Anderlecht wil target van Standard: doublure voor Roofe?

1675 stemmen
Anderlecht wil target van Standard: doublure voor Roofe?

RSC Anderlecht zet zijn zoektocht naar nieuwe aanwinsten onverwijld verder. Sporting zou namelijk dicht bij de komst staan van linksachter Bogdan Mykhaylychenko, en volgens het doorgaans betrouwbare Duitse medium Kicker werd er een bod uitgebracht op Jae-Sung Lee. De 27-jarige Zuid-Koreaan is met 10 treffers de clubtopschutter van Holstein Kiel, dat in de 2. Bundesliga uitkomt. 


OPVALLEN OP HET WK 2018

Jae-Sung Lee is vooral een grote naam in Zuid-Korea. De 49-voudige international won 4 titels met Jeonbuk Motors in de Koreaanse K League 1, waar hij in 2017 uitgeroepen tot Most Valuable Player van deze competitie. Ook op het WK 2018 in Rusland tekende Lee als basisspeler present met zijn thuisland. De Zuid-Koreanen werden in de groepsfase reeds uitgeschakeld, maar er werd wél gewonnen tegen Duitsland en in deze partij wekte Lee de interesse van de Duitse tweedeklasser Holstein Kiel. In de havenstad liet hij de voorbije twee seizoenen een grote indruk na, wat aldus de interesse aanwakkerde van RSC Anderlecht.



STANDARD WAS EERST 

Maar Sporting was niet de eerste Belgische club die Lee in haar vizier had staan. Tijdens de zomermercato van 2019 meldde Sudpresse namelijk dat Standard concrete interesse toonde in de Zuid-Koreaan. Het lijkt echter onwaarschijnlijk dat de Rouches zich opnieuw zullen melden voor Lee, gezien de financiële situatie op Sclessin. Toen speelde Lee doorgaans als aanvallende middenvelder of nummer tien, maar sinds het kalenderjaar 2020 acteert de technisch vaardige speler doorgaans als centrale aanvaller. Lee staat vooral te boek als een offensieve allrounder en als de uitgesproken beste voetballer van Holstein Kiel, een grijze middenmoter uit de 2. Bundesliga. Als aanvallende middenvelder vindt Lee gemakkelijk de weg naar het doel, maar als centrale aanvaller lijkt hij zijn ploeg nét iets extra's bij te brengen.

VOETBALLENDE NUMMER NEGEN

Dit seizoen wordt Lee in speelminuten vaker uitgespeeld als centrale aanvaller dan als aanvallende middenvelder. Zijn techniek, vista en voetballend vermogen komen hoger op het veld stukken beter tot uiting, en misschien zal dat Anderlecht wel overtuigd hebben tijdens hun scouting. Als aanvallende middenvelder was Lee namelijk een aantrekkelijke en belangrijke speler, maar hij had moeite met efficiëntie in zijn spel. En die efficiëntie vindt Lee wel terug in de rol als centrale aanvaller. 



Zo staat de Zuid-Koreaan bijvoorbeeld in de top vijf onder de centrale spitsen in de 2. Bundesliga op het gebied van slimme passes, passes naar de final third én doorsteekpasses. Lee bezit dus het profiel van een voetballende nummer negen, het type-spits waar Vincent Kompany dus een zwak voor heeft. Op het vlak van algemene passing eindigt Lee zelfs als tweede beste centrale spits van de competitie. Met 80,33% geslaagde passes doet hij enkele procenten beter dan Kemar Roofe, de huidige 'valse nummer negen' van Anderlecht.

ROOFE OUT, LEE IN? 

In de zoektocht naar versterkingen voor volgend seizoen lijkt Anderlecht vooral te loeren naar voetballend vermogen. Ook het profiel van Jae-Sung Lee beantwoordt daarmee aan de gevraagde eisen van de Paars-Witte scouting. Als middenvelder zal de Zuid-Koreaan mogelijk te licht uitvallen in het Lotto Park, maar als valse nummer negen – de huidige rol van Kemar Roofe – beschikt Lee duidelijk over de juiste kwaliteiten. De marktwaarde van de Holstein Kiel-vedette bedraagt momenteel 1,6 miljoen euro, terwijl Rangers FC naar verluidt wel graten ziet in de komst van Roofe, die volgens Transfermarkt.de een kapitaal van 4,5 miljoen euro vertegenwoordigt. Sluit Anderlecht straks sportief én financieel twee goede deals? 

LEES OOK: T2 of vertrekken? Taravel licht tipje van de sluier

Lee in, Roofe out: zou dit een goede zet zijn van Anderlecht?

Meest recent

Knelpuntpositie ingevuld: Garcia zet nieuwe Duivel klaar

De Rode Duivels zijn zich in Tubeke volop aan het klaarstomen voor het WK. In de Verenigde Staten ...

18
18
'Standard werkt aan straffe terugkeer jeugdproduct'

Standard eindigde het seizoen met een grote ontgoocheling, want op de slotspeeldag gaf het de ...

28
28
Westerlo baalt: sterkhouder kondigt vertrek aan

Westerlo is de voorbije jaren uitgegroeid tot een handelshuis. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

25
25
'Jawoord gegeven: Union op zucht van eerste knaltransfer'

De kassa zal deze zomer weer fors gaan rinkelen bij Union, zoveel lijkt zeker. De Brusselaars deden ...

87
87
'Anderlecht meldt zich opnieuw voor topschutter'

Anderlecht staat na een ontgoochelend seizoenseinde voor een belangrijke zomer. De play-offs maakten ...

181
181
TRANSFERUURTJE: 'Straffe dubbeldeal Barça, exit Pocognoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

135
135
Topseizoen Lammens: grote eer in Engeland lonkt

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United. De doelman kreeg nog ...

76
76
KV Mechelen pakt plots uit met terugkeer toptalent

KV Mechelen wist dit seizoen de Champions Play-Offs te bereiken, maar daar kon het geen potten ...

74
74
Anderlecht lijkt na update volgende WK-ganger te hebben

Op het WK in Qatar had Anderlecht nog drie vertegenwoordigers, maar dat aantal zal Paars-Wit op de ...

126
126
Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Een korte boodschap van Brandon Mechele heeft heel wat Club Brugge-supporters aan het denken gezet. ...

212
212
Charleroi kondigt drie vertrekkers aan

Bij Charleroi blikken ze terug op een toch wel ontgoochelend seizoen. In de winter leken ze nog op ...

32
32
Klap voor Coucke: fraudeproces RSCA wéér maanden uitgesteld

Dit had normaal gezien een belangrijke week moeten worden voor Marc Coucke. Donderdag moest ...

103
103
Fabrizio Romano meldt transferdomper voor Union

Union wist zich ook dit seizoen makkelijk te handhaven in de Belgische top, ondanks het verlies van ...

79
79
'Standard en STVV strijden om eenmalig Rode Duivel'

Het seizoen zit er voor zo goed als alle teams in de Jupiler Pro League op en dat betekent dat ze ...

172
172
Hoefkens verrast iedereen met toekomstbesluit

Carl Hoefkens blikt terug op een bewogen seizoen. De trainer slaagde er niet in om NAC Breda opnieuw ...

90
90
Anderlecht hoopt: breken twee aanwinsten deze zomer door?

Bij RSC Anderlecht haalde men in het tijdperk veel kwantiteit, maar te weinig kwaliteit. Hoe staat ...

378
378
Taravel voorspelt grote toekomst voor RSCA-speler

Bij RSC Anderlecht zijn ze tevreden dat het seizoen voorbij is. De club kende vanaf het begin, via ...

232
232
'Drama voor Rode Duivels: sterkhouder mist WK-start'

Bondscoach Rudi Garcia begint toch met de nodige zorgen aan het WK. Romelu Lukaku topfit krijgen, ...

396
396
Standard of Antwerp? Wilmots duidelijk over Teuma

Waar speelt Teddy Teuma in het seizoen 2025/2026? De bijna 33-jarige middenvelder staat nog tot eind ...

196
196
'Anderlecht waagt zich aan levensgevaarlijke trainersgok'

Anderlecht is klaar voor een stevige gok op de trainersmarkt. Paars-wit heeft een aanbieding ...

375
375
"Vermeeren naar Club Brugge? Waarom niet?"

Waar speelt Arthur Vermeeren volgend seizoen? De jonge middenvelder maakte de afgelopen jaren niet ...

903
903
Deschacht komt met groot transfernieuws omtrent De Cat

RSC Anderlecht gaat Nathan De Cat verliezen. Dat staat zo goed als vast. Olivier Deschacht had in de ...

377
377
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

85
85
Sibierski tevreden: Anderlecht toont wél ambitie

RSC Anderlecht is al even bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Antoine Sibierski krijgt ...

339
339
'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

200
200

Meer sportnieuws