TRANSFERUURTJE: 'Grote plannen bij Club en RSCA, megatransfer Koulibaly'

1448 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Grote plannen bij Club en RSCA, megatransfer Koulibaly'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
In tegenstelling tot verschillende concurrenten, hield Club Brugge het voorlopig erg rustig op de mercato. Maar daar zal weldra verandering in komen. Volgens Het Nieuwsblad blijft Nacer Chadli in beeld op Jan Breydel. Net zoals bij Antwerp FC is de Rode Duivel echter geen prioriteit.

Ook spits Jordan Attah Kadiri is volgens Zweedse media nog steeds een optie bij de landskampioen, net zoals verdediger Abdul Mumin (Nordsjaelland). Aan uitgaande zijde zou dan weer met FC Utrecht onderhandeld worden over Cyril Ngonge, die terugkeert na een huurbeurt aan PSV.

Ook RSC Anderlecht heeft nog grote plannen deze mercato. Naast het afslanken van de kern wil de Brusselse club de contracten van Jérémy Doku, Antoine Colassin en Yari Verschaeren openbreken. Die gesprekken zouden de goede richting opgaan. Hendrik Van Crombrugge moet wel nog even wachten op een verbeterde overeenkomst. Ook zal er nog versterking volgen.

PSV bevestigde alvast dat er onderhandeld wordt over een verlengd verblijf van Derrick Luckassen. Daarnaast zou RSCA belangstelling tonen in Gideon Mensah, die vorig seizoen door RB Salzburg verhuurd werd aan Zulte Waregem. Kemar Roofe lijkt dan weer te blijven ondanks interesse van Rangers. Tegenover Glasgow Times gaf de spits toe dat hij zich nog steeds erg goed voelt in Brussel.

Antwerp FC heeft zijn grote ambities nogmaals in de verf gezet. Zo haalde de Great Old middenvelder Frank Boya in huis, die transfervrij overkomt van Moeskroen. De Antwerpenaren zijn echter nog lang niet klaar met het versterken van de ploeg. Ook een extra doelman blijft nodig, volgens La Meuse is Alireza Beiranvand nog steeds de belangrijkste optie. Daarnaast mag er nog versterking in de defensie verwacht worden, net zoals een extra spits en eventueel een flankaanvaller.

KRC Genk neemt definitief afscheid van Vladimir Screciu, die in de Luminus Arena niet kon overtuigen. Hij tekende een contract bij Universitatea Craiova, de ploeg waar Genk hem destijds weghaalde. Op het oude nest zal de verdediger nu dus proberen zijn carrière opnieuw te lanceren, zijn overeenkomst daar loopt voor vijf jaar.

BUITENLAND
Kalidou Koulibaly verlaat straks SSC Napoli en trekt naar alle waarschijnlijkheid dan toch naar Engeland, waar Manchester City maar liefst 80 miljoen veil heeft voor de 29-jarige verdediger. De megatransfer is volgens het Napelse dagblad Il Mattino immers zo goed als helemaal rond, waarmee er dus een einde komt aan de eeuwige geruchten rond de ex-Genkie en zijn haast onvermijdelijke verhuis naar de Premier League.

Achraf Hakimi mag zich opmaken voor een nieuwe toptransfer. Volgens de gereputeerde transferspecialist Gianluca Di Marzio is de 21-jarige Marokkaan, dit seizoen door Real Madrid aan Borussia Dortmund verhuurd, namelijk op weg naar Inter Milaan. De Nerazzurri zouden daarvoor 40 miljoen euro richting de Spaanse hoofdstad sturen, waar Hakimi nog tot medio 2022 onder contract ligt.

Het belooft een behoorlijk turbulente zomermercato bij Arsenal FC te worden. Verschillende sterkhouders werden al gelinkt met een vertrek en nu zou ook Matteo Guendouzi overwegen om andere oorden op te zoeken. Dat laat de Franse tv-zender TF1 weten. De Fransman kan alvast rekenen op voldoende interesse. Zo zouden Barcelona, Atlético Madrid, Paris Saint-Germain en Internazionale wel oren hebben naar het binnenhalen van de middenvelder.

Ondanks het behalen van de Engelse landstitel, zou Liverpool FC tijdens de zomermercato extra versterking willen aantrekken. Op het verlanglijstje staan naar verluidt een middenvelder met scorend vermogen, een centrale verdediger en een alternatief voor de gouden drietand voorin. Namen als Adama Traoré, Ruben Néves, David Alaba, Ousmane Dembélé en Thiago Alcantara doen alvast de ronde.

Ronaldinho keert mogelijk terug als speler op het voetbalveld. De Braziliaanse veertiger zou zich laten verleiden door Diego Maradona om aan de slag te gaan voor Gimnasia y Esgrima La Plata. Volgens El Día wil Maradona de Braziliaanse baltovenaar graag toevoegen aan de selectie bij de Argentijnse club waar hij manager van is en de interesse zou wederzijds zijn.

LEES OOK: Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Welke Belgische ploeg maakte tot dusver het meest indruk op de mercato?

Meest recent

'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

50
50
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

22
22
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

110
110
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

47
47
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

208
208
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

252
252
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

109
109
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

116
116
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

295
295
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

38
38
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

162
162
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

94
94
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

372
372
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

355
355
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

575
575
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

639
639
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

274
274
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

409
409
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

243
243
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

295
295
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

171
171
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

612
612
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

232
232
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

383
383
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

421
421

Meer sportnieuws