Balikwisha, de twee jaar oudere broer van Michel-Ange, die zich in de kijker speelde én scoorde. Het voormalig jeugdproduct van RSC Anderlecht krijgt ook een nieuwe kans bij Standard na een mislukte en geslaagde uitleenbeurt bij respectievelijk Cercle Brugge en MVV Maastricht – en dat in één seizoen tijd. Toen Bernd Storck werd aangesteld op Jan Breydel was het verhaal uit voor Balikwisha, maar het jonge talent bewees het ongelijk van de Duitser bij MVV.

Standard en MVV onderhouden al jaren een uitstekende band en verschillende Luikse youngsters legden in Maastricht de basis van hun doorbraak als professioneel voetballer, denk maar aan Samy Mmaee (Sint-Truiden) en Dimitri Lavalée (1. FSV Mainz 05). In De Geusselt kwam de polyvalente flankaanvaller 7 wedstrijden in actie maar toch kon Balikwisha grondig zijn stempel drukken. In zijn 403 vergaarde speelminuten sprong de winger vooral in het oog door zijn vele én geslaagde dribbels. Maar geen enkele speler uit de Keuken Kampioen Divisie kon ook gemiddeld per wedstrijd meer geslaagde offensieve acties laten noteren dan Balikwisha. 



HET GELOOF VAN PREUD'HOMME

Dat Standard besluit om Balikwisha een nieuwe kans te geven is op zich geen grote verrassing. Als 18-jarig veelbelovend talent maakte hij in 2018 tegen Lokeren zijn debuut in de Luikse grootmacht, waarin hij prompt bedankte met een assist. Om hem verder te laten ontwikkelen leek Cercle Brugge de ideale uitvalbasis maar daar botste hij op de rigide Bernd Storck. Toenmalig Standard-coach Michel Preud'homme bleef echter geloven in de kwaliteiten waarop Balikwisha bedankte voor het vertrouwen tijdens zijn nieuwe uitleenbeurt aan MVV Maastricht. Tijdens beide uitleenbeurten werd ook telkens geen aankoopoptie vastgelegd, wat het geloof in Balikwisha alleen maar bevestigt.

En ook tijdens de voorbereiding op het komende seizoen speelt Balikwisha zich dus in de kijker, en dat voor de neus van de beleidsbepalers van Standard. Zowel tegen Waremme (twee stuks) als tegen Veeka wist Balikwisha zich op het scorebord te werken. Nieuwe coach Philippe Montanier lijkt momenteel vast te houden aan een 4-2-3-1-formatie, waardoor het profiel van Balikwisha een interessante optie kan betekenen. Misschien niet meteen als basisspeler maar wel als rotatiespeler of als back-up. Standard ontdekte tegen Waremme een potentiële blikvanger van de voorbereiding, aan Balikwisha om eindelijk zijn grote talent te bewijzen in Luik. 

LEES OOK: Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Moet Balikwisha een grote kans krijgen bij Standard?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

79
79
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

2
2
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

66
66
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

102
102
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

121
121
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

124
124
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

43
43
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

59
59
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

385
385
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

413
413
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

281
281
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

243
243
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

396
396
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

652
652
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

396
396
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

385
385
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

462
462
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

669
669
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

163
163
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

151
151
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

67
67
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

28
28
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

57
57
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

78
78
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

171
171
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

121
121

Meer sportnieuws