De bijna-Messi: Hoe Hazard Madrid doet dromen

door
De bijna-Messi: Hoe Hazard Madrid doet dromen

Eden Hazard is terug. In de 3-1 gewonnen thuismatch tegen Eibar liet de Rode Duivel opnieuw van zich spreken door een knappe prestatie op de mat te brengen. Als gevolg van een hardnekkige enkelblessure dateerden zijn laatste officiële speelminuten sinds 22 februari waardoor Hazardinho tegen Eibar weliswaar nog niet op volledige sterkte speelde, maar zijn 'comeback' doet alvast erg veel goeds voorspellen. Spectaculair en sensationeel was zijn optreden zondagavond nog niet, veelbelovend des te meer. 


SPAANSE MEDIA VOL LOF

De Spaanse media waren uiteraard ook opgetogen over het wederoptreden van Eden Hazard. De ster van het Belgische voetbal kon zich dit seizoen nog niet helemaal onderscheiden bij de Koninklijke, maar zijn bijdrage in de winstpartij tegen Eibar was aanzienlijk. “Hij leek wel een lentetransfer. De kroonprins, de bijna-Messi, keerde veelbelovend terug. Van zijn blessures of luiheid vorige zomer is geen spoor meer”, blikte AS terug op de prestatie van Hazard.



Ook Marca had in zijn maandagkrant enkele lovende woorden in petto voor onze landgenoot. “Hij bereidt nu al de doelpunten van zijn ploegmaats voor. Over het algemeen zag hij er ook scherp uit en toonde hij zich heel actief. Hazard was een opwindend onderdeel van de aanvalslinie.” Na drie maand en half blessureleed en een intensieve revalidatie bevindt Hazard zich uiteraard nog niet op zijn topniveau, maar zijn eerste wedstrijd na zijn langdurige inactiviteit zal de Rode Duivel ongetwijfeld een mentale opsteker bezorgen. En dat kan alleen maar voordelen bieden zijn voor Real Madrid.

HAZARD ZORGT VOOR GEVAAR

Eén schot op doel en één assist. Op het eerste zicht leek de meerwaarde van Hazard tegen Eibar eerder beperkt. Maar tijdens zijn 61 vergaarde speelminuten verrichte de talentvolle aanvaller veel kwalitatieve arbeid, en dat nog op halve kracht. Als linkeraanvaller vond Hazard een goede verstandhouding met de Braziliaanse linksachter Marcelo, maar hij kneep ook vaak naar het centrale gedeelte van het veld waar hij succesvol coöpereerde met de Duitse centrale middenvelder Toni Kroos. 



Niet toevallig speelde Hazard tegen Eibar het vaakst de bal naar beide ploegmaats, die zich het dichtst bevonden in zijn actiegebied, én kwam het meeste Madrileense gevaar via zijn kant. Maar liefst 9 aanvallen verliepen langs de linkerzijde, tegenover 6 stuks via rechts en 5 door het centrum. Het is dan ook best opvallend dat Los Blancos na minuut 61, het moment van Hazard zijn vervanging, steeds vaker kozen voor de lange bal. 

'BETER' DAN MESSI

Zondagavond toonde Hazard zich erg gretig en hongerig. En dat is ook logisch na drie maanden en half zonder wedstrijden, dé momenten bij uitstek waar hij voor leeft als voetballer. Hazard demonstreerde die 'goesting' onder meer door zijn fysieke inspanningen in de duels. Hij ging niet érg veel rechtstreekse duels aan, maar onder alle offensieve spelers bij Real Madrid was hij wel met voorsprong de meest efficiënte. Coach Zinédine Zidane zal het graag gezien hebben.



Maar zoals zijn specifieke kwaliteiten het vragen, maakte Hazard grotendeels het verschil op offensief vlak. Dat de meeste aanvallen van De Koninklijke langs zijn linkerkant passeerden is dan ook geen verrassing. Zo passte Hazard de bal erg zuiver rond, specifiek met 2,3% meer accuraatheid dan zijn seizoensgemiddelde. Als de 'bijna-Messi' werd Hazard omschreven door de Spaanse krant AS. Wel, tegen Eibar overtrof Hazardinho de Argentijnse halfgod in diens wedstrijd tegen Mallorca op het vlak van geslaagde duels én geslaagde passing.

IN DE SLIPSTREAM VAN MESSI

Hazard kon zich tijdens zijn wederoptreden tegen Eibar nog onderscheiden op twee andere facetten. Zo dribbelde de kleine aanvaller aan een hoge efficiëntie van 75%, waarbij 3 van zijn 4 gepoogde dribbels succesvol eindigden. Ter vergelijking: in het huidige seizoen van LaLiga haalde Hazard 59%, waardoor hij de vierde plaats bezet onder alle flankaanvallers. Lionel Messi staat echter twee plaatsen lager met een accuraatheid van 56%. Uiteraard staan de voetballende kwaliteiten van Messi op een buitenaards en onhaalbaar niveau, maar Hazard probeert toch zo goed mogelijk in diens slipstream terecht te komen.



De draaischijf van Real Madrid was tegen Eibar uitmuntend door zijn zuivere passing, maar Hazard koppelde dat ook een een grote dreiging en gevaar voor het vijandige doel. Hij lanceerde 3 passes naar de final third, de gevarenzone bij de tegenstander, waarvan élke bal ook met succes eindigde bij een ploegmaat. Daarmee krikte Hazard zijn seizoensgemiddelde uiteraard flink de hoogte in, waardoor hij zich – in dat onderdeel – kroont tot de beste flankaanvaller van LaLiga. Met 84% steekt hij weeral … Lionel Messi de loef af.

BEVESTIGEN TEGEN VALENCIA

De rentree van Eden Hazard was erg geruststellend voor Real Madrid. Toch werd alweer voor het ergste gevreesd nadat hij het veld verliet en daarna een zak ijs aanbracht op de rechterenkel. 'Uit voorzorg', zo klonk het. Oef. Hazard speelde tegen Eibar zonder complexen, al was het duidelijk merkbaar dat hij nog flink wat wedstrijdritme ontbeerde. Dat maakt het des te sterker dat Hazard al zo'n knappe prestatie uit zijn schoenen kon schudden én al beslissend was. Het geeft hoop in Madrid, dat twee punten achterstand telt op competitieleider FC Barcelona.



De 'bijna-Messi' maakte meteen een impact op het spel van De Koninklijke, en op die manier wordt zijn bijnaam gerechtvaardigd. Uiteraard kan Hazard niet concurreren met de heros Messi – niemand kan dat – maar zijn belang voor Real Madrid kan wel even groot worden zoals dat van Messi in Catalonië. De eerste geslaagde prestatie van Hazard na zijn langdurige blessure zet dat alleen maar kracht bij. Maar er wordt nog meer verwacht van Eden Hazard bij Real Madrid. Hazardinho moet bevestigen, en dat kan hij komende donderdag alvast doen. Dan wacht met Valencia een tegenstander van groot kaliber: een uitgelezen kans om eindelijk ook zijn stempel te drukken op LaLiga.

LEES OOK: ‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Komt Eden Hazard ooit in de buurt van het niveau-Messi?

Meest recent

'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

4
4
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

60
60
'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

164
164
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

323
323
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

131
131
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

32
32
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

202
202
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

120
120
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

96
96
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

177
177
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

68
68
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

298
298
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

273
273
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

284
284
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

650
650
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

99
99
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

346
346
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

497
497
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

106
106
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

375
375
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

264
264
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

606
606
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

327
327
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

463
463
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

423
423

Meer sportnieuws