'Eerste speeldagen nieuw seizoen mogelijk níét op televisie'

door
'Eerste speeldagen nieuw seizoen mogelijk níét op televisie'

Er was al een tijdje een akkoord over de verkoop van de mediarechten van het Belgisch profvoetbal, vrijdag werd dat akkoord ook officieel ondertekend. En dus zal Eleven Sports in de komende vijf seizoenen de wedstrijden van de Jupiler Pro League en Proximus League uitzenden. Al is wel nog niet duidelijk op welke zenders dat zal zijn.


Eén ding staat vast: de wedstrijden zullen sowieso via de app en de website van Eleven Sports te volgen kunnen zijn. Maar het is uiteraard ook de bedoeling om deze via (digitale) televisie te gaan aanbieden. Daarover wordt al een tijdje onderhandeld met Telenet, Proximus en VOO. Maar die gesprekken verlopen behoorlijk moeizaam en een akkoord lijkt niet meteen voor morgen.

De genoemde telecomoperatoren willen uiteraard ook het Belgisch voetbal blijven aanbieden in hun pakketten, zeker omdat er na de coronacrisis weer abonnees moeten teruggewonnen worden. Maar volgens Het Laatste Nieuws zijn ze allerminst bereid om grote toegevingen te doen. Het feit dat vorig seizoen miljoenen werd betaald voor een deel van de competitie dat nooit gespeeld werd en waarvoor geen compensatie werd ontvangen, steekt nog steeds.

Bovendien deden Telenet en co ook een bod op de uitzendrechten, maar werden zijn afgetroefd door Eleven. De verwachting blijft dat er desondanks toch een akkoord wordt gevonden. De vraag is echter wanneer. Volgens HLN is het niet uitgesloten dat de eerste speeldagen niet zullen worden uitgezonden op televisie. Wanneer er toch geen akkoord wordt gevonden, zou Eleven (en bijgevolg ook de Pro League) pas echt in de problemen kunnen geraken.

LEES OOK: Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Zou u het erg vinden als de wedstrijden niet meer op TV komen?

Meest recent

Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

6
6
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

102
102
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

109
109
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

30
30
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

62
62
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

39
39
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

214
214
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

213
213
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

66
66
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

159
159
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

177
177
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

192
192
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

174
174
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

75
75
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

45
45
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

184
184
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

87
87
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

400
400
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

321
321
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

102
102
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

640
640
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

73
73
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

697
697

Meer sportnieuws