TRANSFERUURTJE: 'Grote plannen bij Club en RSCA, megatransfer Koulibaly'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote plannen bij Club en RSCA, megatransfer Koulibaly'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
In tegenstelling tot verschillende concurrenten, hield Club Brugge het voorlopig erg rustig op de mercato. Maar daar zal weldra verandering in komen. Volgens Het Nieuwsblad blijft Nacer Chadli in beeld op Jan Breydel. Net zoals bij Antwerp FC is de Rode Duivel echter geen prioriteit.

Ook spits Jordan Attah Kadiri is volgens Zweedse media nog steeds een optie bij de landskampioen, net zoals verdediger Abdul Mumin (Nordsjaelland). Aan uitgaande zijde zou dan weer met FC Utrecht onderhandeld worden over Cyril Ngonge, die terugkeert na een huurbeurt aan PSV.

Ook RSC Anderlecht heeft nog grote plannen deze mercato. Naast het afslanken van de kern wil de Brusselse club de contracten van Jérémy Doku, Antoine Colassin en Yari Verschaeren openbreken. Die gesprekken zouden de goede richting opgaan. Hendrik Van Crombrugge moet wel nog even wachten op een verbeterde overeenkomst. Ook zal er nog versterking volgen.

PSV bevestigde alvast dat er onderhandeld wordt over een verlengd verblijf van Derrick Luckassen. Daarnaast zou RSCA belangstelling tonen in Gideon Mensah, die vorig seizoen door RB Salzburg verhuurd werd aan Zulte Waregem. Kemar Roofe lijkt dan weer te blijven ondanks interesse van Rangers. Tegenover Glasgow Times gaf de spits toe dat hij zich nog steeds erg goed voelt in Brussel.

Antwerp FC heeft zijn grote ambities nogmaals in de verf gezet. Zo haalde de Great Old middenvelder Frank Boya in huis, die transfervrij overkomt van Moeskroen. De Antwerpenaren zijn echter nog lang niet klaar met het versterken van de ploeg. Ook een extra doelman blijft nodig, volgens La Meuse is Alireza Beiranvand nog steeds de belangrijkste optie. Daarnaast mag er nog versterking in de defensie verwacht worden, net zoals een extra spits en eventueel een flankaanvaller.

KRC Genk neemt definitief afscheid van Vladimir Screciu, die in de Luminus Arena niet kon overtuigen. Hij tekende een contract bij Universitatea Craiova, de ploeg waar Genk hem destijds weghaalde. Op het oude nest zal de verdediger nu dus proberen zijn carrière opnieuw te lanceren, zijn overeenkomst daar loopt voor vijf jaar.

BUITENLAND
Kalidou Koulibaly verlaat straks SSC Napoli en trekt naar alle waarschijnlijkheid dan toch naar Engeland, waar Manchester City maar liefst 80 miljoen veil heeft voor de 29-jarige verdediger. De megatransfer is volgens het Napelse dagblad Il Mattino immers zo goed als helemaal rond, waarmee er dus een einde komt aan de eeuwige geruchten rond de ex-Genkie en zijn haast onvermijdelijke verhuis naar de Premier League.

Achraf Hakimi mag zich opmaken voor een nieuwe toptransfer. Volgens de gereputeerde transferspecialist Gianluca Di Marzio is de 21-jarige Marokkaan, dit seizoen door Real Madrid aan Borussia Dortmund verhuurd, namelijk op weg naar Inter Milaan. De Nerazzurri zouden daarvoor 40 miljoen euro richting de Spaanse hoofdstad sturen, waar Hakimi nog tot medio 2022 onder contract ligt.

Het belooft een behoorlijk turbulente zomermercato bij Arsenal FC te worden. Verschillende sterkhouders werden al gelinkt met een vertrek en nu zou ook Matteo Guendouzi overwegen om andere oorden op te zoeken. Dat laat de Franse tv-zender TF1 weten. De Fransman kan alvast rekenen op voldoende interesse. Zo zouden Barcelona, Atlético Madrid, Paris Saint-Germain en Internazionale wel oren hebben naar het binnenhalen van de middenvelder.

Ondanks het behalen van de Engelse landstitel, zou Liverpool FC tijdens de zomermercato extra versterking willen aantrekken. Op het verlanglijstje staan naar verluidt een middenvelder met scorend vermogen, een centrale verdediger en een alternatief voor de gouden drietand voorin. Namen als Adama Traoré, Ruben Néves, David Alaba, Ousmane Dembélé en Thiago Alcantara doen alvast de ronde.

Ronaldinho keert mogelijk terug als speler op het voetbalveld. De Braziliaanse veertiger zou zich laten verleiden door Diego Maradona om aan de slag te gaan voor Gimnasia y Esgrima La Plata. Volgens El Día wil Maradona de Braziliaanse baltovenaar graag toevoegen aan de selectie bij de Argentijnse club waar hij manager van is en de interesse zou wederzijds zijn.

LEES OOK: 'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Welke Belgische ploeg maakte tot dusver het meest indruk op de mercato?

Meest recent

Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

37
37
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

90
90
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

42
42
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

292
292
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

526
526
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

139
139
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

390
390
Eddy Snelders getuigt in rechtbank: woorden zinderen na

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

53
53
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

165
165
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

550
550
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

47
47
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

646
646
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

366
366
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

945
945
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

245
245
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

70
70
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

40
40
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

192
192
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

193
193
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

130
130
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

610
610
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

275
275
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

412
412
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

117
117

Meer sportnieuws