Barça bevestigt: Arthur voor 72 miljoen naar Juventus

door
Barça bevestigt: Arthur voor 72 miljoen naar Juventus

De transfer die al weken in de lucht hing is nu ook officieel rond: middenvelder Arthur verlaat FC Barcelona en zet zijn carrière voort bij Juventus. De Oude Dame betaalt daarvoor 72 miljoen euro, met nog eens 10 miljoen euro aan variabelen. De Braziliaan werkt het huidige seizoen wel nog af bij de Catalanen.


Juventus en Barcelona onderhandelden al een tijdje om deze transfer. Oorspronkelijk had Arthur naar verluidt geen trek in een vertrek op Camp Nou, maar de recente ontwikkelingen binnen de club deden hem van gedacht veranderen. Afgelopen weekend reisde hij dan ook af naar Turijn voor zijn medische proeven en die bleken dus een succes. Hij mag het seizoen wel afwerken bij Barça, al is het niet duidelijk of dat ook geldt voor de eindronde van de Champions League in augustus.

In totaal zou Juve tot 82 miljoen euro kunnen betalen voor de Braziliaan. Maar de verwachting is dat een deel van dat geld nog zal terugstromen naar de Italianen. Miralem Pjanic maakt immers zo goed als zeker de omgekeerde beweging. De details van die transfer moeten nog wel naar buiten komen. De verwachting is dat er met deze overeenkomst een lager bedrag gemoeid is, waardoor Barça toch een bepaalde geldsom overhoudt aan de hele operatie.

LEES OOK: ‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

72 miljoen is een correcte prijs voor Arthur ...

Meest recent

'Furo zorgt voor enorme plottwist bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

1
1
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

39
39
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

265
265
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

225
225
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

72
72
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

84
84
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

93
93
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

94
94
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

162
162
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

355
355
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

162
162
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

350
350
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

169
169
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

102
102
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

82
82
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

562
562
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

215
215
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

77
77
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

128
128
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

131
131
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

162
162
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

206
206
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

101
101
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

102
102
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

81
81

Meer sportnieuws