Anderlecht wil target van Standard: doublure voor Roofe?

1675
Anderlecht wil target van Standard: doublure voor Roofe?

RSC Anderlecht zet zijn zoektocht naar nieuwe aanwinsten onverwijld verder. Sporting zou namelijk dicht bij de komst staan van linksachter Bogdan Mykhaylychenko, en volgens het doorgaans betrouwbare Duitse medium Kicker werd er een bod uitgebracht op Jae-Sung Lee. De 27-jarige Zuid-Koreaan is met 10 treffers de clubtopschutter van Holstein Kiel, dat in de 2. Bundesliga uitkomt. 


OPVALLEN OP HET WK 2018

Jae-Sung Lee is vooral een grote naam in Zuid-Korea. De 49-voudige international won 4 titels met Jeonbuk Motors in de Koreaanse K League 1, waar hij in 2017 uitgeroepen tot Most Valuable Player van deze competitie. Ook op het WK 2018 in Rusland tekende Lee als basisspeler present met zijn thuisland. De Zuid-Koreanen werden in de groepsfase reeds uitgeschakeld, maar er werd wél gewonnen tegen Duitsland en in deze partij wekte Lee de interesse van de Duitse tweedeklasser Holstein Kiel. In de havenstad liet hij de voorbije twee seizoenen een grote indruk na, wat aldus de interesse aanwakkerde van RSC Anderlecht.



STANDARD WAS EERST 

Maar Sporting was niet de eerste Belgische club die Lee in haar vizier had staan. Tijdens de zomermercato van 2019 meldde Sudpresse namelijk dat Standard concrete interesse toonde in de Zuid-Koreaan. Het lijkt echter onwaarschijnlijk dat de Rouches zich opnieuw zullen melden voor Lee, gezien de financiële situatie op Sclessin. Toen speelde Lee doorgaans als aanvallende middenvelder of nummer tien, maar sinds het kalenderjaar 2020 acteert de technisch vaardige speler doorgaans als centrale aanvaller. Lee staat vooral te boek als een offensieve allrounder en als de uitgesproken beste voetballer van Holstein Kiel, een grijze middenmoter uit de 2. Bundesliga. Als aanvallende middenvelder vindt Lee gemakkelijk de weg naar het doel, maar als centrale aanvaller lijkt hij zijn ploeg nét iets extra's bij te brengen.

VOETBALLENDE NUMMER NEGEN

Dit seizoen wordt Lee in speelminuten vaker uitgespeeld als centrale aanvaller dan als aanvallende middenvelder. Zijn techniek, vista en voetballend vermogen komen hoger op het veld stukken beter tot uiting, en misschien zal dat Anderlecht wel overtuigd hebben tijdens hun scouting. Als aanvallende middenvelder was Lee namelijk een aantrekkelijke en belangrijke speler, maar hij had moeite met efficiëntie in zijn spel. En die efficiëntie vindt Lee wel terug in de rol als centrale aanvaller. 



Zo staat de Zuid-Koreaan bijvoorbeeld in de top vijf onder de centrale spitsen in de 2. Bundesliga op het gebied van slimme passes, passes naar de final third én doorsteekpasses. Lee bezit dus het profiel van een voetballende nummer negen, het type-spits waar Vincent Kompany dus een zwak voor heeft. Op het vlak van algemene passing eindigt Lee zelfs als tweede beste centrale spits van de competitie. Met 80,33% geslaagde passes doet hij enkele procenten beter dan Kemar Roofe, de huidige 'valse nummer negen' van Anderlecht.

ROOFE OUT, LEE IN? 

In de zoektocht naar versterkingen voor volgend seizoen lijkt Anderlecht vooral te loeren naar voetballend vermogen. Ook het profiel van Jae-Sung Lee beantwoordt daarmee aan de gevraagde eisen van de Paars-Witte scouting. Als middenvelder zal de Zuid-Koreaan mogelijk te licht uitvallen in het Lotto Park, maar als valse nummer negen – de huidige rol van Kemar Roofe – beschikt Lee duidelijk over de juiste kwaliteiten. De marktwaarde van de Holstein Kiel-vedette bedraagt momenteel 1,6 miljoen euro, terwijl Rangers FC naar verluidt wel graten ziet in de komst van Roofe, die volgens Transfermarkt.de een kapitaal van 4,5 miljoen euro vertegenwoordigt. Sluit Anderlecht straks sportief én financieel twee goede deals? 

LEES OOK: Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Lee in, Roofe out: zou dit een goede zet zijn van Anderlecht?

Meest recent

Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

121
121
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

11
11
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

86
86
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

85
85
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

48
48
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

117
117
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

79
79
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

188
188
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

211
211
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

156
156
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

57
57
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

329
329
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

143
143
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

350
350
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

79
79
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

266
266
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

294
294
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

320
320
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

136
136
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

317
317
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

552
552
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

579
579
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

195
195
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

138
138
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

393
393

Meer sportnieuws