De bijna-Messi: Hoe Hazard Madrid doet dromen

724 stemmen
De bijna-Messi: Hoe Hazard Madrid doet dromen

Eden Hazard is terug. In de 3-1 gewonnen thuismatch tegen Eibar liet de Rode Duivel opnieuw van zich spreken door een knappe prestatie op de mat te brengen. Als gevolg van een hardnekkige enkelblessure dateerden zijn laatste officiële speelminuten sinds 22 februari waardoor Hazardinho tegen Eibar weliswaar nog niet op volledige sterkte speelde, maar zijn 'comeback' doet alvast erg veel goeds voorspellen. Spectaculair en sensationeel was zijn optreden zondagavond nog niet, veelbelovend des te meer. 


SPAANSE MEDIA VOL LOF

De Spaanse media waren uiteraard ook opgetogen over het wederoptreden van Eden Hazard. De ster van het Belgische voetbal kon zich dit seizoen nog niet helemaal onderscheiden bij de Koninklijke, maar zijn bijdrage in de winstpartij tegen Eibar was aanzienlijk. “Hij leek wel een lentetransfer. De kroonprins, de bijna-Messi, keerde veelbelovend terug. Van zijn blessures of luiheid vorige zomer is geen spoor meer”, blikte AS terug op de prestatie van Hazard.



Ook Marca had in zijn maandagkrant enkele lovende woorden in petto voor onze landgenoot. “Hij bereidt nu al de doelpunten van zijn ploegmaats voor. Over het algemeen zag hij er ook scherp uit en toonde hij zich heel actief. Hazard was een opwindend onderdeel van de aanvalslinie.” Na drie maand en half blessureleed en een intensieve revalidatie bevindt Hazard zich uiteraard nog niet op zijn topniveau, maar zijn eerste wedstrijd na zijn langdurige inactiviteit zal de Rode Duivel ongetwijfeld een mentale opsteker bezorgen. En dat kan alleen maar voordelen bieden zijn voor Real Madrid.

HAZARD ZORGT VOOR GEVAAR

Eén schot op doel en één assist. Op het eerste zicht leek de meerwaarde van Hazard tegen Eibar eerder beperkt. Maar tijdens zijn 61 vergaarde speelminuten verrichte de talentvolle aanvaller veel kwalitatieve arbeid, en dat nog op halve kracht. Als linkeraanvaller vond Hazard een goede verstandhouding met de Braziliaanse linksachter Marcelo, maar hij kneep ook vaak naar het centrale gedeelte van het veld waar hij succesvol coöpereerde met de Duitse centrale middenvelder Toni Kroos. 



Niet toevallig speelde Hazard tegen Eibar het vaakst de bal naar beide ploegmaats, die zich het dichtst bevonden in zijn actiegebied, én kwam het meeste Madrileense gevaar via zijn kant. Maar liefst 9 aanvallen verliepen langs de linkerzijde, tegenover 6 stuks via rechts en 5 door het centrum. Het is dan ook best opvallend dat Los Blancos na minuut 61, het moment van Hazard zijn vervanging, steeds vaker kozen voor de lange bal. 

'BETER' DAN MESSI

Zondagavond toonde Hazard zich erg gretig en hongerig. En dat is ook logisch na drie maanden en half zonder wedstrijden, dé momenten bij uitstek waar hij voor leeft als voetballer. Hazard demonstreerde die 'goesting' onder meer door zijn fysieke inspanningen in de duels. Hij ging niet érg veel rechtstreekse duels aan, maar onder alle offensieve spelers bij Real Madrid was hij wel met voorsprong de meest efficiënte. Coach Zinédine Zidane zal het graag gezien hebben.



Maar zoals zijn specifieke kwaliteiten het vragen, maakte Hazard grotendeels het verschil op offensief vlak. Dat de meeste aanvallen van De Koninklijke langs zijn linkerkant passeerden is dan ook geen verrassing. Zo passte Hazard de bal erg zuiver rond, specifiek met 2,3% meer accuraatheid dan zijn seizoensgemiddelde. Als de 'bijna-Messi' werd Hazard omschreven door de Spaanse krant AS. Wel, tegen Eibar overtrof Hazardinho de Argentijnse halfgod in diens wedstrijd tegen Mallorca op het vlak van geslaagde duels én geslaagde passing.

IN DE SLIPSTREAM VAN MESSI

Hazard kon zich tijdens zijn wederoptreden tegen Eibar nog onderscheiden op twee andere facetten. Zo dribbelde de kleine aanvaller aan een hoge efficiëntie van 75%, waarbij 3 van zijn 4 gepoogde dribbels succesvol eindigden. Ter vergelijking: in het huidige seizoen van LaLiga haalde Hazard 59%, waardoor hij de vierde plaats bezet onder alle flankaanvallers. Lionel Messi staat echter twee plaatsen lager met een accuraatheid van 56%. Uiteraard staan de voetballende kwaliteiten van Messi op een buitenaards en onhaalbaar niveau, maar Hazard probeert toch zo goed mogelijk in diens slipstream terecht te komen.



De draaischijf van Real Madrid was tegen Eibar uitmuntend door zijn zuivere passing, maar Hazard koppelde dat ook een een grote dreiging en gevaar voor het vijandige doel. Hij lanceerde 3 passes naar de final third, de gevarenzone bij de tegenstander, waarvan élke bal ook met succes eindigde bij een ploegmaat. Daarmee krikte Hazard zijn seizoensgemiddelde uiteraard flink de hoogte in, waardoor hij zich – in dat onderdeel – kroont tot de beste flankaanvaller van LaLiga. Met 84% steekt hij weeral … Lionel Messi de loef af.

BEVESTIGEN TEGEN VALENCIA

De rentree van Eden Hazard was erg geruststellend voor Real Madrid. Toch werd alweer voor het ergste gevreesd nadat hij het veld verliet en daarna een zak ijs aanbracht op de rechterenkel. 'Uit voorzorg', zo klonk het. Oef. Hazard speelde tegen Eibar zonder complexen, al was het duidelijk merkbaar dat hij nog flink wat wedstrijdritme ontbeerde. Dat maakt het des te sterker dat Hazard al zo'n knappe prestatie uit zijn schoenen kon schudden én al beslissend was. Het geeft hoop in Madrid, dat twee punten achterstand telt op competitieleider FC Barcelona.



De 'bijna-Messi' maakte meteen een impact op het spel van De Koninklijke, en op die manier wordt zijn bijnaam gerechtvaardigd. Uiteraard kan Hazard niet concurreren met de heros Messi – niemand kan dat – maar zijn belang voor Real Madrid kan wel even groot worden zoals dat van Messi in Catalonië. De eerste geslaagde prestatie van Hazard na zijn langdurige blessure zet dat alleen maar kracht bij. Maar er wordt nog meer verwacht van Eden Hazard bij Real Madrid. Hazardinho moet bevestigen, en dat kan hij komende donderdag alvast doen. Dan wacht met Valencia een tegenstander van groot kaliber: een uitgelezen kans om eindelijk ook zijn stempel te drukken op LaLiga.

LEES OOK: Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Komt Eden Hazard ooit in de buurt van het niveau-Messi?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je nog beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

119
119
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

83
83
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

45
45
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

43
43
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

400
400
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

97
97
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1027
1027
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

244
244
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

92
92
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

381
381
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

374
374
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

197
197
'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De ...

320
320
Hommeles Anderlecht: Bertaccini sneert openlijk naar Taravel

Maandenlang had RSC Anderlecht uitgekeken naar de bekerfinale. Nadat het tegen Union SG wederom ...

431
431
Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een hoofdprijs gepakt en legde donderdagnamiddag beslag op ...

421
421
WK-selectie België: 'Duivel na 136 caps níét mee naar WK'

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

426
426
3 op 10 - Kranten geven vette buis aan Anderlecht-zondebok

RSC Anderlecht zal volgend jaar exact tien jaar zonder prijs zitten. Donderdag volgde een uitgelezen ...

485
485
Eregast Lukaku reageert vlak na nieuwe Anderlecht-miskleun

De tribunes van het Koning Boudewijn-stadion zaten donderdag vol met Anderlecht-vips, maar wederom ...

463
463
Krankzinnig! Het magistrale parcours van Union sinds promotie

Union SG heeft donderdag de beker van België gewonnen door RSC Anderlecht in de finale te ...

146
146
Brussel ontploft: Union laat Anderlecht achter met kater

Union heeft een zinderende bekerfinale naar zijn hand gezet. De landskampioen leek na rust de ...

125
125
LIVE BEKERFINALE: Union maakt komaf met Anderlecht

In een uitverkocht Koning Boudewijnstadon hebben Union en Anderlecht om 15 uur de bekerfinale op ...

33
33
Union bestolen in bekerfinale? Lardot velt verdict

Halfweg stond de nul nog steeds op het bord in de bekerfinale tussen Union en Anderlecht. Namens de ...

210
210
Coucke verrast met project voor ‘broekschijters’

Een zenuwachtige Marc Coucke zit op dit moment in het Heizelstadion voor de finale van de Croky Cup. ...

66
66
Bekerfinale baart muis: gebeten hond bij Anderlecht

De eerste helft van de bekerfinale tussen Union en Anderlecht zit erop. Tot dusver viel er nog maar ...

94
94
Luxeprobleem voor Leko: twee wissels bij Club Brugge?

Momenteel neemt Union het in de bekerfinale op tegen Anderlecht, maar ook in de competitie gaat het ...

566
566
Taravel kop van Jut: "En wanneer de echte opstelling?"

Voor de derde keer in vijf jaar tijd moet RSC Anderlecht zijn seizoen zien te redden in de ...

108
108

Meer sportnieuws