Anderlecht wil target van Standard: doublure voor Roofe?

door
Anderlecht wil target van Standard: doublure voor Roofe?

RSC Anderlecht zet zijn zoektocht naar nieuwe aanwinsten onverwijld verder. Sporting zou namelijk dicht bij de komst staan van linksachter Bogdan Mykhaylychenko, en volgens het doorgaans betrouwbare Duitse medium Kicker werd er een bod uitgebracht op Jae-Sung Lee. De 27-jarige Zuid-Koreaan is met 10 treffers de clubtopschutter van Holstein Kiel, dat in de 2. Bundesliga uitkomt. 


OPVALLEN OP HET WK 2018

Jae-Sung Lee is vooral een grote naam in Zuid-Korea. De 49-voudige international won 4 titels met Jeonbuk Motors in de Koreaanse K League 1, waar hij in 2017 uitgeroepen tot Most Valuable Player van deze competitie. Ook op het WK 2018 in Rusland tekende Lee als basisspeler present met zijn thuisland. De Zuid-Koreanen werden in de groepsfase reeds uitgeschakeld, maar er werd wél gewonnen tegen Duitsland en in deze partij wekte Lee de interesse van de Duitse tweedeklasser Holstein Kiel. In de havenstad liet hij de voorbije twee seizoenen een grote indruk na, wat aldus de interesse aanwakkerde van RSC Anderlecht.



STANDARD WAS EERST 

Maar Sporting was niet de eerste Belgische club die Lee in haar vizier had staan. Tijdens de zomermercato van 2019 meldde Sudpresse namelijk dat Standard concrete interesse toonde in de Zuid-Koreaan. Het lijkt echter onwaarschijnlijk dat de Rouches zich opnieuw zullen melden voor Lee, gezien de financiële situatie op Sclessin. Toen speelde Lee doorgaans als aanvallende middenvelder of nummer tien, maar sinds het kalenderjaar 2020 acteert de technisch vaardige speler doorgaans als centrale aanvaller. Lee staat vooral te boek als een offensieve allrounder en als de uitgesproken beste voetballer van Holstein Kiel, een grijze middenmoter uit de 2. Bundesliga. Als aanvallende middenvelder vindt Lee gemakkelijk de weg naar het doel, maar als centrale aanvaller lijkt hij zijn ploeg nét iets extra's bij te brengen.

VOETBALLENDE NUMMER NEGEN

Dit seizoen wordt Lee in speelminuten vaker uitgespeeld als centrale aanvaller dan als aanvallende middenvelder. Zijn techniek, vista en voetballend vermogen komen hoger op het veld stukken beter tot uiting, en misschien zal dat Anderlecht wel overtuigd hebben tijdens hun scouting. Als aanvallende middenvelder was Lee namelijk een aantrekkelijke en belangrijke speler, maar hij had moeite met efficiëntie in zijn spel. En die efficiëntie vindt Lee wel terug in de rol als centrale aanvaller. 



Zo staat de Zuid-Koreaan bijvoorbeeld in de top vijf onder de centrale spitsen in de 2. Bundesliga op het gebied van slimme passes, passes naar de final third én doorsteekpasses. Lee bezit dus het profiel van een voetballende nummer negen, het type-spits waar Vincent Kompany dus een zwak voor heeft. Op het vlak van algemene passing eindigt Lee zelfs als tweede beste centrale spits van de competitie. Met 80,33% geslaagde passes doet hij enkele procenten beter dan Kemar Roofe, de huidige 'valse nummer negen' van Anderlecht.

ROOFE OUT, LEE IN? 

In de zoektocht naar versterkingen voor volgend seizoen lijkt Anderlecht vooral te loeren naar voetballend vermogen. Ook het profiel van Jae-Sung Lee beantwoordt daarmee aan de gevraagde eisen van de Paars-Witte scouting. Als middenvelder zal de Zuid-Koreaan mogelijk te licht uitvallen in het Lotto Park, maar als valse nummer negen – de huidige rol van Kemar Roofe – beschikt Lee duidelijk over de juiste kwaliteiten. De marktwaarde van de Holstein Kiel-vedette bedraagt momenteel 1,6 miljoen euro, terwijl Rangers FC naar verluidt wel graten ziet in de komst van Roofe, die volgens Transfermarkt.de een kapitaal van 4,5 miljoen euro vertegenwoordigt. Sluit Anderlecht straks sportief én financieel twee goede deals? 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

Lee in, Roofe out: zou dit een goede zet zijn van Anderlecht?

Meest recent

Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

13
13
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

70
70
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

40
40
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

186
186
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

238
238
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

36
36
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

511
511
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

236
236
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

35
35
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

456
456
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

38
38
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

127
127
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

274
274
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

120
120
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

109
109
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

518
518
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

66
66
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

39
39
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

186
186
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

164
164
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

10
10
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

138
138
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

88
88
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

139
139
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

144
144

Meer sportnieuws