Mikpunt Hazard: zelfs meer geviseerd dan Messi

door
Mikpunt Hazard: zelfs meer geviseerd dan Messi

Real Madrid maakt zich zorgen over Eden Hazard. Niet over zijn vormpeil of gebrek aan efficiëntie, maar wel over de vele overtredingen die op hem worden gemaakt door zijn rechtstreekse tegenstanders in LaLiga. De Spaanse sportkrant Marca weet dat de Koninklijke bezorgd is door de harde aanpak op hun laatste Galactico en hoopt dat het scheidsrechterkorps Hazard meer in bescherming zal nemen tijdens het verder verloop van de competitie.


MET HAZARD NAAR DE TITEL  

Throwback naar 22 februari 2020. Acht dagen na zijn eerste enkelblessure tegen Celta de Vigo vierde Hazard zijn rentree in het Estadi Ciutat de Valencia van Levante. Na 66 minuten op de klok droop de Rode Duivel af met een pijnlijk grimas op het gezicht. Tegenstander Jorge Miramon gaf Hazard een onschuldig duwtje in de rug maar dat was er wél één met grote gevolgen. Een operatie en twee à drie maanden revalidatie, zo luidde het eerste verdict. Een domper voor coach Zinédine Zidane en Real Madrid, dat hoopte om dit seizoen de Spaanse landstitel te veroveren.



Door het uitbreken van de coronabreak kon Hazard echter keihard werken in de schaduw aan zijn derde comeback bij Los Blancos – in het seizoensbegin sukkelde hij ook nog met een dijblessure. Er werd luidop gehoopt dat de snelle dribbelaar alsnog een rol van betekenis kon spelen in de strijd om het kampioenschap, want voor de coronastop telde Real Madrid nog twee punten achterstand op leider en grote rivaal FC Barcelona. Door een fraaie recente 15 op 15 – mede dankzij Hazard – telt de Koninklijke momenteel al 2 punten voorsprong op de Catalanen. Een nieuwe titel leeft meer dan ooit tevoren.

MADRILEENSE DRUK OP REFS  

Voorlopig kon Hazard zijn hoge prijskaartje van 100 miljoen euro nog niet waarmaken in het Estadio Santiago Bernabeu, maar sinds zijn terugkomst in het elftal van Zidane zijn de voortekenen erg veelbelovend. En net daarom maakt men zich bij Real Madrid grote zorgen over de veelvuldige overtredingen op Hazard, die na zijn langdurige enkelblessure steeds meer naar zijn beste vorm toegroeit. Volgens de Spaanse krant Marca – die vooral Real Madrid gestemd is - zouden de tegenstanders doelbewust de enkel zoeken van Hazard, maar vaak ook gewoon te traag reageren op de vinnige acties van de snelle aanvaller.



Door de combinatie van zijn verwachte grote meerwaarde in de laatste rechte lijn voor de titel in LaLiga, en alsook door zijn blessuregeschiedenis wil men in Madrid een betere bescherming voor hun sterspeler door de scheidsrechters. Het artikel in Marca is dan ook vooral bedoeld met deze opzet voor ogen, als een soort drukkingsmiddel voor de komende zes levensbelangrijke wedstrijden. Naar verluidt zou de inhoud van dit stuk doelbewust gelekt zijn door de sportkrant met als doel de druk op te voeren in de Spaanse media. Maar de cijfers geven ook gewoon aan dat Hazard een moedwillig doelwit is in LaLiga, maar toch is enige nuance op zijn plaats.

MEER FOUTEN VOOR DE CORONASTOP

Marca benadrukt in haar artikel dat Hazard vooral na de coronabreak doelbewust aangetrapt wordt, en waarbij vooral zijn enkel geviseerd wordt. Dit seizoen werd Hazard in totaal 43 keer foutief afgestopt, wat een enorm hoog aantal is door zijn weinige 1.050 vergaarde speelminuten. Maar als we er de cijfers bijnemen van voor de coronabreak én erna, dan worden er stelselmatig minder vaak overtredingen gemaakt op Hazardinho. Tijdens zijn eerste 10 competitiewedstrijden werd hij gemiddeld 3,4 keer onreglementair gehinderd, terwijl dat na de coronabreak daalde naar 2,25 stuks.



Ook het 'zoeken' van de tegenstanders naar de enkel van Hazard moet genuanceerd worden. De speelstijl van de Rode Duivel wordt gekenmerkt door een korte maar krachtige versnelling waarmee hij graag wegdraait van zijn rechtstreekse tegenstander. En dat meestal met de opponent in zijn rug. Op die manier kan het aantrappen van zijn enkel moedwillig lijken maar het kan eveneens een logisch gevolg zijn van de speelstijl van Hazard. In de laatste partij tegen Espanyol Barcelona leek het wel meer dat eerste scenario te zijn, maar in de andere drie wedstrijden na de coronabreak valt er echter geen constante te vinden.

MEER FOUTEN DAN MESSI 

Maar over het ganse seizoen bekeken is Hazard wel één van de meest gezochte spelers in La Liga, en bij uitbreiding zelfs in Europa. Een Vlaamse krant schreef dat de som van overtredingen op Hazard niet groter is dan die op Lionel Messi. Deze stelling klopt want Hazard onderging dit seizoen 43 fouten terwijl dat bij de Argentijn hoger ligt met 55 stuks. Maar Messi werkte in LaLiga ondertussen al 2.479 minuten af, terwijl dat bij Hazard maar 1.050 is. Als we de geïncasseerde overtredingen in verhouding nemen met het aantal speelminuten dan ondergaat Hazard per wedstrijd 3,69 fouten en Messi slechts 2.



In speelminuten gezien wordt Hazard dus bijna dubbel zo vaak onreglementair gegrepen door de tegenstanders dan Messi. In LaLiga wordt enkel Rafinha (FC Barcelona en op huur bij Celta de Vigo) nog vaker afgestopt dan onze landgenoot, en dat zet de inhoud van het Marca-artikel alleen maar kracht bij. In de top dertig van de meest foutief afgestopte spelers in LaLiga dit seizoen is Messi zelfs niet te vinden, net zoals een ploegmaat van Hazard bij Real Madrid. Het benadrukt vooral de schrik die onze landgenoot aanjaagt bij de vijandelijke defensies.

NAAR HET VOORBEELD VAN NEYMAR 

Hazard is dus bij uitstek één van de meest gezochte spelers in de Spaanse competitie. Het is dan ook geen toeval dat nét hij het slachtoffer is van veelvuldige overtredingen. Met een prijskaartje van 100 miljoen euro en de bijhorende status als sterspeler zorgt voor de nodige schrik en ongerustheid bij de tegenstanders. Ook Neymar had met hetzelfde probleem te kampen tijdens zijn debuutjaar in LaLiga. In het seizoen 2013-2014 werd de Braziliaan per wedstrijd 3,97 keer foutief gehinderd, wat ongeveer hetzelfde huidige gemiddelde is als Hazard. In de laatste twee seizoenen van Neymar in Camp Nou nam dat gemiddelde echter lichtjes af naar 3,58 overtredingen per wedstrijd. Hazard weet waar hij zich kan aan verwachten in de toekomst.



In de grootste vijf Europese competities, zijnde LaLiga, Premier League, Serie A, Bundesliga en Ligue 1, zijn er slechts vier spelers die nog vaker foutief worden afgestopt dan Hazard. Uiteraard behoort Neymar (nu Paris Saint-Germain) nog steeds tot de meest gegrepen spelers op het Europese grondgebied, maar ook minder bekende goden zoals Filippo Falco (Lecce) en Roland Sallai (SC Freiburg) maken deel uit van deze bedenkelijke shortlist. De speler waar echter het meeste overtredingen worden gemaakt uit de grootste vijf Europese competities is Premier League-sensatie Jack Grealish (Aston Villa).

HAZARD MOET ONDERGAAN 

Real Madrid heeft overschot van gelijk door de veelvuldige overtredingen op Eden Hazard aan te kaarten. De Koninklijke tastte namelijk erg diep in de buidel voor onze landgenoot, die zijn beste vorm nog niet kon etaleren in het Estadio Santiago Bernabéu. In de grootste vijf Europese competities werden gemiddeld amper vier spelers vaker foutief afgestopt door hun rechtstreekse tegenstander en dat zet Los Blancos dus duidelijk aan het denken.



Het doel van Real Madrid is om Hazard beter te laten beschermen door het Spaanse scheidsrechterkorps, maar door zijn speelstijl zal hij altijd een doelwit blijven van veelvuldige overtredingen. Ook Neymar bevond zich bij FC Barcelona ooit in dezelfde situatie en veel beterschap viel er echter niet te merken in de toekomst. Voor Hazard zit er wellicht niet veel anders op dan deze overtredingen te verduren, al moeten smerige fouten uiteraard zwaar bestraft worden. Gelukkig maakt hij wel nooit zo'n scène of irritante theaterstukjes zoals Neymar.

LEES OOK: Real Madrid – Marseille zindert na: “Een grote schande!”

Zullen de refs Hazard beter beschermen?

Meest recent

Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

29
29
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

79
79
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

55
55
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

157
157
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

186
186
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

84
84
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

221
221
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

78
78
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

41
41
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

399
399
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

371
371
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

69
69
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

247
247
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

171
171
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

46
46
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

296
296
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

56
56
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

652
652
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

619
619
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

238
238
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

193
193
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

224
224
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

347
347
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

306
306
Union SG overklast PSV: wat zeggen de data?

Union SG won gisteren met 1-3 van PSV. Al snel wordt gesproken over 'overklassen', maar de concrete ...

86
86

Meer sportnieuws