Anderlecht wil target van Standard: doublure voor Roofe?

door
Anderlecht wil target van Standard: doublure voor Roofe?

RSC Anderlecht zet zijn zoektocht naar nieuwe aanwinsten onverwijld verder. Sporting zou namelijk dicht bij de komst staan van linksachter Bogdan Mykhaylychenko, en volgens het doorgaans betrouwbare Duitse medium Kicker werd er een bod uitgebracht op Jae-Sung Lee. De 27-jarige Zuid-Koreaan is met 10 treffers de clubtopschutter van Holstein Kiel, dat in de 2. Bundesliga uitkomt. 


OPVALLEN OP HET WK 2018

Jae-Sung Lee is vooral een grote naam in Zuid-Korea. De 49-voudige international won 4 titels met Jeonbuk Motors in de Koreaanse K League 1, waar hij in 2017 uitgeroepen tot Most Valuable Player van deze competitie. Ook op het WK 2018 in Rusland tekende Lee als basisspeler present met zijn thuisland. De Zuid-Koreanen werden in de groepsfase reeds uitgeschakeld, maar er werd wél gewonnen tegen Duitsland en in deze partij wekte Lee de interesse van de Duitse tweedeklasser Holstein Kiel. In de havenstad liet hij de voorbije twee seizoenen een grote indruk na, wat aldus de interesse aanwakkerde van RSC Anderlecht.



STANDARD WAS EERST 

Maar Sporting was niet de eerste Belgische club die Lee in haar vizier had staan. Tijdens de zomermercato van 2019 meldde Sudpresse namelijk dat Standard concrete interesse toonde in de Zuid-Koreaan. Het lijkt echter onwaarschijnlijk dat de Rouches zich opnieuw zullen melden voor Lee, gezien de financiële situatie op Sclessin. Toen speelde Lee doorgaans als aanvallende middenvelder of nummer tien, maar sinds het kalenderjaar 2020 acteert de technisch vaardige speler doorgaans als centrale aanvaller. Lee staat vooral te boek als een offensieve allrounder en als de uitgesproken beste voetballer van Holstein Kiel, een grijze middenmoter uit de 2. Bundesliga. Als aanvallende middenvelder vindt Lee gemakkelijk de weg naar het doel, maar als centrale aanvaller lijkt hij zijn ploeg nét iets extra's bij te brengen.

VOETBALLENDE NUMMER NEGEN

Dit seizoen wordt Lee in speelminuten vaker uitgespeeld als centrale aanvaller dan als aanvallende middenvelder. Zijn techniek, vista en voetballend vermogen komen hoger op het veld stukken beter tot uiting, en misschien zal dat Anderlecht wel overtuigd hebben tijdens hun scouting. Als aanvallende middenvelder was Lee namelijk een aantrekkelijke en belangrijke speler, maar hij had moeite met efficiëntie in zijn spel. En die efficiëntie vindt Lee wel terug in de rol als centrale aanvaller. 



Zo staat de Zuid-Koreaan bijvoorbeeld in de top vijf onder de centrale spitsen in de 2. Bundesliga op het gebied van slimme passes, passes naar de final third én doorsteekpasses. Lee bezit dus het profiel van een voetballende nummer negen, het type-spits waar Vincent Kompany dus een zwak voor heeft. Op het vlak van algemene passing eindigt Lee zelfs als tweede beste centrale spits van de competitie. Met 80,33% geslaagde passes doet hij enkele procenten beter dan Kemar Roofe, de huidige 'valse nummer negen' van Anderlecht.

ROOFE OUT, LEE IN? 

In de zoektocht naar versterkingen voor volgend seizoen lijkt Anderlecht vooral te loeren naar voetballend vermogen. Ook het profiel van Jae-Sung Lee beantwoordt daarmee aan de gevraagde eisen van de Paars-Witte scouting. Als middenvelder zal de Zuid-Koreaan mogelijk te licht uitvallen in het Lotto Park, maar als valse nummer negen – de huidige rol van Kemar Roofe – beschikt Lee duidelijk over de juiste kwaliteiten. De marktwaarde van de Holstein Kiel-vedette bedraagt momenteel 1,6 miljoen euro, terwijl Rangers FC naar verluidt wel graten ziet in de komst van Roofe, die volgens Transfermarkt.de een kapitaal van 4,5 miljoen euro vertegenwoordigt. Sluit Anderlecht straks sportief én financieel twee goede deals? 

LEES OOK: Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Lee in, Roofe out: zou dit een goede zet zijn van Anderlecht?

Meest recent

'Union in shock: kampioenenmaker maakt verrassende transfer'

Nadat het drie keer net misgegrepen had, wist Union zich afgelopen seizoen eindelijk tot ...

27
27
Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

Na de dramatische play-offs kende AA Gent in het begin van de zomer geen genade: slechts weken na ...

41
41
'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

90
90
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

178
178
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

506
506
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

93
93
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

288
288
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

197
197
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1502
1502
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

162
162
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

206
206
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

300
300
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

332
332
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

456
456
'Toptransfer Tolu: grootmacht meldt zich in Genk'

KRC Genk rondde deze week de miljoenentransfer van Christopher Bonsu Baah naar Saudi-Arabië af. ...

610
610
'Strijd om Rode Duivel barst los: Club Brugge gaat all-in'

Club Brugge wist de voorbije dagen enkele grote uitgaande deals te beklinken en er staan nog ...

1089
1089
'Tottenham gaat volledig los: 134 miljoen op 24 uur tijd'

Ondanks een behoorlijk dramatisch seizoen in eigen land, mag Tottenham Hotspur in de komende ...

156
156
'Bliksemvertrek Simic krijgt vorm: eerste contacten gelegd'

RSC Anderlecht haalde al een zestal aanwinsten voor komend seizoen in huis en speurt naar nog meer ...

612
612
Transfergeweld CPL: deals bij Beerschot, Lommel, KVK én RWDM

Binnen een tweetal maken trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang. De ploegen uit de Challenger ...

124
124
'Alonso eist transferbom bij Real na gigantisch PSG-fiasco'

Het wereldkampioenschap voor clubs is uitgedraaid op een sisser voor Real Madrid. De Koninklijke ...

314
314
Transfergekte bij Club Brugge: paparazzi achtervolgt Madou

Ardon Jashari mag zijn droomtransfer naar AC Milan voorlopig op zijn buik schrijven. Toch werd het ...

743
743
'Overmars slaat toe: toptarget geeft jawoord aan Antwerp'

Na een lange adempauze schakelt Antwerp stilaan opnieuw een versnelling hoger op de transfermarkt, ...

595
595
'Grote schoonmaak in Anderlecht: Renard likt wonden'

Hoewel de kassa tot dusver nog niet rinkelde bij RSC Anderlecht bleef Olivier Renard niet bij de ...

778
778
'Doorbraak op til: bestuur Club Brugge gespot in Milaan'

Behoudens een astronomische som blijkt Club Brugge voorlopig niet bereid om Ardon Jashari naar AC ...

679
679
'Overmars draait overuren: verlanglijstje Antwerp bekend'

Naar jaarlijkse traditie belooft de Bosuil ook deze zomer weer een duiventil te worden. Tot dusver ...

381
381

Meer sportnieuws