Anderlecht wil target van Standard: doublure voor Roofe?

1675
Anderlecht wil target van Standard: doublure voor Roofe?

RSC Anderlecht zet zijn zoektocht naar nieuwe aanwinsten onverwijld verder. Sporting zou namelijk dicht bij de komst staan van linksachter Bogdan Mykhaylychenko, en volgens het doorgaans betrouwbare Duitse medium Kicker werd er een bod uitgebracht op Jae-Sung Lee. De 27-jarige Zuid-Koreaan is met 10 treffers de clubtopschutter van Holstein Kiel, dat in de 2. Bundesliga uitkomt. 


OPVALLEN OP HET WK 2018

Jae-Sung Lee is vooral een grote naam in Zuid-Korea. De 49-voudige international won 4 titels met Jeonbuk Motors in de Koreaanse K League 1, waar hij in 2017 uitgeroepen tot Most Valuable Player van deze competitie. Ook op het WK 2018 in Rusland tekende Lee als basisspeler present met zijn thuisland. De Zuid-Koreanen werden in de groepsfase reeds uitgeschakeld, maar er werd wél gewonnen tegen Duitsland en in deze partij wekte Lee de interesse van de Duitse tweedeklasser Holstein Kiel. In de havenstad liet hij de voorbije twee seizoenen een grote indruk na, wat aldus de interesse aanwakkerde van RSC Anderlecht.



STANDARD WAS EERST 

Maar Sporting was niet de eerste Belgische club die Lee in haar vizier had staan. Tijdens de zomermercato van 2019 meldde Sudpresse namelijk dat Standard concrete interesse toonde in de Zuid-Koreaan. Het lijkt echter onwaarschijnlijk dat de Rouches zich opnieuw zullen melden voor Lee, gezien de financiële situatie op Sclessin. Toen speelde Lee doorgaans als aanvallende middenvelder of nummer tien, maar sinds het kalenderjaar 2020 acteert de technisch vaardige speler doorgaans als centrale aanvaller. Lee staat vooral te boek als een offensieve allrounder en als de uitgesproken beste voetballer van Holstein Kiel, een grijze middenmoter uit de 2. Bundesliga. Als aanvallende middenvelder vindt Lee gemakkelijk de weg naar het doel, maar als centrale aanvaller lijkt hij zijn ploeg nét iets extra's bij te brengen.

VOETBALLENDE NUMMER NEGEN

Dit seizoen wordt Lee in speelminuten vaker uitgespeeld als centrale aanvaller dan als aanvallende middenvelder. Zijn techniek, vista en voetballend vermogen komen hoger op het veld stukken beter tot uiting, en misschien zal dat Anderlecht wel overtuigd hebben tijdens hun scouting. Als aanvallende middenvelder was Lee namelijk een aantrekkelijke en belangrijke speler, maar hij had moeite met efficiëntie in zijn spel. En die efficiëntie vindt Lee wel terug in de rol als centrale aanvaller. 



Zo staat de Zuid-Koreaan bijvoorbeeld in de top vijf onder de centrale spitsen in de 2. Bundesliga op het gebied van slimme passes, passes naar de final third én doorsteekpasses. Lee bezit dus het profiel van een voetballende nummer negen, het type-spits waar Vincent Kompany dus een zwak voor heeft. Op het vlak van algemene passing eindigt Lee zelfs als tweede beste centrale spits van de competitie. Met 80,33% geslaagde passes doet hij enkele procenten beter dan Kemar Roofe, de huidige 'valse nummer negen' van Anderlecht.

ROOFE OUT, LEE IN? 

In de zoektocht naar versterkingen voor volgend seizoen lijkt Anderlecht vooral te loeren naar voetballend vermogen. Ook het profiel van Jae-Sung Lee beantwoordt daarmee aan de gevraagde eisen van de Paars-Witte scouting. Als middenvelder zal de Zuid-Koreaan mogelijk te licht uitvallen in het Lotto Park, maar als valse nummer negen – de huidige rol van Kemar Roofe – beschikt Lee duidelijk over de juiste kwaliteiten. De marktwaarde van de Holstein Kiel-vedette bedraagt momenteel 1,6 miljoen euro, terwijl Rangers FC naar verluidt wel graten ziet in de komst van Roofe, die volgens Transfermarkt.de een kapitaal van 4,5 miljoen euro vertegenwoordigt. Sluit Anderlecht straks sportief én financieel twee goede deals? 

LEES OOK: Europees op TV: hier kijk je Anderlecht, Gent, Union én STVV

Lee in, Roofe out: zou dit een goede zet zijn van Anderlecht?

Meest recent

Gillet: "Zijn verhaal was ten einde bij Anderlecht"

Thorgan Hazard maakte afgelopen zomer de overstap van Anderlecht naar RC Lens, maar voorlopig ...

0
0
'Negen clubs in de running voor Mauro Icardi'

Mauro Icardi zit momenteel zonder club. De 33-jarige Argentijns-Italiaanse spits is sinds 30 juni ...

6
6
Karl Vannieuwkerke voor schut gezet: bom ontploft aan zee

Karl Vannieuwkerke krijgt bij KV Diksmuide Oostende met een bijzonder explosieve situatie te maken. ...

13
13
Mika Godts krijgt plots gouden mogelijkheid bij PSG

Een opvallende wending kan Mika Godts binnenkort opnieuw uitzicht geven op speelminuten bij PSG. De ...

30
30
Jagiellonia op hoede voor RSCA-speler: "Gevaarlijke pion"

Youssouf Sylla kijkt met bijzondere belangstelling uit naar de Europa League-confrontatie tussen ...

43
43
Club-Lens: Gillet plakt percentage op Brugse zegekansen

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

116
116
Courtois openhartig: straffe WK-onthulling én afspraak Van Bommel

Thibaut Courtois staat zondagavond andermaal oog in oog met FC Barcelona in 'El Clasisco'. In ...

106
106
'Monstertransfer Erling Haaland: drie grootmachten in gevecht'

Manchester City had Erling Haaland dinsdagavond niet nodig om in de Champions League met ...

125
125
Europees op TV: hier kijk je Anderlecht, Gent, Union én STVV

Donderdag wacht weer een drukke voetbalavond met een volledige speeldag in de Europa én ...

133
133
‘Italië kookt: Tresoldi maakt meest gehate transfer'

Na zijn hattrick in San Siro is Nicolò Tresoldi de man van het moment in Italië. Maar ...

217
217
Hommeles bij Anderlecht: Bruno krijgt veeg uit de pan

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

338
338
De Bruyne verbaast bij Napoli: Italiaanse pers maakt U-bocht

In de Champions League heeft SSC Napoli dinsdagavond een cruciale zege geboekt tegen Bodo/Glimt: ...

254
254
Club-Lens: Leko hakt laatste zware knoop door in basisploeg

Een week na de straffe stunt in Milaan, moet Club Brugge opnieuw vol aan de bak in de Champions ...

163
163
Koppen lopen: deze topclubs sturen mannetje naar Club-Lens

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

387
387
Plooien gladgestreken? Allegri looft De Bruyne

De voorbije week stonden de Italiaanse kranten vol van de 'vete' tussen Kevin De Bruyne en ...

78
78
Flick doet goudeerlijke uitspraak na nederlaag tegen PSG

De voetballiefhebber werd dinsdagavond verwend in de Champions Leauge, met maar liefst 40 doelpunten ...

99
99
PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

60
60
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

60
60
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

273
273
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

144
144
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

450
450
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

56
56
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

73
73
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

55
55
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

165
165

Meer sportnieuws