TRANSFERUURTJE: 'Grote plannen bij Club en RSCA, megatransfer Koulibaly'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote plannen bij Club en RSCA, megatransfer Koulibaly'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
In tegenstelling tot verschillende concurrenten, hield Club Brugge het voorlopig erg rustig op de mercato. Maar daar zal weldra verandering in komen. Volgens Het Nieuwsblad blijft Nacer Chadli in beeld op Jan Breydel. Net zoals bij Antwerp FC is de Rode Duivel echter geen prioriteit.

Ook spits Jordan Attah Kadiri is volgens Zweedse media nog steeds een optie bij de landskampioen, net zoals verdediger Abdul Mumin (Nordsjaelland). Aan uitgaande zijde zou dan weer met FC Utrecht onderhandeld worden over Cyril Ngonge, die terugkeert na een huurbeurt aan PSV.

Ook RSC Anderlecht heeft nog grote plannen deze mercato. Naast het afslanken van de kern wil de Brusselse club de contracten van Jérémy Doku, Antoine Colassin en Yari Verschaeren openbreken. Die gesprekken zouden de goede richting opgaan. Hendrik Van Crombrugge moet wel nog even wachten op een verbeterde overeenkomst. Ook zal er nog versterking volgen.

PSV bevestigde alvast dat er onderhandeld wordt over een verlengd verblijf van Derrick Luckassen. Daarnaast zou RSCA belangstelling tonen in Gideon Mensah, die vorig seizoen door RB Salzburg verhuurd werd aan Zulte Waregem. Kemar Roofe lijkt dan weer te blijven ondanks interesse van Rangers. Tegenover Glasgow Times gaf de spits toe dat hij zich nog steeds erg goed voelt in Brussel.

Antwerp FC heeft zijn grote ambities nogmaals in de verf gezet. Zo haalde de Great Old middenvelder Frank Boya in huis, die transfervrij overkomt van Moeskroen. De Antwerpenaren zijn echter nog lang niet klaar met het versterken van de ploeg. Ook een extra doelman blijft nodig, volgens La Meuse is Alireza Beiranvand nog steeds de belangrijkste optie. Daarnaast mag er nog versterking in de defensie verwacht worden, net zoals een extra spits en eventueel een flankaanvaller.

KRC Genk neemt definitief afscheid van Vladimir Screciu, die in de Luminus Arena niet kon overtuigen. Hij tekende een contract bij Universitatea Craiova, de ploeg waar Genk hem destijds weghaalde. Op het oude nest zal de verdediger nu dus proberen zijn carrière opnieuw te lanceren, zijn overeenkomst daar loopt voor vijf jaar.

BUITENLAND
Kalidou Koulibaly verlaat straks SSC Napoli en trekt naar alle waarschijnlijkheid dan toch naar Engeland, waar Manchester City maar liefst 80 miljoen veil heeft voor de 29-jarige verdediger. De megatransfer is volgens het Napelse dagblad Il Mattino immers zo goed als helemaal rond, waarmee er dus een einde komt aan de eeuwige geruchten rond de ex-Genkie en zijn haast onvermijdelijke verhuis naar de Premier League.

Achraf Hakimi mag zich opmaken voor een nieuwe toptransfer. Volgens de gereputeerde transferspecialist Gianluca Di Marzio is de 21-jarige Marokkaan, dit seizoen door Real Madrid aan Borussia Dortmund verhuurd, namelijk op weg naar Inter Milaan. De Nerazzurri zouden daarvoor 40 miljoen euro richting de Spaanse hoofdstad sturen, waar Hakimi nog tot medio 2022 onder contract ligt.

Het belooft een behoorlijk turbulente zomermercato bij Arsenal FC te worden. Verschillende sterkhouders werden al gelinkt met een vertrek en nu zou ook Matteo Guendouzi overwegen om andere oorden op te zoeken. Dat laat de Franse tv-zender TF1 weten. De Fransman kan alvast rekenen op voldoende interesse. Zo zouden Barcelona, Atlético Madrid, Paris Saint-Germain en Internazionale wel oren hebben naar het binnenhalen van de middenvelder.

Ondanks het behalen van de Engelse landstitel, zou Liverpool FC tijdens de zomermercato extra versterking willen aantrekken. Op het verlanglijstje staan naar verluidt een middenvelder met scorend vermogen, een centrale verdediger en een alternatief voor de gouden drietand voorin. Namen als Adama Traoré, Ruben Néves, David Alaba, Ousmane Dembélé en Thiago Alcantara doen alvast de ronde.

Ronaldinho keert mogelijk terug als speler op het voetbalveld. De Braziliaanse veertiger zou zich laten verleiden door Diego Maradona om aan de slag te gaan voor Gimnasia y Esgrima La Plata. Volgens El Día wil Maradona de Braziliaanse baltovenaar graag toevoegen aan de selectie bij de Argentijnse club waar hij manager van is en de interesse zou wederzijds zijn.

LEES OOK: Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Welke Belgische ploeg maakte tot dusver het meest indruk op de mercato?

Meest recent

Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

4
4
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

76
76
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

80
80
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

162
162
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

25
25
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

67
67
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

108
108
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

563
563
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

137
137
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

190
190
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

404
404
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

81
81
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

177
177
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

127
127
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

96
96
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

76
76
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

14
14
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

161
161
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

159
159
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

214
214
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

109
109
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

314
314
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

110
110
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

223
223

Meer sportnieuws